Лісовими дорогами Волині

  1. Прікріпленій файл:

Корець, фото А.Тичіни

Дубно, фото А.Тичіни

Володимир-Волинський, фото А.Тичіни

Олика, фото А.Тичіни

Острог, фото А.Тичіни

Зимове, фото А.Тичіни

Володимир-Волинський, фото А.Тичіни

Луцьк, фото А.Тичіни

1/8

На цей раз "Сегодня" пропонує автотур в край лісів і озер, де вас зустрінуть грізні замки, старовинні монастирі, таємничі руїни і непогана туристична інфраструктура. Тут правили могутні князі Острозькі, ці місця надихали геніальну Лесю Українку ... Екскурсія може зайняти від 3 до 5 днів. Ми вибрали найбільш насичений пам'ятками маршрут.

КАРТА МАРШРУТУ: ТУТ

1-3. Київ - Житомир - Новоград-Волинський

Весняне сонечко пригріває спину через заднє скло автомобіля - рано вранці вирушаємо з Києва строго на захід по міжнародній трасі Е-40. Житомир минаємо справа по окружній. Тут рекомендуємо зупинку на каву - далі з пристойним громадським харчуванням буде важче.

Широка четирёхполосная дорога стає вибоїстій, але без великих ям - підвісці нічого не загрожує. Через два з половиною години бачимо покажчик на Новоград-Волинський - втручаємося в межі удільних князів Острозьких. Саме вони відбудували в XVI столітті одну зі своїх резиденцій на березі Случі, давши нове життя літописного міста Звягель. Убогу реконструкцію, нагадує дитячий майданчик з бутафорським замком, можна знайти в самому центрі міста, за будівлею Будинку культури. Перед ним стоїть пам'ятник Лесі Українці. Адже Новоград-Волинський - це ще й батьківщина прославленої поетеси! Літературно-меморіальний музей на вул. Карла Маркса не розбещений увагою відвідувачів, хоч заглянути сюди закликає мандрівників видатний покажчик на трасі (вхід - 3 грн.). У лютому тут скромно відзначили 137-ту річницю від дня народження авторки "Кассандри" і "Блакитної троянди". Втім, поглянути на типовий поміщицький побут XIX століття буде цікаво не тільки шанувальникам талантів літературної родини Косачів.

4. Новоград-Волинський - Корець

Корець, фото А

Повертаємося на трасу і за півгодини добираємося до Корця, з вітерцем обганяючи низки важких фур, які з року в рік продавлюють колію в правій смузі. Заїхати в центр містечка запрошує покажчик на Свято-Троїцький жіночий монастир (1620 г.). Ошатна церква і дзвіниця обителі, втім, особливого враження не справляють. Зате на території збереглася могила графині Анни Андро де Ланжерон, оспіваної Пушкіним у вірші "Я вас любив ..." Повертаємося на трасу і за півгодини добираємося до Корця, з вітерцем обганяючи низки важких фур, які з року в рік продавлюють колію в правій смузі

Корець

Краще проїдемо далі до центру і звернемо у Миколаївській церкві (1834 г.) наліво на непримітну вуличку, яка виводить прямо до свежеотремонтірованнонму арочного мосту і характерною двох'ярусної вежі червоної цегли. Це залишки родового замку князів Корецьких, які влаштувалися тут в XV столітті. На руїни він перетворився при наступних господарів Чарторийських, але панорами каньйону річки Корчик з куполами храмів на гранітних відрогах шикарні як і в ті давні часи ...

Також можна відвідати

Повернувши не доїжджаючи Гощі направо через Світанок, потрапляємо в Великі Межирічі зі старою велетнем костелу Святого Антонія (1650 г.) і палацом XVIII століття, пристосованим під школу-інтернат. У гарну погоду варто простягнути в ту ж сторону ще 25 км, звернувши в Сосновому на поганеньку бруківку до глухого Губкова. При багатій уяві тутешній ландшафтний парк "Соколині гори" з романтичними руїнами замку (XV ст.) Над Случём неважко уявити справжньою "волинської Швейцарією".

5-6. Корець - Гоща - Рівне

Гоща

Рухаючись далі в бік Рівного минаємо райцентр Гоща. Любителям архітектурних несподіванок рекомендуємо відшукати в глибині запущеного англійського парку незвичайний палац-шале (XIX ст.). Правда, в нинішньому стані садиби стиль альпійських замків вгадується хіба що в одному фахверковому фасаді. Все інше обкладено пішли кахлем і зяє лисинами обвалилася штукатурки.

Ось і Рівне, паркуемся в центрі у Воскресенського собору. (1895 г.). Рідкісні туристи серед повсякденному житті цього невеликого обласного центру відчувають себе самотньо - пам'яток замало. Був колись замок, та згорів - залишки розібрали всього півстоліття тому (зараз на його місці ганяє м'яч футбольна команда "Верес"). А

А

Рівне

адже заклала його на острові посеред великого озера дружина князя Несвіцького Марія ще в 1479 році. Марію Рівненську, як засновницю міста, вважають тут мало не святою. Нещодавно встановили помпезний на загальному тлі пам'ятник в реконструйованій частині вулиці Соборній. Трохи далі - поки що очікує своєї черги на реставрацію костел св. Антонія (1868 р) зі смішними годинами на фасаді - тут виконують органну музику.

Враження доповнюють фрагменти старої забудови, кілька цікавих пам'яток, досить затишні парки. Більше місто цікавить нас як перевалочна база - в центрі є парочка хороших ресторанів, а на околицях - відмінні мотелі.

Окремо радимо виділити час на відвідування рівненського зоопарку, що на в'їзді в місто з боку Києва - просто чарівний своєю провінційністю і з хорошим "асортиментом" тварин. Мающіхся в клітці лева, який оголошує околиці тужливим ревінням, тут можна розглянути з відстані буквально в пару метрів. Вартість вхідного квитка - 6 грн.

Готелі:

$$$ "Марлен" **** 440

м Рівне, вул. Грушевського, 5; тел: (0362) 69-06-00

Елітний приватний міні-готель недалеко від центру.

$$ "Айвенго" 200

с. Колоденка, рівненська окружна; тел: (0362) 20-89-52

Великий комфортабельний мотель з рестораном.

$ "Хутір" 150

с. Б. Омеляна, рівненська окружна; тел: (0362) 29-93-58

Колоритний заклад в національному стилі з рестораном і боулінгом.

Громадське харчування:

"Marmalade" 100

м Рівне, вул. Пересопницька, 10; тел: (0362) 64-37-97; http://marmalade.com.ua/

Фешенебельний ресторан в центрі, у Драмтеатру.

"Фараон" 80

м Рівне, пр. Миру, 19; тел: (0362) 63-38-77; http://www.faraon.rv.ua/

Стильні інтер'єри і хороша кухня.

"Софія" 60

с. Б. Омеляна, рівненська окружна, 4а; тел: (0362) 29-92-45

Популярний придорожній ресторан на виїзді в сторону Львова.

Музеї:

Рівненський краєзнавчий музей (г .Ровно, вул.Драгоманова, 19, тел: (03622) 26-75-80).

Рівненський зоопарк (м.Рівне, вул. Київська, 100, тел: (0362) 28-84-83; http://www.zoo.rv.ua/).

інформація:

http://www.rivne.org/

http://www.city-adm.rv.ua/

http://www.myrivne.org/

77. Рівне - Острог

З рівненської окружної в напрямку Острога з'їжджає на другому (якщо рахувати від Києва) повороті, щоб не попасти в розбитий центр Квасилова і Здолбунова. Траса М-21 відповідає статусу магістральної за українськими поняттями - дрібні ямки не береться до уваги. Чого не скажеш про центральні вулиці Острога. Вибоїни - півбіди, страшніше відкриті люки.

Потворні сліди новітньої історії взагалі сильно псують історичне обличчя тисячолітнього міста, що став в XIV столітті головною резиденцією Острозьких та неформальною столицею всього регіону. Яким гармонійним він був в ті далекі часи наочно демонструє макет в цікавому історичному музеї при непогано зберігся острозькому замку (вхід - 3 грн., Екскурсія - 15 грн., Працює сувенірна крамниця). Похмурий сучасний пейзаж оглядаємо з висоти Сторожовий вежі. На місці ринкової площі стоїть недоречна дев'ятиповерхівка. Старовинні будівлі в напівзруйнованому стані або сяк-так пристосовані для господарських потреб. Татарські ворота і синагога загубилися серед приватної забудови. Добре помітна з головної вулиці тільки вежа Луцьких воріт - тут працює музей друкарства.

Хто не чув про Острозьку Біблію? На ній присягав перший президент України Леонід Кравчук, а потім проводив неформальну інавгурацію після другого туру Віктор Ющенко. Вперше на церковнослов'янською мовою книги Старого і Нового завіту видав тут в 1580 році Іван Федоров. Російського першодрукаря для цієї святої справи запросив до себе Костянтин Острозький - найвидатніший представник князівського роду. Друкарня працювала в Острозькій академії - першої східнослов'янської вищій школі. Нинішній університет, нехай і біднуватим, все ж трохи освіжає міську атмосферу веселої студентської суєтою. На цю небагату братію орієнтований і місцевий общепит.

З замкової гори видно громада оборонного Троїцького монастиря-фортеці в передмісті Межиріч (напрямок на Шумськ і Кременець). Минаємо місток через річку, піднімаємося по грунтовці до потужного монастирського комплексу з кам'яними стінами і шестигранними вежами, прикрашеними готичними "коронами" зубчиків - характерна риса місцевої архітектури Княжої часів. Недарма церква вшановує Острозьких як поборників православ'я на польських територіях. Відвідати Троїцьку церкву (XV ст.) З незвичайними башточками-прибудовами варто хоча б заради старовинної ікони Острозької Божої Матері XVI століття, хоча святіший тут вважають чудотворну ікону Антонія Великого.

Також можна відвідати

Якщо ви впевнені в надійності підвіски вашого автомобіля, спробуйте з'їздити в Новомалин (поворот направо напроти монастиря в Межирічі). Нагородою за 6 кілометрів тряски по убивчою бруківці будуть значні руїни готичного замку князів Свидригайло (XV ст.). Незвичайні шпилі з'явилися на п'ятигранної вежі пізніше, коли вона стала каплицею нових господарів Малинських.

Громадське харчування:

"Княжий льох" 50

м Острог, пр. Незалежності, 3

Непогане заклад, орієнтований на туристів.

"Маестро" 30

м Острог, пр. Незалежності, 17; тел: (03654) 22-022

Популярна піцерія на центральній площі.

"Полонія" 25

м Острог, вул.Островського, 1; тел: (03654) 22-362

Просто, дешево і смачно.

Музеї:

Історико-культурний заповідник (м Острог, вул. Академічна, 5; тел .: (03654) 22-656).

Музей друкарства (м Острог, вул. Папаніна, 7, тел .: (03654) 23-271).

Нумізматична виставка (м Острог, пров. Незалежності, 45, тел: (03654) 22-698).

інформація:

http://www.ostroh.rv.ua/

http://www.uosa.uar.net/

88. Острог - Дермань

Знову через Острог повертаємося на рівненську трасу. Біля повороту на Гільча - з'їзд до чудотворного джерела Святого Миколая з двома ключами-близнюками. Грот і басейн відносно нові (XVIII ст.), Але приїжджати сюди за цілющою водицею навколишні мешканці почали ще у часів Острозьких. Відзначилися тут і багато знаменитих українські мандрівники-літератори, а Леся Українка навіть описала "стежку Божу" святого потоку в невеликій поемі "Гульча".

Оскільки час дозволяє, вирішуємо відшукати ще одну заміську резиденцію Острозьких - в Дермані, куди зазивають кілька покажчиків на трасі. Їхати краще через Здовбиця та Кунин - дорога краще і не заблукаєте. Короткі маршрути - для слідопитів на позашляховиках.

Велична вежа-дзвіниця, що зустрічає подорожніх на вході в Дерманський монастир, дає уявлення про те, який серйозною була фортифікація княжої "дачі" в XV столітті. Красиве місце на височині посеред лісистих пагорбів дуже добре пасувало як для оборони, так і для "рекреації". Троїцька церква і монастирські келії з'явилися на території пізніше, після того, як Василь Острозький поселив тут православних монахів. Колись обитель була справжнім центром культури і освіти на Волині, тепер же і дорогу сюди знайти непросто.

До речі, в Дубно звідси є коротка дорога через Мізоч. На карті вона позначена як "територіальна" товстої жовтої лінією, що означає наявність твердого покриття. На ділі з 30 кілометрів лише третина покрита асфальтом. Решта - великими каменями. Якщо шкода машину, краще зробити великий гак через Рівне.

9. Дермань - Дубно

Дермань - Дубно

На ринковий статус великої площі в центрі Дубно зараз натякає тільки універмаг, біля якого залишаємо машину на час двогодинної екскурсії по декільком дивом зберігся старовинними вуличками міста. В одному кінці історичного центру - своєрідна "багатоповерхівка" Луцьких воріт (XVI ст.) І здоровенна махіна бернардинського монастиря (1627 г.), переобладнаного в православний Свято-Миколаївський собор. В іншому - комплекс монастиря кармеліток (1630-86 рр.), Яка розділяє приміщення з онкологічним диспансером. Між ними ще кілька культових споруд, старовинних будинків і садиб упереміш з сучасними будівлями.

І, звичайно, Дубенський замок (1492 г.) все тієї ж легендарної династії Острозьких (вхід - 2 грн .; екскурсія - 20 грн.). Якщо читали "Тараса Бульбу", напевно, пам'ятаєте облогу замку запорізьким військом і зраду отаманського сина. "Я тебе породив, я тебе і вб'ю!" - це було саме тут. До речі, за всю історію цю твердиню так нікому і не вдалося підкорити. Зараз тут відкрито кілька історичних експозицій, потихеньку відновлюють інтер'єри палацу Любомирських, які, серед інших, володіли замком в XVIII столітті. Прямо в касі торгують нехитрими сувенірами (чашки, статуетки, картини), поруч зі входом радує око акуратно відреставрований будиночок, в якому відкрито чудовий ресторан і міні-готель. Завдяки хорошій туристичної інфраструктури та зручному розташуванню на львівській трасі в Дубно завжди багато туристів.

Справжні цінителі фортифікаційного мистецтва напевно не пропустять і сусідній Тараканов. На виїзді з села в сторону Львова праворуч від кладовища йде в гору вузенька доріжка зі слідами асфальту. Ми залишаємо машину під деревами на вершині пагорба і пішки спускаємося в темний ущелині. Перед нами величезна споруда квадратної форми з велетенським оборонним ровом, потужними цегляними стінами і напівзруйнованими казематами. Це Тараканівський форт, зведений в кінці XIX століття за наказом Олександра III для захисту львівської залізниці від підступів Австро-Угорщини. Кажуть, з точки зору військової інженерії фортеця вийшла не зовсім вдалою, але розмах просто приголомшливий! Рай для любителів військової історії і шанувальників рольових ігор, чиї сліди тут зустрічаються повсюдно.

Також можна відвідати

Якщо далі вирішите їхати до Луцька по трасі М-19, не пропустіть Млинів. У парку на березі широкого ставка тут збереглися окремі будівлі садиби магнатів Ходкевичей (1775-82 рр.), У флігелі розміщений простенький краєзнавчий музей. Місце красиве і романтичне.

Готелі:

$$ "Дубно" 220

м Дубно, вул. Д. Галицького, 53; тел: (03656) 41-802

Велика реконструйований готель в центрі.

$ "Вежа" 120

м Дубно, пл. Привокзальна; тел: (050) 515-5802

Бюджетний мотель біля вокзалу.

Громадське харчування:

"Антик-Хаус" 60

м Дубно, вул. Замкова, 17; тел: (050) 579-5905

Смачна їжа в антикварних інтер'єрах біля входу в замок.

"Іква" 40

м Дубно, вул. Д. Галицького, 6; тел: (03656) 43-752

Колишній центральний ресторан міста.

Музеї:

Історико-культурний заповідник (м Дубно, вул. Замкова, 7а, тел: (03656) 42-401; http://www.dubno-museum.org.ua/).

інформація:

http://www.dubno.com.ua/

http://www.dubno-adm.rv.ua/

10. Дубно - Клевань

Дубно - Клевань

Фрагмент міжнародної траси М-06 Київ-Чоп між Дубно і Рівне поки тільки чекає своєї черги на глобальну реконструкцію. Тут дуже інтенсивний рух і сильна колейность, шматки асфальту на очах розлітаються з-під коліс вантажівок, нові вибоїни дорожники просто не встигають вчасно латати.

Через Рівне вирулюємо на Луцьк. У містечку Клевань, де траса петлею спускається до річки, над дорогою піднімається православна церква Різдва (1777 г.) традиційної зовнішності. Грунтовка від неї веде до воріт замку князів Чарторийських XV століття. Видно, що споруда багато разів перебудовувалася і зміцнювалося, але нинішній стан ... Відразу бентежать потужні зсувні металеві ворота, що натякають на пенітенціарний характер колишнього тут в радянські часи закладу. Казенний кахель всередині приміщень видає його лікарняне призначення. Психлікарня, чи що? Ні - ЛТП! Тобто, лікувально-трудового профілакторію, лікарня для примусового лікування алкоголіків. Давно вже не працює. Тільки два товариша, дуже схожі на колишніх клієнтів "санаторію", розливають у дворі горілку в пластикові стаканчики. Краще об'їхати замковий пагорб знизу - окинути поглядом замок з різних сторін, розглядати значний арочний міст.

11. Клевань - Олика

Клевань - Олика

Трохи далі в бік Рівного - привабливий покажчик на резиденцію Радзивіллів в Олиці. 6 кілометрів путівцем вимощені надійної бруківкою середини минулого століття. На в'їзді в село нас зустрічають сиротливі Луцькі ворота на узбіччі - все, що залишилося від системи міських укріплень. У центрі вітає парадний Троїцький костел (XVII ст.), Що не втратив пишного барокового пишноти навіть за 50 років радянської влади.

Ще краще зберігся квадратний бастіонний замок Радзивілів (XVI ст.). Адже Олика була головною резиденцією цієї знатної польсько-литовської династії аж до Другої світової війни! Протягом чотирьох століть замок залишався житловим, Радзивілли підтримували його у відмінному стані. Радянська влада знайшла історичної пам'ятки "гідне" застосування - тут розмістили психіатричну лікарню. Люди в білих халатах і смугастих піжамах займають його і зараз - гуляти по території не дуже приємно.

12. Олика - Луцьк

Олика - Луцьк

Смачно пообідавши в популярному мережевому ресторані "Мисливець" на трасі Рівне-Луцьк в районі Ромашевкі на виїзді з Олики, долаємо останні 20 км латаній-перелатана догори до столиці Волині. Древній Лучеськ зустрічає незвичними в регіонах заторами на центральних вулицях. Транспортний засіб залишаємо під охороною на готельної парковці - на пішу прогулянку залишається ще півдня.

Центр міста розділений на історичний (з замком) і адміністративний (з пішохідною зоною). Почнемо з першого.

Луцький замок литовського князя Любарта (XIV ст.), Напевно, один з кращих в Україні прикладів впевненого перетворення запущених руїн в привабливий музейний комплекс (вхід - 4 грн., Екскурсія - 20 грн.). З кожним роком в баштах і казематах відкриваються все нові експозиції: живопису, дзвонів, будівельної кераміки, друкарства, зброї ... Туристи просто обожнюють лазити по стародавніх стін, і ми з задоволенням складаємо їм компанію.

Туристи просто обожнюють лазити по стародавніх стін, і ми з задоволенням складаємо їм компанію

Околиці виглядають не так привабливо - брудні вулички на території нижнього Окольного замку відреставровані тільки фрагментарно. Католицький собор Петра і Павла (1606-10 рр.) З окремою дзвіницею виглядає чудово, поруч виблискує нової штукатуркою приосадкувате середньовічна будівля, в якому розміщений музей родини Косачів (тут Леся Українка почала писати) і адміністрація заповідника "Старий Луцьк". А ось вежу Чарторийських і оборонну синагогу (Малий замок) доводиться шукати серед приватної забудови. За Кафедральній вулиці виходимо до стрункої лютеранській кірсі (XVII-XVIII ст.), Яку облюбували євангелісти. Обійшовши неоготический храм зліва по вибоїстій вуличці, потрапляємо до, напевно, самому колоритному будинку в місті - дому сучасного скульптора Голованя. Обов'язково сходіть туди - київський Будинок з химерами відпочиває!

Спустившись до площі Братський міст, де стоїть оборонна Хрестовоздвиженська церква (1619 г.), екскурсію продовжуємо на жвавій пішохідній вулиці Лесі Українки. Городяни й туристи неспішно гуляють серед численних кафе і магазинів, які займають перші поверхи старих будинків ХIХ-ХХ століть з химерними балконними гратами і навесік над входами. В одному з них знаходимо багатий сувенірами художній салон "Мистецтво" (в замковій сувенірній крамниці був лише скромний вибір чашок і магнітів). А в іншому затишно влаштувалися на вечерю - тут вистачає закладів, де приємно підкріпитися в кінці насиченого екскурсійного дня.

Готелі:

$$$ "Zaleski" ***** 750

м Луцьк, вул. Кривий Вал, 39; тел: (0332) 77-27-01

Елітний готель у пішохідної зони.

$$ "Україна" **** 300

м Луцьк, вул. Словацького, 2; тел: (0332) 78-81-18

Реконструйований готель єврокласу в самому центрі.

$ "Зустріч" 150

с. Зміїнець, вул. Луцька, 2а; тел: (03322) 47-038

Колоритний мотель на виїзді з Луцька в сторону Ковеля.

Громадське харчування:

"Корона Вітовта" 60

м Луцьк, вул. Плитниці, 1; тел: (0332) 72-71-14; http://www.kvrestoran.com/

Лицарська атмосфера і страви за рецептами королівського кухаря під стінами замку.

"Бравий Швейк" 100

м Луцьк, вул. Л. Українки, 56; тел: (0332) 72-20-94

Відмінний пивний ресторан в пішохідній зоні.

"Майдан" 80

м Луцьк, вул. Бойко, 2; тел: (0332) 72-48-41; http://maydan.com.ua/

Девіз цього пивного клубу: "Життя - це рок-н-рол".

Музеї:

Історико-культурний заповідник "Старе місто" (м.Луцьк, вул. Драгоманова, 23, тел: (0332) 72-34-32).

Музей волинської ікони (м.Луцьк, вул. Ярощука, 5, тел: (03322) 43-412).

Музей українського війська та військової техніки (м.Луцьк, вул. На Таборищі, 4, тел: (03322) 40-051).

Аптека-музей (м.Луцьк, вул. Драгоманова, 11, тел: (0332) 72-38-85).

інформація:

http://www.lutsk.ua/

http://welcome.lutsk.ua/

http://www.lutsk.name/

13-1413-14.Луцьк - Рокині - Голоби

Вранці вирушаємо на південний схід, в глиб Волині. На виїзді з Луцька в сторону Ковеля - покажчик на Музей історії сільського господарства Волині під відкритим небом в Рокинях. У порівнянні з Київським Пирогово, масштаб дуже скромний - всього парочка хат і кілька господарських будівель. Зате все чинне! У будинках топлять печі, в коваля кують, в хліві тримають худобу. Проїжджі, як ми, можуть тільки побіжно оглянути все господарство (5 грн. З людини), а за попереднім замовленням і на свята тут проводять народні гуляння, влаштовують сімейні торжества і "корпоративи" на лоні природи.

Ще один транзитний пункт - Голоби. Голосно звучать імена колишніх власників: королева Бона, князь Сангушко, шляхтичі Ерузальскіе і Вільги. Насправді, цікавого тут зовсім мало. У парку, що розтягнувся уздовж траси, зяє порожніми вікнами старий садибний будинок Вільгів, за ним - колони воріт з облізлими скульптурами прямо на чиїхось городах, трохи в стороні - напівзруйнований Михайлівський костел (1711-28 рр.). Ось і всі визначні пам'ятки, можна навіть не пригальмовувати.

15. Голоби - Ковель

Голоби - Ковель

Дорога стає все вибоїстій (шляховики просто не встигають закидати асфальтом ями), а волинський рівнинний пейзаж з низькорослими соснами - все колоритнее. Ці місця колись надихнули на творчість юну дівчинку Ларису Косач, що стала потім всім відомої Лесею Українкою. На під'їзді до Ковеля звертаємо наліво в Колодяжне, де була садиба Косачів, а зараз - літературно-меморіальний музей (вхід - 2 грн., Екскурсія - 20 грн.). У Лесиному будиночку, який батько подарував їй на повноліття, зовсім проста обстановка, зате на даху веранди - персональний солярій!

"Украінковеди" вирахували і улюблене місце прогулянок Лесі на свіжому повітрі - урочище Нечимне за Скулині, де влаштували музей знаменитої драми-феєрії "Лісова пісня". І правда, є в дрімучої волинської природи щось дике, первозданний ... Чи не тому так популярний відпочинок на Шацьких озерах, що в 70 кілометрах звідси. Але це влітку, а зараз нас чекає останній пункт екскурсійної програми - давнина неймовірна.

Громадське харчування:

"Берегиня" 30

с. Воля-Ковельська, вул. Воля, 36

Ресторан національної кухні на ковельської окружний.

"Казка" 25

м Ковель, бул. Лесі Українки, 3

Чисте кафе в парковій зоні.

16. Володимир-Волинський

За автовокзалом в центрі Володимира-Волинського визирають з-за дерев високі земляні вали. Важко повірити, що їм вже більше тисячі років! Місто свого імені заснував на західних кордонах російських земель особисто київський князь Володимир Великий. Свідком непростої історії міста під владою різних держав залишається білокам'яний Успенський собор (1156-60 рр.), Що височіє за валами. Поруч - охайний парк зі скульптурами, а над ним - дивовижний купол Василівської церкви-ротонди (XIII-XIV ст.). Для того, щоб обійти всі історичні місця, нам знадобився цілий годину. Схему оптимального туристичного маршруту ми виявили на центральній площі Героїв, де костел Іоакима і Анни (1752 г.) і добре відремонтована районний готель.

Але перш, ніж влаштуватися на нічліг, заїдемо в Зимове, що в парі кілометрів на південь. Свою зимову резиденцію побудував тут у 1001 році сам князь Володимир, його спадкоємці перетворили її на справжню фортецю, а з XV століття - це православний Святогірський монастир. Восторг з'являється коли тільки помічаєш з дороги купола Успенської церкви, далі комплекс просто приголомшує складної архітектурної еклектикою, якимось дивним чином гармонує з навколишньою природою. Повертатися після цього в місто зовсім не хочеться. Попрощаємося з Волинню на природі, в чудовому мотельно-ресторанному комплексі, який ми помітили в лісі на під'їзді до Володимира-Волинського з боку Ковеля. Відмінний фінальний куплет нашої "лісової пісні"!

Готелі:

$$ "Турійське подвір'я" 250

с. Блаженик Турійського р-ну; тел: (097) 897-4100

Комплекс відпочинку з рестораном в лісі на Ковельській трасі.

$ "Волинь" 120

м Вол.-Волинський, вул. Князя Василька, 1; тел: (03342) 22-882

Реконструйований готель в центрі міста.

Громадське харчування:

"Пузата хата" 25

м Вол.-Волинський, вул. Луцька, 2а; тел: 35-155

Затишний зруб в парковій зоні.

"Ірена" 20

м Вол.-Волинський, вул. Луцька, 64; тел: 22-612

Просте кафе з лицарськими мотивами.

Музеї:

Історичний музей (м Вол.-Волинський, вул. І. Франка, 6, тел: (03342) 21-911).

інформація:

http://www.vvadm.lutsk.ua/

http://vvol.in.lutsk.ua/

гаманець туристагаманець туриста

витрачено за п'ятиденну поїздку в одну сторону на двох:

Бензин: (70 л) 380 грн.

Житло (4 ночівлі) 850 грн.

Харчування: 900 грн.

Музеї: 90 грн.

Разом: 2220 грн.

Прікріпленій файл:

Прікріпленій файл:
karta.pdf

Читайте найважлівіші новини в Telegram , А також Дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі .

Хто не чув про Острозьку Біблію?
Психлікарня, чи що?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация