Лотерея грін-карт побила рекорди популярності

Розіграш права стати американцем шалено популярний. Фото: myusaimmigration.com

За останнє десятиліття 156 мільйонів людей брали участь в американській лотереї грін-карт. Хоч виграти вдається небагатьом (ймовірність - 0,3%), багато хто намагається свою удачу, адже участь нічого не варто, головне - заповнити просту анкету і прикласти фотографію. Детальніше про умови участі можна прочитати в нашій статті. Сьогодні формально повинні стати відомі результати розіграшу для тих, хто подавав заявки минулої осені, проте офіційний сайт лотереї (І єдиний, яким варто користуватися) не витримав напливу відвідувачів і на момент публікації матеріалу був недоступний.

У 2017 фіскальному році (відрізняється від календарного) близько 19 мільйонів чоловік подали заявку на лотерею грін-карт, а всього десять років тому охочих було в два рази менше, 9 мільйонів чоловік, говориться в аналізі Pew Research Center . При цьому кількість віз для тих, хто виграв обмежена конгресом. Всього 50 000 чоловік (серед них самі учасники, а також дружини і діти до 21 років) отримують право стати американцями (з мобільного краще дивитися інфографіку по засланні ).

Ця програма діє з 1995 року. Вона спрямована на залучення іммігрантів в США. Тому люди з країн, звідки вже багато людей іммігрували в США - наприклад, Мексики, Канади, Китаю і Індії - не можуть приїхати по лотереї.

Участь в розіграші безкоштовне, правила доступні багатьма мовами (в тому числі російською), від заявника потрібно мінімум інформації. У разі виграшу потрібно надати докладну довідкову інформацію і пройти інтерв'ю в американському консульстві, перевірку безпеки і медичну комісію, а також заплатити збір у $ 330. Після цього людина отримує «диверсифікаційну візу», приїжджає в США і вже там отримує грін-карту, може працювати і з часом стати громадянином.

Візова лотерея США унікальна. Схожа програма є тільки у Новій Зеландії, але вона менше за масштабами і доступна тільки для сусідніх країн Океанії. Програми імміграції в багатьох інших країнах засновані на відборі по професійним навичкам заявників, наявності родичів або гуманітарних потреб.

Найбільше бажаючих виграти право стати американцями в Гані - саме з цієї африканської країни надійшло 12% загального кількість всіх заявок у 2015 році (звідти грали в лотерею 1,7 мільйона чоловік!).

Майже таким же сильним бажанням виїхати в США мають узбеки - серед заявок з усіх країн світу на їх частку припало 10%, грали майже 1,4 мільйона осіб.

До числа інших країн, вихідці з яких подали багато заявок, також відносяться Україна (близько 1,3 мільйона заявок), Іран (понад 900 тисяч) і Непал (близько 900 тисяч). З Росії надійшло 270 тисяч анкет.

У деяких країнах значна частина всього населення мріє виїхати в США. Так, наприклад, в Республіці Конго 10% громадян країни брали участь в лотереї грін-карт в 2015 році. Серед європейських держав найбільше співвідношення бажаючих стати американцями до чисельності населення в Албанії (7%), Молдові (5%) і Україна (3%). Також 5% всіх узбеків грає в лотерею грін-карт.

Кількість щасливчиків розподіляється так: близько 20 000 віз дають вихідцям з Африки, 20 000 - з Європи, 8 000 - з Азії та островів Океанії, 2 000 чоловік - з центральної і південної Америки.

Країни, вихідці з яких можуть брати участь в лотереї, іноді змінюються. Правило таке: якщо за останні п'ять років в США іммігрували більше 50 000 громадян якоїсь країни, для неї лотерея припиняється. Так сталося з Бангладеш в 2013 році (звідси і спад на графіку загальної кількості заявок з усього світу) і з Нігерією в 2015 році. З 2010 року США дозволили брати участь в лотереї росіянам, а поляки можуть подавати заявки з 2014 року, оскільки імміграція в США з цих країн скоротилася.

Починаючи з 2 травня на сайті лотереї можуть перевірити результати розіграшу ті, хто подав заявки восени 2016 року. Тим, хто не встиг, залишається чекати осені цього року, коли можна буде відправити анкети на наступний раунд лотереї. Однак і президент Дональд Трамп, і багато республіканців не раз пропонували лотерею скасувати, в конгресі є кілька таких законопроектів .

Починати нове життя в імміграції складно - багато чому потрібно вчитися майже з нуля, а поруч далеко не завжди є ті, хто допоможе і підтримає.

"Рубік" дуже хоче допомогти людям переїхати і досягти успіху в США. Ми публікуємо сотні матеріалів на місяць. Завжди детальну і перевірену інформацію.

Ми спілкуємося з імміграційними адвокатами та експертами, щоб вони безкоштовно відповідали на ваші питання і допомагали не наробити помилок. Ми допомагаємо співвітчизникам, які опинилися у важких обставинах, і жертвам домашнього насильства. І ми створюємо середовище спілкування без агресії і засудження, модеріруя для вас групи в фейсбуці.

Над "Рубіком" працює більше десяти осіб, і у нас багато витрат - зарплати, хостинг, пошта і так далі. Ми не хочемо вводити платну підписку, щоб не позбавити нужденних людей доступу до інформації.

Тому в деякі місяці нам дуже складно перекрити витрати. У нас немає зовнішніх інвесторів з прихованими мотивами (які замість грошей завжди хочуть впливати на редакцію). Проект заснований та належить журналісту і іммігрантці Катерині Панової і живе виключно за рахунок рекламних доходів і підтримки аудиторії.

Будь ласка, візьміть участь в нашому прагненні допомогти іммігрантам, підтримавши редакцію. Навіть кілька доларів, які ви б витратили на каву, допоможуть нам підготувати матеріал, який збереже комусь останні гроші і не дозволить віддати їх шахраям.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация