Лижна покатушки в Голосіївському лісі. Київ, лютий 2015

У Києві є кілька лісопарків, де з першим зимовим снігом лижники люблять влаштовувати бігові прогулянки на лижах. Найпопулярніші місця для занять лижним спортом: ліс на Червоному хуторі, Голосіївський ліс, Лиса гора, Пуща Водиця.

Розповім про один з цих районів - Голосіївський ліс, в якому і відбулася наша недільна лижна покатушки на минулому тижні Розповім про один з цих районів - Голосіївський ліс, в якому і відбулася наша недільна лижна покатушки на минулому тижні. А днями в Києві випав перший сніг за всю зиму, тому в ці вихідні в лісі було дуже багато лижників і сноубордистів.

А днями   в Києві випав перший сніг   за всю зиму, тому в ці вихідні в лісі було дуже багато лижників і сноубордистів

Голосіївський ліс в Києві

Голосіївський ліс - найбільший лісовий масив в межах міста Києва, повністю оточений звичайними житловими районами. Колись ці землі перебували за містом і належали Києво-Печерській Лаврі, завдяки чому і не були забудовані. Зараз Голосіївська і Китаївська пустелі (чернечі поселення поза територією основного монастиря) відновлені, а територія лісу в 2007 році отримала статус Голосіївського національного природного парку.

Якщо говорити про бігових лижних трасах в Голосієво, то вони тут трохи складніше, ніж наприклад на Червоному хуторі або в Пущі водиці, тому що дуже багато гірок, часом крутих і мало рівній місцевості. Зате тут є обладнаний гірськолижний спуск з бугельних підйомників.

Зате тут є обладнаний гірськолижний спуск з бугельних підйомників

Обладнаний гірськолижний спуск з бугельних підйомників в Голосієво Обладнаний гірськолижний спуск з бугельних підйомників в Голосієво   Обладнаний гірськолижний спуск з бугельних підйомників в Голосієво Обладнаний гірськолижний спуск з бугельних підйомників в Голосієво

В Голосієво зручно і швидко добиратися - на машінеіз центру Києва сюди можна потрапити всього за 10 хвилин. Поруч станції метро: «Голосіївська» і «Деміївська», якщо стартувати з парку, «Виставковий центр» - якщо починати пробіжку на ВДНГ. Біля кафе «Баракуда», яке оформлено у вигляді підводного човна, що спливла в ставку, є стоянка.

Щоб було легше зорієнтуватися, подивіться карту-схему основних «пам'яток» Голосіївського парку.

позначення: позначення:

1 - Голосіївський парк ім. Рильського та Оріхуватські ставки
2 - ВДНГ (Експоцентр)
3 - Національний музей народної архітектури та побуту «Пирогово»
4 - Головна астрономічна обсерваторія Національної Академії наук України
5 - хоч греблю Дідорівка
6 - Голосіївські ставки (приблизно там же одна з купалень)
7 - Китаївські ставки і Китаївська пустинь
8 - Голосіївська пустинь
9 - друга купальня

Приблизні розміри зеленої зони - 5 на 5 км. У північній її частині знаходиться цілком культурний Голосіївський парк імені Рильського, закладений в 1957 році. Площа парку - 140 га, Голосіївського лісу - близько 780 га.

Площа парку - 140 га, Голосіївського лісу - близько 780 га

Крім лижних і   бігових маршрутів в Голосієво   , В цьому парку багато й інших розваг, починаючи від простої пішої прогулянки по мальовничому лісі, катання на човні, бігові і вело тренування по грунтових або асфальтованих доріжках, і закінчуючи оглядом історичних пам'яток Крім лижних і бігових маршрутів в Голосієво , В цьому парку багато й інших розваг, починаючи від простої пішої прогулянки по мальовничому лісі, катання на човні, бігові і вело тренування по грунтових або асфальтованих доріжках, і закінчуючи оглядом історичних пам'яток.

Одна з відомих пам'яток Голосіївського парку - музей Пирогово.

Музей Пирогово - відноситься до категорії: «Музей під відкритим небом», і розташований на околиці міста Київ Музей Пирогово - відноситься до категорії: «Музей під відкритим небом», і розташований на околиці міста Київ. Офіційна назва музею Національний музей народної архітектури та побуту України, але в народі прижилося більш просте і образну назву - «Музей Пирогово», пов'язане з назвою села, яке існувало в цій місцевості з сімнадцятого століття.
Територія Пирогово являє собою горбисту місцевість площею 150 гектарів, на якій розташовано більше 300 експонатів, зібраних по всій території країни.

Музей Пирогово дає можливість прогулятися тихими вуличками унікального українського села, в якому представлені архітектурні форми і побут усіх куточків України.

Музей Пирогово дає можливість прогулятися тихими вуличками унікального українського села, в якому представлені архітектурні форми і побут усіх куточків України

Біля музею Пирогово в лісі обладнані альтанки для відпочинку

А ось ще одна важлива пам'ятка парку Голосієво - головна астрономічна обсерваторія НАН України.

Головна астрономічна обсерваторія (ГАО) НАН України заснована 17 липня 1944 року по ініціативі відомого вченого, астронома і геофізика Олександра Яковича Орлова (1880-1954). Розташована вона в 12 км на південь від центру Києва в Голосіївському лісі (звідси походить її неофіційна назва - Голосіївська).

Зусиллями ГАО були побудовані спостережні бази на горі Майданак (Узбекистан), Болівійська національна обсерваторія (м Таріха, Болівія) і високогірна обсерваторія на піку Терскол (3100 м, Приельбруссі, Російська Федерація)
Зусиллями ГАО були побудовані спостережні бази на горі Майданак (Узбекистан), Болівійська національна обсерваторія (м Таріха, Болівія) і високогірна обсерваторія на піку Терскол (3100 м, Приельбруссі, Російська Федерація). Будівництво останньої було розпочато в 1970 році. Тепер ця філія є однією з наглядових баз ДАТ.

З 1991 року обсерваторія координує діяльність установ України з проблеми координатно-часового забезпечення, бере участь у виконанні державної космічної програми України і Державної екологічної програми.

Тим, хто захоче відвідати Голосіївський парк у вигляді пішої прогулянки, раджу обов'язково подивитися і сфотографувати старий монастир - Свято-Покровський чоловічий монастир, Голосіївська пустинь.

Голосіївська пустинь - скит Києво-Печерської Лаври, розташований в лісі на південній околиці Києва. Голосіївська пустинь - місце чернечих подвигів київських подвижників благочестя XVIII-XIX століть, а з другої половини XIX століття - дача Київських митрополитів.

А ми продовжили кататися на лижах, і близько 16 год. Ми вийшли з лісу до маршрутці, на якій і поїхали додому цілком щасливі і трохи втомлені 🙂

Льоша, мій «лижний» напарник))) Льоша, мій «лижний» напарник)))   Гламурень власна, адин штук))   Дорога від обсерваторії   Падіння з гірки Гламурень власна, адин штук)) Дорога від обсерваторії Падіння з гірки .. Нішмагла я, нішмагла))) Зате щаслива)) Сніговий чукотський гном 🙂 Сніговий чукотський гном 🙂 На дорозі, коли вийшли з лісу, нам відкрився вид на житлові райони Києва На дорозі, коли вийшли з лісу, нам відкрився вид на житлові райони Києва По снігу все можуть, а ось по асфальту? :)))))

Якщо що, про асфальт був жарт .. не потрібно лякатися за долю моїх лиж, точніше це лижі Льохи .. з ними все ок, і з Лехой теж))))

А ось це не жарт! Мій холодний, мовчазний друг! )))

Автор фото: Тетяна Сенченко Автор фото: Тетяна Сенченко

Джерело матеріалу: photoblog.org.ua

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация