Лікар став священиком

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

27 липня 2008, 19:08 Переглядів: 27 липня 2008, 19:08 Переглядів:   Отець Євген, фото Є

Отець Євген, фото Є. Соколинських.

"Лікар і священик мають одну мету - рятувати людей, - впевнений отець Євгеній, - але один лікує тілесні недуги, а інший - духовні, які завжди є першопричиною".

Храм носить назву Ікони Казанської Божої Матері, 21 липня тут - престольне свято, день набуття ікони. Ми під'їхали до церкви в селищі Хорошево рано вранці, щоб встигнути до початку святкової служби. Невелике білене будівля з маківкою на даху, поруч - гарний новозбудований храм з облицювальної цегли з двома сяючими на літньому сонці золотими куполами.

ВСІМ СВІТОМ. Храм був збудований, буквально, на порожньому місці - раніше тут була пустка і напівзруйнований сільський магазин без вікон без дверей, повний сміття. У 2000 році цей магазин перебудували під церкву, а за два останні роки тут виросло нове дивовижне будівництво. Кошти на нього збирали, як то кажуть, з миру по нитці - жертводавці давали хто гроші, хто цегла, все село допомогла виплатити зарплату будівельникам. Поки що служба проводиться в колишньому приміщенні, але хресний хід на честь свята йде вже по всій території храму, батюшка щедро поливає прихожан святою водою, оспівуючи славу Богородиці. Сюди прийшли віруючі не тільки з селища і ближніх дач, але і спеціально прибули з Харкова. Новий храм почав будуватися під керівництвом парафіяльного священика, теж нового. Отець Євген прийняв прихід лише п'ять років тому, до цього він все життя пропрацював кардіо-реаніматологом в лікарні № 4. На криласі співає його дружина - матушка Юлія. Вона зізнається, що раніше не вміла співати, і голос з'явився тільки, коли вона прийшла до Бога. За професією вона - інженер-механік транспортних шляхів, рішення чоловіка стати священиком сприйняла з радістю, каже, що давно мріяла про це.

ЗМІНИВ ЖИТТЯ. У відділенні кардіо-реанімації, де Євген Ромашин пропрацював майже двадцять років після закінчення медичного інституту, хитка грань між життям і смертю була особливо очевидна. Отець Євген згадує випадки, коли віра і молитва буквально оживляли людей. Однак, як тільки здоров'я і життя поверталися, люди ховали іконку, яка перед тим знаходилася в головах. Про своє рішення залишити роботу лікаря і стати священнослужителем батько Євген каже: "Це було не лише ця хвилина рішення. Моя мама згадує, що я ще в 10-му класі говорив: треба б вступити до семінарії". Проте, прихід в богослужіння приніс в його життя кардинальні зміни, особливо - в світовідчутті. Отець Євген каже, що став зовсім по-іншому сприймати життя. Батюшка впевнений, що у кожної людини є духовний голод і богошукання, тільки виражаються вони по-різному. "Хтось шукає Бога в йозі, хтось в спорті. Але поки людина не задовольнить цей духовний голод, йому не буде спокою".

АФРИКА. Сам Євген вів духовні пошуки все життя. Особливо цей "духовний голод" загострився під час роботи в Африці. У 1999 році він півроку пропрацював в лікарні в Руанді, там не було жодного православного храму, а Євген Ромашин не взяв з дому Біблію і страждав без слова божого. Однак Бог ніби почув його прохання. "Посеред джунглів господь послав мені чоловіка на ім'я Франсуа - він колись навчався в Харкові, де православний батюшка подарував йому Євангеліє російською мовою. Це Євангеліє він передав мені", - згадує отець Євгеній. Повернувшись додому, лікар-реаніматолог через рік прийняв рішення про вступ до семінарії, і в 2002 році подав документи. Йому на той час було вже 45 років. До іспитів його допустили як виняток з благословення владики, оскільки граничний вік для вступу 35 років. Вже через рік на другому курсі семінарії отець Євгеній був висвячений в сан диякона, потім - священика і отримав парафію. Нічого дивного в своєму життєвому шляху отець Євгеній не бачить: щоб лікувати тіло і душу, потрібно одне і те ж - віра, говорить він.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Лікар став священиком". інші Новини Харкова дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Єгорова Василиса

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация