Лідер опозиції Азербайджану: У Києві вирішується майбутнє європейської частини пострадянського простору

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

18 грудня 2013, 11:55 Переглядів: 18 грудня 2013, 11:55 Переглядів:   Фото з архіву Сегодня (ITAR-TASS, & nbsp; Віталій Бєлоусов)

Фото з архіву "Сегодня" (ITAR-TASS, & nbsp; Віталій Бєлоусов).

Лідер азербайджанської опозиції, колишній в. о. президента країни, голова парламенту Азербайджану (1992-1993), в даний час - голова опозиційної партії "Мусават" Іса Гамбар напередодні московських домовленостей Віктора Януковича розповів Сегодня.ua про мотиви приїзду в Київ, перспективи української євроінтеграції та важливості для пострадянського простору подій, які проходять у Києві.

Яка мета Вашого візиту до Києва?

У мене з українськими політиками давні добрі контакти - ще з часів боротьби за Незалежність України та Азербайджану. У нас - творців народного фронту Азербайджану - був хороший діалог з покійним нині В'ячеславом Чорноволом - творцем Народного Руху України. У грудні 2003 року я підписав угоду про союзницькі відносини з паном Ющенко . У 2004 я приїжджав сюди - виступав на Майдані і підтримував вибір українського народу. І українські політики час від часу приїжджали в Азербайджан.

Дуже важливо, що між нами сьогодні є такі контакти. Але найголовніше - сьогодні в Києві вирішується майбутнє не тільки України, але і всієї європейської частини пострадянського простору - Південного Кавказу, Азербайджану, Грузії, Вірменії, Білорусі, Молдови і т.д. І ми зацікавлені, щоб український народ домігся реалізації свого вибору зовнішньополітичного курсу і системи цінностей.

Ми зацікавлені в успіху українського народу і наш приїзд - вираз позиції. Ми розуміємо, що це тільки наша позиція, вирішувати, природно, українському народові. Але ми думаємо, що наше дружнє участь матиме позитивний вплив на процес.

Найбільш негативний сценарій зараз - це підписання серйозних документів щодо Митного союзу і євразійським проектам. В такому випадку ми будемо відкинуті на 10-15 років назад. При середньому варіанті - не підписуються договори ні там - ні тут (ЄС чи МС) настане ситуація застою. І ми не хочемо цього, ми вважаємо, не можна втрачати жодного дня. Вже зараз я вважаю втрачено багато часу як в Україні - в більшій мірі, так і в Азербайджані.

Загублено - для будівництва демократії, справжніх ринкових відносин, незалежної судової системи і т.д. Ми вважаємо, не можна більше втрачати час - треба приймати остаточне рішення і рухатися вперед.

Ви вважаєте, що можливе підписання Україною документів про вступ до Митного союзу може призвести до затягування в ТС інших колишніх республік СРСР?

Одна справа - Вірменія . І зовсім інша - коли гіпотетично дана угода може підписати Україна . Як кажуть одесити - це дві великі різниці. В даному контексті Україна є провідним фактором - і все ми це прекрасно розуміємо.

Ви були на Майданах і в 2004 і в 2013 - ваше враження. Вони схожі за своєю суттю?

В цілому - і тоді і сьогодні виражається міць народу . Рішучість і самовідданість народу - його готовність відстояти свій вибір. Якщо говорити про відмінність - то сьогодні відчувається більше досвіду, краще організація. Плюс підтримка світової спільноти більш чітка і однозначна. І вирішується питання не просто президентства, а національного вибору цілої країни. Є і ще якісь особливості - але про це я ще скажу нашим українським колегам під час особистої зустрічі. Адже це крім усього іншого є і наш спільний досвід.

А як в Баку бачать київську ситуацію?

Відверто кажучи, не так загострено. Влада Азербайджану перед Вільнюським самітом вели дуже обмежені переговори. І ніхто не чекав, що у Вільнюсі будуть підписані угоди про асоціативних відносинах. Нам дали всього лише обмежене угоду з візових питань.

Як Ви думаєте, на що може піти Кремль, щоб не допустити української євроінтеграції?

Чим більше тиск - тим сильніше український народ буде більш ясно робити вибір. Плюс я думаю, що основні контури виходу з ситуації, що склалася вже зрозумілі. По-перше, діалог між владою і суспільством, між політичним силами - почався. По-друге, більш реальне переговори між ЄС і Україною, і більш чіткі орієнтири і більш чітка дорожня карта - як це буде просуватися. Природно, якщо український народ так однозначно і чітко висловлює свою позицію, якщо українська влада підуть на реалізацію сподівань і очікувань українського народу - Європейський союз теж повинен взяти на себе частину відповідальності ... І підтримка ЄС українського народу повинна бути все таки мабуть більш об'ємною.

Ви маєте на увазі фінансову підтримку?
Фінанси вирішують багато, але не всі. Повинна бути чіткість бачення, рух в цьому напрямку, більш чітка захист України від негативного тиску з інших сторін.

Наскільки велика ймовірність підписання угоди про асоціацію України з ЄС в 2014 році? Це може бути зроблено навесні?

Я думаю, що це цілком оптимістичний і реалістичний прогноз. Що стосується діючої влади - то це їх вибір. Головне - вони повинні розуміти, що інші рішення можуть мати більш важкі і критичні наслідки.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Лідер опозиції Азербайджану: У Києві вирішується майбутнє європейської частини пострадянського простору". інші Новини політики дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олексій Біловол

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Яка мета Вашого візиту до Києва?
Ви вважаєте, що можливе підписання Україною документів про вступ до Митного союзу може призвести до затягування в ТС інших колишніх республік СРСР?
Вони схожі за своєю суттю?
А як в Баку бачать київську ситуацію?
Як Ви думаєте, на що може піти Кремль, щоб не допустити української євроінтеграції?
Ви маєте на увазі фінансову підтримку?
Це може бути зроблено навесні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация