Любиш Росію? Клянись! У Держдумі обговорять текст і правила складання присяги при набутті громадянства РФ: Новини Накануне.RU

Любиш Росію? Клянись! У Держдумі обговорять текст і правила складання присяги при набутті громадянства РФ

15 червня пройде перше засідання робочої групи, яка обговорить введення обов'язкової присяги для тих, хто отримує російське громадянство. Як стало відомо Накануне.RU , Мова йде не про прийняття присяги громадянами Росії за народженням, а особами, які в силу різних причин отримують громадянство РФ вже в повнолітньому віці. У Держдумі вважають, що процедуру варто зробити публічною, для неї можуть бути задіяні РАГСи, приміщення органів влади або внутрішніх справ.

Читайте також:

Ввести церемонію складення присяги 6 червня запропонував глава держави Володимир Путін на зустрічі зі спікером Держдуми В'ячеславом Володіним, доповів президенту про роботу над поправками до федерального закону про громадянство.

В ході зустрічі глава держави заявив: "У нас, коли люди в армію приходять, присягу вимовляють. Але коли людина вступає в громадянство нашої країни, то тут теж можна було б подумати і взяти досвід деяких зарубіжних держав, коли є клятва, присяга, інший урочистий акт, яким людина підтверджує свій намір стати громадянином нашої країни, дотримуватися її законів, традиції, поважати ці традиції, історію і так далі. Я б просив вас разом з депутатами подумати і на цю тему ".

"Виходячи з міжнародного досвіду і вже наших традицій, запропонуємо вам текст присяги, клятви на вірність нашій країні з тим, щоб громадянин, який отримує громадянство, стає громадянином РФ, розумів відповідальність цього рішення", - сказав у відповідь Володін.

Перший заступник голови комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків зі співвітчизниками Костянтин Затулін заявив Накануне.RU , Що підтримує ідею президента.

За словами депутата Держдуми, в разі прийняття відповідного закону, присягати будуть російській державі і російському народу, а документом, над яким прозвучать слова клятви, стане Конституція РФ.

Поки процедура не визначена, тому і створена робоча група, перше засідання якої відбудеться завтра, 15 червня. У неї, крім представників обох палат федерального парламенту, запрошені кінорежисер Микита Михалков, ректор Державного інституту російської мови ім. Пушкіна Маргарита Русецька, омбудсмен РФ Тетяна Москалькова, радник президента Росії з прав людини Михайло Федотов, представники громадських правозахисних організацій та інші.

"Мова йде не про прийняття присяги громадянами Росії за народженням, а особами, які в силу різних причин отримують громадянство РФ вже в повнолітньому віці, - пояснив Затулін. - Це не тільки мігранти, а й носії російської мови, учасники програми добровільного переселення співвітчизників, іноземні громадяни. Але я не виключаю, що в процесі обговорення можуть з'явитися нові ідеї ".

Але я не виключаю, що в процесі обговорення можуть з'явитися нові ідеї

Разом з тим, в даний час людина, що претендує на громадянство РФ, оформляє заяву, в якому є наступна графа: "У разі прийому мене в громадянство Російської Федерації зобов'язуюсь бути вірним Росії і сумлінно виконувати свій громадянський обов'язок відповідно до Конституції Російської Федерації і законодавством Російської Федерації". Депутат Держдуми погодився, що ці слова цілком можуть бути взяті за основу тексту присяги.

"Так, ці слова є підтвердженням стати громадянином нашої країни, але присяга передбачає більш розгорнуту форму", - вважає депутат.

На його думку, сама процедура повинна бути публічною, наприклад, якщо російський паспорт видається органами внутрішніх справ, то цілком можна зробити цю видачу урочистій - в присутності представників відповідних служб. Для цієї процедури цілком підійдуть РАГСи, зали засідань ФМС і органів влади.

"Необов'язково збирати велику аудиторію, але там, де видають паспорт, цілком ймовірно, повинна бути виголошена присяга", - сказав Накануне.RU Затулін.

Швидше за все, текст присяги буде офіційно затверджений через прийняття змін до закону "Про громадянство РФ".

До речі, церемонія присяги існує в багатьох країнах. Наприклад, в США, там клятву про вступ до громадянства дають тільки іммігранти, які бажають стати громадянами США, її вимовляють слідом за секретарем суду. Традиція існує з 1802 р В Канаді майбутній громадянин під час церемонії підписує текст присяги: "Я урочисто заявляю, що буду вірний і відданий Її Величності, Королеві Єлизаветі Другій, Королеві Канади, Її Спадкоємцям і Наступникам, і що я буду щиро дотримуватися законів Канади і виконувати обов'язки канадського громадянина ". При отриманні громадянства Угорщини заявник повинен прийняти присягу (або принести клятву вірності) місцевим меру або, якщо він не проживає в Угорщині, співробітнику дипломатичного представництва цієї країни за кордоном. Також клятва вірності при отриманні громадянства приноситься в Великобританії, Іспанії, Чехії, Нідерландах, Австралії, Литві, Латвії, Естонії та інших державах.

Любиш Росію?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация