М'ясне скотарство: свій бізнес з виробництва яловичини

  1. Пасовищні землі в м'ясному скотарстві
  2. Навіщо потрібно ставати племінним заводом?
  3. Розміри ферми в м'ясному скотарстві
  4. М'ясне скотарство: Скільки корму необходімозаготавлівать на зиму?
  5. М'ясне скотарство: норма приплоду
  6. Передбачувані витрати м'ясного скотарства

Для того, щоб почати бізнес по м'ясному (яловичому) скотарства) Вам належить вкласти близько 6 мільйонів рублів. І тільки через п'ять, а то й сім років Ви смжоете вийти на серйозний рівень, заявивши про себе як про великого гравця.

Спостерігачі та експерти зауважують відтік з м'ясного скотарства в сектор рослинництва. Ця картина спостерігається повсюдно.

Що так приваблює колишніх м'ясних виробників в рослинництві?

По перше. Чи не цілорічна зайнятість. Якщо в галузі м'ясного скотарства необхідно працювати протягом всього року і щодня, то в рослинництві є дві жнив - посів і збір урожаю.

Відтік фермерів-підприємців з сектора тваринництва говорить про проблеми і перепони в цій галузі. Вони дійсно є.

Втручання держави в процес ціноутворення,
відсутність чіткої системи пільг,
імпортна яловичина (низької якості),
високі і все зростаючі ціни на корми.

Особливо страждає дрібний виробник: йому абсолютно невигідно (при ситуації, що склалася) конкурувати з імпортом, а також з великими (а значить і високотехнологічними) фермерськими господарствами.

Дійсно, великі і середні тваринницькі ферми все більше витісняють дрібного виробника.

Пасовищні землі в м'ясному скотарстві

Перш ніж починати починати займати м'ясним скотарством, Ви повинні переконатися, що міцно стоїте саме на пасовиську землі. Якщо в тому регіоні, де таких земель (орних і пасовищних) приблизно порівну (або орні переважають), то займатися скотарством невигідно і нерозумно.

Теорія і практика м'ясного скотарства підказують: для того, щоб розводити корівок на м'ясо з вигодою для себе, навколо повинні бути хороші пасовищні землі, які називаються природними кормовмі угіддями.

Говорячи простою мовою, це означає одне: майже весь рік (60 відсотків річного часу) ваші корівки будуть годуватися БЕЗКОШТОВНО, поїдаючи те, що росте на природних пасовищах.

Якщо ж Ви, позбавлені пасовищ, будете вкладатися в штучний або привізною корм, то ваші корівки будуть золотими, вони "з'їдять" все ваші гроші, замість того, щоб приносити прибуток.

Собівартість пасовищного корму, звичайно, не абсолютно безкоштовна. Але вона настільки низька, що наявність такого пасовища просто зобов'язує вас зайнятися м'ясним скотарством. Адже саме низька собівартість корму безпосередньо впливає на собівартість м'яса.

Однак ... скотарів крім земель пасовищних необхідні і землі орні - там він буде вирощувати зимовий корм для своїх тварин: турнепс, Комові сорти злаків, отримувати - сіно, силос, солому.

Одна корова і її один теля вимагають від одного до півтора гектара пасовищної і рівно стільки ж орної землі.

Давайте розрахуємо необхідну кількість землі в гектарах для скотарства бізнесу на 100 корів, їх сто телят і трьох бугаїв-плідників. Їм необхідно в цілому близько 300 га землі (150 га орної і 150 га пасовиську землі).

Підприємство на 100 корів (плюс кілька биків), отримає перші доходи на третій рік, а окупатися буде близько п'яти років.

Навіщо потрібно ставати племінним заводом?

Запам'ятайте два терміни: племінний завод і племінний репродуктор.

Всі, хто займається м'ясним скотарством, намагаються якомога швидше отримати це звання і статус. Для чого? Цей статус дає підприємцям право отримувати високі дотації, які виділяються державою саме за вирощування племінних корів.

Державна атестаційна комісія, після перевірки і привласнює господарствам такий статус.
35 племінних корів - це племінний репродуктор,
100 корів - це племінний завод.

Багато гравців і експерти навіть радять відразу входити в бізнес в статусі племінного заводу, закупивши стадо з 100 племінних корів і подавши документи на присвоєння статусу.
Деякі просто купують уже існуючі господарства, що мають такий статус.

Розміри ферми в м'ясному скотарстві

Для утримання ста корів, їх телят і биків вам знадобиться дві стандартних ферми (два приміщення) розмірами 70 х 20 метрів, плюс майданчик для "вигулу", плюс силосні ями, плюс силосні башти плюс установки для упаковки силосу.

Важлива особливість: ці приміщення (ферми) не потребують взимку в опаленні! Однак вони потребують зниженої вологості (а попросту кажучи - сухості) і відсутності протягів.

Сто корів - це маленьке стадо. Механізація подачі корму здійснюється тільки тоді, коли число голів худоби перевищує триста. А це означає, що якщо ваше стадо налічуватиме тільки сто корів (плюс їх телята плюс бики), то корм доведеться подавати вручну.

М'ясне скотарство: Скільки корму необходімозаготавлівать на зиму?

Вам доведеться заготовляти сто відсотків обсягу корму, що рекомендується в підручниках плюс ще 30 відсотків зверху. Витрата кормів взимку варіюється в ту або іншу сторону і залежить від таких умов, як: погода і стан стада в цілому. Крім того, не забувайте про те, що від 15 до 20 відсотків заготовленого на зиму корми зіпсується - це нормальна цифра. Яку завжди враховують при заготівлі сіна на зиму.

М'ясне скотарство: норма приплоду

Зовсім необов'язково, щоб кожна наявна у вас корова приносила в рік рівно одного теляти. В іншому випадку ви будете працювати собі в збиток.

Телята, яких приносять корови повинні до віку одного року і двох місяців досягти ваги від 400 до 450 кілограмів.

Для цього кожен теля повинен кожен день набирати у вазі не менш одного, а то й півтора кілограма (добовий приріст). Якщо телята не набирають у вазі по кілограму в день, то виробництво починає бути збитковим.

Як раціоналіціруют і економлять в м'ясному тваринництві?
Для цього підгадується отелення на період з лютого по квітень. Тоді телята виходять на пасовище (нагадую - безкоштовні корми!) В кінці квітня і в травні. Тоді телят не потрібно підгодовувати дорогим кормом. Однак, в разі неврожаю кормових трав телят необхідно підгодовувати, для цього використовують мінерально-білкові суміші.

Передбачувані витрати м'ясного скотарства

На другий рік роботи вашого племінного заводу, відбудеться перший отелення корів.

А це означає, що Вам знадобиться другий ферма, нові співробітники в штат.

На третій рік роботи -удваіваются витрати на корм.

М'ясне тваринництво вважається бізнесом з низьким ціновим порогом входу. Воно так само вважається бізнесом нескладним і досить прибутковим. З ним сперечається тільки вращивание соняшнику і ріпаку ...

Але так як всі ніші "найлегшого і прибутковості" рослинництва вже зайняті, а землі - виснажені, ви можете спробувати свої сили в м'ясному скотарстві.

Назаренко Олена
(с) www.openbusiness.ru - портал бізнес-планів і посібників з відкриття малого бізнесу

Що так приваблює колишніх м'ясних виробників в рослинництві?
Навіщо потрібно ставати племінним заводом?
Для чого?
М'ясне скотарство: Скільки корму необходімозаготавлівать на зиму?
Як раціоналіціруют і економлять в м'ясному тваринництві?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация