Лужков займеться виробництвом гречки в Калінінградській області

Колишній мер Москви Юрій Лужков і губернатор Калінінградської області Микола Цуканов

gubernator.gov39.ru

У Калінінградській області приватна компанія колишнього мера Москви Юрія Лужкова ТОВ "Приватний кінний завод" Веедерн "займеться виробництвом гречаної крупи, повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на прес-службу регіональної адміністрації. У 2014 році ця компанія виростила близько 600 т гречки. Губернатор області Микола Цуканов попросив Лужкова не продавати зерно на експорт і налагодити його переробку в регіоні. "А ми були вже готові цю гречку відправляти, тим більше, це просто. Виростив і відправив - проблем, як то кажуть, набагато менше, ніж займатися з цією справою, - поділився колишній мер. - Нам довелося кілька сальто тут зробити, щоб все це закупити, все це почати встановлювати ».

Лужков закупив для цього обладнання на 11 млн руб., повідомляє "Новий Калінінград". Продуктивність переробки складе 900-1200 кг крупи на годину. Установка повинна працювати цілодобово. Її потужності цілком достатньо, щоб забезпечити потреби переробки гречки і з інших господарств області. 24 тонни в день - це більше, ніж необхідно для повного забезпечення галузі. Тому ми і купили цю установку, маючи на увазі рішення тут питання по обробці гречки та виробництва крупи для всієї області ", - заявив Лужков в понеділок, коли Цуканов приїхав подивитися майбутній цех переробки в Озерське краї.

Екс-мер пообіцяв, що соціально значуща крупа надійде в продаж вже до літа, передає "Інтерфакс". Перша гречка, вироблена компанією Лужкова, потрапить на прилавки калінінградських магазинів вже в квітні 2015 року, заявив керівник обласного Мінсільгоспу Володимир Зарудний. "Спочатку це будуть мішки по 25 кілограмів, а потім вже розфасовка по одному кілограму. Якість гречки у нас видатне, вона дуже велика, це хороші сорти і клімат оптимально пристосований для цієї культури. Хоча вона і вважається екстенсивної» ", - цитує його портал «Новий Калінінград.Ru». За словами міністра, гречку вирощують в регіоні в Озерське та Славському районі, всього в минулому році урожай склав 2500 т. «Ми не тільки себе забезпечимо, але і будемо стабільно поставляти гречку на інші ринки», - сказав Зарудний.

Губернатор Цуканов же заявив 20 березня, що Славське фермери готові займатися гречкою: "Можливість для її переробки у нас є - Юрій Лужков купив обладнання." і, якщо все складеться, то область гречкою себе забезпечить і зможе продавачть її у інші регіони. У 2015 р крім пшениці, кукурудзи, вівса, ріпаку в області засіють понад 500 га гречки.

В ході візиту губернатора Лужков пояснив, що цех переробки розташується у колишньому німецькому елеваторі. "Багато механізмів залишилося ще з тих часів. Наприклад, транспортер, який буде подавати зерно в підвал, Круппівські. Наші умільці його відновили", - сказав він. Також він залишить німецький димохід, який раніше сушив зерно за допомогою цілої мережі трубопроводів, а тепер буде сушити гречку. "На елеваторі досі в хорошому робочому стані освітлювальне обладнання Круппа і Siemens. Всі вимоги, що висуваються до обладнання подібного роду сьогодні, це старе обладнання виконує", - цитує профільний портал Grainboard. Лужков збирається зберегти і апарат з очищення зерна від лушпиння 1930 р випуску, зазначивши, що дуже трепетно ​​ставиться до старовинних речей.

Журналістам Лужков нагадав, що його компанія займається племінним конярством і вівчарством. Він продемонстрував губернатору вівчарське господарство, яке налічує понад 650 голів овець романівської породи. Екс-мер зазначив, що зацікавлений в розширенні вівчарського проекту, проте його реалізація впирається в земельне питання, передає "Інтерфакс". Також Лужков поскаржився на «до нестями дорогі» кредити, зростання цін на насіння, паливо і добрива. Зокрема, за його словами, мінеральні добрива до весни подорожчали на 70-80%, на насіння - в два рази, гербіциди - в 1,5 рази. Йому ще незрозуміло, чому при зниженні світових цін на нафту солярка в регіоні подорожчала в 1,5 рази. Він також зазначив, що «нормальний бізнесмен сьогодні в сільське господарство вкладати гроші не буде», так як ці гроші повернути не вдасться, передає "Новий Калінінград".

Цуканов доручив місцевим сільгоспуправління допомогти Лужкову, повідомляє "Інтерфакс". Він нагадав, що в 2014 р підприємству було надано допомогу в розмірі понад 6 млн рублів із коштів обласного та федерального бюджетів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация