Лівадійський палац в Криму сайт

(   Фотогалерея   )   Лівадійський палац, оточений чудовим парком, розташований в   смт Лівадія   , В 3 км на південний захід від   Ялти

( Фотогалерея )

Лівадійський палац, оточений чудовим парком, розташований в смт Лівадія , В 3 км на південний захід від Ялти .

Історія Лівадії починається після приєднання Криму до Росії. Катерина II подарувала Південнобережні землі Ламбросу Кацонісу, який дав назву землям - Лівадія. Після смерті Кацоніса земля перейшла до Феодосії Револіоті. Револіоті посадив невеликий виноградник і фруктовий сад, обгородив територію і назвав ділянку - «маєток Лівадія».

У 1834 році Револіоті продав «маєток Лівадія» графу Льву Северинович Потоцькому за 150 тисяч рублів. За 30 років, поки маєток належав Потоцькому, були побудовані поміщицький будинок в східному стилі (архітектор Ф. Ельсон), панський будинок і приміщення для прислуги (архітектор К. Ешліман), під керівництвом відомого кримського садівника Делінгер розбитий на 40 га парк. В цей час Лівадія була схожа на античний музей з справжніми статуями, оранжереями, теплицями з рідкісними цитрусовими і квітами.

Після смерті Л.С. Потоцького (1860 р), дочки графа продали садибу царської сім'ї.

Маєток Лівадія було піднесено в дар Марії Олександрівні чоловіком, імператором Олександром II. Через погане здоров'я лікарі настійно радили Імператриці частіше бувати на відпочинку в Криму . Уже в 1861 році почалася підготовка до прийому Августійших осіб.

Маєток було гарне, але будівлі, побудовані Потоцьким, не підходили для потреб царської сім'ї - потрібно переобладнання садиби. І.А. Монігетті, архітекторові Міністерства Імператорського двору було доручено перебудувати графський будинок до палацу, побудувати церкву і будинки для членів царської родини. У період з 1862 по 1866 р.р. було побудовано більше 70 будівель, включених в єдиний ансамбль. У центрі маєтку - Великий царський палац, поруч розташовувався Малий палац - для спадкоємця і великих князів. Всі споруди потопали в зелені. Садовий майстер К.І. Геккель виписав з-за кордону декоративні рослини, висадив хвойні дерева (за порадою лікаря С.П. Боткіна) в тих місцях, де любила гуляти Імператриця, хвора на туберкульоз. У парку всюди зустрічаються альтанки, повиті трояндами, фонтани, що збереглися до наших днів. Продуманий до дрібниць архітектурний ансамбль став еталоном містобудування на всіх Южнобережье.

Щорічно, аж до смерті Імператриці Марії Олександрівни (1880 р) і трагічної загибелі від рук терористів Імператора Олександра II (1881 р) царська сім'я відпочивала в своїй «літній резиденції».

Знову царська сім'я прибула до Лівадії тільки через три роки - в 1884 році. Новий господар - Олександр III вважав за краще жити в Малому палаці - як спогад про щасливе дитинство, Великий палац використовувався для прийомів. Через сім років - в 1891 р Лівадійська резиденція стала місцем проведення святкових заходів з нагоди 25-річчя спільного життя Імператриці Марії Федорівни і Імператора Олександра III. Тут же, в Малому палаці, 20 жовтня 1894 Імператор Олександр III помер.

В цей день, в Лівадійській Хрестовоздвиженської церкви присягнув на вірність Російському престолу новий Імператор - Микола ΙΙ, а на наступний день, його наречена - Гессен-дармштадскую принцеса Аліса прийняла християнство, названа при таїнстві Олександрою Федорівною.

Лівадійське маєток стає останній «літньою резиденцією» Російського Імператора Миколи II.

На початку 20 століття Великий палац вже не відповідав вимогам імператорської сім'ї, було прийнято рішення про знесення старого Великого палацу і будівництві на його місці нового, більш комфортабельного Білого палацу.

За проектом архітектора Н.П. Краснова був зведений прекрасний палац з інкерманського каменю. Новий палац відповідав духу «нового часу» рубежу 19 - 20 ст

Центр будівлі - Італійський дворик з висадженими в ньому трояндами і вічнозеленими рослинами. У цьому дворику, в наші дні, не раз проходили зйомки багатьох відомих вітчизняних і зарубіжних фільмів. Ворота дворика, за свідченням Краснова «італійської роботи, в 1750 р вивезені з Верони». Італійський дворик по праву користується популярністю у туристів, що приїжджають на відпочинок до Криму .

Навколо - зліва зовнішня галерея зі сходами на східному фасаді, праворуч - вежа, в центрі - ризаліт. З північної сторони - «каскад» обсягів, від одноповерхової їдальні справа до триповерхової вежі зліва. З північної сторони - парадний вхід. З південного - виступаючі еркери: робочі кабінети Імператора, Цесаревича і кабінет Імператриці. Із західного боку - церква. Такий приклад композиційного рішення обумовлене підвищенням вимог до зручності розташування приміщень. В оформленні парадних інтер'єрів архітектор використовував елементи стилів: Тюдор, класицизм, Італійське Відродження. Зали другого поверху - стиль модерн, що призначалися для життя і відпочинку царської сім'ї.

Палац, зведений напруженою працею більш ніж двох тисяч робітників, по праву вважається живописнейшим будовою в околицях Ялти. В парку Лівадійського палацу починається Сонячна (Царська) стежка .

Історія Білого Лівадійського палацу:

  • 3 квітня 1910 р - 14 вересень 1911 г. - будівництво палацу,
  • 1911 р - 1914 г. - щорічні приїзди імператорської сім'ї,
  • 16 липня 1922 р - 1927 г. - функціонував музей побуту імператорської сім'ї,
  • 1925 р - 1931 г. - санаторій протитуберкульозного і терапевтичного профілю Наркомату охорони здоров'я СРСР,
  • 1931 р - 1941 г. - санаторний комбінат протитуберкульозного профілю Наркомату охорони здоров'я СРСР ім. І.В. Сталіна
  • 1944 г. - госпіталь наркомату оборони СРСР,
  • 4 лютого - 11 лютий 1945 г. - місце проведення Кримської (Ялтинської) конференції керівників трьох держав антигітлерівської коаліції - СРСР, США і Великобританії. У період роботи конференції - резиденція президента США Ф.Д. Рузвельта та інших членів американської делегації,
  • 1945 р - 1953 г. - Держдача № 1 вищого партійного і державного керівництва СРСР,
  • 1953 г. - 1974 г. - корпус кардіологічного санаторію ВЦСПС «Лівадія» ,
  • 16 липня 1974 року - 1993 г. - виставковий комплекс санаторію ВЦСПС «Лівадія». У парадному залі першого поверху була фрагментарно відтворено обстановку періоду роботи Ялтинської конференції. В інших залах - різні художні виставки,
  • 1 листопада 1993 року - Лівадійський палац отримав статус державного музею,
  • 16 липня 1994 року - в залах другого поверху палацу була відкрита експозиція «Романови в Лівадії»,
  • 1998 г. - даний час - в Лівадійському палаці-музеї регулярно проводяться найважливіші політичні зустрічі міжнародного рівня.

Адреса: Лівадійський палац-музей, Крим, м Ялта, сел. Лівадія. Проїзд громадським транспортом: маршрут № 27 автовокзал Ялта - Алупка до зупинки «санаторій« Прикордонник », маршрут № 32 ялтинський речовий ринок - Алупка до зупинки« санаторій «Прикордонник», маршрут № 11 автовокзал Ялта - Лівадія, маршрут № 5 Кінотеатр «Спартак» - Лівадія. Години роботи палацу-музею: 10.00 - 17.30, вихідний - середа. Оглядова екскурсія по Лівадійському палацу-музею включає в себе: Експозиція «Кримська конференція», виставка «Улюблена імператорська яхта« Штандарт »», виставка із зібрання музею Шереметьєвих «У контексті імперії другої половини 19 - початку 20 століття».

Офіційний сайт Лівадійського палацу-музею: www.livadia-palace.crimea.com

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация