Лон Майло Дюкетт. Молодші аркани Таро в системі Золотої Зорі: структура та каббалістична символіка

Лон Майло Дюкетт.

В не всякими сумнівами, карти Таро - одне з найважливіших знарядь в робочому арсеналі мага Золотий Зорі . Взявшись досліджувати структуру Таро, ми з самого початку стикаємося з азами каббали і основами герметичного вчення. медитуючи на образи Таро, ми осягаємо невимовний мова душі і закладаємо в підсвідомість віхи посвяти, які в кінцевому рахунку стануть для нас покажчиками на шляху повернення до втраченої божественності. Для присвяченого в західну традицію містерій Таро - це одночасно і енциклопедія, і словник, і телескоп, і мікроскоп, і підручник історії, і оракул.

Таро - це майже що ідеальне дзеркало живого космосу. Отже в ньому відбиваються всі ті сили, що творять, підтримують і руйнують всесвіт. У магії ці сили персоніфікуються і постають в образах богів, архангелів, ангелів, умів і демонів. Кожній з цих духовних сутностей відведена своя неповторна роль в грандіозному плані світобудови. Кожна з них - слухняна служниця і приватний аспект сили, яка перевершує її в ієрархії, і кожна - володарка підлеглих сил, які є, в свою чергу, її приватними аспектами.

Існують і інші дзеркала світобудови, близькі до ідеальних. Можливо, найточніше з них - китайська "Книга Змін", "І Цзин", в якій все суще в небесах і на землі ретельно розділене на категорії і пов'язане з образами 64 гексаграмм. Теоретично, класифікувати космос в дослідницьких цілях можна якими завгодно способами, але як би ми не нарізали цей божественний пиріг, ми всього лише створимо ще одну точку зору все на той же незмінний об'єкт (і ще одну систему категорій, в якій можна буде про нього міркувати ). Кожен новий метод класифікації породжує певну ієрархію духовних сутностей, яка підпорядковується законам, продиктованим властивостями даної конкретної класифікації.

Наприклад, для нас надзвичайно важко отримати будь-яку об'єктивну інформацію з міркувань про абсолютне і нескінченному Єдиному. По суті, ми можемо сказати про цю верховної монаді тільки те, що вона абсолютна і нескінченна. Ми не в змозі навіть висунути припущення про те, яким чином її нескінченна сила може проявлятися в процесах творення, підтримки і руйнування всесвіту. І тільки розділивши це Єдине навпіл, ми отримуємо деяку їжу для роздумів.

Тепер у нас з'явилася ідея подвійності - світу, що складається з протилежностей. Тепер у нас є щось - і є його протилежність: позитивне і негативне. Тепер у нас є верх і низ, "так" і "ні", ніч і день, тверде і м'яке, чоловіче і жіноче, щасливе і нещасне, добро і зло, насолоду і біль. І тепер ми нарешті можемо почати будувати здогади про те, які духовні сутності могли виникнути в результаті цього первозданного поділу і якими силами і властивостями вони можуть володіти.

Ми можемо припустити, наприклад, що на самій вершині цієї ієрархії стоять два могутніх божества, які ведуть між собою нескінченну битву, і ритмічне чергування їх зусиль управляє пульсом всесвіту, то розширюється, то знову стискується в точку. Десь в середній частині дуалістичної системи субординації розташовуються пари архангелів, пануючих над полярними силами магнетизму і електрики. А у себе вдома, на матеріальному плані, ми можемо, наприклад, розібрати комп'ютер і наочно впевнитися, що "мозком" його в кінцевому рахунку управляють демони бінарної логіки - "або / або".

Розчленовуючи Єдине на все більш і більш дрібні частини, ми отримуємо все більше їжі для роздумів. Підрозділ натроє спричинить за собою нові відкриття. Число три настільки велично і унікально, що перед ним схилялися та боялися з доісторичних часів всі народи і релігії світу. Завдяки числу три ми виходимо за рамки дуального світу, підлеглого логіці "або / або", і досягаємо синтезу. Число три задає структуру для всіх речей і явищ, у яких є початок, середина і кінець - народження, життя і смерть; підйом, розквіт і занепад.

Поставивши собі за мету персоніфікувати священні властивості числа три і представити їх в образах богів, чи ми змогли б придумати щось краще, ніж індуїстська трійця, що складається з Брахми-творця, Вішну-хранителя і Шиви-руйнівника. Той же індуїзм пропонує нам концепцію трьох гун - саттви, раджаса і тамаса, трьох форм енергії, які керують рухом всього сущого на небі і на землі. Суттєво проявляється в таких якостях, як ясність, спокій, розуміння, врівноваженість і блаженство. Раджас - це наснага, діяльність, збудження, натхнення і блиск. Тамас - щільність, що виявляється як невігластво, млявість і темрява. Придбавши три початку, світ починає рухатися. Подібно трьом символічним істотам, розташованим на рамі Колеса Фортуни на однойменній карті Таро, жодна з цих трьох форм енергії не може ні взяти гору над іншими назавжди, ні зникнути безслідно і остаточно.

У зодіаку динаміка тричастинній підрозділу виражається в рядах кардинальних, фіксованих і мутабельном знаків, а також висхідних, наступних і падаючих деканатів. Ця ж модель грає важливу роль в ієрархії духовних сутностей, що населяють Молодші аркани Таро.

Властивості Одиниці, Двійки і Трійки дуже абстрактні і піднесені: це початкові прообрази містерій, укладених у всіх наступних числах. Але лише після того, як ми розділимо Єдине на чотири частини, з'явиться можливість співвіднести всі ці міркування з нашої власним життям і навколишнім світом - світом заходів, світом півночі, півдня, сходу і заходу. Цими напрямками ми міряємо землю, і вони ж, будучи продовжені за межі землі, відзначають місця чотирьох керубіческіх знаків зодіаку - віх, що позначають чотири пори року.

Іудейські містики вважали за краще уявити верховну силу всесвіту в образі єдиного божества, що здійснює свою волю за посередництвом чотирьох рівнів божественного свідомості. Ці чотири рівні - чотири "світу" - позначаються чотирма літерами (а точніше, трьома, тому що одна буква повторюється двічі) імені згаданого божества: Йод Хе Вав Хе. Відповідно, чотири "світу" такі: Ацилут - світ прообразів, Брія - світ творіння, Йеціра - світ формування та Асія - матеріальний світ.

Оскільки, відповідно до священного писання, людина створена "за образом" божества, кожен з нас є Мікрокосмічній відображення цієї четирехчастной структури макрокосму. Для кожного з нас Йод Хе Вав Хе проявляється як чотири частини людської душі: Хія - життєва сила, нешама - духовна інтуїція, Руах - розум і Нефеш - тваринна душа. На самому елементарному рівні Йод Хе Вав Хе проявляється як чотири стихії - Вогонь, Вода, Повітря та Земля, а в Таро - як чотири масті: Жезли, Кубки, Мечі і Диски.

Таблиця 1
(читати справа наліво)

Таблиця 1   (читати справа наліво)

Щоб як слід розібратися в пристрої і проявах Йод Хе Вав Хе, стародавні адепти продовжили самим допитливим чином поділяти кожну з цих основних чотирьох часткою божества на все більш і більш дрібні частини. Тим самим вони породили незліченні сонми духовних сутностей, які виконують ті чи інші конкретні функції в суворій відповідності зі стрункою космічної ієрархією. П'ятдесят шість Молодших арканів Таро представляють наочний результат такого підрозділу Великого Імені і служать вместилищами різних духовних сил, що співвідносяться з його частинами і частками.

Астрологічна матриця п'ятдесяти шести
молодших Арканов

чотири Туза

Тільки що ми сказали, що молодших арканів в системі Таро - п'ятдесят шість. Але в дійсності їх всього чотири, а саме - чотири Туза. Решта карт кожної масті - чотири придворні і дев'ять числових , - так само як і позначені ними духовні сутності, живуть у відповідному Тузі.

Чотири придворні карти підрозділяють свого Туза на частки по чотирьом стихіям. Королі - це вогненні частки, Королеви - водні, Принци - повітряні, а Принцеси - земні частки Туза відповідної масті.

Королі - це вогненні частки, Королеви - водні, Принци - повітряні, а Принцеси - земні частки Туза відповідної масті

Таблиця 2. Астрологічні управителі Молодших арканів Таро
(читати справа наліво)

Таблиця 2

Тузи і придворні карти

Принцеси (див. Таблицю 2)

Кожна з чотирьох Принцес пов'язана особливими відносинами з Тузом своєї масті. Туз і Принцеса в самому прямому сенсі слова охоплюють собою весь спектр закладених в даній масті значень і смислів. Вони - Альфа і Омега своєї масті. Тому Принцес називають "престол Тузов". Замість того, щоб управляти тим або іншим ділянкою зодіаку протяжністю в 30 ° (як це роблять Королі, королеви та Принци), кожна Принцеса разом зі своїм Тузом править цілим сектором простору, що починається від Північного полюса і охоплює чверть поверхні небесної сфери. Центральну частину кожного цих чотирьох секторів займає фіксований зодіакальний знак тієї ж стихії, якої відповідає масть даного Туза і Принцеси. Наприклад: Туз і Принцеса Дисків (Земля) керують сектором Овен-Телець-близнюки, оскільки Телець - фіксований знак Землі (див. Верхній рядок таблиці 2).

Королі, королеви та Принци

У підпорядкуванні у кожної з решти дванадцяти Придворних карт - Королів, Корольов і Принців кожної масті - знаходиться ділянка зодіаку протяжністю в 30 °. Однак сфери їх володінь не збігаються з межами зодіакальних знаків. (Знаками зодіаку як такими керують дванадцять з двадцяти двох карт Старших арканів.) В ознаменування того, що стихії повинні поєднуватися і змішуватися між собою, Королі, королеви та Принци правлять ділянками від 20 ° одного знака до 20 ° наступного (див. Другу зверху рядок таблиці 2).

Тузи і числові карти

Дев'ять числових карт кожної масті поділяють свого Туза на три групи по три частки.

Дев'ять числових карт кожної масті поділяють свого Туза на три групи по три частки

Дванадцять знаків зодіаку класифікуються спершу за стихіями (вогняні, водні, повітряні і земні), а потім, в рамках кожної стихії, - за трьома якостями: кардинального (зародження властивостей даної стихії), фіксованому (зріле і цілком певний прояв властивостей стихії) і мутабельном (занепад властивостей і готовність перейти до наступної стихії).

Таблиця 3
(читати справа наліво)

За допомогою непогрішною каббалистической логіки тридцять шість числових карт витончено розподіляються між тридцятьма шістьма деканатами. Дев'ять карт Жезлів співвідносяться з вогняними знаками зодіаку, дев'ять карт Кубків - з водними, дев'ять карт Мечів - з повітряними, а дев'ять карт Дисков - із земними.

Двійки, Трійки і Четвірки, складові першу групу з трьох числових карт кожної масті, співвідносяться з кардинальними знаками. П'ятірки, Шістки і Сімки - друга група - з фіксованими. Вісімки, Дев'ятки і Десятки - третя група - з мутабельном. (Див. Нижні рядки таблиці 2.)

Кожній з тридцяти шести числових карт управляє одна з семи планет, які були відомі в давнину (див. Третю знизу рядок таблиці 2). Починаючи від 0 ° Льва - традиційного халдейського початку року - планети слідують в тому ж порядку, що і в системі їх відповідності сефірот Дерева Життя: Сатурн, Юпітер, Марс, Сонце, Венера, Меркурій, Місяць. Далі послідовність повторюється і циклічно проходить через весь коло тридцяти шести деканатів. Зверніть увагу, однак, що Марс управляє і останнім деканатом Риб, і наступним відразу за ним першим деканатом Овна. Традиційне тому пояснення: в цю пору року необхідний додатковий імпульс марсіанської енергії, щоб почалася весна. (І нічого так на мене дивитися! Я тут ні при чому. Це все халдеї!)

Сумісність чи несумісність між планетами і зодіакальними знаками - важливий фактор, багато в чому визначає духа значення числових арканов. Неважко зрозуміти, наприклад, чому Двійка Жезлів (Марс в ідеально підходить йому знаку Овна) - це "Влада", а П'ятірка Жезлів (непоступливий і похмурий Сатурн в гучному і егоцентричним Львові) - "Боротьба".

Зі статті "Астрологічні, ангельські і демонічні сили, укладені в Молодших арканах Таро"

© Переклад: Анна Блейз

© Thelema.RU

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация