Like в Facebook, ВКонтакте, Youtube, Google+ | Інтернет - грамотність з Надією

  1. Кнопка Подобається Facebook
  2. «Мені подобається» ВКонтакте
  3. лайк Youtube
  4. Кнопка Like Google+
  5. голосування

Багато людей зараз користуються соціальними мережами Багато людей зараз користуються соціальними мережами. Вони стали невід'ємною частиною нашого життя, особливо з тих пір, як почався «бум» на соціальну мережу «Facebook» на Заході і на аналогічну соціальну мережу «Вконтакте» в рунеті (російськомовному просторі інтернету).

Зміст статті:

1. Що значить Like, лайкнути, лайк
2. Кнопка Подобається Facebook
3. «Мені подобається» ВКонтакте
4. лайк Youtube
5. Кнопка Like Google+

Завдяки соціальним мережам у людей з'явилася можливість спілкуватися між собою, в тому числі і за допомогою обміну та перегляду фотографій або іншого інформаційного контенту. Але в якийсь момент людям треба було якось позначити свою зацікавленість в цьому контенті будь-яким способом. Так з'явилася кнопка «лайк», що виглядає як «піднятий палець вгору».

«Like» можна перекласти як «Подобається». Від англійського «Like» в російській мові з'явився новий дієслово «лайкать» і нове іменник «лайк».

Поставити лайк під будь-якої публікацією в соц.сети означає, що користувачеві вона сподобалася. Щоб поставити лайк, потрібно просто клікнути на кнопку "Подобається" або Like. Такі кнопки в соц.сетях розташовані зазвичай відразу під кожною публікацією.

Ті, хто публікує будь-якої контент (відео, текст, картинку, фото) в соц.сетях, часто закликають «лайкнути» або не забути «поставити лайк». Якщо користувачі поставлять багато лайків, то це буде сприяти просуванню такого контенту в соціальних мережах, і, зокрема, тому, що його побачать більше користувачів.

Кнопка Подобається Facebook

Кнопка Like набула широкого поширення спочатку в Facebook, де вона з'явилася в 2010 році. На перший погляд здається, що поруч з кнопкою «Подобається» повинна бути кнопка «Не подобається». Дійсно, адже комусь сподобалася інформація, а кому-то вона не сподобалася. Замість однієї «поганий», негативної кнопки 24 лютого 2016 року в Фейсбук на додаток до кнопки «Подобається» з'явилися нові 5 (п'ять) кнопок для вираження всієї гами своїх емоцій.

Замість однієї «поганий», негативної кнопки 24 лютого 2016 року в   Фейсбук   на додаток до кнопки «Подобається» з'явилися нові 5 (п'ять) кнопок для вираження всієї гами своїх емоцій

Мал. 1 Кнопки Like на Facebook

Як можна виявити ці нові кнопки? Якщо в Фейсбуці підвести курсор миші до кнопки з піднятим пальцем «Подобається» і потримати трохи, то тоді з'являться ще 5 кнопок для вираження своєї реакції по відношенню до будь-якого контенту, який опублікований в Facebook. Нові кнопки поки знаходяться в стадії тестування, але ними вже можна користуватися.

Перерахую, що ж означають кнопки для вираження своєї реакції до інформації в Facebook в порядку їх розташування на рис. 1:

  1. Подобається (кнопка з великим пальцем вгору),
  2. Супер (кнопка з сердечком),
  3. Ха-ха,
  4. Ух ти!,
  5. співчуваю,
  6. Обурливо.

«Мені подобається» ВКонтакте

Незважаючи на глобальну поширеність англійської мови, у багатьох країнах використовується місцевий словесний аналог для слова Like. Наприклад, в Росії використовується фраза «Мені подобається», що є більш доречним і закінченим за смисловим наповненості терміном, ніж безлике «Подобається».

Наприклад, в Росії використовується фраза «Мені подобається», що є більш доречним і закінченим за смисловим наповненості терміном, ніж безлике «Подобається»

Мал. 2 Кнопка «Мені подобається» ВКонтакте

Разом з кнопкою «Мені подобається» в соц.сети ВКонтакте з'являється кнопка «Поділитися», якщо підвести курсор миші до кнопки «Мені подобається». Це дозволяє користувачеві не тільки схвалити будь-яку публікацію у ВКонтакте, але і тут же поділитися нею зі своїми друзями.

До речі, замість «Подобається» в Японії використовується зовсім інше слово, точніше фраза: «Ііне!», Яка точно перекладається, як «Добре, чи не так». Це пов'язано з тим, що вживати поняття «подобається» там прийнято по відношенню до матеріальних речей і людям. Інформація може вважатися корисною і пізнавальною, але застосовувати до неї емоції в Японії не прийнято.

лайк Youtube

Не тільки в Facebook і ВКонтакте є попит на висловлення своєї схвалення або несхвалення контенту. Користувачі місць для розміщення відеофайлів, подібних Youtube, також потребують наявності знаків схвалення інших користувачів.

Користувачі місць для розміщення відеофайлів, подібних Youtube, також потребують наявності знаків схвалення інших користувачів

Мал. 3 Кнопки «Мені сподобалося» і «Мені не сподобалося» в Youtube

Для цього там є під кожним відео кнопка «Мені сподобалося». Функцію «лайк» Youtube розширив появою кнопки «dislike» (дізлайк), у якій не так багато аналогів в інших соц.сетях, так як вона все ще мало поширена (1 на рис. 3).

Кнопка Like Google+

У Google+ для вираження свого схвалення є кнопка «+1», яка знаходиться під кожною публікацією в цій соц.сети.

сети

Мал. 4 Кнопка «+1» в Google+

У соц. мережі «Однокласники» для схвалення будь-якої інформації, в якості лайка використовується кнопка «Клас!».

голосування

Дякуємо за Ваш голос!

PS До статті відмінно підходить:

1. Етикет в соціальних мережах

2. У соціальних мережах теж бувають аферисти

3. Чим спілкування через Інтернет відрізняється від спілкування вживу

4. Марк Цукерберг - створення Facebook


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация