Лічильник зовнішнього боргу США

  1. Що таке «держборг США»?
  2. Історія держборгу США
  3. структура позик
  4. Бомба уповільненої дії або звичайна справа?
  5. Ставлення американців до цієї проблеми

В інтернеті, на телебаченні і в витріщатися різні думки і статті про борг США з'являються із завидною частотою. Професійні аналітики, політики та економісти, рівно як і обивателі, з року в рік пророкують «неминучий фінансовий крах Америки», проте він все не настає і не настає.

Та й не парадоксальний чи сам факт: найсильніша економіка світу, проте чиї борги перевищують борги якої іншої країни. Але, як виявляється при ближчому розгляді, навіть нинішній держборг США не є серйозною загрозою, яка реально могла б похитнути становище Америки.

Що таке «держборг США»?

Державний борг США - це невиплачені позики федерального уряду. Це поняття дуже тісно пов'язане з поняттям дефіциту державного бюджету.

Держборг США в реальному часі:

Коли доходи держави не можуть повністю покрити його витрати, утворюється різниця, яку потрібно замінити якимось іншим способом. Тоді держава просить грошей у фізичних або юридичних осіб, або ж інших держав.

Простими словами угода виглядає так: держава просить грошей у борг, зобов'язуючись повернути суму з відсотками. Якщо ж дефіцит бюджету зберігається протягом декількох років, то в такому випадку держ. заборгованості тільки ростуть, і країна потрапляє в своєрідне замкнене коло.

Незважаючи на це, в теперішньому часі США не загрожує ніяка серйозна небезпека економічної нестабільності, а жити в умовах значного держборгу США вже просто-напросто звикли і адаптувалися.

Така необачність пов'язана і з наданням не зовсім точною (вже через незнання або спеціально) інформації. Коли говорять, що зовнішній борг США є найбільшим в світі, одночасно і брешуть, і кажуть правду - парадокс.

Якщо подивитися на абсолютну величину, то так, дійсно, сума, яку Америці доведеться повернути своїм позичальникам, дорівнює трохи більше 19 трлн доларів.

За цим показником жодна країна навіть близько не наближається до США: борг всіх країн ЄС становить і те менше. Однак для об'єктивної оцінки вдаються до перерахунку позик щодо ВВП, що враховує фінансові можливості й економічна могутність країни.

Так ось вже по такої градації Америка не входить навіть в першу десятку світових боржників! Однак щоб зрозуміти, як в реальному часі США вдається не просто справлятися з боргами, а й впевнено утримувати пальму економічного першості, потрібно трохи простежити цей процес.

Держборг США наочно (відео):



Історія держборгу США

Зовнішній борг США завжди змінювався досить динамічно, то значно падаючи, то різко піднімаючись. Його пік, який з тих пір не вдавалося досягти знову, припав в США на післявоєнний 1946 рік - тоді за позиками Америка повинна була повернути суму, що становить 121% ВВП.

Однак стрімкий і стабільне економічне зростання з 50-х по 80-е забезпечив суттєве зниження витрат і скинув цей показник практично на 100 пунктів - до 33-36%.

Однак борг США на початку 80-х почав стрімко зростати. Пов'язано це було з початком президентства Рональда Рейгана, який скоротив податки і збільшив витрати на військову сферу.

З тих пір постійний дефіцит федерального бюджету приводив тільки до збільшення заборгованостей, адже досягти позитивного бюджету за більш, ніж останні 40 років вдалося всього протягом 1998-2001 років.

Останні два президента Америки - Обама і Буш-молодший - також очолюють антирейтинг президентів, за час чиєї каденції темпи зростання заборгованостей були рекордними.

З 2000 до 2015 сума боргу збільшилася в 3,5 рази. Скорочувати витрати зараз уряд теж не навмисно. Зараз спостерігається тенденція тільки на зростання цих показників, тому мови про зменшення позик поки що не йде.

структура позик

Одним з найбільш хвилюючих питань є наступний: «А кому все ж повинні США?». Однак відповідь на нього, напевно, здивує - самим собі:

  • Однією третиною суми (близько 30%) володіють державні організації, наприклад, Фонд соціального страхування.
  • Другу третину суми (близько 37%) Америка повинна виплатити власним громадянам і компаніям: фізичним особам, банкам, інвесторам та іншим.
  • І тільки лише одну третю (до 33%) Штати дійсно заборгували іноземним урядам.

Однак значна частина боргу, яка зосереджена усередині країни, також може нести в собі підводні камені. Справа в тому, що облігації уряду викуповують ті, кому це по кишені, чи то пак і без того забезпечені верстви.

Повертати борги держава буде їм же, однак вже з відсотками, а, значить, позичальники не тільки повернуть свої гроші, а й отримають ще більші суми.

Повернення боргів закладається в бюджет, а тому виходить так, що гроші, які могли б піти на соціальне забезпечення або розвиток охорони здоров'я, освіти або культури підуть на оплату боргів і без того заможним позичальникам.

А ось рівень життя простого населення за рахунок такого урізання бюджету якщо не знизиться, то вже точно не виросте. На виході отримуємо головну несправедливість сучасного світу, коли «багаті багатіють, а бідні бідніють».

Бомба уповільненої дії або звичайна справа?

У світі складних фінансових перипетій нічого не буває однозначно. Зовнішній борг США став ареною для сутички двох діаметральні позицій: одні стверджують, що ніякої небезпеки він в собі не несе, інші ж бачать в ньому чи причину для тотального колапсу в країні. Спробуємо розібратися об'єктивно.

Чим більше грошей заборгувала країна - тим більше вона повинна повертати. Використовуючи це нехитре правило нескладно передбачити, що з ростом виплат за боргами, доведеться або урізати соціальні виплати, або підвищувати податки.

На наступні 20 років доводиться вихід на пенсію покоління бебі-буму, а тому гарантувати стабільні пенсії та допомоги всім громадянам в тому обсязі, в якому Америка здійснює їх зараз, країна просто не зможе.

У довгостроковій перспективі це загрожує різними несприятливими заходами для населення: підвищенням податків або пенсійного віку, скасуванням пенсій для людей, які мають високий дохід, а також рядом інших дій.

І хоча зовнішній борг США продовжує неухильно рости, уряд намагається вживати заходів для зниження темпів цього зростання.

Щоб повністю скоротити цю негативну тенденцію, знадобиться урізати державні витрати США на 35%, що є фантастичною цифрою, яка не може бути досягнута.

Для поліпшення економічної ситуації використовуються різні методи: об'єднання, продовження, реструктуризація боргів.

Ставлення американців до цієї проблеми

Самі американці прекрасно інформовані про свою ситуацію: існує безліч сервісів, де можна відстежувати борг США онлайн.

Крім цього, ще в 1989 році в Нью-Йорку було встановлено табло, на якому безперервно відображається борг США і його зростання.

Багато хто вважає це справжньою проблемою економіки і побоюються за можливі наслідки, однак марнотратна політика останніх президентів, курс на урізання, а не збільшення податків, а також збереження соціальних гарантій поки що дозволяють зберігати громадський спокій.


Відео



ДЕРЖБОРГ США. ЧОМУ АМЕРИКА не завалиться. ЧОМУ РОСІЯ ПРОДАЛА БОРГ США


Держборг США підібрався до позначки в 22 трильйона доларів.
Чому америка не завалиться.
Борги це добре чи погано.
Чи вигідно давати америці в борг.
Росія продала держборг США і вивела гроші.
Розповідає незалежний фінансовий консультант, керуючий партнер компанії «Емкварта. Персональний радник »Віктор Скороходов

Прогноз Ротшильдів на 2019 рік АПОКАЛІПСИС НАСТУПАЄ




НОВИЙ ПЛАН КИТАЮ із захоплення СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ. США в ауті!




Розсекречені документи Пентагону. Ось що США планували зробити з Росією


Що таке «держборг США»?
Що таке «держборг США»?
Бомба уповільненої дії або звичайна справа?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация