Лісовий голуб: опис і основні характеристики

  1. характеристика виду Припутень (лісовий голуб) - це великий птах, він один з найбільших в своєму сімействі....
  2. Харчування і розмноження
  3. різновиди
  4. Відео «Лісовий голуб Припутень»

характеристика виду

Припутень (лісовий голуб) - це великий птах, він один з найбільших в своєму сімействі. Довжина його тіла 40-50 см, а розмах крил становить від 70 до 85 см. Якщо звичні нам міські сизі голуби важать від 300 до 380 г, то вага вяхиря коливається між 500 г і 1 кг.

Як для такого великого тіла, у цього голуба довгий хвіст і досить короткі крила, які при зльоті видають характерний звук - голосна стрілянина. Основний колір його оперення - сіро-блакитний, грудку відрізняє червонуватий відтінок, а шию - зеленувато-металевий блиск. На шиї з двох сторін є ошатні білі плями. Коли лісової голуб вяхирь розправляє крила для польоту, стають добре видно поперечні білі смужки на крилах і хвості. Дзьоб у нього жовтий, лапки червоні.

Витютень, що живе до 16 років, веде на півдні осілий, а на півночі кочовий спосіб життя. Лісові голуби зимувати летять великими спільнотами, зазвичай тримаються зграями і тільки для гніздування розбиваються на пари. На світанку можна почути їх досить гучне воркування - особливо навесні, коли самці займають свою площу і зазивають самочок.

Велика лісова голуб - бажана здобич для куниці і хижих птахів, а внизу на нього чатують борсуки і лисиці, так що в його житті завжди є небезпека. Гніздо з тонких гілочок, корінців і стеблинок трави птах ховає серед гілок дерев.

ареал проживання

ареал проживання

Дикий лісовий голуб проживає по всій території Європи, поширюючись від Скандинавії до Гімалаїв. Його можна зустріти посеред Малої і Центральної Азії, північно-західної Африки. Мешкає цей голуб навіть на Азорських островах. У південних регіонах птах веде осілий спосіб життя, а з північних на зимівлю відлітає ближче до Молдавії і Кавказу.

Припутень, що мешкає у нас, прекрасно себе почуває від європейського кордону до Томська, від Каспію до Архангельська. Він вважає за краще хвойні, широколисті або змішані ліси, але може селитися посеред прибережних чагарників, садів волоського горіха і оливкових дерев, на окремо зростаючих ЧИНАРА. Комфортно себе почуває дикий голуб на кордоні з болотами або заплавними луками, поблизу від чорничних галявин, вважає за краще селитися подалі від людей, але періодично прилітає поживитися урожаєм, коли дозрівають зернові культури.

В європейських країнах дикі голуби розселяються по містах, причому в'ють гнізда, займаючи не тільки високі дерева, примудряються організовувати свої житла на дахах і навіть балконах, намагаються триматися в сільськогосподарських районах, нерідко завдаючи відчутної шкоди фермерам.

В європейських країнах дикі голуби розселяються по містах, причому в'ють гнізда, займаючи не тільки високі дерева, примудряються організовувати свої житла на дахах і навіть балконах, намагаються триматися в сільськогосподарських районах, нерідко завдаючи відчутної шкоди фермерам

Харчування і розмноження

Лісова птах споживає зазвичай рослинну їжу. Їсть голуб насіння хвойних дерев, спритно добуваючи їх з шишок, збирає насіння трав, деревні нирки, всі ягідки і горішки, які може дістати від землі до найвищих дерев. Збирає молоду травичку на луках і всі рослини з полів і городів людини, в садах може поживитися культурної ягодою, не обмежуючи себе лісовими угіддями. Припутень іноді їсть дрібних комах, всяких черв'яків, якщо вони не більші за жолудя. У містах збирає відходи людської їжі.

Після зимівлі, прильоту в рідні місця зграями, голуби поділяються на пари. Самці займають гніздові долі і токуют, до них приєднуються самі, пара приступає до створення гнізда. Неодружені самці зазивають самочок для утворення сім'ї, попередньо займаючи гніздові ділянки. Потім самочка відкладає пару яєць, а висиджують обоє батьків по черзі. Через 16-18 днів з'являються пташенята.

Перші дні вони харчуються «пташиним молоком», яке утворюється в зобу батька: пташенята занурюють в нього свої клювики, щоб дістати молочко. Через кілька днів їх вже привчають до дорослої їжі, а літати пташенята починають через півтора місяці. За сезон кожна пара виводить пташенят кілька разів.

різновиди

Родини голубиних охоплює більше 280 видів птахів, багато з них вимерли або зараз знаходяться на межі вимирання. Найпоширеніших і відомих людині кілька, одночасно різних і схожих один на одного. Практично всі вони дрібніші вяхиря.

Дикий голуб горлиця мешкає в лісостеповій зоні, зустрічається в центральній і південній Європі. Цю витончену птицю часто помічають навесні або восени під час перельотів. Її родичі (а існує близько 160 підвидів горлиць) живуть в Азії, Африці, Австралії. Важить пташка не більше 200 г, довжина її тіла - близько 27 см. Її відрізняє клиновидний хвостик, загострені крильця, сіро-коричневе оперення і чорна смужка на задній стороні шиї. Є горлиця сміється (її воркування схоже на людський сміх); куцохвоста, довжиною до 22 см; кільчаста, Селена ближче до людей; сибірська (набагато більші за інших); звичайна з червоним кольором в оперенні і вагою до 120 г.

Голуб синяк за краще селитися в дуплах. Мешкає в Туреччині, Африці, Китаї, Казахстані і у нас в Сибіру. Його лапки темно-червоні, в забарвленні тіла переважає блакитний відтінок. На матових блакитнуватих крилах добре видна чорна поперечна смужка, вона ж помітна на темніших пір'ї хвоста. Грудка червона, а на шиї - малахітова смуга поруч з білою плямою. Самка не така яскрава, у неї більш стримана блакитно-сіре забарвлення.

Самка не така яскрава, у неї більш стримана блакитно-сіре забарвлення

Найкраще відомий нам сизий голуб, чия назва повністю відображає основну забарвлення. Ці птахи живуть в містах, на зимівлю не відлітають, іноді селяться на скелях або в лісах. Забарвлення у них сіра з різними відливами, також на шиї можуть бути малахітові або бронзові смуги, великі плями, голова з блакитно-сизим відливом. Схожа забарвлення оперення у скелястого голуба, тільки у нього більш світлий хвіст, ніж у Сизара.

Годуються сизі голуби насінням рослин, відходами людської столу, вважають за краще хлібні крихти. Гнізда в'ють на дахах і горищах.

Кам'яний голуб мешкає на Алтаї і в Тибеті, вважає за краще вити гнізда в тріщинах і ущелинах скелястій частині гір, а може селитися в занедбаних людських будівлях.

Сірий голуб живе в мангрових лісах Індонезії. Його пір'ячко сріблясто-сірі, крила з більш темною окантовкою, задня сторона шийки зеленувата, очі фіолетові або червоні. Цей голуб виростає до 37 см завдовжки.

Відео «Лісовий голуб Припутень»

У цьому відео можна детально розглянути красивого лісового голуба породи Припутень.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация