Людвіг ван Бетховен

  1. Як я економлю на готелях до 20%?

Бетховен - це найбільший творець усіх часів, неперевершений Майстер. Твори Бетховена важко описати за допомогою звичайних музичних термінів - будь-які слова здаються тут недостатньо яскравими, занадто банальними. Бетховен - геніальна особистість, неординарне явище в світі музики.

Серед безлічі імен великих композиторів світу, ім'я Людвіга ван Бетховена (Ludwig van Beethoven) завжди виділяють особливо. Бетховен - це найбільший творець усіх часів, неперевершений Майстер. Люди, які вважають себе далекими від світу класичної музики, замовкають, зачаровані, при перших же звуках «Місячної сонати». Твори Бетховена важко описати за допомогою звичайних музичних термінів - будь-які слова здаються тут недостатньо яскравими, занадто банальними. Бетховен - геніальна особистість, неординарне явище в світі музики.

Точну дату народження Людвіга ван Бетховена ніхто не знає. Відомо, що народився він в Бонні, в грудня 1770 року. Сучасники, які особисто знали композитора в різні роки, помічали, що характер свій він успадкував від діда - Луї Бетховена. Гордість, незалежність, неймовірне працьовитість - ці якості були притаманні дідові - дісталися вони і онуку.

Бетховен - це найбільший творець усіх часів, неперевершений Майстер

Будинок в Бонні, де народився Людвіг ван Бетховен

Дід Бетховена був музикантом, служив капельмейстером. У капелі працював і батько Людвіга - Йоганн ван Бетховен. Батько був талановитим музикантом, але багато пив. Його дружина служила куховаркою. Сім'я жила бідно, але Йоганн все ж помітив ранні музичні здібності сина. Маленького Людвіга мало вчили музиці (на вчителів не було грошей), але часто примушували до занять окриками і побоями.

Людвіг ван Бетховен, 13 років

До 12 років юний Бетховен міг грати на клавесині, скрипці, органі. 1782 рік став переломним у житті Людвіга. Директором Боннської придворної капели був призначений Християн Готлоба Нефе. Ця людина проявив інтерес до талановитого підлітку, став його наставником, навчив сучасному фортепіанного стилю. Того року були опубліковані перші музичні твори Бетховена, а в міській газеті вийшла стаття про «юного генія».

Під керівництвом Нефе юний музикант продовжував удосконалювати майстерність, отримав і загальну освіту. При цьому він багато працював в капелі, щоб утримувати сім'ю.

У юного Бетховена була мета - познайомитися з Моцартом. Для виконання цієї мети він поїхав до Відня. Він домігся зустрічі з великим маестро і попросив екзаменувати його. Моцарт був вражений талантом молодого музиканта. Перед Людвігом могли б відкритися нові горизонти, але сталося нещастя - в Бонні важко захворіла його мати. Бетховену довелося повернутися. Мати померла, незабаром помер батько.

Інструменти Людвіга ван Бетховена

Людвіг залишився в Бонні. Він важко перехворів на тиф і віспу, весь час багато працював. Він давно вже був музикантом-віртуозом, але не вважав себе композитором. У цій професії йому майстерності поки не вистачало.

У 1792 році в житті Людвіга сталася щаслива зміна. Він був представлений Гайдна. Знаменитий композитор пообіцяв підтримку Бетховену та рекомендував йому їхати до Відня. Знову Бетховен потрапив в «обитель музики». В його активі було близько півсотні творів - в чомусь вони були незвичайними, навіть революційними для того часу. Бетховена вважали вільнодумцем, але він не відступав від своїх принципів. Він навчався у Гайдна, Альбрехтсбергера, Сальєрі - і вчителі не завжди розуміли його твори, знаходячи їх «темними і дивними».

Він навчався у Гайдна, Альбрехтсбергера, Сальєрі - і вчителі не завжди розуміли його твори, знаходячи їх «темними і дивними»

Людвіг ван Бетховен

Творчість Бетховена привертало увагу меценатів, і справи його йшли непогано. Він виробив власний стиль, сформувався, як неординарний композитор-новатор. Його запрошували у вищі кола віденської аристократії, але Бетховен не хотів грати і творити на потребу багатої публіки. Він зберігав незалежність, вважаючи, що талант є перевага перед багатством і високим походженням.

Коли маестро було 26 років, в його житті сталася нова біда - він почав втрачати слух. Це стало особистою трагедією композитора, жахливою для його професії. Він став уникати суспільства.

У 1801 році композитор полюбив юну аристократку Джульєтту Гвиччарди. Джульєтті було 16 років. Зустріч з нею змінила Бетховена - він почав знову бувати в світлі, радіти життю. На жаль, сім'я дівчини вважала музиканта з нижчих кіл негідною партією для доньки. Джульєтта відкинула залицяння і незабаром вийшла заміж за людину свого кола - графа Галленберга.

Людвіг ван Бетховен

Бетховен був знищений. Він не хотів жити. Незабаром він пішов до маленького містечка Гейлігенштадт, і там навіть написав заповіт. Але талант Людвіга не був зламаний, і навіть в цей час він продовжував творити. В цей період він написав геніальні твори: «Місячну сонату» (посвята Джульєтті Гвиччарди), Третій фортепіанний концерт, «Крейцерову сонату» і ще ряд шедеврів, які увійшли в світову музичну скарбницю.

Помирати не було коли. Майстер продовжував творити і боротися. «Героїчна симфонія», П'ята симфонія, «Аппассионата», «Фіделіо» - працездатність Бетховена межувала з одержимістю.

«Героїчна симфонія», П'ята симфонія, «Аппассионата», «Фіделіо» - працездатність Бетховена межувала з одержимістю

Чернетка сонати для фортепіано

Композитор знову перебрався до Відня. Він ходив би, популярний, але далеко не багатий. Нова невдала любов до однієї з сестер Брунсвік і матеріальні проблеми спонукали його виїхати з Австрії. У 1809 році група меценатів призначила композитору пенсію, в обмін на обіцянку не залишати країну. Пенсія прив'язувала його до Австрії, обмежувала свободу.

Бетховен і раніше багато творив, але слух його фактично було втрачено. У суспільстві він користувався спеціальними «розмовними зошитами». Періоди депресії змінювалися на періоди фантастичною працездатності.

Періоди депресії змінювалися на періоди фантастичною працездатності

Пам'ятник Бетховіна в Бонні

Апофеозом його творчості стала Дев'ята симфонія, яку Бетховен закінчив в 1824 році. Вона була виконана 7 травня 1824 р Твір викликав захват публіки і самих виконавців. Тільки композитор не чув ні своєї музики, ні грому оплесків. Молодій співачці з хору довелося взяти маестро за руку і повернути обличчям до публіки, щоб він міг вклонитися.

Після цього дня композитора долали хвороби, але він зміг написати ще чотири великих і складних квартету. Одного разу йому довелося поїхати до брата Йоганн, щоб умовити того написати заповіт на користь одноосібного права на опіку улюбленого племінника Людвіга - Карла. Брат відмовив у проханні. Засмучений Бетховен поїхав додому - в дорозі він застудився.

Засмучений Бетховен поїхав додому - в дорозі він застудився

Пам'ятник Бетховіна в Нюрнберзі

26 березня 1827 року композитор помер. Вінці, які вже стали забувати свого кумира, згадали про нього після смерті. За труною йшов багатотисячний натовп.

Геніальний композитор і велика людина Людвіг ван Бетховен був завжди незалежним і непохитним у своїх переконаннях. Він гордо пройшов життєвий шлях і залишив людству безліч безсмертних творінь.

Він гордо пройшов життєвий шлях і залишив людству безліч безсмертних творінь

Могила Бетховена на центральному кладовищі Відня

Як я економлю на готелях до 20%?

Все дуже просто - шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик RoomGuru . Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Як я економлю на готелях до 20%?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация