Людина тижня: Олексій Чалий

В результаті, президент країни Віктор Янукович покинув Україну, а захопили владу опозиціонери сформували новий уряд, скасували ряд ключових законів, прийнятих при відсторонено від виконання своїх обов'язків президента, призначили тимчасово виконуючого обов'язки глави держави і дату нових виборів, а також звільнили Юлію Тимошенко.

В умовах таких стрімких змін у виконавчій владі і законодавстві, далеко не всі регіони погодилися співпрацювати з новою владою. В особливому становищі опинився єдиний автономний регіон України. Крим, в якому переважно живуть російські і кримські татари, не визнав легітимною нинішню українську владу, ряд ключових посад в якій зайняли націоналісти і радикали.

У багатьох містах Криму місцеві татари намагаються піти на переговори з новою владою в пику російськомовному населенню У багатьох містах Криму місцеві татари намагаються піти на переговори з новою владою в пику російськомовному населенню. У цій ситуації, жителі «самого російського із українських міст» зібрали «народний сход», на якому не тільки відмовилися підкорятися Києву, але і виступили проти власного керівництва, яке готове було до переговорів зі столицею.

Жителі міста, в якому базується Чорноморський флот Російської Федерації, загальним голосуванням обрали собі «народного мера», фактично вручивши йому всю повноту виконавчої влади і надзвичайні повноваження.

Новим лідером Севастополя став підприємець з російським громадянством Олексій Михайлович Чалий. Його паспорт не повинен вводити в оману, тому що, якщо подивитися його біографію, складно уявити більш гідну людину, здатного в даних умовах очолити Севастополь.

Цікаво, що до цього прямим голосуванням на площі Нахімова вибрали нового главу міста в переломному 1992 році.

На цьому тижні також стало відомо, що після того, як новий градоначальник оголосив влади Києва нелегітимними, група співробітників СБУ з Києва спробувала затримати Олексія Чалого. У відповідь на це десятки тисяч людей вийшли на вулиці і силою відбили мера у «гінців зі столиці».

Крім того, всі народні збори в Севастополі відтепер проходять під російським і Андріївським прапорами. За даними ЗМІ, більше 10 000 чоловік вже записалися в загони самооборони, не рахуючи того факту, що багато севастопольців є військовими офіцерами російського флоту, або їх родичами.

Воєнізовані загони організовані на досить високому рівні. У них беруть виключно спортсменів і відслужили в армії, проводять короткий курс навчання, роздають рації і окреслюють райони патрулювання. Все це було зроблено після спроби арешту нового мера.

Олексія Чалого дуже поважають в Севастополі, а після його промови на «народному сході», коли він оголосив київську владу нелегітимною і закликав не допускати в місто тих, хто підтримує радикалів, йому були фактично вручені надзвичайні повноваження на оборону міста.

За словами севастопольців, вони особливо цінують те, що, на відміну від «минулих київських і нинішніх майданівських» він чесно говорить з людьми, а не закидає їх обіцянками. На мітингу, відразу після виборів, Олексій Чалий чесно заявив, що вже в найближчі дні стане «важко»:

Економічні проблеми настануть в найближчі дні, на жаль. Важко буде. Я б дуже не хотів, щоб народ розраховував на те, що з завтрашнього дня зійде сонце і всім буде тепліше. Зараз тенденція до погіршення », - заявив він.

Як дуже шановану людину і великого підприємця, його регулярно запрошували на інтерв'ю. За кілька тижнів до свого обрання, коли ще в Києві не почалася стрілянина, він дав свій прогноз подій в ефірі Незалежного телебачення Севастополя:

«Грузія 2003 року, нелегітимність зміни влади. І це буде подано як досягнення демократії і прояв волі українського народу, - передбачив він, - Подальшому тиску буде піддаватися російську мову ... Нас чекає фіксація деяких історичних постулатів без права обговорення. Таких, як національно окреслений Голодомор. А далі, я думаю, точно абсолютно - розкол церкви. Над цим йде активна робота.

Далі якась провокація трапиться. Провокація по Чорноморському флоту. Далі - НАТО. І варіант сьогоднішньої Естонії - перетворення в країну, яка буде форпостом боротьби з Росією. Яким сьогодні стала Східна Європа ... Україні світить те ж саме. І Севастополю, що найсмішніше, те ж саме. Якщо будуть виникати локальні конфлікти, ми будемо перші на роздачі. Такі перспективи, як мені видається ».

На жаль, все вказує на те, що прогнози Олексія Чалого вірні, а Севастополь очікують важкі часи. Кримські татари і радикальні організації вже заявили, що готові в порушення всіх законів особисто придушити проросійські настрої в регіоні, в тому випадку, «якщо офіційна влада не зможуть цього зробити».

Олексій Чалий звернувся до Росії по допомогу, а також до росіян. Він закликав співвітчизників, готових допомогти жителям Севастополя, приїжджати в місто.

«Зараз місто-герой в черговий раз в облозі. Створено фонд підтримки севастопольців. Нам необхідні кошти для нормального функціонування міста і населення », - йдеться у зверненні Чалого.

За його словами, «практично кожне місто Росії пов'язаний з історією Севастополя, майже в кожному російському місті є знакові пам'ятники, що нагадують про наше славне місто», повідомляє «Інтерфакс».

«Зараз ми звертаємося до тих, кому дорогий наш місто, наша спільна історія. Ми потребуємо вашої допомоги. Наша спільна мета - зберегти Севастополь », - підкреслив голова координаційної ради.

Підтримку Олексію Чалому висловили представники практично всіх організацій Севастополя, в тому числі і російські військові.

Олексій Михайлович Чалий народився 13 червня 1961 року в родині відомого севастопольського вченого. Його дід віце-адмірал В.Ф.Чалий був командувачем Ескадрою Чорноморського флоту ВМФ СРСР.

Закінчив Севастопольський приладобудівний інститут, через кілька років захистив кандидатську, а пізніше і докторську дисертації Закінчив Севастопольський приладобудівний інститут, через кілька років захистив кандидатську, а пізніше і докторську дисертації. У 1987 році очолив у СПИ науково-дослідну лабораторію комутаційних апаратів. У 1990 році лабораторія була перетворена в науково-виробниче підприємство «Таврида Електрик».

В даний час «Таврида Електрик» - промислова група, що складається більш ніж з 70 компаній, яка спеціалізується на розробці і виробництві електротехнічного устаткування.

Як приватна особа Олексій Михайлович дбає про історичну пам'ять і збереженні культурної спадщини для майбутніх поколінь. За його ініціативи здійснено чимало великих гуманітарних проектів, які несуть важливу історико-культурну цінність: відновлення меморіалів пам'яті часів Великої Вітчизняної війни, відновлення історичної справедливості щодо ролі Севастополя в історії Російської імперії. За його ініціативи та фінансової допомоги побудований і функціонує меморіальний комплекс «35-я берегова батарея» в Севастополі. Відвідування музею безкоштовне, так як фінансування повністю забезпечується Олексієм Михайловичем Чалим.

Серед найвідоміших його освітніх проектів - впровадження уроку «Севастополеведеніе» в школах міста, випуск щоденників севастопольського школяра, проведення акції до 9 травня «Ми пам'ятаємо, ми пишаємося» (Георгіївська стрічка), продюсування документального серіалу «Севастопольські оповідання» і багато іншого.

Ще більше цікавого в нашому каналі Яндекс.Дзен. Підпишіться!

Читайте також

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация