Ломбарди - це справжня золота жила. Люди закладаються через бідність.

Люди залишають в ломбардах найцінніше, що у них є: біжутерію, телефони і навіть автомобілі - інформує сервіс nowiny24 Люди залишають в ломбардах найцінніше, що у них є: біжутерію, телефони і навіть автомобілі - інформує сервіс nowiny24.pl.

Полудень вівторка. Ми входимо в один з ломбардів в центрі Жешува (Rzeszów). Вважаємо - щохвилини сюди приходить наступний клієнт.

- Ви не можете нарікати на брак попиту - я випитую у продавця. Він, підтакуючи, киває головою.

Авто не старше, ніж на 10 років

До ломбардів тепер, в основному, приходять не ті, які мають потребу в грошах на горілку, а жителі, яким не вистачає на хліб.

- Люди не говорять, на що потрібні їм готівку. Я думаю, що в цьому періоді частина клієнтів закладає цінні предмети під заставу, щоб бути здатним підготувати дітей до школи - визнає працівник ломбарду.

Закладають все цінне, що у них є. Полиці в ломбардах згинаються під вагою цифрових фотоапаратів, звукового обладнання, мобільних телефонів, трубок, комп'ютерів, ноутбуків, прасок та електричних гітар. Трапляється, що хтось хоче закласти автомобіль.

- Не кожен автомобіль ми можемо взяти під заставу. Транспортний засіб має виконувати критерії, наприклад не може бути старше, ніж на 10 років - чуємо ми в іншому ломбарде.Управляющіе не говорять, скільки клієнтів заклали автомобілі в цьому році. Кожен з них хоче залишитися анонімним.

Обручка за 90 злотих

Бажаючи побачити, як оцінюються в ломбардах різні предмети, я йду в один з них. Я намагаюся закласти кільце з білого золота вартістю в сотні злотих. Продавщиця, кинула погляд на нього і каже ціну: ви можете отримати 90 злотих. Вражена "висотою" ціни, _ відмовляюся. Ломбард, де я хотіла закласти коштовності, щодня відвідують від декількох до кількох десятків людей. У більшості з них немає такої дилеми, як у мене _ _,

- Клієнти різноманітні. Іноді хтось приходить, хто ніколи не переступав поріг ломбарду, але змусила його життєва ситуація, - зізнається жінка.

Продавець з іншого ломбарду говорить прямо: - Після речей, які люди закладають у мене, я можу припустити, що вони роблять. Якщо з'явиться чоловік з будівельною технікою, електроінструментами, я знаю, що у нього була компанія, яка збанкрутувала. Якщо приходить молода людина, закладає годинник і насолоджується кількома десятками злотих, я можу передбачити, що витратить гроші на вечірку - каже юнак.

Ми перериваємо розмову, тому що входить в приміщення клієнт.

- Я хотелби забрати стільниковий телефон, - каже він. - 45 злотих - говорить співробітник ломбарду.

Акт відчаю.

Люди приходять в ломбард не тільки закласти якусь річ, - Безліч людей здійснює покупки у нас, - каже співробітниця ломбарду, дивно ,, ви можете купити, наприклад, планшет за 200-300 злотих,

Експерти визнають, що сьогодні ломбарди - це, дійсно, золота жила,

- Залишати свої речі під заставу _ - є, свого роду, актом відчаю, тому що люди розуміють, що вони не в змозі викупити викупити, - каже Кшиштоф Згода (Krzysztof Kaszuba), економіст з Жешув, - Проте, якщо у мене був би вибір: ломбард або займ - так званий, "chwilówka", на 90 відсотків. Я б вибрав ломбард, Беручи кредит, ми занурюємося в це все ще більше. У ломбарді можна залишити комп'ютер, тому що ми отримуємо за це гроші. Даремно сподіваючись повернути, але все ж, а кредит потрібно погашати - пояснює експерт.

Не тільки ломбард, _ а й біржа

- Наслідки кризи відчувають на собі не тільки найбідніші, а й середній клас - зауважує Лешек Гаёс (Leszek Gajos), соціолог з Жешува. І додає: - Клієнти ломбардів - це люди, які кілька років тому взяли кредити і тепер у них проблеми з погашенням. Це і ті, яким різко знадобилися кошти: на весілля, причастя, свята і 1 вересня - пояснює він.

Гаёс помічає, що ломбарди не єдині місця, де з'являються жителі, щоб заробити додатково.

- На біржі антикваріату люди пропонують речі по все нижчим і низькими цінами. Всього кілька років тому це було немислимо. Тепер з'являються люди, які за невелику суму продають сімейну пам'ять. Вони просто хочуть знати, що товар знаходиться в хороших руках, - додає він.

Посилання на джерело

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация