Ліхтенштейн - Все монархії світу

замок Ліхтенштейн   Родове гніздо Ліхтенштейнів розташоване в околицях містечка Марія-Енцерсдорф на південь від Відня замок Ліхтенштейн

Родове гніздо Ліхтенштейнів розташоване в околицях містечка Марія-Енцерсдорф на південь від Відня. Замок Ліхтенштейн, що в перекладі з німецької означає "Світлий камінь", був побудований в XII столітті. У XIII столітті замок змінив господарів. Під час османських навал в 1529 і 1683 роках він був зруйнований. Ліхтенштейни викупили замок в 1807 році і відновили його, завдяки чому додали до свого прізвища крім дворянської приставки "фон" більш престижну приставку "цу". В даний час замок Ліхтенштейн відкритий для відвідувачів. У літні місяці в його стінах проводиться театральний фестиваль Йоганна Нестроя.

Майорат (Міський палац) у Відні в 1903 році Майорат (Міський палац) у Відні в 1903 році

Майорат - неподільне володіння, завжди
успадковане старшим сином
на момент смерті спадкодавця.

У 1694 році Ханс Адам I фон Ліхтенштейн купив недобудований палац на Шенкенштрассе (нині Банксштрассе) у Відні, добудував його до 1705 році і оголосив майоратом Ліхтенштейнів. До сих пір Міський палац Ліхтенштейнів іноді називають просто Майоратом. Палац став першим великим бароковим будовою у Відні. У ньому розміщувалася знаменита художня галерея Ліхтенштейнів.

У 1836-1847 роках Майорат був перебудований в стилі "другого рококо". На реконструкцію пішло близько 4 мільйонів гульденів, а відкриття палацу 16 лютого 1848 року стало одним з найбільш обговорюваних світських подій. Палац був насичений всілякими технічними новинками. Зокрема, в ньому були парове опалення, ліфт і пружинний механізм для одночасного відкривання кількох вікон.

Після аншлюсу Ліхтенштейни були змушені покинути палац, але зуміли вивезти більшу частину своєї колекції. Під час Другої Світової війни палац постраждав від бомбардувань. У самому кінці війни на дах Майорату впав літак, який зруйнував дах і частина барокової сходи на другий поверх. Внаслідок погіршення фінансового стану сім'ї реставрація та ремонт затягнулися до 1970-х років. Після війни будівля займало Міністерство закордонних справ Австрії, яке почало для службових потреб додавати нові перегородки і фальшпотолки. Остання реставрація тривала чотири роки і завершилася в 2013 році. У палац було вкладено понад 100 мільйонів євро. Відтепер палац відкритий для відвідувачів два рази на місяць. Зараз в ньому розташовується фондосховище колекції князеві Ліхтенштейну, особисті покої і офіси фонду і банку Ліхтенштейну.

Літній палац Ліхтенштейнів в Роззау Літній палац Ліхтенштейнів в Роззау

У 1687 році князь Ханс Адам I фон Ліхтенштейн купив у графа Вейкхарда фон Ауершперга сад в Роззау, який тоді був передмістям Відня. У південній частині землі князь побудував палац, на півночі він створив пивоварню і поміщицькі землі, на яких виріс віденський район Ліхтенталь.

Будівництво палацу було завершено до 1700 року, незважаючи на те, що по ходу будівництва проект змінювався двічі. У XIX столітті в палаці знаходилася частина сімейної колекції, доступною для публічного перегляду. До 2001 року функціонував музей Ліхтенштейнів, закритий через низьку відвідуваність. В даний час за попередньою домовленістю з власниками в палаці проводяться різні публічні заходи, проводяться екскурсії.

Палац Ліхтенштейнів в Айсгрубе (Леднице) Палац Ліхтенштейнів в Айсгрубе (Леднице)

Ліхтенштейни придбали маєток Айсгруб в XIII столітті. У XVIII столітті там була побудована княжа резиденція в бароковому стилі. У 1846 - 1858 роках палац був перебудований в неоготичному стилі під керівництвом архітектора Георга Вінгельмюллера. Поблизу палацу розбитий англійський сад. Таким чином разом з перебувають в семи кілометрах маєтком Фельдсберг Айсгруб утворював єдиний палацово-парковий комплекс. Після Другої світової війни палац в Айсгрубе разом з іншими маєтками Ліхтенштейнів в Чехословаччині був конфіскований державою відповідно до декретами Бенеша.

Палац Ліхтенштейнів в Фельдсберге (Вальтіце) Палац Ліхтенштейнів в Фельдсберге (Вальтіце)

Палац в Фельдсберге був побудований на рубежі XVII-XVIII століть на місці середньовічного замку. Палац оточений англійським парком, який з'єднаний семикілометрової липовою алеєю з парком в Леднице (Айсгрубе). Після Другої світової війни Фельдсбергскій палац разом з іншими маєтками Ліхтенштейнів в Чехословаччині був конфіскований державою відповідно до декретами Бенеша.

Ліхтенштейнський палац в Празі Ліхтенштейнський палац в Празі

Оскільки Ліхтенштейни мали великі маєтки в Чехії, то природно, що вони обзавелися резиденцією в Празі. На початку XVII століття Карл I фон Ліхтенштейн придбав п'ять будинків на Малостранськой площі в Празі і побудував на їх місці палац, в якому прожив сім років. У 1742-1791 роках у палаці містилася міська пошта. У 1791 році Алоїз I перебудував палац в класичному стилі. Палац "придбав" величну сходи і великий просторий зал. У 1827 році в приміщенні Палацу відбулася Друга промислова виставка.

У 1918 році Ліхтенштейни були позбавлені всієї празької власності. З 1993 року в Ліхтенштейнському палаці розташовується Академія музичних мистецтв.

замок Вадуц замок Вадуц

Замок Вадуц був побудований графами Верденберг-Зарганс не пізніше XII століття. У 1499 році під час Швабській війни замок був зруйнований швейцарськими військами, але пізніше відновлений і розширений. Сім'я Ліхтенштейн отримала замок в свою власність після придбання графства Вадуц в 1712 році. У період з 1905 по 1920 роки в період правління князя Йоганна II в замку пройшла значна реконструкція, за князя Франца Йосифа II в 1930-х роках - він також був істотно розширено. З 1938 року замок виступає в якості основної резиденції княжої сім'ї та закритий для широкого доступу.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация