Лондон і околиці: пам'ятки, які потрібно бачити!

Музей воскових фігур Мадам Тюссо з'явився в Лондоні 200 років тому завдяки скульптору Марії Тюссо. Філії цього знаменитого музею знаходяться в багатьох містах Європи, Азії та Америки. Колекції воскових знаменитостей, виконаних в повний зріст і майже не відмітних від їхніх людських прототипів регулярно поповнюються. Звичайно, воскові фігури не роздають автографів, але зробити Селфі зі знаменитістю - це теж гуд.
Музей воскових фігур Мадам Тюссо з'явився в Лондоні 200 років тому завдяки скульптору Марії Тюссо

Читайте також: Лондон: екскурсійні тури для дорослих та дітей

Музей Містера Ріплі "Хочете вірте, хочете - ні» - це унікальна колекція самих діковенних речей, які засновник музею, Роберт Ріплі, зібрав за 40 років своїх подорожей по всьому світу.

Музей Містера Ріплі Хочете вірте, хочете - ні» - це унікальна колекція самих діковенних речей, які засновник музею, Роберт Ріплі, зібрав за 40 років своїх подорожей по всьому світу

London City - церемоніальне графство в центрі Лондона, історичне ядро міста, утворене на основі давньоримського міста Лондініум. Сіті є одним з найбільших в світі фінансових центрів. Римський Лондініум був заснований як торговий порт в 47 р н.е. На початку III століття римляни побудували лондонську стіну, і по сей день визначальну кордон Сіті. Римляни залишили Лондон в 410 р, і влада над цією територією перейшла до англосаксів. У період середньовіччя Лондон кілька разів піддавався важким руйнувань, пожеж, реконструкцій та перебудов. Найбільш примітними будівлями Сіті є залишки римської стіни, Лондонський Тауер (1078), собор Св. Павла (1708), Тауерський міст (1894), хмарочоси Вежа-42, Мері-Екс, Ерон Тауер.
London City - церемоніальне графство в центрі Лондона, історичне ядро міста, утворене на основі давньоримського міста Лондініум

Ковент Гарден або Королівський театр - один з найзнаменитіших оперних театрів світу. Свою назву він отримав за місцем розташування: Ковент Гарден - це район в центрі Лондона, в східній частині Вест-Енду. Сучасна будівля Королівського театру, що відкрився в 1858 році - вже третє за рахунком, що стоїть на цьому місці. Перший же оперний театр з'явився тут в 1732 році. За свою майже 300-річну історію оперна та балетна трупи Королівської опери досягли першокласного рівня майстерності. В репертуарі Ковент-Гарден практично щодня виконуються перлини класичного мистецтва.

Британський музей (1753) - головний історико-археологічний музей Сполученого Королівства і один з найбільших художніх музеїв світу. У колекції музею - найбільші на Заході зборів мумій і саркофагів, старожитностей Межиріччя, китайського фарфору, «Алмазна сутра» - найдавніша в світі друкована книга (868 м), моаї з острова Пасхи, артефакти Стародавнього Риму, Стародавньої Греції, давньої та середньовічної Європи , одне з найбільших зібрань графіки і гравюри: Мікеланджело, Рафаель, да Вінчі, Дюрер, Рембрандт, Блейк. Гойя.

Національна картинна галерея (1824) - музей на Трафальгарській площі, один з найзнаменитіших художніх музеїв світу. У колекції Національної галереї - понад 2000 зразків мистецтва XIII - XX ст, в тому числі оригінали «Венери з дзеркалом» Веласкеса, «Венери і Марса» Боттічеллі, «Мадонни в скелях» да Вінчі, «Мадонни Альдобрандіні» Рафаеля Санті, «Соняшників» ван Гога.

Оксфорд - столиця графства Оксфордшир, стоїть на березі Темзи в 90 км від Лондона. Перша згадка про місто в «Англосаксонських хроніках» датується 912 роком. Свою світову славу місто придбало, зрозуміло, завдяки Університету, і до цього дня входять в 10-ку кращих вищих навчальних закладів світу. Дата заснування Університету невідома, але перша згадка про нього сягає 1096 році. Він складається з 38 коледжів і 6 гуртожитків (навчальних закладів різних релігійних орденів). Оксфордський університет - це і найбільший науково-дослідний центр. Бібліотека Оксфорда, що має понад 100 відділень, є величезною університетською бібліотекою Королівства. Крім величезної кількості спеціальностей, які викладаються в Університеті, для відпочинку і корисного дозвілля учнів в Оксфорді організовано понад 300 гуртків за інтересами. Серед найбільш знаменитих випускників Оксфорда - Крістофер Рен, Джон Толкієн, Льюїс Керролл, Роджер Бекон, Маргарет Тетчер.

Стратфорд-на-Ейвоні - місто в графстві Уорікшир, заснований в 1196 році і здобув популярність завдяки лише одній людині - Вільяму Шекспіру. Ідея створення історичного театру на батьківщині великого драматурга довго не могла увінчатися успіхом: в 1769 знаменитий англійський режисер і актор Девід Гаррік, захопившись ідеєю влаштувати шекспірівський фестиваль, побудував дерев'яний театр, який тут же змило зливою; на початку XIX століття поряд з особняком Шекспіра був побудований крихітний дерев'яний театр «The Royal Shakespeare Rooms», який був покинутий через півстоліття; до трьохсотріччя драматурга, в 1864 році, мер містечка і за сумісництвом пивовар Чарльз Флауер побудував ще одне дерев'яна будівля, яке розібрали через три місяці, потім він профінансував будівництво шекспірівського меморіального театру, який і відкрив особисто в 1879, але це будівля згоріла через півстоліття. Нарешті, в 1932 році на місці згорілого меморіального театру за проектом архітектора Елізабет Скотт був побудований Королівський шекспірівський театр, який в реконструйованому вигляді дійшов до наших днів. До першої чверті XX століття відноситься і діяльність письменниці Марії Кореллі, спрямованої на відновлення історичного «шекспірівського» вигляду міста. В її будинку зараз розташовується Шекспірівський інститут. Всі бажаючі також можуть відвідати і особняк Шекспіра на вулиці Хенлі-стріт.

Вестмінстерське абатство. Перші згадки про Західну Церкви (анг. West Minster) св. Петра датуються VII ст. Та готична церква, що ми бачимо сьогодні, будувалася з перервами протягом 500! років (з тисяча двісті сорок п'ять по тисячі сімсот сорок п'ять г). За традицією саме тут відбуваються церемонії коронації англійських монархів, і тут же ховають їх прах. Але в Вестмінстерському аббастве поховані не тільки королі: в південному трансепту розташований Куточок поетів, де ви знайдете пам'ятники і таблички, які свідчать про похованих тут діячів мистецтва, серед яких - Вільям Блейк, Чарльз Діккенс, Джон Мільтон, Девід Гаррік, Роберт Браунінг, Томас Еліот , Лоренс Олів'є.

Хемптон-корт - палацово-парковий ансамбль в пізньо-готичному і бароковому стилі. Розташований на березі Темзи, в 18 км на північний захід від центру Лондона. Перші будівлі Хемптон-корту датуються 1514 роком. Спочатку він належав кардиналу Томасу Уолси, який згодом передав його королю Генріху VIII, і палац на довгий час став основною заміською резиденцією англійських королів. Під час Англійської революції, в 1647 р, тут був заточений король Карл I, після страти якого палац перейшов у владу Республіки. Після Реставрації Стюартів в 1660 палац знову повернувся до корони. При Вільгельма III і Марії II відбувалося розширення палацового ансамблю в бароковому стилі за проектом Крістофера Рена. До XIX століття палац прийшов в запустіння, але при Вікторії була проведена реставрація палацу, і королева відкрила його для відвідування широкої публіки, передавши управління Хемптон-кортом уряду Великобританії.

Стоунхендж - мегалітичний кам'яний комплекс кінця кам'яного віку, що знаходиться в 13 км від м Солсбері. Радіовуглецевий метод дослідження визначає вік споруди - від 4 до 5 тисяч років. Середньовічні легенди приписують Стоунхендж статус друідскій святилища і пов'язують історію його виникнення з ім'ям чарівника Мерліна, який спорудив це спорудження за указом короля бриттів в пам'ять про битву з саксами. Сучасні вчені прийшли до висновку, що Стоунхендж був стародавньої обсерваторією і свого роду календарем: за допомогою цієї конструкції можна визначати день літнього сонцестояння, відстежувати фази місяця і передбачати сонячні і місячні затемнення. На території Стоунхенджа також виявлені поховання, що датуються VII - IV ст. до н. е. Загадковими також залишаються блакитні камені трилітів (п-образних конструкцій в центрі хенджи): їх матеріал давав підстави вважати, що вони були привезені з гір Преселлі в південному Уельсі, але в наш час ця теорія спростована, і, більш того, при зовнішній схожості вони навіть не ідентичні з геологічного походженням.

Віндзорський замок. Після Нормандського завоювання 1066 року за наказом Вільгельма I навколо Лондона було побудовано кільце з штучних пагорбів з замковими укріпленнями. Однією з найбільш стратегічно важливих точок став замок на березі Темзи у Віндзорського лісу. У 1110 році Генріх I зробив цей замок королівською резиденцією і продовжив кам'яні фортечні споруди навколо пагорба з дерев'яною будівлею. За свою майже тисячолітню історію замок ріс і розширювався відповідно до архітектурними стилями епох, смаками монархів і їх фінансовими можливостями. Остання реконструкція замку датується 1993 роком, причиною якої став обширний пожежа 20 листопада 1992 г. На сьогоднішній день Віндзорський замок є найбільшим з житлових замків в світі і являє собою символ непорушною британської монархії.

Лондонський Тауер, як і Віндзорський замок, виріс на березі Темзи з фортеці на насипному пагорбі за тим же указом Вільгельма Завойовника від 1066 року. Першою кам'яною будівлею Тауера, що збереглася донині, стала Біла Вежа (White Tower). У XII столітті, за часів короля Річарда Левове серце були відбудовані ще кілька веж різної висоти, зведені могутні кріпосні стіни, виритий глибокий рів. Так Тауер став однією з найбільш неприступних фортець в Європі.
Уже з кінці XII і до середини XX в. частина Тауера стала використовуватися, як в'язниця. За часів Реформації в Тауері були укладені і вбиті король Генріх VI, принци Едуард V і Річард, королеви Анна Болей, Кетрін Говард і Джейн Грей. У підвалі Тауерський каплиці поховано понад 1500 обезголовлених тіл в'язнів, публічно страчених на Тауерському пагорбі поблизу замку.
У XIII столітті частина Тауера перетворилася в королівський зоопарк, першими жителями якого були леви Іоанна Безземельного. Спочатку зоопарк розвивався на потіху королям і їх свиті, але одного разу прості городяни спостерігали, як втік ведмідь Генріха III ловив рибу в Темзі. У XVI столітті Єлизавета I відкрила зоопарк для відвідувачів, а в 1830-е звірів перевезли в новий зоопарк в Рітженс-парку.
Більше 5 століть в Тауері знаходилося головне відділення англійської монетного двору і розташовувався королівський арсенал. З XVII століття для відвідувачів в Тауері відкрита королівська скарбниця, серед експонатів якої - найбільший в світі гранований діамант Куллінан I.
Постійними мешканцями Тауера споконвіку є ворони. Згідно приймете, в той день, коли ворони покинуть Тауер, на Англію обрушаться великі нещастя.

Грінвіч - історично портове містечко на південному сході від Лондона, в даний час став районом Великого Лондона. Головною ж пам'яткою Грінвіча є Королівська обсерваторія. Вона була відкрита при Карлі II, в 1675 році за проектом Крістофера Рена. Першим астрономом, які працювали в обсерваторії, був Джон Флемстид, в честь якого будівля отримала своє друге ім'я - будинок Флемстіда. Обсерваторія Грінвіча практично стала базисом для вимірювань: через неї проведено нульовий меридіан - початок відліку довготи, а з 16 грудня 1993 в нічному небі Лондона можна побачити яскраво-зелений промінь нульового меридіана, що йде з будівлі обсерваторії строго на північ. У 1833 році над обсерваторією було встановлено «куля часу», який різко опускається щодня рівно о першій годині пополудні. Сьогодні в Грінвічській обсерваторії розташований музей астрономічних і навігаційних інструментів, що є частиною Національного морського музею. Російські туристи, які відвідують обсерваторію, будуть приємно здивовані зустрічі зі співвітчизником - тут в 2013 році встановили пам'ятник Юрію Гагаріну. В продовження космічної теми в 2007 році в Грінвічі відкрився Планетарій Пітера Гаррісона.

Про турах до Сполученого Королівства і екскурcіонних програмах восени 2017

Сторінка за темою: Тури до Великобританії з Санкт-Петербурга на 2018 рік, ціни

Розповісти друзям

Читайте також

Інші статті по темі

Коментарі

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация