Любовні гадання, гадати на судженого, ворожіння на заміжжя в Трійцю

На Русі Трійця здавна - дуже красиве свято. Він поєднує в собі безліч обрядів, прикмет і традицій. Молоді дівчата проводили Троїцькі ворожіння на судженого, ворожили на нареченого і на любов, проводили обряди на заміжжя і щасливе сімейне життя. А заміжні жінки в Трійцю створювали обереги для своєї сім'ї, обереги на чоловіка і дітей. У Трійцю у всіх християнських храмах проводиться красива служба, під час якої внутрішнє приміщення прикрашене зеленими березовими гілками, травою, квітами, які символізують життя. Береза ​​здавна жерцями і волхвами вважалася благословенним деревом. Також використовували не тільки березу, а й гілки клена, дуба, горобини - їх розвішували над входом, ставили з квітами в червоному кутку будинку. Вважається, що березовий або дубовий віник, освячений в Трійцю, допомагає в лазні вилікувати будь-яку хворобу, як тілесну, так і душевну. До християнства, в ведичної Русі святкування під час Трійці були улюбленим святом. Також як і зараз люди прикрашали житла зеленню, тому що вважалося, що вона може заховати, захистити будинок від злих духів.

У Трійцю молоді жінки, дівчата і діти збирали квітучі трави, якими встеляли підлоги в будинках. Також збирали і лікарські трави для лікування від хвороб протягом цілого року. Напередодні Трійці ввечері всією родиною прикрашали хату гілками клена, ясена, берези, липи, вільхи або тополі. Такі ж зелені прикраси розвішували на воротах і в приміщеннях для худоби.

Християнська Трійця увібрала в себе також старовинну традицію прикрашати в ці дні свої житла і храми зеленими гілками берези, в знак того, що Святий Дух оновлює кожну людину. Тут Трійця перегукується з цілим циклом древніх слов'янських ведичних свят, які проходили в цей же час і мали таке ж сакральне значення єднання з Богом і Природою і несли з собою очищення духу і тіла, позбавлення від негативу і оновлення Зелені святки і Русальний тиждень.

У Трійцю віруючі прямують на службу в храм із зеленню: з березовими гілками, квітами, будь-якими рослинами. Потім ця зелень зберігається весь рік, тому що вважається, що вона володіє цілющою силою: можна заварювати чаї та настої і використовувати в лікувальних цілях.

У Трійцю проводилися свої обряди і ритуали. Дівчата збиралися групами, відправлялися в ліс або в березовий гай, там співали обрядові пісні, завивали (пов'язували разом) гілки беріз, водили хороводи і проводили обряд кумления: дві подружки разом, парою проходили під березової аркою, цілувалися, обмінювалися подарунками (кільцями, стрічками і ін.) і називали один одного кумою.

Також дівчата в Трійцю ворожили на судженого - теж за допомогою рослин. Вони плели вінки і пускали їх по воді і помічали, куди і як попливе вінок. Причому, спочатку вінок одягали на голову, підходили до річки і потім кланялися воді, при цьому вінок падав в річку і плив. Якщо попливе далеко, то життя буде щасливе і з'явиться наречений. Якщо вінок швидко потоне, то значить в цьому році наречений і заміжжя не передбачається. Щоб вінок поплив далеко, дівчата примовляли: «Пливи мій вінок на той бережок, хто зловить мій вінок - то буде женишок». Деякі вінки таємно дарувалися обранцям в знак любові. Увечері дівчата водили хороводи, а хлопці доглядали собі наречених. На ніч клали березові гілочки під подушку - щоб уві сні побачити судженого.

Сухарі від Троїцького короваю зберігали до весілля і додавали в весільний пиріг молодятам в знак щастя і любові. Доброю прикметою вважалося сватання на Трійцю, а на Покров грати весілля - життя у таких подружжя буде довгою, щасливою, в любові та злагоді.

Доброю прикметою вважалося сватання на Трійцю, а на Покров грати весілля - життя у таких подружжя буде довгою, щасливою, в любові та злагоді

Також на Трійцю дівчата ворожили на зозулі: почувши кування, запитували у зозулі, чи довго ще знаходитися незаміжньою - скільки разів прокукует птах, значить, стільки років ще чекати заміжжя.

За народною традицією, в Трійцю не можна працювати, тільки можна годувати тварин і птахів. Також не можна шити, прати, різати, стригтися, прибирати будинок, копати землю, садити рослини. Забороняється косити траву і рубати дерева.

У Духів день - наступний після Трійці - не можна купатися в будь-якій водоймі: річці, озері, морі та навіть вдома не можна митися. А також день після Духова дня - вівторок.

До нашого часу збереглася традиція великих народних гулянь на Трійцю, з пирогами, киселем, пряниками і подаруночки.

Дізнатися свій гороскоп любові

Дізнатися свій Таро розклад на любов

TaroTaro бажає Вам успіхів і процвітання.
Не забувайте оцінювати статтю, якщо вона Вам сподобалася:


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация