Лікарське свідоцтво про смерть

  1. Скачайте бланк форми № 106 / о
  2. Правила видачі лікарського свідоцтва про смерть
  3. Хто видає лікарське свідоцтво про смерть
  4. Роль головного лікаря
  5. Відмітки «Поточне», «попереднє», «вместо попередня», «вместо залишкового»
  6. Як вчинити з лікарським свідоцтвом про смерть виписаним з помилкою
  7. Основні правила, що стосуються заповнення лікарського свідоцтва про смерть
  8. Що робити в разі, якщо свідоцтво про смерть втрачено

Читайте, як заповнювати лікарське свідоцтво про смерть - бланк форми № 106 про, а також скачайте сам документ.

Лікарське свідоцтво про смерть заповнюють при реєстрації випадків смерті. Документ оформляють як в амбулаторно-поліклінічних, диспансерних, санаторних установах, так і в патолого-анатомічних бюро і бюро судово-медичної експертизи.

Свідоцтво мають право видавати в тих медичних установах, де працює два і більше лікаря. Якщо в закладі охорони здоров'я, що функціонує в сільській місцевості, працює всього один лікар, і він з яких-небудь причин тимчасово відсутній (наприклад, через хворобу), фельдшер зобов'язаний видати фельдшерську довідку про смерть за формою № 106 -1 / о.

Форма лікарського свідоцтва про смерть прописана наказом МОЗ «Про впорядкування ведення медичної документації, яка засвідчує випадки народження и смерти» від 8 серпня 2006 року № 545.

Скачайте бланк форми № 106 / о

Натисніть, щоб завантажити

Форму № 106 / о не виписують в разі смерті дітей, чий вік не досяг 6 днів і мертвонароджених. Замість нього в подібних випадках оформляють лікарське свідоцтво про перинатальну смерть - форма № 106-2 / о.

Читайте:    Медичні оглянувши медичний ПРАЦІВНИКІВ: законодавство, періодічність, документація Читайте: " Медичні оглянувши медичний ПРАЦІВНИКІВ: законодавство, періодічність, документація "

Правила видачі лікарського свідоцтва про смерть

Лікарське свідоцтво про смерть виписують у двох примірниках. Один з них віддають родичам померлого або особам, які взяли на себе клопоти з організації похорону, а інший - залишають в медустанові. У випадках же, якщо похоронами буде займатися установа охорони здоров'я, воно зобов'язане передати документ до органу реєстрації актів цивільного стану. Зробити це необхідно протягом перших 3-х днів після смерті.

! Важливо: особи, відповідальні за похорон, не можуть забрати тіло померлого без лікарського свідоцтва про смерть.

Хто видає лікарське свідоцтво про смерть

Форму № 106 / о заповнює лікар померлого. Він вписує дані на підставі інформації з медичної документації, яку заповнювали в ході лікування і спостереження за померлим пацієнтом. Крім того, документ може заповнювати патологоанатом на базі інформації, які він отримав під час ведення зазначеної медичної документації та секції.

Судово-медичний експерт виписує лікарське свідоцтво про смерть, якщо смерть настала:

  • в результаті травми, отруєння, дії струму або інших зовнішніх факторів;
  • штучного переривання вагітності, який зробили за межами медичного закладу;
  • на виробництві;
  • раптово у дітей віком до 1-го року;
  • у людини, особа якого не встановлена;
  • в наслідок насильницьких дій.

Лікар не може видати свідоцтво про смерть до тих пір, поки самостійно не підтвердить її факт. Заочно робити це не можна.

Звичайно, в окремих випадках лікар може видати такий документ лише на підставі огляду, якщо відсутні сліди насильницької смерті і є інформація в медичній документації щодо наявності у хворого захворювання, яке могло виступити причиною смерті.

Патологоанатом виписує лікарське свідоцтво про смерть після секції.

Читайте:    Алгоритм проведення атестації робочих місць медпрацівників за умовами праці в ЛПУ Читайте: " Алгоритм проведення атестації робочих місць медпрацівників за умовами праці в ЛПУ "

Роль головного лікаря

Керівник медзакладу повинен контролювати достовірність даних, які відображають у формі. Крім того, він зобов'язаний відстежувати своєчасність видачі документа родичам померлого. Якщо ж похоронами займається медичний заклад, головний лікар повинен проконтролювати передали чи свідоцтво про смерть до відповідного органу реєстрації.

Відмітки «Поточне», «попереднє», «вместо попередня», «вместо залишкового»

  • Позначку «попереднє» ставлять в свідоцтві в разі, якщо необхідно додатково вивчити причини смерті.
  • Позначку «вместо попередня» ставлять на новому лікарському свідоцтві про смерть після уточнення її причин. Один зразок свідоцтва з такою відміткою можна віддати на руки родичам померлого, якщо вони написали відповідну заяву. Законодавство дозволяє зробити це протягом року з моменту, коли були виконані уточнюючі дослідження причин смерті. Форму, на якій ставлять таку позначку, заповнюють у двох примірниках з однаковими номерами. Один з них відсилають до органів державної статистики протягом 27 днів після заповнення свідоцтва з відміткою «попереднє».
  • Позначку «вместо залишкового» ставлять на документі, в якому міститься виправлений діагноз, зазначений в документі як «залишковий». Його необхідно заповнювати на новому бланку, званому «вместо залишкового лікарського свідоцтва про смерть N__», і теж в двох примірниках. Один зразок заповненого лікарського свідоцтва про смерть відсилають до органів державної статистики протягом 27 днів після оформлення.

Читайте:    Бухгалтерський облік в лікарні: нові правила Читайте: " Бухгалтерський облік в лікарні: нові правила "

Як вчинити з лікарським свідоцтвом про смерть виписаним з помилкою

На бланку свідоцтва вказують позначку «Анульовано». Відповідальний лікар повинен:

  • Виявити розбіжності з даними, вписаними лікарем при заповненні документа на підставі медичної документації, і потурбуватися, щоб свідоцтво було заповнене без помилок. Нову форму свідоцтва з відміткою «вместо залишкового №__» необхідно заповнити у двох примірниках. Один з них залишають в медустанові, другий - відправляють в державні органи статистики.
  • Лікарські свідоцтва про смерть, що містять помилки, необхідно розглянути на нарадах.

Відповідальний лікар, який контролює достовірність заповнення свідоцтв, вносити правки в документ самостійно не має права.

Основні правила, що стосуються заповнення лікарського свідоцтва про смерть

Форма бланків:

  • Заповнюють в двох примірниках
  • Бланки підшивають у вигляді книги
  • Інформацію вписують на обидві сторони аркуша
  • Записи роблять кульковою ручкою
  • Номером документа є порядковий номер свідоцтва
  • Не можна залишати незаповнені графи документа. Якщо яка-небудь інформація про померлого відсутня, у відповідних графах роблять відмітку «невідомо».

Читайте:    Проведення інвазивних процедур: як підібрати безпечний інструментарій Читайте: " Проведення інвазивних процедур: як підібрати безпечний інструментарій "

Форми зберігають у головного лікаря. Крім нього, зберігати заповнені бланки можуть:

  • Заступник головного лікаря;
  • Завідувача районним, міжрайонним, міським відділенням патологоанатомічного бюро і бюро судово-медичної експертизи.

Дуже важливо під час заповнення лікарського свідоцтва про смерть точно вказувати всі дані діагнозу, не допускаючи неточностей. При написанні діагнозу неприпустимі скорочення або умовні позначення. Крім діагнозу необхідно вказати форму, стадію і локалізацію хвороби.

Що робити в разі, якщо свідоцтво про смерть втрачено

Якщо оригінал свідоцтва загублений, дублікат можна отримати тільки на підставі заяви. Відповідну заяву має написати особа, що втратила свідоцтво.

Дублікат лікарського свідоцтва про смерть необхідно виписати у двох примірниках. Один з них передадуть родичам померлого (або тим, хто займається організацією похорону). Другий зразок - залишається в медустанові із заявою, на підставі якого був виписаний. Номери дублікатів повинні збігатися.

Читайте более:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация