Львів: готелі, ціни

Львів - стародавнє місто, засноване князем Данилом Галицьким, є одним з найкрасивіших міст України Львів - стародавнє місто, засноване князем Данилом Галицьким, є одним з найкрасивіших міст України. В офіційних письмових джерел місто Львів вперше згадується в XIII столітті в складі Галицько-Волинського князівства, а вже в XIV місто лева був завойований польським королем Казимиром Великим. На високому пагорбі, що підноситься над старою частиною міста, в минулі часи знаходилося потужне оборонну споруду - високий замок, від якого зберігся лише фрагмент стіни. Замкову гору в даний час туристи використовують як оглядовий майданчик - звідси відкривається панорама старої частини міста з піднімаються в небо високими дзвіницями церков і костелів, а з іншого боку можна розрізнити сучасні житлові квартали Львова. Середньовічний готичний Львів повністю був повністю знищений в 1527 році. До наших днів у старій частині міста зберігся архітектурний ансамбль XVI століття, серед якого важливе місце займають будівлі, побудовані в стилі ренесанс. Для їх будівництва з Італії приїхали кращі архітектори того часу, а розвитку міста сприяв польський магнат Ян Замойський.

Серед пам'яток Львова особливе місце займають пам'ятники двом поетам - українцю Тарасу Шевченку і поляку Адаму Міцкевичу. До визначних пам'яток Львова належить будівля Національного оперного театру ім. С. Крушельницької, побудованого в 1900 році і відреставрованого в 1984 році. Інтер'єр театру багато прикрашений бюстами відомих композиторів, поетів і письменників. Серцем старого міста можна назвати Ринкову площу з прекрасно збереженими по її периметру особняками знаті. Тут знаходяться стара Ратуша, яку можна назвати безмовним свідком різних історичних подій, а також 44 кам'яних будівлі, побудовані в різних стилях - ренесанс, ампір і бароко. Ці будинки побудовані на місці середньовічних готичних будівель, на старих фундаментах, а підвали збереглися від колишніх будівель.

Найцікавішим пам'ятником архітектури є легендарна «Чорна Кам'яниця», побудована в кінці XVI століття в стилі ренесанс. Будівля спочатку не було чорним, воно почорніло в ході історії в результаті окислення будівельного каменю. Будівля спочатку було двоповерховим, а потім до нього різними господарями були прибудовані третій і четвертий поверхи. Старий Львів тоді з усіх боків був обмежений потужними оборонними стінами, місця для будівництва будинків не вистачало, тому навіть особняки аристократії були побудовані впритул один до одного. У будівлі «Чорної Кам'яниці» перебувала перша аптека в місті. Викликає інтерес і Палац Корнякта - саме багато прикрашений будинок на Ринковій площі. У минулі часи цей шедевр належав не аристократії, а грецькому купцеві, його фасад прикрашений скульптурними композиціями лицарів, а також незвичайними театральними масками. Особливо красивим будівля виглядає з двору - витончені легкі білосніжні аркади нагадують архітектурний стиль спекотної Італії.

Цікавими є й сакральні споруди Львова, якими наповнена вся стара частина міста. Вони свідчать про релігійну толерантність - поруч розташовані православні, католицькі і уніатські храми, вірменська церква та єврейська синагога. Шедеврами сакрального зодчества є і побудована в XIII столітті церква Святого Миколая, і Успенська церква XVI століття будівлі з каплицею Всіх Святих, і греко-католицький собор святого Юри, і середньовічний Кафедральний собор, під час реставрації втратив багато елементів готики і прикрашений новими елементами модного в той час стилю бароко. До пам'ятників архітектури відносяться і інші релігійні споруди - Вірменський собор і монастир, Домініканський костел, Бернардинський костел і монастир, Костел єзуїтів, церква Преображення Господнього, Костьол Святого Мартіна, Костел Іоанна Хрестителя, каплиця Боїмів, каплиця Кампіанів, церква Петра і Павла.

Відпочиваючи в Львові, варто відвідати і Міський Арсенал, будівля якого нагадує невелику фортецю із суворим фасадом. Він знаходиться саме в тому місці, де за часів середньовіччя проходила оточувала місто оборонна стіна. Первісна будівля Арсеналу, побудоване в 1554 році, було в 1704 році зруйновано військами шведського короля Карла XII, але через два роки фортифікація була відновлена. Зараз в Арсеналі знаходиться музей, експозиція якого охоплює холодну і стрілецьку зброю різних часів. Від системи стародавніх фортифікаційних споруд до наших днів дійшли Порохова вежа XVI століття і будівля Королівського арсеналу, в якому в даний час знаходиться архів. А навпроти Арсеналу знаходиться пам'ятник першодрукареві Івану Федорову, поруч з яким розташувався стихійний книжковий ринок.

До визначних пам'яток Львова відносяться і палац Потоцьких, вже давно став музеєм, і палац Любомирських, і Будинок вчених, в якому колись знаходилося казино шляхти, і Музей пива, і музей-аптека. Всі музеї та визначні пам'ятки міста з древньою історією неможливо перерахувати - до Львова потрібно приїхати, і крок за кроком освоювати все його куточки. Львів відомий і як культурна столиця України, а символом літерного слова можна назвати Будинок Просвіти, розташований в побудованому в 1763 році будівлі. Починаючи з середини XIX століття, тут видавалися видання на українському язике.Личаковское кладовищі також є однією з визначних пам'яток міста, на його території знайшли останній притулок знамениті і відомі люди, письменники, поети, художники, творча інтелігенція. На кладовищі проходять екскурсії, що включають розповіді про життя і творчість похованих тут людей.

На території Львівської області знаходиться кілька середньовічних замків, до яких відносяться Олеський замок, Замок Свірж, Підгорецький замок, Замок Старе Село. Цікавими є й невеликі міста області зі збереженою старовинною забудовою - Мостиська, Белз, Бібрка, Жовква. Заснована в 1597 році магнатом Станіславом Жолквскім, Жовква зберегла багато пам'ятників архітектури - старовинний замок, міську ратушу, Глинська брама, Звіринський ворота, костел Святого Лаврентія і Костел ордена Дімініканцев, ансамбль монастиря Василіанів, старовинну синагогу та будинки заважають.

Пам'ятки Львова:

1. Латинський кафедральний собор Успіння Пресвятої Богодіци - Між вулицями Театральною і Галицької, практично біля виходу на площу Ринок височіє пам'ятка, єдино збереглася до нашого часу - риси готичного образу - Латинський катедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці. За часів Галицьких князів тут височів один з далеких околишніх храмів - церква Успіння. Король Польський Казимир ІІІ розпорядився знести її, а в 1361г. був закладений перший камінь в основу Латинського собору, що став опорою католицьких церков в Західній Україні. Першим його архітектором був П.Штехер. Собор споруджувався досить повільно і тільки в 1480-1481гг. був майже закінчений.

2. Домініканський собор - Розгорнутий сьогодні на Музейній площі, Домініканський собор є одним з найбільш значущих пам'яток архітектури в стилі бароко в Львові. Історія його своїм корінням сягає в далеку історію. Як запевняють монастирські хроніки, перші монахи-домініканці (засновники католицького чернечого ордену) з'явилися у підстав «Високого замку» в далекому 1234 році. А перше архітектурна будова Домініканського монастиря і собору було споруджено в готичному стилі в Львові в 1370-1375 роках.
3. Костел Святих Петра і Павла - На найдовшій вулиці Театральній - в історичній частині міста, знаходиться костел Святих Петра і Павла, коли він належав ордену єзуїтів. Побудований в 1610-1630 рр. італійським архітектором за зразком головного єзуїтського храму місті Рим, він став першою спорудою в Львові в стилі бароко.
4. Собор Святого Юра - На Юр'євої горі, на великій висоті в 321 метр над рівнем моря, укладаючи схили пагорба, знаходиться гордість старовинного львівського зодчества - греко-католицький храм - собор Святого Юра.
5. Оперний театр - проспект Свободи прикрашає велике спорудження Великого театру, саме так називалася Львівська опера в момент відкриття. Спроектований і побудований він геніальним архітектором Горголевським в 1895-1900годах, він по праву розцінюється як один з кращих театрів Європи і головною визначною пам'яткою Львова.
6. Високий замок - Розміщений у центральній частині Львова, парк «Високий замок» величаво підноситься над містом. З найвищої його точки, на великій висоті, в 416 метрів над рівнем моря, де сьогодні розміщена оглядовий майданчик, відкривається казкова панорама старовинного Львова і його пам'яток.
7. Площа Ринок і Ратуша - це одна з найкрасивіших архітектурних композицій міста Львова. Такі площі існували практично у всіх середньовічних містах Європи і являли собою центр економічної, суспільного і культурного життя.
8. Музей під відкритим небом «Шевченківський Гай» - В мальовничому куточку на 50 гектарах розкинувся великий архітектурно-ландшафтний комплекс. У XVIII столітті ця земля, її ще називають Кайзервальдом, була власністю роду Лоншан де Бер'є, яка переїхала до Львова зі Швейцарії. У XIX і XX ст. у верхній його частині сформувався своєрідний дикий парк - улюблене місце відпочинку львів'ян.
9. Личаківський цвинтар - Личаківський цвинтар-музей, розташоване, неподалік від центру міста Львова, більше схоже на ландшафтний парк. Офіційно кладовищі засноване в 1784 р, хоча існувало ще в XVI ст. Територія в 40 га розбита на 86 полів, на яких знаходяться майже 3,5 тис. Пам'яток і композицій роботи відомих скульпторів і архітекторів. Тут поховані І. Франко, С. Крушельницька, М. Конопницька, В. Івасюк та ін.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация