Люди вручили дари Богу, тепер він віддає їх нам +

Дари волхвів зцілюють від багатьох недуг - як душевних, так і фізичних. Фото: чесні-дари-волхвов.рф.
Чудотворні Дари волхвів вперше виставлять в Україні, Росії та Білорусі.

У переддень Різдва Христового в Москву зі святої гори Афон доставлять ще одну велику святиню - Дари волхвів. А в кінці січня святині потраплять в Києво-Печерську лавру.

Розповісти про цю святиню "Комсомолка" попросила православного письменника Юрія Воробьевского, автора книг "Наступити на гаспида (Несподіваний Афон)", "Незримі старці" та низки документальних фільмів про Святій горі і її скарби.

давня мудрість

- Пане Юрію, здавалося, ці дари, як і самі волхви, - всього лише сива легенда ...

- Як це не здасться дивним, історія древньої святині простежується чітко. Більше 2000 років тому, за часів імператора Августа, проходила перепис населення Римської імперії. Оскільки Матір Божа і Йосип були з роду Давидового, сімейство прийшло з Назарета до Віфлеєма. Вотчину коліна Давидова. Всі будинки, готелі були вже зайняті. Їм дісталася для притулку лише печера з худобою. Тут і народився Богонемовля Христос. Зараз печера накрита величним храмом, місце Різдва відзначено 14-кінцевої срібною зіркою. Вона символізує яскравий небесний знак - Віфлеємську зірку. Яка і привела волхвів до немовляти. Ті прийшли і схилилися: сивочолий старець з довгою бородою, рум'яний безбородий юнак і смаглявий чоловік середніх років. Мельхіор, Каспар і Валтасар. Їх дари були сповнені найглибшого сенсу. Дорогоцінний ладан - Богові, золото - Царю, смирна, запашне масло, яким помазували померлих, - Синові людському, Який став жертвою за нас.

- Хто вони такі - волхви? Чарівники, чаклуни, звіздарі?

- Згідно з переказами, земні царі зі Сходу. Стародавні мудреці. Їх голови, увінчані коронами, спочивають в Кельнському соборі.

- Поподробнее про дари, будь ласка.

- Це 28 золотих платівок (квадратних і в формі трапеції) із золота розміром 5 х 7 см з філігранним рослинним візерунком. Жодна платівка не повторюється, на кожній свій орнамент. Дорогоцінні пахощі волхви подарували окремо. Пізніше їх з'єднали. Вийшло близько 70 темних кульок розміром з маслину. У цьому своя символіка. Оскільки в Ісусі Христі дві природи - Божественна і людська, змішали дар Богу - ладан, і дар людині - смирну.

Дарунки зберігала Матір Божа. Після її Успіння вони потрапили в єрусалимському церква. У 404 році імператор Візантії Аркадій переніс їх до Константинополя для освячення нової столиці. Там вони і залишалися понад тисячу років.

... У 1433 році сербський правитель Георгій Бранкович був змушений віддати свою малолітню дочку Маро (Марію) заміж за турецького султана Мурада Другого. Саме його син Мухаммед (Мехмет) Другий захопить Константинополь в 1453 році. А Маро, маючи великий вплив при дворі султана, врятує багато святинь православної столиці. У 1470 році вона відправилася зі святинями на Афон. Корабель пристав неподалік від сербського монастиря святого Павла (нині - грецького). Маро стала підніматися в гору. Я повторив її шлях. Підйом починається від стоїть на березі зруйнованої візантійської башти. На півдорозі до монастиря серед нагромаджень порослих чагарником мальовничих каменів - невелика капличка. На цьому самому місці в подиві зупинилася Маро. Трохи вище встановлений хрест. Там, де царственої особі з'явилася Пречиста Діва. Пролунав голос: "Не наближайся! Звідси починається царство інший Владичиці, Цариці Небесної, Пані Богородиці, Предстательніци і охоронницею Святої гори". Маро, пав на коліна, передала святині, привезені в десяти ковчегах. У тому числі Дари волхвів. І повернулася на корабель.

Воздасться навіть невіруючим

- Кажуть, ці Дари - чудотворні ...

- Відбувалася маса чудес, численні зцілення духовних недуг, біснуватих.

- Вигнанням біса після фільму Павла Лунгіна "Острів" не здивуєш. А з фізичними хворобами як?

- Насправді по вірі людини дається зцілення від різних недуг. У тому числі від онкології. На Афоні є святині, до яких прагнуть хворі на онкологію. Та ж ікона "Всецариця" в монастирі Ватопед. І, звичайно ж, Дари волхвів.

- По вірі? А невіруючим як бути?

- Є дуже важливий момент, безпосередньо пов'язаний з фізичним здоров'ям людини, - духовне оздоровлення. Я знаю масу випадків, коли люди не дуже віруючі довгі години вистоювали на морозі до Поясу Богородиці. І після дотику до святині їм щось було дано. Траплялося диво, народження дітей у безплідних.

Те ж можна сказати і про Дари волхвів. Вони, до речі, допомагають і при безплідді.

Але хочу підкреслити. Колись рід людський в особі волхвів подарував цю святиню Господа. Зараз Він назад дарує її всім нам. Хворим, змученим життям, нещасним людям. Для фізичного і духовного одужання.

- Пане Юрію, що порадите тим, хто в січні піде прикластися до Дарам волхвів в Москві і Києві?

- Коли будете стояти в черзі до цих святинь, згадайте не просто свої потреби, потреби. Але і свої гріхи, причину своїх проблем. І намагайтеся, як це роблять на Афоні, тримати так звану Ісусову умову молитву. Дуже коротка молитва: "Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене грішного ..." Якщо ти тримаєш (повторюєш) її довго, то отримуєш захист. Тому раджу стояти в черзі до святині в молитовному стані. І вам воздасться!

РОЗКЛАД

Де і коли можна побачити святиню

Москва: 7 - 13 січня, храм Христа Спасителя.
Мінськ: 18 - 24 січня, Будинок милосердя.
Київ: 25 - 30 січня, Києво-Печерська лавра.

Дари волхвів прибувають в Москву

6 січня 2014 року Дари волхвів ввечері привезуть в Храм Христа Спасителя 6 січня 2014 року Дари волхвів ввечері привезуть в Храм Христа Спасителя. Велика святиня вперше покине межі Греції. Далі її повезуть до Білорусі і України. Як сприймати незвичайну реліквію, чому настоятель афонського монастиря святого Павла погодився "відпустити" святиню з Греції, і чекати чи скандалів з vip-пропусками - розповіли на прес-конференції з приводу складення Дарів, яка 25 грудня 2013 пройшла в ІТАР-ТАСС.

«Ми поклоняємося не золото, Смирнов і ладану»

- Один з найбільш поширених питань - чому ми поклоняємося Чесним Дарам Волхвів, - зазначив представник монастиря святого Павла, в якому зберігаються Чесні Дари волхвів, ієромонах Євфимій.
- Чесним в Церкві називається те, що гідно честі, або шанування. У нашому монастирі свято вірять в те, що до цих Дарів торкався Сам Христос, а за вченням Церкви те, до чого доторкалося божественне тіло Ісуса Христа, стає священним, тому що на ньому, по вірі Церкви, спочиває Божа благодать, Божественна енергія. Глибоке містичне розуміння православного поклоніння передбачає, що, якщо якийсь предмет присвячується Богу, Божої Матері або святого, він стає священним. І те, що присвячується і приноситься в дар Богу мабуть (народженому, що втілився Сина Божого), священно настільки ж, наскільки і присвячене Богу невидимому. Як сказано в тропарі Святих Дарів, «дотиком святих рук Твоїх, Ісусе, Дари отримали божественну благодать». Ми поклоняємося не золото, Смирнов і ладану, а тієї Божественної благодаті, яка почила на Дарах в результаті дотику до них божественного тіла Ісуса Христа ».

Зриме свідчення цього - численні зцілення, які у Дарів отримували ті, хто страждав на рак, безпліддям або одержимістю. А ще від Дарів виходить неземне пахощі, яке, як розповів ієромонах Євфимій, посилюється, коли Дари виносять з Афона для поклоніння віруючим.

До речі, широку популярність в Греції дари отримали з 1980-го року, коли їх стали приносити в різні єпархії Елладської Православної Церкви на прохання правлячих архієреїв.

«Смс» від Бога

Спроби вивезти Дари за межі Греції для поклоніння віруючим робилися більше 10 років, однак настоятель афонського монастиря святого Павла дав на це дозвіл тільки зараз, розповів співголова робочої групи по складанню Дарів волхвів в межі Руської Православної Церкви, голова Благородного зборів Костянтин Малофєєв Спроби вивезти Дари за межі Греції для поклоніння віруючим робилися більше 10 років, однак настоятель афонського монастиря святого Павла дав на це дозвіл тільки зараз, розповів співголова робочої групи по складанню Дарів волхвів в межі Руської Православної Церкви, голова Благородного зборів Костянтин Малофєєв.

Він припустив, що це може бути пов'язано з тим, що, наприклад, грецькі ЗМІ мало пишуть про Росію як про православній країні і в свідомості багатьох греків це комуністична і атеїстична країна. Малофєєв нагадав, що недавно настоятель монастиря святого Павла приїжджав до Росії, бачив кілька великих обителей і був вражений великою кількістю ченців і прочан.

«Розвивається духовне життя, думаю, могла призвести зовнішнє враження», - припустив Малофєєв. «Наш старець - людина молитви. Якщо його запитують про щось, він не відповідає відразу, а молиться. Потім, якщо, як він каже, "отримує смс від Бога", то відповідає. Думаю, він отримав від Бога це послання і зрозумів, що прийшов час і потрібно здійснити паломництво. Наша віра - це містика, одкровення, і, отримуючи одкровення від Бога, ми повинні робити те, чого від нас хоче Бог », - доповнив ієромонах Єфрем.

Власне приїзд святині в Росію ініціював Костянтин Малофєєв.

«Коли знаходишся на Афоні і торкаєшся до цієї великої скарбниці святинь, стає шкода всіх твоїх сестер, які цього зробити не можуть», - сказав Малофєєв, нагадавши, що жінкам вхід на Афон неприпустимий. - І природним чином виникає думка привезти святиню їм, щоб вони теж могли до неї доторкнутися ».

Христос прийшов до всіх

Христос прийшов до всіх

Графік перебування Дарів волхвів в Росії, Україні і Білорусії був складений з благословення священноначалія Руської Православної Церкви.

«Російська Православна Церква поширена в багатьох державах, і найбільша кількість віруючих перебуває в трьох братніх країнах - Росії, Україні і Білорусії. Принесення Дарів в усі три держави - турбота про те, щоб найбільша кількість віруючих мали можливість поклонитися святині і щоб ніхто не відчував себе відірваним від Церкви », - пояснив представник Комісії при Патріархові Московському і всієї Русі з питань принесення святинь ігумен Парамон (Голубка).

Організатори принесення Дарів і представник афонського монастиря святого Павла також відзначили, що Дари привозять, маючи на увазі не тільки православних християн: Христос прийшов до всіх - і до Дарів можуть підійти всі охочі незалежно від їх віросповідання.

«Побачите vip-пропуск - сміливо кличте поліцію!»

Принесення в Росію Пояси Божої Матері і Чесного Хреста апостола Андрія Первозванного дали досвід організації подібних подій, так що, як запевнили організації, проблем у зв'язку з принесенням Дарів виникнути не повинно. Що стосується Москви, біля Храму Христа Спасителя і всередині нього будуть чергувати співробітники поліції, медичні бригади, а також безліч волонтерів.

Для тих, кому особливо важко стояти в багатогодинний черги - хворих, людей похилого віку, вагітних жінок і так далі - буде організована окрема очередь Для тих, кому особливо важко стояти в багатогодинний черги - хворих, людей похилого віку, вагітних жінок і так далі - буде організована окрема очередь.Кроме того, волонтери будуть виглядати таких людей в загальній черзі і переводити в особливу, щоб ті, хто слабший, що не були позбавлені можливості доторкнутися до святині.

На запитання одного з журналістів про можливість отримання vip-пропуску заступник керівника Департаменту міжрегіонального співробітництва, національної політики та зв'язків з релігійними організаціями Москви Костянтин Блаженніший відповів категорично: «Про виготовлення vip-перепусток мені не відомо». Керівник організаційного комітету з принесення Дарів волхвів в межі Руської Православної Церкви Сергій Рудов зазначив, що під час принесення Пояса Богородиці такі перепустки були, але в невеликій кількості, а в цей раз прийнято рішення про те, що їх не буде зовсім. «Побачите vip-пропуск - сміливо кличте поліцію!» - сказав Рудов.

Про всяк випадок представник Комісії при Патріархові Московському і всієї Русі з питань принесення святинь ігумен Парамон (Голубка) нагадав, що під час принесення Хреста апостола Андрія ніяких vip-перепусток не було, а «перед Богом ніяких віпів не може, тому що всі люди рівні ».

Волхви: хто, скільки, звідки?

Говорячи про історію Дарів волхвів, ієромонах Євфимій відповів на питання журналіста про те, хто такі волхви.

Він розповів, що однозначно сказати, хто це, дуже важко Він розповів, що однозначно сказати, хто це, дуже важко. Волхвами, або магами, називали і тих, хто займався викликанням потойбічних сил і жив в Халдеї, і тих, хто просто були мудрими і знаючими людьми, які займалися наукою і мешкали в Персії, на території сучасного Ірану. Про таких людей і йдеться в Євангелії: вони займалися спостереженням небесних світил і, побачивши нову зірку, згадали про давнє пророцтво і вирушили до Віфлеєму. Про їх походження «з Персиди», або Персії, говорить церковний переказ і літургійні тексти.

«Ніде в літургійних текстах східної Церкви волхви не називаються за іменами і не говориться, скільки їх було», - зазначив ієромонах Євфимій.

Він звернув увагу на те, що розповіді про те, що волхвів було троє, а також їх імена з'являються в Західній Європі приблизно в 6 столітті, тоді ж переказ на Заході збагачується подробицями, наприклад, про вік волхвів (один старий. Другий зрілого віку і третій зовсім молодий). Так, на православних іконах ми можемо бачити трьох волхвів, але сприймати це зображення буквально не можна. За словами ієромонаха, швидше за все, знатні люди, що мають відношення до царських пологів, вирушили в подорож в супроводі воїнів і свити, але зобразити все це безліч людей на іконах не було доцільно, тому обмежувалися символічним зображенням трьох мандрівників.

«Те, що в Євангелії не говориться про кількість і імена волхвів, ймовірно, зроблено з бажання звернути нашу увагу на дрібниці, а на головний сенс події: язичницькі народи і їх царі принесли Ісусу Христу дарунки, що стало прообразом навернення до Христа язичників. Західній людині завжди потрібно все розкласти по поличках, це особливість свідомості, в якій немає нічого кримінального, але грунтуватися на цьому і розвивати якісь ідеї на основі західного перекази, по-моєму, не варто. Тому від нас приховано, як все було насправді », - зазначив монах.

Графік принесення Дарів волхвів в межі Руської Православної Церкви

• Москва, Храм Христа Спасителя, 7-13 січня 2014 роки (з 08:00 до 22:00)

• Санкт-Петербург, Воскресенський Новодівочий монастир, 14-17 січня 2014 року (14 січня доступ віруючих буде організований з 15:30 до 22:00, 15-16 січня з 06:00 до 22:00, 17 січня з 06:00 до 12:00)

• Мінськ, Будинок Милосердя, 18-24 січня 2014 року

• Київ, Свято Успенська Києво-Печерська Лавра, 25-30 січня 2014 року

Чудеса, що відбуваються від Чесних Дарів волхвів

Чудесами називаються надприродні події, вироблені Божественною силою і суперечать законам земного світу. Чудеса в історії нашої Церкви були завжди, і багато хто з них описані в Святому Письмі і Житія Святих. Чудеса - це свідчення присутності Бога в нашому світі, і вони подаються понад, щоб невіруючих наставити на шлях порятунку, а віруючих - зміцнити у вірі.

Однак святі отці радять обережно ставитися до подібного роду явищ, бо не тільки Божого благодать може виробляти знамення. У Другому посланні до Коринтян апостол Павло говорить, що сатана часто приймає вид ангела світла і його служителі - прикидаються слугами правди. Щоб змусити людей вступити в спілкування з темрявою, занепалі духи нерідко користуються лжечудесамі і схоплять в свої мережі недосвідчені душі. Тому, щоб відрізнити диявольські підступи від Божественної благодаті, необхідно мати дар міркування.

В Євангелії від Іоанна розповідається про апостола Фоми, який після радісної звістки від інших апостолів про Воскресіння Христа з мертвих не повірив їм і сказав, що якщо не побачить на руках Його ран від цвяхів і не вкладе свого пальця в ці рани, щось не увірує в чудове Воскресіння Господа. Через деякий час Христос з'явився Хомі, і тільки тоді той увірував, на що Господь сказав йому: «Ти повірив, тому що побачив мене; Блаженні, що не бачили й увірували! ». Тому найголовніше чудо нашого життя - це віра, яка не шукає знамень, але приводить людину до спасіння.

І тим не менше Всеблагий Бог на Свій потаємного від нас Промислу подає нам чудеса, і люди, з міркуванням ці чудеса приймають, отримують чималу духовну користь.

Тут буде розказано лише про небагатьох чудеса, яким Господь наш Ісус Христос зволив статися від Чесних Дарів волхвів.

***
У листопаді 1980 року після руйнівного землетрусу в Салоніках Високопреосвященніший митрополит Лангадасскій Спиридон попросив монастир Святого Павла про принесення Чесних Дарів в свою єпархію для зміцнення віруючих. З Дарами поїхав ігумен і один з ієромонахів.

Урочиста зустріч святині відбулася біля в'їзду в місто, на мосту. Там зібралися архієрей, мер, духовенство і безліч віруючого народу. Як тільки відкрили ковчег з Чесними Дарами, щоб до них приклався митрополит, навколо розлилося незвичайне пахощі, яке викликало розчулення у всіх присутніх. Це Божественне пахощі виразно відчувалося все 13 днів, поки Чесні Дари перебували в Лангадас.

***

Один з ковчегів з Чесними Дарами в XIX столітті зберігався в далекому подвір'ї монастиря Святого Павла в селищі Стерна в Східній Фракії. У 1860 році подвір'ї було скасовано, при цьому ковчег пропав: як потім з'ясувалося, його вкрав один з жителів селища.

Коли в 1924 році відбувся обмін турецьким і грецьким населенням після Другої греко-турецької війни, жителі стерні переселилися в Грецію, в район міста Кавала. Чесні Дари перебували в той час у одного з нащадків викрадача, і він привіз їх з собою як найціннішу сімейну реліквію і великий скарб.

В один з перших днів свого перебування в Кавале ця людина побачив уві сні якогось худорлявої і безбородого ченця (це був святий Павло, ктитор обителі), який строго зажадав від нього повернути Чесні Дари в монастир Святого Павла на Афоні. Він стривожився, однак не захотів підкоритися. Бачення повторилося вдруге і втретє. Зрештою святий навіть пригрозив жорстоким покаранням за святотатство.

Злякавшись, ця людина відправився до сільського священика, який порадив йому передати Дари в єпархіальне управління Кавали. Митрополит Кавальскій Хризостом негайно сповістив монастир про те, що трапилося і запросив в Кавала його представників. З тих пір всі ковчеги з Дарами зберігаються в ризниці обителі.

Це чудова подія сталася в 1925 році, і в монастирському архіві зберігаються відповідні документи і листування.

***

Увечері 21 серпня 1982 року (за старим стилем) через удар блискавки на відстані півкілометра від монастиря Святого Павла спалахнула пожежа. Все в окрузі було висушене літньою спекою, і вогонь став загрожувати обителі, монастирському саду і лісі. Ченці, робочі та паломники билися з вогнем, але безрезультатно.

Тоді один з ієромонахів виніс з храму ковчег з Чесними Дарами, прочитав молитву і осінив святинею місце, де вирувала пожежа. Раптом напрям вітру змінився, і вогонь зупинився. Монастир був врятований.

***

У 1968 році монастирським садам погрожували полчища гусені. Їх було так багато, що під ними не було видно листя. В один із днів ієромонах Феоктист взяв ковчег з Чесними Дарами і мощами святого Пахомія і разом з одним молодим монахом відправився в гори, в містечко під назвою Неруди. Там вони відслужили водосвятний молебень, щоб окропити дерева, яким загрожувало знищення.

Коли в кінці последования молебню отець Феоктист, читаючи молитву святого Трифона про захист і зцілення рослин і дерев, дійшов до слів: «Вийди в дикі гори, в місця непрохідні і безводні, на безплідні дереви», - він в простоті серця запитав у молодого монаха : «Куди мені сказати, щоб вони пішли? Адже у нас немає тут безплідних дерев ». А той напівжартома відповів: «Скажи тоді, щоб вони пішли в море». Ченці все окропили святою водою, а на наступний день море було повно мертвих гусениць.

***

В останні роки благодать Чесних Дарів особливо сильно проявляється у ставленні одержимих. Не було жодного випадку, коли б Чесні Дари виставлялися для загального поклоніння і при цьому у біснуватих не відбувалися б припадки або зцілення.

Напередодні Різдва 1985 року по прохання митрополита Фессалонікійського Пантелеймона Чесні Дари були принесені для поклоніння в храм Святих Кирила і Мефодія в Салоніках.

В один із днів троє чоловіків супроводжували в храм товсту жінку середніх років на ім'я Панайотов. Як тільки вони наблизилися до Дарам, жінка з дивовижною силою стала чинити опір, вигукуючи: «Назарянин, Ти обпалюєш мене! Іди, Вифлеємський Немовля! »Народ при цьому замерзав від жаху.

На наступний день вони прийшли знову. Після того як Панайотов приклалася до ікон, вона підійшла до Чесним Дарам і знову почала вити, впала ниць і уткнулась особою в підлогу. Один з ченців взяв квітку, що лежав у Дарів, і перехрестив її. Блискавичним рухом вона вихопила квітка і розірвала його на частини. Так повторилося тричі. Тоді чернець взяв ковчег з Чесними Дарами і зробив хрест над її головою. Продовжуючи лежати долілиць і нічого не бачачи, жінка почала вити і кричати піною: «Приберіть їх! Я не хочу їх, вони смердять! Я захлинався від їх смороду! »Тоді її міцно схопили, і чернець підніс Чесні Дари до її губ, після чого вона негайно замовкла і хвилин десять лежала точно мертва. Але потім, вже зцілилися, піднялася, приклалася до Чесним Дарам і іконам і пішла, прославляючи і дякуючи Богові!

Після повернення на Святу Гору ковчег з Чесними Дарами протягом ще багатьох днів виділяв сильне пахощі.

***
Про новітнє диво від Чесних Дарів свідчить Анастасія Ангели, що живе в Греції, недалеко від міста Агрініо:

«Я заразилася рідкісним вірусом, від якого стала сліпнути. Лікарі в один голос говорили, що я можу абсолютно втратити зір. І дійсно, не дивлячись на лікування, бачила я все гірше і гірше.

На Святках 2012 року в наш прихід Святителя Миколая привезли з Афону Чесні Дари волхвів. Я соромилася виходити на вулицю через проблеми з очима, проте, подолавши збентеження, пішла поклонитися святині. У храмі я посповідатися. Священик перехрестив мої очі спочатку часткою Древа Животворящого Хреста Господня, а потім осінив мене Чесними Дарами волхвів, приклавшись до яких я відчула помутніння в очах. І саме з цього моменту зір почав покращуватися. Батюшка помазав мої очі освяченим єлеєм і дав святу воду, щоб нею промивати очі будинку. Спочатку очі сильно боліли, проте вже через три дні лікар засвідчив, що ніякого вірусу у мене немає і мої очі здорові.

Я славословлю Бога за зцілення і дякую батьків за те, що вони привезли в нашу церкву Чесні Дари волхвів! »

За матеріалами книги «Афонський монастир Святого Павла і його святині».
http://apologet.spb.ru/ru/1577.html

http://www.logoslovo.ru/forum/all/topic_8479/

ТУТ Ви можете завантажити книгу "Афонський монастир Святого Павла і його святині2 і знайти масу інформації про волхвів і їх дарах.

Євген ЧОРНИХ

Хто вони такі - волхви?
Чарівники, чаклуни, звіздарі?
А з фізичними хворобами як?
По вірі?
А невіруючим як бути?
Пане Юрію, що порадите тим, хто в січні піде прикластися до Дарам волхвів в Москві і Києві?
Волхви: хто, скільки, звідки?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация