ЛІТЕРАТУРА В ПЕРШИЙ ПЕРІОД НОВОЇ ІСТОРІЇ. Композитор 17- 19

  1. Література. Художня література є могутнім засобом спілкування людей між собою. Читати твори літератури...
  2. Література Сходу.
  3. Музика.
  4. КОРОТКІ ПІДСУМКИ - Гете, Бальзак, Діккенс створили безсмертні твори.

Література.

Художня література є могутнім засобом спілкування людей між собою. Читати твори літератури - це жити життям багатьох людей, багатьох народів, багатьох епох. Передові твори не тільки описують дійсність, а й звуть вперед, до кращого майбутнього. Реакційні ж письменники спотворено зображують життя, зводять наклеп на народ, оспівують імущі класи, їх діячів. Людство шанує тих письменників, які правдиво зображують життя, борючись за прогрес, за народну справу, за звільнення пригноблених класів, за краще майбутнє.

Великий німецький письменник Вольфганг Гете (1749-1832) в своїй трагедії «Фауст» з великим підйомом писав про велич людської праці, про перемогу розуму. Великий німецький письменник Вольфганг Гете (1749-1832) в своїй трагедії «Фауст» з великим підйомом писав про велич людської праці, про перемогу розуму

В уста Фауста Гете вклав слова:

  • ... Життя роки
  • Пройшли недарма, ясний переді мною
  • Кінцевий висновок мудрості земної:
  • Лише той гідний життя і свободи,
  • Хто кожен день за них іде на бій!

В середині XIX ст. в літературі країн, де перемагав капіталізм, на зміну творам, які вели читача від життя в світ надзвичайних подій і незвичайних людей, прийшов реалізм, який описував справжнє життя людей тодішнього суспільства.

Найвизначнішим представником реалістичного напряму в літературі був Бальзак.

Великий французький письменник Оноре де Бальзак (1799-1850) відрізнявся невичерпною енергією, дивовижної працездатністю. Він працював по 14-16 годин на добу, багато разів переробляв написане і досяг величезної виразності в правдивому зображенні людей і пристрастей буржуазного світу. Бальзак бачив своє завдання в тому, щоб зображати дійсність, показати те, що «відбувається всюди».

Головне твір Бальзака Головне твір Бальзака   - серія романів під загальною назвою «Людська комедія», в яких яскраво зображено французьке суспільство - серія романів під загальною назвою «Людська комедія», в яких яскраво зображено французьке суспільство. У своїх повістях і романах, де виведено понад три тисячі дійових осіб, Бальзак яскраво описав, як шляхом жорстокості і злочинів люди досягають багатства. Жадібний багач, який орудує мільйонами, але вважає кожен шматок цукру, і юнак-кар'єрист, який, не розбираючи засобів, домагається багатства, але позбавляється поваги чесних людей, - ось головні герої Бальзака. Енгельс писав, що «Людська комедія» Бальзака від початку до кінця є обвинувальним актом проти буржуазного суспільства.

Іншим п редставітелем реалізму був англійський письменник Чарлз Діккенс Іншим п редставітелем реалізму був англійський письменник Чарлз Діккенс     (1812-1870) (1812-1870). Коли Діккенс був ще дитиною, його батько розорився і потрапив у боргову в'язницю. Хлопчик змушений був вступити на фабрику, де пакував баночки з ваксою. Діккенс добре дізнався на власному досвіді нужду і експлуатацію на фабриках. Коли він виріс, йому вдалося стати репортером. Працюючи в газеті, він одночасно писав повість «Записки Пікквікского клубу», яка відразу створила йому славу. Один з головних героїв цієї повісті, тепло змальований Діккенсом, - людина з народу, слуга Піквіків Семюель Уеллер. Винахідливість, природний розум Уеллера викликають жваву симпатію читачів.

Діккенс, так само як і Бальзак, був реалістом, він прагнув показати характерні, типові явища життя. У його творах знайшли відображення великі зміни, які відбулися в Англії XIX ст. Діккенс вступив у літературу в бурхливу епоху чартистського руху в Англії, він зі співчуттям писав про робітників, зображував жахливу убогість лондонських нетрів, описав, як в «робітних будинках» бідняки вмирали повільною смертю від голоду. Про англійською буржуазному суді Діккенс писав, що він викликає презирство, обурення або жах. Побувавши в Сполучених Штатах, Діккенс з обуренням викривав владу грошей в цій країні і нелюдську експлуатацію невільників.

В період реакції, що настала в Європі в 50-х роках, Діккенс все частіше зображував похмурі сторони англійського життя, жорстокі звичаї англійської школи, де застосовувалися тілесні покарання ( «Давид Копперфільд», «Життя і пригоди Ніколаса Ніккльбі»). Він став малювати жодних капіталістів, моральних виродків ( «Холодний дім»). Однак, оскільки Діккенс був проти революційної боротьби, він не бачив шляхів для знищення лих капіталізму.

Були такі письменники-реалісти, які не тільки описували і викривали панування буржуазії, а й робили зі своїх описів і викриттів революційні висновки. У реалізмі було революційно-демократичний напрям. Особливо велике значення в літературі Західної Європи має творчість німецького поета Генріха Гейне Були такі письменники-реалісти, які не тільки описували і викривали панування буржуазії, а й робили зі своїх описів і викриттів революційні висновки (1797-1856), який знаходився під відомим впливом Маркса.

Генріх Гейне в 30-40-х роках гаряче співчував революційній боротьбі французьких робітників. Газети з звістками про липневу революцію 1830 у Франції Генріх Гейне сприймав як «сонячні промені, загорнуті в папір». Будучи в Парижі, він глибоко переживав поразку революції. Гейне з великим співчуттям ставився також до боротьби англійських робітників за політичні права.

До 1843 р відноситься зближення Гейне з Марксом, під впливом якого починається самий плідний період творчості Гейне. Він пише свою пісню «Ткачі», присвячену повстання сілезьких ткачів 1844 р цілий ряд сатиричних віршів, спрямованих проти урядів Прусії і Баварії, і, нарешті, свою знамениту поему «Німеччина» ( «Зимова казка»), осміювали феодальний світ і закликає до перемоги демократії в Німеччині.

Затятий і не завжди послідовний, Гейне був борцем за справу пролетарської революції. Але він з щирим співчуттям стежив за зростанням молодого робітничого класу Німеччини.

В одному з останніх своїх віршів Гейне писав:

  • Де ж зміна? Кров тече, слабшає тіло;
  • Один впав - інші підходь!
  • Але я не переможений: зброю ціле;
  • Лише серце порвалося в моїх грудях.

Останні 10 років свого життя він провів в жахливому становищі, прикутий до ліжка важкою хворобою, - «в матрацной могилі», як говорив він сам. Але хворий і вмираючий Гейне не визнавав себе переможеним і був упевнений, що на його місце прийде нова зміна бійців за справу прогресу.

Як боєць за прогрес, Гейне викликав проти себе ненависть з боку фашистських варварів. Коли фашисти прийшли до влади в Німеччині, вони знищили пам'ятник Гейне і спалили його книги.

Американський поет син теслі Волт Вітмен (1819- 1892) виступав проти рабства. Коли розгорілася громадянська війна між Північчю і почали заколот Півднем, Уітмен виступив з полум'яним віршем:

  • Бей, бий, барабан! Труби, горн, труби!
  • У вікна, в двері, всюди насильно уривайтеся,
  • У храмах нарушьте богослужіння,
  • У школах науку перервіть,
  • Несіть звістку нареченому, що не час для щастя з нареченою,
  • І фермеру дайте знати, щоб залишив він мирну працю,
  • - Так голосно гуркоче ви, барабани, так дзвінко гуркоче, сурми!
  • Бей, бий, барабан! Труби, горн, труби!

На початку свого літературного шляху, виступаючи проти рабства, Уітмен покладав великі надії на буржуазну демократію. Але ось що він писав про цю демократії пізніше: «Усюди панує задушлива атмосфера, що перетворює мільйони фермерів і робітників Сполучених Штатів в покірне знаряддя невеликої купки політиканів».

У всіх країнах Європи передова література боролася за звільнення народних мас. У слов'янських країнах і в Угорщині особливого значення набула боротьба проти національного гніту.

Внесок літератури народів Росії в світову літературу.

Величезні творчі сили народів нашої країни знайшли своє вираження не тільки в області науки, а й у створенні чудових творів літератури і мистецтва. Передова російська література, яка створила твори вражаючою художньої сили, відбила народні устремління. Вона стала вираженням протесту і боротьби народів нашої країни проти гніту самодержавства. «Ніхто в Європі, - писав Горький, - не створював настільки чудових красот при таких неймовірно важких умовах ... Ніде протягом неповних ста років не з'являлося настільки яскравого сузір'я великих імен, як в Росії. Ніде не було такої великої кількості письменників-мучеників, як у нас ». Російська література в художніх образах показала чудових людей з народу.

У всіх країнах світу знають і глибоко шанують великих російських письменників. Пушкін - найбільший реаліст не тільки російської, а й світової літератури. Лермонтов, Гоголь, Некрасов, Тургенєв, Герцен, Щедрін, Лев Толстой, великий демократичний письменник українського народу Тарас Шевченко - ось далеко не повний перелік славних імен представників передової, глибоко народної літератури нашої батьківщини в XIX в., До 1870 р Творчість Чернишевського, Некрасова, Щедріна, Герцена, Тараса Шевченка мало революційно-демократичний зміст. Народи нашої країни створили чудові культурні цінності, борючись за своє визволення.

Славні сторінки в історію світової культури вписали всі народи нашої країни. Білоруський революціонер і письменник Кастусь Калиновський, учень Чернишевського, був і редактором нелегальної революційної газети «Мужицька правда». Талановитий латиський поет Пумпурс боровся проти кріпацтва. Найбільшими прогресивними письменниками-борцями були грузинський письменник Ілля Чавчавадзе і вірменський письменник Хачатур Абовян, азербайджанський просвітитель Фа-талі Ахундов і інші.

Література Сходу.

Розвиток літератури Європи і Америки в XVIII-XIX ст. було ще слабо пов'язане з літературною творчістю на Сході, але там створювалися твори величезною художньою та суспільної цінності. Так, в Китаї на початку XIX ст. вийшов сатиричний роман «Квіти в дзеркалі», написаний Лі Жу-Чжень. У цьому романі показано безправне становище жінки в феодальному Китаї. У роки тайпінского повстання публікувалися бойові вірші ряду його учасників, а один з вождів тайпинов, син вугляра Лі Сю-чен, написав свою автобіографію, перебуваючи у в'язниці, перед стратою.

В індійській літературі великий інтерес представляє драма «Дзеркало індиго». Автор її, Митр про, показав жорстокість англійських колонізаторів, власників індиговий плантацій, і тяжке становище закабалених індійських селян.

Музика.

Кілька поколінь музикантів дав рід Бахов з німецької області Тюрінгії. Великий німецький композитор Йоганн-Себастьян Бах (1685-1750) написав понад 500 музичних творів-концертів для оркестру, п'єс для органа, для клавесина (старовинного рояля), скрипки, флейти, а також для хору та індивідуального співу. Але впливовими цінителями його таланту були німецькі князі, які вважали за краще розважальну музику, а глибокі, натхненні, життєстверджуючі твори Баха не схвалювали. Баха цінували як органіста, скрипаля, диригента, і сучасники не звертали на нього уваги як на композитора. Десятки творів Баха загублені. Тільки через 100 років після смерті Баха його твори набули широкого визнання. В даний час ім'я Баха стоїть у ряді імен найбільших композиторів усього світу.

Баха високо цінували Бетховен, Шопен, Глінка та інші найбільші композитори.

Демократу, прихильнику республіки Бетховену Демократу, прихильнику республіки Бетховену     (1770-1827) належить музика до трагедії Гете «Егмонт» з часів боротьби Нідерландів проти гнобила їх Іспанії (1770-1827) належить музика до трагедії Гете «Егмонт» з часів боротьби Нідерландів проти гнобила їх Іспанії. Егмонта, борця за незалежність країни, стратили іспанці, але революція перемагає, торжество її звучить в музиці Бетховена. Людвіг ван Бетховен, більшу частину життя провів у Відні, був найбільшим композитором. Коли у Франції почалася революція, Бетховен привітав цю подію і відгукнувся на нього твором хору «Хто вільна людина», Бетховен створив дивовижні за глибиною, силою і проникненню симфонії, твори для фортепіано, багато струнних квартетів, обробив десятки народних пісень і т. Д. останні 15 років свого життя Бетховен був абсолютно глухим і створював безсмертні музичні твори, не маючи навіть можливості чути, як вони звучать.

Великий син польського народу Шопен Великий син польського народу Шопен     (1810-1849) широко використовував в своїх музичних творах пісні і танці польських селян (1810-1849) широко використовував в своїх музичних творах пісні і танці польських селян.

Безсмертні опери, твори для симфонічного оркестру і романси російського композитора Глінки засновані на народній творчості, наприклад опери «Іван Сусанін» і «Руслан і Людмила».

Таким чином, і в музиці, як і в літературі, народна творчість справила величезний вплив на створення культурних цінностей.

КОРОТКІ ПІДСУМКИ - Гете, Бальзак, Діккенс створили безсмертні твори.

У період великого підйому народних рухів і революцій, спрямованих проти феодалізму, коли перемагав і затверджувався капіталізм, кращі представники літератури створили чудові твори, відбивши протиріччя капіталістичного суспільства. Гете, Бальзак, Діккенс створили безсмертні твори.

Революційно-демократичні устремління народних мас відбили Гейне, Уїтмен, Чернишевський, Шевченко та інші письменники. Безсмертні твори з'явилися і в музиці, створені Бахом, Бетховеном, Глінкою, Шопеном і іншими композиторами.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация