Ліцензія на алкоголь

У цьому матеріалі детально розберемо, що необхідно знати підприємцю про ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем або тютюновими виробами.
Всі питання ліцензування такої торгівлі визначаються ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та Наказом УКРІНФОРМ (Державної фіскальної служби) №213 від 24.10.2014 р

Наказ УКРІНФОРМ про видачу ліцензій на алкоголь і тютюн (53.5 KiB, 254 hits)


Ліцензії видають обласні управління державної фіскальної служби, але документи можна подати як безпосередньо їм, так і в центр обслуговування платників (ЦОП) районної податкової, в якій повинен бути закріплений відповідальний працівник за прийняття документів та видачу готових ліцензій.
Для отримання ліцензії необхідно подати:
1. Заява на отримання ліцензії (на тютюн і алкоголь - окремо!).

Зразок заповнення заяви на ліцензію (78.5 KiB, 1,484 hits)

Законодавством не затверджений бланк такої заяви, але є чіткі вимоги щодо відомостей, які повинні в ній бути. Практикується, що в приміщенні податкової є торгова точка, в якій можна за копійки придбати бланк заяви, а допомогти її заповнити повинні працівники ЦОП. У заяві обов'язково зазначаються адреси місць торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), і дата початку їх обліку.
2. Документ про сплату за ліцензію на квартал. У рік плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкоголем становить 8 тис. Гривень на кожен ЕККА (електронний контрольно-касовий апарат, РРО) (для тютюну - 2000 грн.), А на території сіл і селищ - 500 гривень на кожен ЕККА (250 грн - тютюн). Для місць торгівлі з торговою площею більше 500 кв. м. - 8000 гривень на кожен ЕККА (2000 грн. - тютюн). Зазначені вище суми необхідно ділити на 4 і платити кожен квартал. Рахунки для сплати часто змінюються. Тому найкращий варіант - або запитати в податковій, або взяти на офіційному сайті УКРІНФОРМ України в розділу «Бюджетні рахунки» . Черговий квартальний платіж за ліцензію сплачується до дати, зазначеної на зворотному боці ліцензії в позначці про плату.
Що важливо - документи подаються за місцем торгівлі, а не місцем обліку підприємця, і на кожне місце торгівлі - окремо !!!.
Податківець повинен видати заявнику копію опису прийнятих документів.
Ліцензія на роздрібну торгівлю разом з додатком або рішення про відмову в її видачі повинно бути видано не пізніше 10 календарних днів з дня отримання документів. Якщо відмова - зазначається підстава для відмови (фактично тільки одне - невнесення плати за ліцензію).

Ліцензія видається терміном на один рік.

У разі зміни відомостей, зазначених у ліцензії, подаються заява (також довільної форми) і документи, що підтверджують такі зміни.

Якщо оригінал ліцензії втрачено, для отримання дубліката необхідно подати заяву довільної форми та сплатити 780 грн.

Важливе значення має також місце зберігання алкоголю і тютюну, дані про який вносяться до Єдиного реєстру. Внесення даних в цей реєстр проводиться на основі заяви, в якому зазначаються адреса місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також ПІБ підприємця, місце його проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків.
До заяви додаються копія виданої заявнику ліцензії (завірена нотаріально або органом ліцензування, і документ, що підтверджує право користування цим приміщенням - договір оренди або свідоцтво на право власності).
Однак, до Реєстру вносяться тільки ті місця зберігання алкоголю і тютюну, які мають іншу адресу, ніж торгова точка, на яку отримано ліцензію.

Ліцензію необхідно зареєструвати в місцевій податковій (якщо документи подавалися через ЦОП - це буде зроблено автоматично), а в сільській місцевості - і в сільській раді за місцем торгівлі.

Дія ліцензії може бути припинена у разі несвоєчасної квартальної оплати, про що обласна податкова повинна надати підприємцю відповідне письмове розпорядження.

Ліцензія може бути також анульована розпорядженням ГУ УКРІНФОРМ в області, якщо:
- черговий квартальний платіж не сплачено протягом 30 календарних днів після призупинення ліцензії;
- є рішення суду про встановлення факту незаконного використання акцизних марок (для імпортерів);
- є рішення суду про встановлення факту торгівлі без акцизних марок;
- є рішення суду про встановлення факту переміщення через кордон без митного контролю;
- встановлений факт продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років або у не визначених для цього місцях.
Ліцензія вважається недійсною лише з моменту отримання підприємцем письмового розпорядження про її анулювання.

на Ваш сайт.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация