Люди-альбіноси в Танзанії розходяться ... на амулети

У Танзанії, та й в інших країнах африканського континенту дуже сильні вірування в чаклунів, духів і прокльони. До альбіноса, які тут народжуються майже в десять разів частіше, ніж в решті світу, в багатьох африканських країнах ставляться зі зневагою. У Танзанії, та й в інших країнах африканського континенту дуже сильні вірування в чаклунів, духів і прокльони

Люди-альбіноси в Танзанії розходяться ... на амулети

Жителі сіл вважають, що альбіноси приносять нещастя. Часто від жінок, у яких вони народжуються, відвертаються всі друзі і родичі. Альбіноса неможливо отримати навіть початкову освіту, вкрай складно влаштуватися на роботу.

Однак в ходу попит на альбіносів іншого роду. Чудовщіний, за цивілізованими мірками, і звичний, традиційний - по африканським. Шамани і чаклуни високо цінують амулети з різних частин їх тіла і непогано платять за руки і ноги людей з природженою відсутністю пігменту шкіри. Вважається, що такі талісмани відганяють злих духів, допомагають знаходити золото і змушують рибу краще ловитися.

Дочка Мері Матіас стала жертвою таких забобонів. У Мері і її чоловіка семеро дітей, з яких троє дочок - альбіноси. Одного разу вночі в будинок увірвалися озброєні люди, двоє, погрожуючи батькам ножами, наказали мовчати, а решта поспішили в кімнату дітей.

Читайте також: Слов'янська магія - зовсім не диво

Подружжя зрозуміло, що це "мисливці за частинами тіла". Криків з дитячої чутно не було, тільки мерзенні глухі стуки.

Люди-альбіноси в Танзанії розходяться ... на амулети

Коли нападники пішли, Мері поспішила до кімнати дівчаток і побачила, що на підлозі в калюжі крові лежить її 14-річна дочка Юніс, якої "мисливці" відрізали ноги. Останнє, що дівчинка сказала перед смертю, "Бог, допоможи! Мені боляче".

Білі дочки Мері і раніше не особливо гуляли на вулиці: по-перше, сонце неймовірно небезпечно для їх тонкої шкіри і гіперчутливих очей, по-друге, люди всіляко демонструють своє погане ставлення до альбіносом. А після смерті сестри вони взагалі бояться зайвий раз виходити з дому.

Що стосується нещасної Юніс, то її поховали в безіменній могилі, щоб "мисливці» не спробували дістатися до неї і після смерті. Влада вважає, що до вбивства дівчинки причетний її батько, адже в країні, де велика частина населення живе за межею бідності, батьки не гребують навіть такого моторошного заробітку.

Альбіноси, як можуть, намагаються захистити свої життя. У країні є кілька громадських організацій, які намагаються привернути до проблеми якомога більше людей і розсіяти забобони місцевого населення щодо альбіносів.

Влада теж не сидять склавши руки. Однак арешти "мисливців за частинами тіла" почалися лише останнім часом. Не так давно в парламенті Танзанії у альбіносів з'явився свій представник. 48-річна Ел Шайман Квегійр робить все, щоб вбивці отримували по заслугах. Завдяки їй було заарештовано 170 осіб, підозрюваних у вбивстві альбіносів.

Найцікавіше дивіться на головній сторінці

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация