«Люди цікавляться, де мільярди Захарченко»: у чому «Єдина Росія» поступиться пенсіонерам?

21.08.2018

Партія влади пропонує задобрити «предпенсіонеров», відняти пільги у депутатів і поділити вилучене у корупціонерів

«Ми змогли зберегти внутрішню єдність», - із задоволенням констатував секретар генради «Єдиної Росії» Андрій Турчак, підбиваючи підсумок внутрішньопартійного обговорення пенсійної реформи. Жодного противника «вдосконалення пенсійної системи» в рядах виступали і правда не виявилося. Про те, чим підсолодять пілюлю літнім, які не стали пенсіонерами в колишні терміни, і що запропонувала представник Татарстану, - в матеріалі «БІЗНЕС Online».

Все літо партійці зустрічалися з виборцями, пояснюючи їм сенс того, що вже восени планують прийняти депутати Держдуми Все літо партійці зустрічалися з виборцями, пояснюючи їм сенс того, що вже восени планують прийняти депутати Держдуми

«РИЗИКИ стануть неминучими, ЯКЩО МИ все залишити як є»

Направляти мільярди корупціонерів в пенсійний фонд і скасувати преференції за призначенням пенсій сенаторам і депутатам - такі пропозиції «Єдиної Росії» по найскандальнішої реформу останніх років. Правда, єдинороси старанно намагаються обходити слово «реформа», сором'язливо замінюючи його словосполученням «вдосконалення пенсійної системи». Так було і вчора на спільному засіданні в Москві генради партії і ради керівників фракцій «Єдиної Росії», коли були підведені підсумки обговорення майбутніх змін. Все літо партійці зустрічалися з виборцями, пояснюючи їм сенс того, що вже восени планують прийняти депутати Держдуми. За словами секретаря генради партії Андрія Турчака, «Єдина Росія» провела за цей час понад 400 дискусій по всій країні, в результаті отримала від населення понад 1,5 тис. Пропозицій. І ось тепер, напередодні великих суспільно-парламентських слухань, які відбудуться в Держдумі сьогодні, партія готова представити перший зріз, який, варто вважати, включав багато прохань і пропозиції людей, правда, за винятком одного, найважливішого, - не підвищувати пенсійний вік.

«Якщо сьогодні відмовимося від змін параметрів пенсійної системи, то ризик звалювання в прірву доходів мільйонів пенсіонерів, розбалансування всієї пенсійної системи країни будуть вкрай високі, - заявив Турчак, однозначно даючи зрозуміти, що назад шляху вже немає. - У країні щорічно стає на півтора мільйона пенсіонерів більше, а кількість працюючих щорічно скорочується на 400 тисяч осіб, в тому числі це відбувається через демографічну провалу післявоєнних років і кризи 1990-х років ». Так що в разі, якщо від змін пенсійної системи відмовляться, до 2023 року, як стверджував секретар генради партії, співвідношення працюючих і пенсіонерів виявиться практично один до одного. "До чого це призведе? Це призведе до зниження рівня доходів пенсіонерів, розгону рівня інфляції, підвищення відрахувань із зарплат працюючих. Ці ризики стануть неминучими, якщо ми все залишимо як є », - передрікав Турчак. А раз подібний розвиток ситуації явно нікому не сподобається, то єдинороси всіляко намагалися весь час переконувати, що не допустять подібного, а тим більше не дадуть скривдити нинішніх пенсіонерів. «Ми усвідомлюємо свою відповідальність перед старшим поколінням, перед нашими батьками, які своєю працею створювали багатство нашої країни, її промисловий потенціал, розвивали її інфраструктуру. Наш обов'язок - забезпечити їм, нинішнім пенсіонерам, гідний рівень життя. Більш того, наша з вами принципова позиція полягає в тому, що державне пенсійне забезпечення повинно бути збережено, це не питання для обговорення, а обов'язок держави, яка гарантована Конституцією РФ », - пообіцяв Турчак. Тим самим він начебто спростував недавню необережну фразу спікера Держдуми В'ячеслава Володіна про те, що державні пенсії нібито можуть бути і зовсім скасовані. Секретар генради єдиноросів явно хотів уникнути подвійного тлумачення своїх слів, тому намагався говорити гранично чітко, вибираючи формулювання, а заодно даючи зрозуміти, що більшість пропозицій від народу було почуто.


«МИ МОЖЕМО НАБРАТИ СТІЛЬКИ ВИДАТКОВИХ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ, ЩО ВОНИ З лишком перекриють ВРЮ ПРИБУТКУ»

Те, що пропозицій дійсно багато, символізували представники регіонів, які, так би мовити, ближче до землі і краще чують сподівання народу. Але з їх слів виходило так, що народ в країні готовий працювати далі і більше, була б лише продукт і здоров'я. Жоден з десяти виступали від регіонів навіть не обмовився, що хтось десь просив і зовсім скасувати намічену реформу. Все більше, виявляється, просили приймати «пакетну угоду», тобто не просто виправити цифри пенсійного віку, а подбати про працевлаштування людей старшого покоління, а головне - ввести поняття «передпенсійний вік». «Предпенсіонерам», тобто чоловікам після 60 і жінкам за 55, будуть покладатися різні пільги і привілеї, крім однієї сущою дрібниці - пенсії.

Наприклад, заступник голови Костромської обласної Думи Іван Богданов пропонував давати людям передпенсійного віку додаткова оплачувана відпустка, а краще - санаторно-курортне лікування, проводити щорічну диспансеризацію таких працівників. Слідом голова комітету з соціальної політики і охорони здоров'я думи Ставропольського краю Валентина Муравйова взагалі просила разом з пенсійним віком не піднімати терміни існуючих пільг, тобто залишити ці виплати для тих, кому 55-60 років, а заодно знизити рівень страхового стажу, необхідного для дострокового виходу на пенсію, до 37 років для жінок і до 42 років для чоловіків.

У Татарстані, якщо вірити словам голови регіональної координаційної ради прихильників «Єдиної Росії» в РТ Світлани Захарової, жителі найбільше стурбовані тим, де їм працювати. У справі перенавчання «предпенсіонеров» Захарова попросила допомоги федерального центру. Крім того, прихильники єдиноросів в РТ просили «дати пряник» роботодавцям, які будуть створювати робочі місця для людей передпенсійного віку, у вигляді зниження страхових внесків за таких співробітників. Нарешті, Захарова виступила за «дострокову» розмороження накопичувальної частини пенсії для жінок з 55 років, а для чоловіків - з 60 років. Тобто те, що працюють встигли накопичити на своєму персональному рахунку в ПФР, стане для них маленькою, але приємною добавкою до зарплати. Згідно кивала керівник регіональної приймальні Дмитра Медведєва в Липецькій області Світлана Глотова, додаючи, що ще варто було б підвищити для таких людей і допомогу з безробіття. Так, про всяк випадок ...

Тим часом в Алтайському краї турбувалися, що робити з тими, хто живе в сільській місцевості. Вихід знайшли у вигляді розвитку самозайнятості. Заступник секретаря тюменського відділення партії Микола Токарчук просив зберегти нині діючий вік виходу на пенсію хоча б для корінних нечисленних народів Півночі. Олексій Єремєєв з Якутії намагався заодно випросити, щоб пенсійний вік не піднімали для жителів Далекого Сходу. «Коли населення почне додаватися, можливо, якісь заходи можна відтягнути назад. Але для Далекого Сходу потрібно особливу увагу. Ми хочемо, щоб територія залишалася російської і не належала китайцям », - не без загрози в голосі запропонував він. Але Турчак погоджуватися з ним не поспішав, а, навпаки, дав зрозуміти, що поблажок не буде. «У вас немає іншого вибору, крім як бути російськими ... Є й інші території, які будуть це питання піднімати», - припинив секретар генради «Єдиної Росії» зачатки сепаратизму.

«У всіх виступах простежується прагнення, що це треба дати, і цей пиріжок, і цей пряник. А це, колеги, додаткові витратні зобов'язання. Ми можемо їх набрати стільки, що вони з лишком перекриють всю ту вигоду, про яку ми говоримо, піднімаючи пенсійний вік », - турбувався за збереження бюджету губернатор Калузької області Анатолій Артамонов. На його думку, люди чекають від влади зовсім цього, а просто «шанобливого ставлення» до тих, хто досягає віку, коли може відчувати себе «неповноцінним». Так що глава регіону радив не тільки карати тих роботодавців, які дискримінують за віком, але і самим, у себе в партії, показати приклад, що «людина старше 50 років ще багато на що здатний».

Турбувався за збереження бюджету губернатор Калузької області Анатолій Артамонов Турбувався за збереження бюджету губернатор Калузької області Анатолій Артамонов

«БУДЕ ПРАВИЛЬНИМ, ЯКЩО ДЕПУТАТИ ДЕРЖДУМИ СКАСУЮТЬ СЕБЕ ВСЕ ПЕНСІЙНІ ПРЕФЕРЕНЦІЇ»

По суті, тут Артамонов дав пас Турчаку, який, підводячи підсумки обговорення, видав найголовнішу поступку, на яку готова піти «Єдина Росія», - прибрати для сенаторів і депутатів все преференції при призначенні пенсій. «Вважаю, що буде правильним, якщо депутати Державної Думи і сенатори, що представляють нашу партію в Раді Федерації, внесуть зміни до закону про статус депутата Держдуми і члена Ради Федерації, усунуть склалося нерівність і скасують собі всі пенсійні преференції», - заявив єдинорос. Турчак додав, що норма повинна запрацювати вже з 1 січня 2019 року. Поки ж, згідно зі ст. 29 закону про статус члена Ради Федерації і депутата Держдуми, громадянин, який не менше п'яти років був депутатом, має право на «доплату до страхової пенсії по старості». Іншими словами, який досяг пенсійного віку парламентарія спочатку, як і всім, нараховують страхову пенсію, а потім до неї ще додають певну суму, яка варіюється від терміну депутатства. Нещодавно Держдума якраз оприлюднила дані про доплати до пенсії народних обранців. Так, якщо він відсидів на Охотному ряду від п'яти до десяти років, отримує щомісяця 55% грошової винагороди чинного депутата, якщо провів у депутатському кріслі більше десяти років - 75%. Те саме «грошову винагороду» в цьому році становить 84 774 рубля. Мабуть, на відміну саме цих преференцій і наполягав вчора Турчак.

Також в скарбничку справедливості секретар генради партії додав ідею направляти в пенсійний фонд вилучені у корупціонерів кошти. «Люди запитують на зустрічах, де мільярди Захарченко, де мільярди пана Слабікова, а де - інших корупціонерів. Наша партія повинна наполягти на тому, щоб всі грошові кошти, вилучені у корупціонерів і хабарників, а також отримані від реалізації конфіскованого у них майна, прямували безпосередньо в пенсійний фонд », - оголосив Турчак. До слова, в підсумковій резолюції «Єдиної Росії» вирішено звернутися з таким проханням особисто до голови партії Медведєву.

Крім цього, в підсумковий документ, по суті, увійшли всі ті пропозиції, які звучали під час засідання. Є там і пункт про збереження регіональних заходів соцпідтримки для чоловіків з 60 років і для жінок з 55 років, і пропозиції щодо підтримки працевлаштування людей старшого віку, на їхню щорічної диспансеризації, надання додаткової оплачуваної відпустки, а також ідея щодо зниження стажу для виходу на пенсію достроково до 37 і 42 років. Нарешті, окремий пункт резолюції присвячений накопичувальної частини пенсії. «І в цьому питанні було б правильно поставити крапку, тому що люди чекають визначеності. Сьогодні ніхто не може сказати, існує ця система або не існує, якщо відрахування в недержавні пенсійні фонди не йдуть. Це не означає, що вона повинна залишитися такою, яка вона є. І заморозка, яка прийнята, була обумовлена невисокою ефективністю діючої системи і тим, що вона не захищала права громадян-учасників », - прокоментувала заступник секретаря генради« Єдиної Росії »Ольга Баталіна.


Втім, в підсумковому документі єдинороси всього лише рекомендують уряду визначитися з подальшими перспективами заморожених накопичень і розробити нову ефективну модель накопичувальної пенсії. Сам же слідом за Захарової Турчак наполягав, що накопичувальну частину пенсії громадяни повинні отримувати з 55 і 60 років. «Пропонується забезпечити право громадян на отримання накопичувальної пенсії за раніше укладеними договорами. Тобто в цій частині громадяни зможуть отримати свої накопичення і раніше в 55 і 60 років. Ці гроші повинні бути віддані людям », - заявив він.

До кінця вчорашнього засідання у скептиків не повинно було залишитися сумнівів: підвищення пенсійного віку бути - в генраді «Єдиної Росії» в цьому не сумнівалися, коли одноголосно проголосували за підсумкову резолюцію. «Ніколи вибір між політичною вигодою і політичними ризиками майбутнього не був настільки безкомпромісним. Ми завжди керувалися інтересами громадян і країни. Сьогодні можна з упевненістю сказати: ми змогли зберегти внутрішню єдність », - підсумував Турчак.

Між тим член генради і депутат від Татарстану Ільдар Гільмутдінов заявив кореспонденту «БІЗНЕС Online», що не всі пропозиції прозвучали, ще порцію видадуть на сьогоднішніх великих суспільно-парламентських слуханнях. «Сподіваюся, буде ще серйозний економічний блок. Щоб ми створювали нормальні робочі місця, треба ще економіку підтримати, малий і середній бізнес. Робочі місця просто так не з'являться, нам потрібні серйозні зміни, в тому числі в системі освіти. Ми готуємо фахівців, які не затребувані в нашій економіці, нам потрібно всю структуру освіти міняти. Переходити на цільовий прийом, щоб місця віддавалися з тим, щоб було відпрацювання мінімум на три роки. Практично всі бюджетні місця можна віддавати під цільовий прийом », - висловив він свою думку.

Втім, якими б не були підсумки слухань, судячи з усього, партія, що має в парламенті конституційну більшість, впевнена в успішному проходженні реформи під час осінньої сесії.

Чи вдасться владі провести пенсійну реформу без масових протестів?

12% Так, пропаганда працює, народ звикає до ідеї реформи

30% Ні, народ не потерпить

10% Реформа неминуча, якими б не були витрати

24% Протестувати люди не будуть, але образу затаять

23% Чим-небудь відвернуть - або війною, або розкуркуленням олігархів

1% Свій варіант (в коментарях)

Прийом голосів за опитуванням закритий

До чого це призведе?
Чи вдасться владі провести пенсійну реформу без масових протестів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация