«Люди в чорному»: чому силовики блокували роботу медіахолдингу «Вести Україна»

  1. Без попередження
  2. «Вандалізм і рейдерство»
  3. Під тиском

У Києві опозиційний медіахолдинг «Вести Україна» був заблокований співробітниками Національної поліції, військової прокуратури та Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами. Представників компанії і адвокатів не пускають до приміщення. Керівництво холдингу пов'язує те, що відбувається з резонансним журналістським розслідуванням діяльності Нацагентства. «Вести Україна» - це не перше видання, яке зіткнулося з тиском українських державних структур. Раніше головний редактор інтернет-порталу «СТРАНА.ua» Ігор Гужва попросив політичного притулку в Австрії. Чому Київ все більше закручує гайки щодо непідконтрольних владі ЗМІ - в матеріалі RT.

Без попередження

Робота одного з найбільших українських опозиційних ЗМІ - медіахолдингу «Вести Україна», до складу якого входять щоденна газета, радіо і сайт, - паралізована.

«Близько шостої ранку за Києвом біля« Гуллівера »(торгово-офісний центр, розташований в центрі Києва. - RT) з'явилися невідомі люди в чорних куртках, які через кілька десятків хвилин були вже на 32-му поверсі. Знаходяться в офісі нечисленні співробітники були заблоковані, потім видворено з території. Співробітники ранкової зміни на роботу не допускаються », - написав на своїй сторінці в Facebook шеф-редактор« Радіо Вести »Андрій Блінов.

У прес-службі медіа-холдингу «Вести Україна» повідомили RT, що робота радіостанції припинена, вихід наступного номера газети «Вести» під загрозою, а новини на сайті з'являються «в міру можливості».

«До нас прийшли без попереднього попередження, без документів, що підтверджують особу, і заблокували роботу наших журналістів. Робота трьох редакцій медіахолдингу зараз припинена, тому що йде пряме перешкоджання журналістській діяльності », - заявив представник прес-служби.

Співробітник холдингу розповів RT, що в редакцію не допускали адвокатів, під час обшуків не було понятих, а один з силовиків ходив по офісу зі зброєю.

«Ми бачили, як в приміщення заносили якісь речі. Вони згодом цілком можуть виявитися «нашими», - розповів співрозмовник RT.

Кілька годин на поверсі стояв гуркіт, журналісти побоюються, що їхній офіс і дороге обладнання радіостанції розгромили. Силовики залишили офіс «Вістей» близько 12:30 за київським часом, а в офісі ЗМІ залишилися представники приватної охоронної організації. У приміщення нікого не пускають.

«Ми почали задавати питання щодо того, чи можемо ми забрати речі, навіщо силовики притягли з собою арматуру і хто вони взагалі такі, адже, судячи по екіпіровці, це представники охоронної фірми. У відповідь нас окропили з балончиків », - цитує газета «Вести» слова однієї зі співробітниць видання .

Охоронці забарикадувалися в приміщенні і заварюють двері. Що знаходиться на місці подій журналіст RT повідомив, що співробітники холдингу стоять на першому поверсі бізнес-центру, там же знаходяться топ-менеджери, поліцейських мало, і вони не втручаються в події.

«Вандалізм і рейдерство»

Обшуки проводяться по «заявою» Національного агентства з розшуку та управління активами, йдеться в офіційному повідомленні агентства. Організація займається управлінням заарештованими активами до їх продажу на аукціоні, тому відомство неодноразово називали паралельним Фондом держмайна.

В кінці вересня 2017 року Печерський районний суд призначив Нацагентство керуючим усіма нежитловими приміщеннями на 31-33 поверхах бізнес-центру «Гуллівер» в Києві, де і розташовані редакції «Вістей».

Арешт накладений у рамках кримінального провадження проти колишнього міністра доходів і зборів Олександра Клименка, якого підозрюють в створенні «податкових майданчиків» для ухилення від сплати податків в 2011-2014 роках. Сума нанесеного державі збитку оцінюється в 96 млрд грн ($ 3,5 млрд). Отримати у власність приміщення представники Нацагенства намагалися 3 лютого, але не змогли цього зробити.

«Медіаресурси холдингу займають офіс на законних підставах, оскільки нашою компанією укладено договір оренди з власником цих приміщень в рамках чинного законодавства. Правовідносини за даним договором можуть припинитися на підставах, передбачених законом, договором, або за рішенням суду. На даний момент договори є дійсними і ніяких підстав для припинення їх дії не існує. У свою чергу, вторгнення в приміщення за прямими нормами Конституції України можливе лише на підставі рішення суду. Такий документ пред'явлений не був, і слід вважати, що його не існує. Медіхолдінг «Вести Україна» - законний користувач приміщення в БЦ «Гуллівер», а вторгнення силовиків є актом вандалізму і рейдерством », - йдеться в заяві юрисконсульт медіахолдингу« Вести Україна »Юрія Мостовенко.

Також по темі

У Києві опозиційний медіахолдинг «Вести Україна» був заблокований співробітниками Національної поліції, військової прокуратури та Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами «З інакодумцями не церемоняться»: чому журналістика в Україні стає все більш небезпечною професією

Головний редактор українського інтернет-порталу «СТРАНА.ua» Ігор Гужва попросив політичного притулку в Австрії. Він повідомив про ...

Представники «Вістей» пов'язують пильну увагу до холдингу з журналістським розслідуванням діяльності Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами.

«Якраз сьогодні готували до друку другу частину розслідування про Нацагентство і його друзів», - написала в Facebook головний редактор українського видання «Вести» Оксана Омельченко.

«Серед гостей ми дізналися недавніх героїв нашого розслідування: Андрія Гриценко і Владислава Зайцева, - які спеціалізуються на тому, що ходять по домівках і виселяють звідти мешканців, прикриваючись довіреністю на здійснення будь-якої діяльності», - йдеться в повідомленні головного редактора «Вістей».

Під тиском

Медіахолдинг «Вести Україна» - це вже друга український опозиційний ЗМІ, яке зіткнулося з проблемами. В кінці січня головний редактор видання «СТРАНА.ua» Ігор Гужва попросив політичного притулку в Австрії через порушення проти нього п'яти кримінальних справ та загроз життю з боку націоналістичної організації С14. Шевченківський районний суд Києва, пише Ігор Гужва на своїй сторінці в Facebook, дозволив затримати головного редактора і доставити в суд для зміни запобіжного заходу з застави на утримання під вартою.

«Паралельно Банкова (Адміністрація Президента України. - RT) доручила організувати тиск на Австрію по дипломатичних каналах з метою домогтися моєї видачі», - написав Гужва.

«СТРАНА.ua» і «Вести Україна» виражають не радикальну позицію, але дозволяють собі публікувати опозиційні матеріали, проводити розслідування, - зазначив у розмові з RT заступник директора Інституту країн СНД Володимир Жарихін. - Тому вони і піддаються тиску, що зовсім не дивно. На Україні йде постійна боротьба зі свободою слова ».

Директор Центру політичного аналізу Павло Данилін пов'язує те, що відбувається з підготовкою до президентських виборів на Україні в наступному році.

«На Україні ми спостерігаємо незаконні дії влади, політичну цензуру. Але прикро, що жоден журналіст не заступився за своїх колег », - заявив експерт в інтерв'ю RT.

Данілін прогнозує, що тиск на українських журналістів буде тільки посилюватися. Також він вважає, що найближчим часом медіа будуть виконувати замовлення олігархів.

«Медіа і олігархи вже об'єднувалися в 2013-2014 роках проти президента Віктора Януковича, що призвело до його втечі з країни», - підсумував експерт.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация