Лікарня для ВІЛ-інфікованих на території Києво-Печерської Лаври закрито не буде

12 липня 12 липня. ПРАВМІР. Клініка Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського, розташована на території Києво-Печерської Лаври, не буде закрита. Всі пацієнти лікарні будуть переведені в нову будівлю по вул. Амосова, 5 лише після повного введення в експлуатацію нового корпусу. Відповідний меморандум підписали на прес-конференції 11 липня намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел та виконуючий обов'язки Президента Академії Медичних Наук Валерій Запорожан, повідомляється на офіційному сайті Лаври .

Протягом багатьох років ситуація навколо клініки неодноразово спотворювалася представниками ЗМІ. Маніпулюючи фактами і вириваючи фрази з контексту, журналісти розбурхували громадськість, формуючи при цьому негативний імідж Церкви. Останнім часом в пресі знову з'явилися повідомлення, в яких говорилося про швидке закриття клініки і переселення її пацієнтів в непристосовані для лікування приміщення.

«Багато хто говорить, що я виступав проти лікарні. Хочу зазначити, що я виступав не проти лікарів і пацієнтів. Я завжди виступав за те, щоб клініка мала гідне місце, де лікарі могли б здійснювати лікування в найкращих для пацієнтів умовах. Я сам в минулому році пережив дві операції. І сьогодні дякую Богові, що у нас в Україні такі прекрасні фахівці, професіоналізм яких знаходиться на такому високому рівні. Багато несправедливо говорили, що монахи хочуть вигнати інфекційну лікарню з Лаври. Хочу зазначити, що Українська Православна Церква на чолі з Предстоятелем Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром та Лавра зокрема ніколи не виступали ініціатором насильницького вигнання лікарні з монастиря. У нас ніколи не було розмови на цю тему і лікарі про це знають. Хворі будуть знаходитися в Лаврі стільки, скільки знадобиться », - підкреслив митрополит Павло.

«Місце, де ми знаходимося сьогодні, звичайно, звичніше і воно вже обумовлено багатьма передачами, громадськістю, воно у всіх на вустах. Однак я як професіонал, який усе життя пропрацював в операційній, повинен сказати, що ця клініка далека від досконалості. Це всього лише приміщення, пристосоване за радянських часів для того, щоб якомога швидше десь прилаштувати хворих.

По-перше, сьогодні приміщення клініки знаходиться в аварійному стані. По-друге, воно не витримує ніяких вимог по нормативам тієї категорії хвороб, які тут лікуються. По-третє, тут немає цілого ряду підрозділів, які повинні бути, щоб на сучасному рівні лікувати наших хворих. Клініці необхідні сучасні лабораторії, потоки хворих не повинні перетинатися, а для цього потрібне приміщення абсолютно іншої конструкції. Тому було побудовано типове за європейськими стандартами будівля клініки. Дуже важливо, що ця будівля знаходиться на одній території з науково-дослідним інститутом. Чому дуже важливо, щоб клініка знаходилася на території інституту? Справа в тому, що в науково-дослідному інституті зібрані провідні вчені країни. Вони займаються тими проблемами, згідно яких ми лікуємо наших пацієнтів. Я хочу підкреслити, що це провідні вчені країни. Якщо можна об'єднати зусилля вчених і лікарів, то в багато разів збільшуються можливості сучасного лікування пацієнта! », - зазначив Валерій Запорожан.

Чому дуже важливо, щоб клініка знаходилася на території інституту?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация