Лівадійський палац

  1. історичний екскурс
  2. архітектурні особливості
  3. інтер'єри
  4. Парк Лівадійського палацу
  5. Відгуки про Лівадійський палац в Криму
  6. Розклад і ціни
  7. П'ять цікавих фактів про Лівадійський палац
  8. Як дістатися?

Цілющий клімат, унікальні ландшафти, природа дивовижної краси в XVIII-XIX століттях зробили Крим улюбленим куточком для відпочинку царської сім'ї, аристократії, багатого купецтва, людей мистецтва, промисловців. Для їх потреб були збудовані чудові палаци, заміські будинки і дачі. Лівадійський палац на Південному березі Криму - один з найбільш відомих і добре збережених пам'яток Криму .

Де знаходиться: п. Лівадія, Велика Ялта

Як дістатися: автобус №5, 11 - зупинка «Лівадійський палац», №27, 32, 47 до зупинки «Санаторій« Прикордонник ».

Адреса Лівадійського палацу: Ялта, смт. Лівадія, вул. Батурина, д. 44а

історичний екскурс

Лівадія, чия назва з грецької перекладається дуже романтично (лужок) - порівняно молоде поселення. В офіційних документах воно вперше згадується в XIX столітті. Історія Лівадійського палацу почалася, коли перший особняк тут побудував російський офіцер грецького походження, Ламброс Кацоніс. Один з наступних власників ділянки, польський шляхтич Леон Потоцький, вирішив упорядкувати територію. На місці старого маєтку він звів новий палац, а навколо розбив ландшафтний парк.

Теплий субтропічний клімат, повітря, напоєне ароматом мирт, піній, кедрів і лаврів, гідно оцінила імператриця Марія Олександрівна, яка стала новою власницею палацу. Її чоловік, імператор Олександр II, також був підкорений красою Лівадії і вирішив побудувати тут літню королівську резиденцію. Палац був розширений і значно перебудований, зведені церкви, Малий палац і численні підсобні приміщення. Але прогрес не стояв на місці, і до початку бурхливого XX століття Лівадійський палац в Криму безнадійно застарів.

Нова будівля була збудована за все за півтора року за проектом Миколи Краснова, який є творцем багатьох відомих кримських будівель.

За радянських часів у палаці був музей, а потім - санаторій. Палац неодноразово використовувався для самітів, найважливіший і славнозвісний з яких - Ялтинська конференція. Під час неї зустрілися глави трьох країн антигітлерівської коаліції - СРСР, США і Великобританії - І.В. Сталін, Ф.Д. Рузвельт і У. Черчілль. Фактично, саме в Лівадійському палаці була поділена Європа. Зустріч визначила післявоєнний устрій світу на довгі роки.

Побачити, як виглядав палац і прилегла територія до революційних потрясінь, можна на інтернет-ресурсах, де викладені старі фото Лівадійського палацу в Криму з описом.

архітектурні особливості

Будівля об'єднує в собі риси двох архітектурних стилів - історизму та модерну. При розробці проекту Краснов надихався італійськими палацами епохи Ренесансу. Ті ж риси використані в інтер'єрах, центром яких є красивий внутрішній дворик, оточений аркадами. Це характерно для італійської архітектури. Другий дворик, званий арабським, виконує функцію світлового колодязя. Він багато прикрашений розписного плиткою.

Спорудженню властива легкість, легкість, що підкреслюють балюстради, великі віконні прорізи і численні виходи, через які можна було легко потрапити в парк. Це враження посилюється витонченими архітектурними деталями - картуші з вензелями, орнаментами, колонами і напівколонами. Вибір матеріалу для будівництва також не випадковий: для додання урочистості палац побудований з вапняку, покритого згодом спеціальним розчином, щоб зберегти його білий колір.

Вибір матеріалу для будівництва також не випадковий: для додання урочистості палац побудований з вапняку, покритого згодом спеціальним розчином, щоб зберегти його білий колір

інтер'єри

Усередині Лівадійського палацу 110 кімнат, деякі з них відкриті для відвідування. В обробці використані різні сорти дерева, майоліка, облицювання камінів плиткою, вітражі.

Стіни Білого залу (Парадній їдальнею) прикрашені ліпниною, багато декоровані стелю і камін. Відвідувачі також можуть побачити більярдну, прикрашену різними породами дерева, стелі майстерно розписані, більярдні столи збереглися з часів Олександра II. Доступні вестибюль, кімната очікування, приймальний кабінет.

У палаці є постійно діючі та тимчасові виставки:

  • Романови в Лівадії;
  • Ялтинська конференція;
  • 100 років еміграції Романових;
  • весна 1944 роки;
  • царське полювання і інші.

Романови в Лівадії;   Ялтинська конференція;   100 років еміграції Романових;   весна 1944 роки;   царське полювання і інші

Парк Лівадійського палацу

Палац оточує мальовничий пейзажний парк, що розкинувся над морем. Він займає понад 40 Га і розбитий в першій половині XIX століття садівником Делінгер.

Тут росте понад 400 видів рослин, повітря вражає незвичними ароматами, чистотою і свіжістю. У регулярної частини розбиті квітники і прокладені доріжки, декоровані скульптурами, альтанками і фонтанами. Одна з «родзинок» - зелений тунель довжиною 80 м. Парк Лівадійського палацу - популярне місце в Криму для створення художніх фото.

У парку розташовується особняк барона Фредріксен в стилі модерн, побудований в 1916 році. Барон був довіреною особою царя, чим і пояснюється дозвіл побудувати особняк близько царської резиденції. На даний момент в будівлі розміщується один з корпусів санаторію «Лівадія».

Під час прогулянки є можливість відвідати Хрестовоздвиженську церкву, що служила домашнім храмом Романових. Невеликий храм побудований у візантійському стилі, але поруч зі палацом виглядає цілком органічно. Збереглися деякі реліквії, що належали царській сім'ї:

  • рукописна ікона Воздвиження Хреста Господнього;
  • ікона Божої Матері «Іверська»;
  • ковчег з частинами Животворного Хреста;
  • частини мощей Георгія Побідоносця і преподобного Симеона Стовпника.

Від малого Лівадійського палацу залишилося тільки фото, що зафіксувало витончене будова в східному стилі. Він загинув під час Великої Вітчизняної війни.

Вхід в парк абсолютно вільний.

Вхід в парк абсолютно вільний

Відгуки про Лівадійський палац в Криму

Відгуки про Лівадійський палац в Криму

(Відгук з сайту Тріпадвізор.ру)

ру)

(Відгук з сайту Отзовік)

(Відгук з сайту Отзовік)

(Відгук з сайту Irecomended)

А ось відмінний відеоролик про Лівадії і Лівадійському палаці в Криму

Розклад і ціни

  • Режим роботи Лівадійського палацу: каса відкрита з 10-00 до 17-00, відвідувачі можуть перебувати на території до 18-00. Працює без вихідних. Потрапити на територію парку можна безкоштовно з 10.00 до 21.00.
  • Не можна відвідувати музей з тваринами, зброєю, дитячими колясками, громіздкими сумками і рюкзаками.
  • Ціна звичайного квитка становить 400 руб., Пільгового - 250. Пільги передбачені для пенсіонерів, студентів. Ряд туристів мають право безкоштовного відвідування: діти до 16 років, ветерани ВВВ, діти-сироти, військовослужбовці, співробітники музеїв.

Режим роботи Лівадійського палацу в 2019 році і актуальні ціни краще уточнити безпосередньо перед візитом: палац досі використовується в представницьких цілях, доступ до нього може бути обмежений. Телефон для зв'язку: +7 (3654) 31 55 81.

Телефон для зв'язку: +7 (3654) 31 55 81

П'ять цікавих фактів про Лівадійський палац

  1. Палац неодноразово ставав місцем кінозйомок: «Собака на сіні», «Повернення резидента», «Отелло», «Овід», «Анна Кареніна», «Дванадцята ніч» і багато інших радянські фільми знімалися саме тут.
  2. В якості туриста палац відвідав Марк Твен (про це написано в його книзі «Простаки за кордоном»). Також тут бували і ділилися враженнями від екскурсій В.В. Маяковський і М. Горький.
  3. Марія Олександрівна хворіла на сухоти, і лікувальний кримський клімат був їй показаний. Вона вибрала саме Лівадію для розміщення своєї літньої резиденції і звела тут «царську оздоровницю».
  4. Микола II встиг побувати в резиденції всього 4 рази. За однією з легенд, коли владу захопили більшовики, Микола II готовий був розлучитися з усім майном і відректися від трону і просив дати йому можливість оселитися в Лівадії. На жаль, його прохання не виконали.
  5. У Хрестовоздвиженської церкви відспівували Олександра III, а наречена Миколи II, Аліса Гессенская, прийняла православ'я.

У Хрестовоздвиженської церкви відспівували Олександра III, а наречена Миколи II, Аліса Гессенская, прийняла православ'я

Як дістатися?

Де знаходиться Лівадійський палац? На Південному Березі Криму, в 5 км на захід від Ялти. Лівадійський палац входить до Великої Ялти, особливу адміністративну одиницю Криму.

Адреса Лівадійського палацу: Ялта, смт. Лівадія, вул. Батурина, 44а.

Як дістатися до Лівадійського палацу з Ялти: з автовокзалу або з центру міста на автобусі / маршрутці № 11, 100, 108. Час у дорозі становитиме близько 20 хвилин. Таксі обійдеться приблизно в 300 рублів в обидва боки.

З Алушти відправляється два-три рейси на день, тому зручніше спочатку доїхати до Ялти - на автобусі або тролейбусі №52.

Лівадія - популярний туристичний напрям. Плануючи візит, варто врахувати можливість стовпотворіння і запланувати поїздку на ранкові або навпаки вечірні години.

Плануючи візит, варто врахувати можливість стовпотворіння і запланувати поїздку на ранкові або навпаки вечірні години

Як дістатися?
Де знаходиться Лівадійський палац?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация