Лінгвістична гімназія № 13 - одна з кращих шкіл Росії

7 жовтня 2015 19:06 7 жовтня 2015 19:06   Офіційний портал Єкатеринбурга продовжує рубрику, присвячену презентації шкіл, ліцеїв і гімназій уральської столиці

Офіційний портал Єкатеринбурга продовжує рубрику, присвячену презентації шкіл, ліцеїв і гімназій уральської столиці.

Освітній заклад, який сьогодні відомо екатерінбуржцам як гімназія №13, веде свою історію з 1921 року.

Спочатку це була губернська дослідно-показова школа 1 ступеня, яка відкрилася 1 грудня 1921 року в маленькому одноповерховому будинку біля Вознесенської церкви. Школа нараховувала 4 групи і 65 учнів. Але вже тоді вона працювала цілий рік, так як учні разом з учителями влітку виїжджали на дачі.

У 1923 році школу відвідав нарком освіти Анатолій Луначарський. Учень виступили з концертом в будівлі оперного театру, виконавши частину номерів на німецькій мові. Оцінивши успіхи школи, Луначарський клопотав про виділення їй будівлі більшої площі. В цьому ж році школа переїхала в колишній будинок купця Желєзнова на вулиці Рози Люксембург і отримала назву Дослідно-показової фабрично-заводської семирічки. Школа підготувала п'ять поколінь випускників.

У 1931 році школа зайняла ще більш просторе двоповерхова будівля на площі Оборони і стала називатися Зразкової середньою школою №13 імені Я.М. Свердлова. Перший випуск 10 класу відбувся в 1935 році.

У роки Великої Вітчизняної війни школа працювала в три зміни. Вчителі самі опалювали будинок дровами, торфом, вугіллям. Старшокласники чергували в госпіталях і працювали на заводах, збирали і відправляли на фронт теплі речі, допомагали сім'ям загиблих, брали евакуйованих.

У 1943 році після введення роздільного навчання хлопчиків і дівчаток школа стала жіночої. Першою золотою медалісткою після установи в 1945 році нагород за успішне навчання стала Олена Григор'єва (нині лауреат Державної премії, доктор фізико-математичних наук).

У 1954 році школа була реорганізована. Відновлено спільне навчання, введено викладання ряду предметів англійською мовою: історії, географії, фізики, технічного перекладу, англійської та американської літератури. З'явилися традиції: стали проводитися конкурси читців, фестивалі англійської та американської пісні, виник клуб інтернаціональної дружби. З драматичних гуртків, якими керували всі вчителі англійської мови, народився шкільний театр на англійській мові.

У 1966 році школа знову переїхала в будинок на вулиці Малишева (колишня школа ВПС). У 1972 році в будівлі з'явилася меморіальна дошка з 29 прізвищами випускників, які загинули на фронті. У 1980 році в будівлі школи відкрився меморіал, і стало традицією проводити в ньому лінійки пам'яті на честь Дня Перемоги, запрошувати родичів загиблих і покладати квіти. Матеріали про кожного загиблого зібрані в шкільному музеї.

У 1977 році навчальний заклад переїхало до нової будівлі на вулиці Карла Маркса, 33, де розташовується донині.

З 1993 року школа є асоційованою школою ЮНЕСКО і працює в рамках міжнародної програми «Вчитися жити». Школа активно співпрацює з вищими навчальними закладами Єкатеринбурга, що дозволяє говорити про систему безперервної освіти «Школа - вуз». У 1996 році за результатами ліцензування та атестації школа отримала ліцензію на право освітньої діяльності в статусі лінгвістичної гімназії терміном на 5 років.

У 2001 році школа стала називатися Муніципальний загальноосвітній заклад - гімназія №13. У грудні 2010 року в найменування додано слово «бюджетне».

Домінантою гімназійної освіти є поглиблене вивчення англійської та російської мов. Традиційно гімназисти перемагають на предметних олімпіадах та науково-практичних конференціях міського, обласного та всеукраїнського рівня.

Високий рівень освітньої діяльності гімназії визнаний в місті, області, Росії. Так, в 2015 році гімназія №13 увійшла в топ-200 середніх навчальних закладів країни, чиї випускники мають найбільші шанси вступити до провідних університетів Росії. Нагадаємо, всього в цей список увійшла 21 школа Єкатеринбурга.

Текст підготувала Олена Порунова (телефон +7 (343) 371-72-97), фото www. gimnaz13.ru



Ключові слова: презентація шкіл

Матеріали по темі

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация