Mac: який формат файлової системи вибрати для флешки?

Кріс Роусон

Кріс Роусон

Переважна більшість USB флеш-дисків, які ви купуєте випускаються в одному з двох форматів: FAT32 або NTFS . Перший формат, FAT32, повністю сумісний з Mac OS X, хоча і з деякими недоліками, які ми обговоримо нижче. Якщо флеш-диск має формат NTFS, який є за замовчуванням файлової системою Windows, то вам доведеться переформатувати цей флеш-диск, оскільки Mac OS X не працює з файлами NTFS (принаймні без додаткових зусиль з вашого боку, опис яких виходить за рамки цієї статті).

Як дізнатися який формат у щойно купленого вами USB флеш-диска? Підключіть флешку до вашого Mac і запустіть додаток Disk Utility, яке знаходиться в папці Utilities (в Applications). Ваш новий флеш-диск повинен з'явиться в лівій колонці. Потім натисніть кнопку «Partition» і у вкладці з'явиться інформація про диск і його форматі.

Якщо формат фешкі MS-DOS (FAT) або, що менш ймовірно, ExFAT, то залиште все як є і більше не турбуйтеся. Якщо флеш-диск має формат NTFS, то вам доведеться його переформатувати в інший формат, інакше він не буде повністю сумісний з Mac OS X.

Disk Utility надає вам можливість використовувати для переформатування флешки кілька файлових форматів. Переформатувати фешку за допомогою Disk Utility дуже просто. Спочатку треба вибрати кількість розділів на флеш-диску (як правило, це один розділ), потім вибрати формат файлової системи зі списку і натиснути кнопку «Apply» ( «Застосувати»). Нагадуємо, що це призведе до втрати всієї інформації на вашій флешці, так що спочатку добре подумайте, перш ніж діяти.

Disk Utility пропонує вам п'ять різних форматів файлової системи для OS X Lion. Якщо у вас немає якихось надзвичайних вимог до файлової системи, то два з них ви можете спокійно проігнорувати: Mac OS Extended (Case-sensitive, Journaled) і Free Space. Про переваги і недоліки трьох інших форматів ми поговоримо нижче.

Mac OS Extended (Journaled) - це за замовчуванням формат файлової системи для дисків Mac OS X.

Переваги: відформатувати таким чином флешка дає вам повну сумісність з Mac. Вона буде підтримувати будь-які версії OS X Lion без всяких обмежень.

Недоліки: PC під управлінням операційної системи Windows може читати файли з такою флешки, але не зможе писати на ній. Якщо ви працюєте тільки з Mac, то це не проблема, але якщо вам треба буде за допомогою цієї флешки перенести дані з PC на Mac, то це буде неможливо.

MS-DOS (FAT) - так Disk Utility називає файлову систему FAT32.

Переваги: FAT32 сумісна з усіма обчислювальними системами на планеті. Відформатована таким чином флешка дозволить вам легко переносити файли з Mac на PC і обратно.Кроме того, ви зможете копіювати на таку флешку файли з ігрових систем, таких як PlayStation 3, Xbox 360 і Wii. Практично всі фотоапарати і відеокамери підтримують файлову систему FAT32. Це найбільш універсальна файлова система, тому зазвичай нові флеш-накопичувачі форматуються таким чином.

Недоліки: FAT32 не підтримує файли розміром більше 4 ГБ. Це найбільший недолік. Крім того, використовуючи цей формат, ви не зможете створити завантажувальний диск для вашого Mac.

ExFAT - це новий формат файлової системи, він підтримується лпераціонной системою Mac OS X 10.6.5 і більш пізніми версіями.

переваги: exFAT володіє практично тими ж самими перевагами, що і FAT32 в частині обміну файлами між Mac і PC. Перевага цієї файлової системи перед FAT32 полягає в тому, що exFAT підтримує файли розміром більше 4 ГБ, тому, якщо у вас є необхідність переносити великі файли з Mac на PC і назад, то цей формат файлової системи підходить для вашої флешки.

exFAT is підтримують такі операційні системи:

  • Mac OS X Snow Leopard (10.6.5 і вище)
  • OS X Lion
  • Windows XP SP2 або більш пізні версії (з додатковими оновленнями для підтримки exFAT)
  • Windows Vista SP1 або більш пізні версії
  • Windows 7

Недоліки: Як щодо новий формат файлової системи, exFAT не підтримує більш ранніми вкрсіямі операційної системи Mac OS X (всі, що до версії 10.6.5), а також версіями старішими, ніж Windows XP SP2. Якщо ваш Mac або PC не надто старі, то це не проблема. Але питання в тому, що більшість споживчої електроніки (фотоапарати, відеокамери і ігрові консолі) не підтримують формат exFAT.

висновок

Ми постаралися розповісти вам якомога повніше про форматах файлової системи для флешки. Що в сухому залишку?

Якщо ви абсолютно впевнені, що будете працювати тільки з Mac, то використовуйте Mac OS Extended (Journaled).

Якщо у вас є необхідність обміну файлами між Mac і PC розміром більше 4 ГБ, то вибирайте exFAT.

У всіх інших випадках найбільш раціонально використовувати формат MS-DOS (FAT), більш відомий як FAT32.

Як дізнатися який формат у щойно купленого вами USB флеш-диска?
Що в сухому залишку?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация