Любов Стрельникова - Гуси і качки

Любов Стрельникова

Гуси і качки

© ІП Крилова О.Л ... текст. 2015

© Оформлення. ТОВ «Видавництво« Ексмо ». 2015

Сільська місцевість ідеально підходить для заняття птахівництвом, яке завжди було одним з основних джерел доходу населення. Тут розведення гусей і качок для особистого користування давно вже стало звичною справою, воно є одним з найдавніших видів ведення домашнього господарства. Гусей і качок розводять практично повсюдно в сільськогосподарських регіонах.

Свійську птицю в приміській і особливо сільської місцевості тримають майже в кожному дворі. Птахівництво приваблює багатьох фермерів простотою змісту і доступністю кормів. Птахи поїдають всі види зернових культур, а також деякі рослини, овочі і фрукти. Для їх утримання не потрібно спеціальних приміщень, підійде будь-яка господарська будівля, іноді навіть не опалювальна. Адже природа обдарувала птахів чудовими захисними властивостями від холоду у вигляді покриву з пір'я, щільно прилягають одна до одної. Пір'яний покрив доповнюють пух і жировий прошарок під шкірою, створюючи ефект повної теплоізоляції. Тому гуси можуть вільно гуляти взимку по снігу, а качки - плавати в крижаному ставку.

Вирощування і розведення домашньої птиці в присадибних, фермерських та інших господарствах дозволяється в необмеженій кількості, тому це заняття є надійною підмогою сімейному бюджету. Воно найбільше поширене серед власників приватних будинків і присадибних ділянок, які віддають перевагу розведенню курей, невибагливих до умов утримання і кормів, але дуже продуктивних в плані несення яєць. Більшість приватних господарств вирощують курей заради отримання максимальної кількості дієтичних яєць. М'ясні породи бройлерів вирощують не так часто.

До м'ясного напрямку птахівництва відноситься вирощування качок і гусей. Розведення в домашніх умовах цих птахів є одним з найважливіших резервів виробництва м'яса. Здебільшого качки і гуси мають порівняльної невибагливістю до умов утримання, їх розведення і вирощування легко здійснити в будь-якій кліматичній зоні. Єдиним, що ускладнює проблему перешкодою може бути відсутність водойми, оскільки гуси та качки - це водоплавні птахи. Припускаючи їх розведення, обов'язково слід обладнати відносно невеликий ставок, наявність якого дозволяє дещо скоротити витрати на корм. Хоча відсутність ставка - не може бути приводом для відмови від розведення гусей і качок. Дорослі особини і молодняк потребують мінімальної підгодівлі зерновими кормами при наявності хороших випасів.

Птахівництво, зокрема розведення гусей і качок, вважається по праву самої економічно вигідною галуззю тваринництва. При серйозному і грамотному підході до справи, при правильному господарюванні і розумному виборі порід, виробництво гусячого і качиного м'яса в умовах присадибного або фермерського господарства дуже вигідно, воно може приносити хороші прибутки при мінімальних витратах. Вирощування гусей і качок у фермерському господарстві не викликає особливих складнощів і є хорошою підмогою в забезпеченні сім'ї повноцінними продуктами харчування. Воно часто стає сімейним бізнесом, будучи практично основним джерелом доходу завдяки реалізації надлишку яєць і м'яса птиці на ринку. Серед населення активно зростає попит на гусяче і качине м'ясо, гусячу печінку, пух і перо. До того ж, порівняно низька конкуренція і висока рентабельність роблять цю галузь птахівництва дуже привабливою. Вирощування гусей і качок має свою специфіку і нюанси в залежності від породи вирощуваної птиці і напряму продуктивності. Тому, перш ніж приступити до розведення водоплавних птахів в домашніх умовах, слід ретельно підготуватися до цього заняття. Існують деякі основні моменти, на які слід звернути увагу і вивчити їх перед початком цієї діяльності. Спочатку неодмінно будуть витрати на пристрій пташника, придбання необхідного інвентарю для напування і годування птиці, а також придбання молодняка. Найкращий час для початку бізнесу - це весна, оскільки достаток зеленої трави істотно зменшить витрати на корми.

Початківцям фермерам найкраще освоїти нову для себе справу з меншою кількістю птиці.


Зоологи відносять гусей до сімейства качиних, в якому вони утворюють загін гусеобразних, всього існує 28 різновидів цих птахів. Власне термін «гусеобразние» походить від латинського слова, що означає «жити і плавати у водоймах». Одомашнення гусей відбулося дуже давно, існує думка, що вони були приручені першими серед усіх домашніх птахів. Їх одомашнення відбувалося в різних частинах світу: в Китаї та Індії, в Греції і Стародавньому Римі. В Європі родоначальниками домашніх птахів були різні дикі й сірі гуси. Незважаючи на давню історію їх одомашнення, сучасні гуси зберегли багато ознак своїх диких родичів.

Фізіологічні особливості гусей

Всі гуси мають свої відмінні екстер'єрні особливості, що характеризують зовнішні форми статури, типовість породи і гармонійність складання всього організму. Існує чітка залежність між конституцією і спадковими особливостями птиці. Однак спадкова схильність до певного типу конституції може здійснитися лише при максимальній відповідності умов навколишнього середовища. У гусей можуть бути чотири типи конституції: ніжна, груба, щільна, пухка.

Гуси відрізняються від інших видів домашньої птиці довголіттям, вони живуть до 20-25 років. Особи, які мають вади в будові тіла і слабкість конституції, зазвичай недовговічні і малопродуктивні.

Ці птахи ідеально підходять для розведення та вирощування в умовах присадибної і фермерського господарства. Вони невибагливі до температури навколишнього середовища, мають виняткову витривалістю в різних кліматичних зонах, дають багато м'яса і жиру, відмінної якості пух і перо. Деякий сумнів викликає наявність або відсутність водойми на присадибній ділянці, адже гуси - водоплавні птахи, вони купаються у воді з великим задоволенням.

Відмітна особливість цих птахів полягає в їх здатності споживати у великих обсягах зелені і соковиті корми. Поїдаючи траву і всілякі рослинні корми, вони швидко і повно їх перетравлюють. Також добре вони переварюють клітковину, що надходить з кормом. Засвоєння клітковини гусьми досягає 45-55%, цей показник набагато вищий, ніж у інших видів сільськогосподарської птиці.

Ця здатність обумовлена ​​деякими біологічними особливостями травлення птахів. У них відсутня справжній зоб, замість нього є просте розширення стравоходу або помилковий зоб, який закінчується кільцевим запирательной м'язом. Травний тракт гусей в 11 разів перевищує довжину тулуба. М'язовий шлунок має велику силу тиску, він легко виконує механічне перетирання великого обсягу їжі.

Добре розвинені сліпі відростки кишок, дозволяють їм без особливого утруднення перетравлювати клітковину деяких кормів. Цьому сприяє діяльність різних мікроорганізмів, що населяють сліпі кишки. В результаті розщеплюються частини рослин, багаті клітковиною.

Група гусей, що володіє тим чи іншим типом конституції, обов'язково передають своєму потомству такий же характер складання. Виходячи з зовнішнього вигляду і форми статури птиці, можна визначити характер фізіологічної діяльності і тип її продуктивності.

Здатність годуватися зеленої пасовищної травою дозволяє практично вдвічі скоротити витрати концентрованих кормів на одиницю приросту.

Дуже гострий зір дозволяє птахам поїдати корм і в темряві. Вони бачать купку зерен кукурудзи на відстані 8 м. У нічний час, а особливо на світанку, птахи споживають більше корму, ніж в денні години. Тому гусеводи залишають корм в годівницях на ніч, що має велике значення в племінній сезон.

Завдяки здатності гусей добре відгодовуватися, при річному розведенні до осені від кожної дорослої гуски з приплодом можна отримати понад 60 кг недорогого і смачного м'яса. Витрати, вкладені на утримання однієї гуски, будуть виправдані навіть при вирощуванні від неї всього лише п'яти пташенят.

Рентабельність гусеводства з'ясовна такими факторами, як висока швидкість росту і м'ясна скоростиглість гусенят. За цими показниками молодняк гусей значно випереджає молодняк інших видів птиці. В добу жива вага гусенят приростає на 60-100 м Щойно вилупилися, вони важать всього лише 90-105 м Зазвичай їх відгодівлю на м'ясо триває 60-70 днів, т. Е. Не більше 10 тижнів. За цей час вони набирають вагу близько 4,0-4,5 кг, т. Е. Їх жива маса зростає в 40-45 разів.

Кінець ознайомчого уривка

СПОДОБАЛАСЯ КНИГА?

Любов Стрельникова   Гуси і качки   © ІП Крилова О
Ця книга коштує менше ніж чашка кави!
ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация