Лічильник держборгу США в реальному часі 2019

  1. структура боргу
  2. Куди йде найбільше?
  3. Як ставляться самі американці до цієї проблеми?
  4. Підведемо підсумок

Державний борг США - це запозичення для федерального бюджету країни, частина яких була взята з центральних банків інших країн у вигляді покупки паперових держоблігацій (держгарантій), що мають деяку процентну прибутковість. Багато експертів відзначають, що дані казначейські папери є одними з найнадійніших у всьому світі.

На даний момент держборг США в реальному часі становить:

Ця цифра означає, що кожну хвилин борг збільшується приблизно на 2 млн. Доларів. Якщо ж розділити весь борг між громадянами США, то кожен з них буде повинен більше 50 тис. Доларів. Це не остаточні дані, так як значення постійно зростає.

Повернутися до змісту

структура боргу

Розглянемо, як розкидані позики США для поповнення скарбниці із залученням запозичень:

  • близько 30% припадає на держкомпанії (наприклад, ФСС США);
  • приблизно 37% припадає на фізосіб, банківські та інвестиційні компанії і так далі;
  • близько 33% припадає на іноземні запозичення з інших держав.

Серед зарубіжних держав найбільшими власниками штатівських держоблігацій станом на 2019 рік є Японія та Китай (їх частки приблизно рівні). Росія скоротила вкладення в держборг США до 14 млрд., Що приблизно дорівнює позиками, які були в 2007 році.

Наведемо таблицю процентного відношення іноземних позик:

Китай 19% Японія 19% Кариби 5% Бельгія 5% ОПЕК 4% Бразилія 4% Швейцарія 3% Великобританія 3% Люксембург 2% Гонконг 2% Тайвань 2% Ірландія 2% Сінгапур 1% Індія 1% Росія 1% Мексика 1% Туреччина 1 % Норвегія 1% Канада 1% Франція 1%

Повернутися до змісту

Куди йде найбільше?

Перш за все, необхідно відзначити, що пов'язаний борг в основному з величезними військовими витратами. Зростання почалося в 1971 році, коли тодішній президент Ніксон відв'язав долар від золотого стандарту (по суті з'явилася нічим необеспечнная папір). Кожен з президентів під час свого правління так чи інакше брав участь в збільшенні боргу. Серед них найбільших внесок у збільшення внесли:

  1. Р. Рейган, в період якого була розв'язана "Холодна війна" з СРСР і всіляко скорочувалися податкові надходження в бюджет;
  2. Буш молодший, під керівництвом якого була розпочата війна з тероризмом і також збільшений оборонні та військові асигнування;
  3. Барак Обама, пр якому військові витрати, податкові послаблення, медичне страхування малозабезпечених обходилися скарбниці в 800 млрд. Доларів за кожен рік його керівництва. При ньому був найбільший ріст держборгу (приблизно 19,5 трлн).

При ньому був найбільший ріст держборгу (приблизно 19,5 трлн)

Вагому частку також з'їдають преференції для різного роду приватних компаній, який просять підтримки держави в складні часи. Наприклад, під час банківської кризи 2008 року, в результаті якого багато банківських компанії виявилися на порозі дефолту, багато банків попросили матеріальної підтримки уряду. Він виділив їм на санацію і "латання своїх дірок" вельми відчутні гроші.

Повернутися до змісту

Як ставляться самі американці до цієї проблеми?

На численні соціальних опитувань громадяни Сполучених Штатів Америки дуже незадоволені станом таких справ (лічильник держборгу США збільшується з величезною швидкістю), так як кожен з них є боржником за зобов'язаннями, які взяла на себе їх уряд. Багато з них мають кредити на навчання, машину, будинок і їх не радує той факт, що на них в екстреній ситуації цей борг теж можуть перекласти в одним прекрасний момент шляхом збільшення податків, мит, підвищенням тарифів, скороченням заробітної плати і так далі. Крім цього, необхідність держави віддавати цю позику вже призводить до зменшення виділення коштів на різного роду соціальні гарантії (скорочення фінансування освіти, медицини та інших соціально значущих сфер життя громадян).

Деякі американці вважають, що віддавати борги не доведеться, тому що їх держава є гегемоном на планеті Земля з найбільшою армією і самим передовим озброєнням. Якщо якісь країни (особливо стратегічні партнери, країни-васалітету) спробую пригрозити негайно повернути кошти, то може бути спровоковано військове протистояння.

Повернутися до змісту

Підведемо підсумок

Нарощування боргу - це свого роду "мильна бульбашка", який рано чи пізно лопни, так як у всіх боргів є допустимі межа. Як тільки він перевищить максимально можливе значення, в світі відбудеться глобальна економічна криза, яка потягне за собою все держави. При цьому найменше постраждають країни, у яких ступінь економічної взаємодії з США прагне до нуля, хоча це спірний момент, так як долар є світовою валютою.

Як ставляться самі американці до цієї проблеми?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация