Магазинам заборонять продавати алкоголь п'яним. Експерти про ініціативу

Заборона на продаж алкоголю п'яним може знизити кількість побутових злочинів і підвищити число корупційних. Думки політиків, громадських діячів і лікарів про популярну інтернет-петиції зібрала редакція m24.ru. Заборона на продаж алкоголю п'яним може знизити кількість побутових злочинів і підвищити число корупційних

Фото: ТАСС / YAY

Ініціатива, яка пропонує регулювати продаж алкоголю особам в стані сп'яніння, опублікована на порталі "Російська громадська ініціатива" . Якщо вона набере 100 тисяч голосів "за", її розгляне експертна робоча група федерального рівня, яка прийме рішення про її реалізації або відхилення.

Голова президії Асоціації компаній роздрібної торгівлі (АКОРТ) Ілля Ломакін-Румянцев вважає, що цей захід може привести підйому тіньового ринку алкоголю.


"Не думаю, щоб таке обмеження виявилося дуже дієвим. По-перше, швидше за все, люди просто будуть посилати в магазин тверезого товариша. По-друге, в черговий раз підростуть продажу нелегального алкоголю. Адже там же, ясна річ, не спитають - скільки ти вже випив ", - вважає експерт.

Крім того, проект носить в собі цілком певні корупційні ризики. "Якщо все каси потрібно буде обладнати алкотестерами, то тут відкриється новий і значний ринок збуту для виробників цих пристроїв. І звичайно, хтось повинен буде це свято оплатити. Тому статися може все, що завгодно. Наприклад, піднімуться ціни на алкоголь. В будь-якому випадку, я радію за виробників алкотестерів ", - сказав співрозмовник m24.ru.


Головний нарколог Міністерства охорони здоров'я РФ Євген Брюн підтримав ідею. За його словами, часто п'яний чоловік вже не може зупинитися сам, тому утримати його від "добавки" можна тільки заборонними заходами.

"Від бажання отримати добавку ніщо не може втримати. Це інтоксикаційний психоз. Людина напідпитку не контролює свою поведінку, свої бажання - він куражиться. І ніщо обмежити його не може - тільки заборона", - сказав Брюн.

Головний нарколог додав, що подібна практика є за кордоном, а в окремих регіонах Росії робляться перші кроки до запровадження таких заборон. "Така практика існує в скандинавських країнах. Але у них алкоголь продається тільки в спеціальних магазинах, віддалених від житлових будинків. Нам же, для початку, потрібно вивести спиртне з маленьких магазинів в будинках. А наступним етапом - виводити алкоголь з продуктових магазинів. До речі, так вже зроблено в Якутську, дуже хороша практика ", - пояснив він.

На думку Брюна, заборона на продаж "добавки" буде працювати тільки разом з іншими заходами щодо скорочення продажу алкоголю. Інакше буде важко контролювати механізм заборони.

Депутати столичного парламенту вже висловилися на підтримку заборонного заходу. Голова комісії з безпеки Мосміськдуми Інна Святенко в ефірі радіостанції Москва FM заявила, що ініціатива досить обґрунтована.


"Статистика говорить про те, що найчастіше скоюють правопорушення та злочини і наносять каліцтва власного здоров'я люди, які випили, їм не вистачило, і вони захотіли" продовження банкету ". Іноді дуже важливо, щоб якісь обставини дали людині можливість вчасно зупинитися" , - зазначила Святенко.

Однак, за словами парламентарія, залишається відкритим питання правозастосування. "Як касир зможе перевірити ступінь алкогольного сп'яніння? Або йому видаватимуть алкотестери, або буде визначати на око. Це поки не опрацьовано. Сама по собі ідея хороша, але дуже важливо відпрацювати всі ці нюанси з точки зору правозастосування", - уклала Светенко.

Посилання по темі

Її колега по столичній парламенту, голова комісії з охорони здоров'я Людмила Стебенкова також підтримує введення заборони.

"Я підтримую будь-які заходи, які обмежують споживання алкоголю. Тим більше, що людина, вже перебуваючи в неосудному стані, прийшов, щоб додати дозу - то після цього його треба буде везти в витверезник, які ми ніяк не можемо відродити. Зазначу, що якщо два роки тому 32% городян підтримували обмеження продажу алкоголю, то зараз їх вже 40% ", - підкреслила депутат.

В цьому році вживання спиртного по Росії знизилося на 13,5 відсотка . При цьому найбільше п'ють в Магаданській області, де на кожну людину припадає 14 літрів чистого спирту. Москва лідирує в списку по вживанню пива.

МОЗ також визначив допустимий кількість випитого спиртного , Яке не зашкодить організму. Для чоловіків півтора літра пива міцністю 4,5 градуса три рази в тиждень не сильно зашкодять, так само як і пляшка вина раз в сім днів або дві чарки горілки в день. Жінкам в день можна максимум два невеликих келиха сухого вина, один келих шампанського або чарка горілки. У відомстві також обговорювали заборона продажу алкоголю у вихідні дні, але конкретних рішень поки не прийняли .

Як касир зможе перевірити ступінь алкогольного сп'яніння?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация