Лише три партії, на думку політтехнологів, точно потраплять до Держдуми

Шлях до Держдуми успішно пройдуть лише деякі

А. Махонін / Відомості

Махонін / Відомості

«Єдина Росія», КПРФ і ЛДПР проходять до Держдуми з ймовірністю в 100%. Такі висновки містяться в експертному дослідженні, проведеному комітетом з політтехнологій Російської асоціації зі зв'язків з громадськістю. Лише 55% експертів вважають, що 5% -ний бар'єр подолають і есери. У інших партій шансів потрапити в Думу немає, але 3% -ний бар'єр, який звільняє партії від збору підписів на виборах і відкриває доступ до держфінансування, можуть подолати «Яблуко» (з ймовірністю 60%), «Батьківщина» (50%) і партія пенсіонерів (55%). Базові ресурси партій найкраще представлені у єдиноросів. ЛДПР по медійного присутності поступається тільки єдиноросами, у партії харизматичний лідер, ідеологія і хороші позиції в регіонах. У комуністів експерти виділяють стійкий базовий електорат і географічну представленість, однак, на їхню думку, до старту кампанії КПРФ не вдалося наростити ресурси в інших напрямках. Есери зберігають стійкість за рахунок інерції, їх проблема - незначний базовий електорат, розмита ідеологія і відсутність лідерів.

шанси малих

Серед тих, хто теоретично може подолати 3% -ний бар'єр, експерти також вказують партію «Патріоти Росії», Партію зростання, «Громадянську платформу», «Комуністів Росії» і «Зелених». Максимальні шанси (по 25%) - у Партії зростання і «Патріотів».

Оцінюючи старт кампанії, експерти відзначили, що єдинороси отримали перевагу в польовий і медійної кампаніях за рахунок праймеріз. У них найбільш сильні регіональні списки і взаємодія з регіональними елітами. ЛДПР на початку кампанії робить ставку на максимальне використання ключових ресурсів - сильний лідер дає ефективність федерального списку. Разом з тим експерти вважають, що у ЛДПР слабкі канали комунікації, ставка робиться на роботу з медіа замість польовий агітації та роботи в інтернеті. Комуністи показують стабільні середні показники за всіма рівнями підготовки, у есерів найбільш сильним напрямком залишається комунікація з регіональними елітами, а вразливим місцем партії став федеральний список, в якому опинився один лідер Сергій Миронов зі слабкою кампанією «в поле» і в інтернеті.

Проходження есерів дійсно під питанням, погоджується Ярослав Нілов (ЛДПР). «ЛДПР досить активно присутній в інтернеті - ми не купуємо там рекламу, але всі політики ведуть соціальні мережі», - зазначає він. Погодитися з тим, що ЛДПР не веде роботи «в полі», не можна - лідер ЛДПР щодня виходить спілкуватися з виборцями на Манежну площу, а по країні їздив агітпоїзд, нагадує Нілов. «На попередніх виборах есерів постійно занижували результат, в результаті замість 2-3%, які обіцяли соціологи, ми отримали 14%. ВЦИОМ на старті кампанії дає нам майже 7% », - говорить заступник керівника фракції« Справедлива Росія »Михайло Ємельянов. Кризова ситуація породжує протестні настрої, електорат змінює свою думку на очах, тому мета КПРФ - наздогнати і перегнати єдиноросів на виборах, каже Вадим Соловйов (КПРФ): «У нас є виразна програма і лідери, не вистачає тільки медійних ресурсів».

Есерів дається менше шансів, ніж іншим, тому що на вибори вийшли колишні співзасновники партії - «Батьківщина» і Партія пенсіонерів, при цьому ряд помітних фігур на кшталт

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация