Лисяча бухта - нудисти і не тільки

Щоліта в Лисячій бухті багатолюдно. Намети стоять всюди: на пляжі, на пагорбах, на галявинах в лісі. Це місце притягує до себе людей самих різних інтересів: тут можна зустріти біолога, який вивчає рідкісні рослини, панку з пляшкою горілки або доброчесну сімейство, що приїхала відпочити. Ечки-Даг облюбували скелелази і активні туристи, яким не лінь щодня більше години витрачати на спуск і підйом на гору, заради купання в морі.

Як і багато інших "культові" місця Криму, Лисяча бухта притягує до себе людей своєю красою і зустрічами з цікавими людьми.

Багато людей, які побували в бухті, вважають, що Лисяча манить до себе, як магніт. Судячи з усього, це чиста правда: тут нерідко зустрічаються люди, які приїжджають в бухту при першій можливості. Наприклад, Павло Кульков працює брокером в Москві. Протягом року він продає і купує метал, врешті-решт, ця робота йому трохи набридає і Павло вирушає у відпустку саме в Лису бухту.
Багато людей, які побували в бухті, вважають, що Лисяча манить до себе, як магніт - Вперше я побував тут на початку 90-х років, з тих пір намагаюся кожен свою відпустку проводити тут, - каже Павло. - Зазвичай я ділю свою відпустку навпіл: на тиждень іншу приїжджаю сюди в травні, і стільки ж часу проводжу тут в серпні. Тут я відчуваю себе по справжньому вільною людиною.
Про Лисячій бухті знають, мабуть, скрізь. Звістка про те, як приємно відпочивати в цьому місці, рознеслася далеко за межами Криму і щороку все більше людей приїжджає в бухту, щоб переконатися в цьому самому.
Один з них - житель Гомеля дев'ятнадцятирічний Сергій, якому про Лисячій розповіли друзі. Він повідав, що ці розповіді викликали у нього пекуче бажання відвідати чудовий кримський куточок. Як тільки Сергій звільнився від навчання, він зібрав сумку і без копійки грошей відправився до Криму з Білорусі.
- Добрався я вдало і ні крапельки не шкодую, що приїхав, - сказав Сергій. - Тут дійсно дуже красиво і люди цікаві. А ще на мене справило велике враження море: метрах в 15 від берега стільки великих риб плаває.
Ціла група людей з України та Росії який рік з'їжджається в Лису бухту до 1 травня. Вони розташовуються біля вогнищ з гітарами та вином, вітають друзів, яких давно не бачили. Таким чином, святкують прихід тепла. Ще одна група традиційно розташовується на так званій Ямайці. Щоліта на пляжі можна побачити будови з очерету, над якими розвивається прапор теплого держави. Мабуть, через нього в цьому місці майже завжди звучить реггі та стукіт барабанів. Музиканти, які тут зупиняються, кажуть, що їм зовсім не лінь тягти з собою інструменти.
- Ми зустрічаємо нових людей, у яких можна навчитися чомусь новому в музиці, а як вчитися без інструментів? - сказав один з цих хлопців. - Взагалі, в Лису приїжджає багато цікавих музикантів.
Безпрецедентний стала практика пологів у воді. До сих пір юні дівчата обговорюють між собою сміливість жінок, що зважилися народжувати в затоці Лисої бухти, хоча вже кілька років тут не народжувалися діти.

Від пітекантропів до нудистів
Лисяча бухта широко відома серед нудистів всього колишнього Союзу. Але історики свідчать, що сучасні нудисти не перші люди, які облюбували бухту для відпочинку в голому вигляді. Першими були пітекантропи. Археологи запевняють, що район Лисої бухти і Ечки-Дага був освоєний людиною в далекій давнині. Тут знайдено близько 20 стоянок прачеловека, типу пітекантропа або синантропа.
Від пітекантропів до нудистів   Лисяча бухта широко відома серед нудистів всього колишнього Союзу Знахідки знарядь відносяться до давньокам'яного століття (більше 100-150 тис. Років тому), часу формування людини як біологічного виду.
В античні часи район Ечки-Дага і Лисої бухти ставився до володінь таврів, про що свідчать сліди поселень, стійбищ і могильників з кам'яних ящиків-дольменів.
У 40 роки VIII століття в Криму влаштувалися 'иконопочитатели' з Візантії. На території Отузской долини (околиці Щебетовки) археологи виявили близько 15 візантійських поселень цього періоду.
Хазарське вторгнення середини VIII століття знищило візантійські фортеці. В околицях Лисої бухти і Ечки-Дага були зруйновані всі візантійські поселення.
Східний похід київського князя Святослава, розгромив у 965 році основні сили хазар в Поволжі, на Дону і Північному Кавказі, став початком краху Хазарського каганату. Руси закріпилися на обох берегах Хазарського рукава (Керченської протоки) і були вигнані лише після поразки у війні з Візантією в 971 році.
Візантія знову встановила свій вплив в Східному Криму. Остаточне зникнення більшості хозарських городищ, в тому числі і в районах, прилеглих до Лисячій бухті і Ечки-Дагу (Курортне і Щебетівка), пов'язане з вторгненням печенігів у другій половині X століття.
Початок другого тисячоліття нової ери в Східному Криму пройшло під впливом Візантії. Її позиції були кардинально підірвані в 1204 році, коли чергова хвиля хрестоносців раптовим ударом розгромила столицю християнської Візантії Константинополь. Венеція, на кораблях якої переправлялися хрестоносці, отримала монопольне право морської торгівлі в Тавриці.
З кінця XIII століття політична ініціатива переходить з рук Венеції до її одвічному суперникові - Генуезької республіці. Генуезці допомогли відновленню Візантійської імперії, яка тримала під своїм повним контролем протоки, і, отже, - судноплавство в Чорному морі. Після цього Східний Крим знаходився під генуезьким управлінням до кінця XV століття. Генуя ретельно охороняла свої монопольні права на управління цим районом. Поблизу району Лисячій Бухти в Козской долині, Отузах (Щебетовці) і на поселенні Кордон-Оба (Курортне) збереглися залишки кріпосних стін і храму XIV століття.
Незабаром район Лисої бухти став частиною Кримського Ханства, яке недовго залишалося незалежним. У 1475 році Східний Крим захопили турки-османи, Кримський хан визнав себе васалом Стамбула, а прибережні райони Таврики на три століття стали особистим володінням султана.
У XVIII ст. розгортається серія російсько-турецьких воєн. Однією з цілей Росії в цих війнах було завоювання виходу до Чорного моря, який був вкрай необхідний для подальшого економічного розвитку Росії.
Після перемоги над турками, 8 квітня 1783 Катерина II підписала 'Маніфест про приєднання півострова Кримського, острова Тамані та всієї Кубанської сторони під державу Російську ".
У другій половині XX століття Ечки-Даг привернув увагу альпіністів, а Лисяча бухта стала Меккою для неформальної молоді і нудистів.

за матеріалами kafanews.com

Ми зустрічаємо нових людей, у яких можна навчитися чомусь новому в музиці, а як вчитися без інструментів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация