Магічні і лікувальні властивості каменю гранат. Фото, історія, родовище, значення мінералу гранат / Інтернет-магазин прикрас Міледі

  1. Гранат - камінь зрілих і досвідчених
  2. Грузинська легенда про гранату
  3. Знамениті гранатові шедеври
  4. Таємниця граната «Мурашина кров». Найрідкіснішій и самий червоний гранат в мире

Один з найкрасивіших природних каменів - гранат

Один з найкрасивіших природних каменів - гранат. «Зерна» граната відрізняються якийсь особливо живий аурою і енергетикою. Вони дійсно надзвичайно схожі на зерна граната (фрукта). До речі, назва каменя з латинського «granatus» так і перекладається - «подібний зернам». Саме так його вперше назвав відомий свого часу середньовічний алхімік Альберт Магнус.

Гранат - дорогоцінний камінь. Його вартість може досягати до 10 000 доларів за карат в залежності від величини, відтінку і прозорості каменю.

Його вартість може досягати до 10 000 доларів за карат в залежності від величини, відтінку і прозорості каменю

Екстравагантний, дуже «смачний» камінь з соковитою, насиченою палітрою і дивовижним склоподібним блиском. Гранат має досить різноманітним забарвленням: у природі частіше зустрічається червоний і темно-червоний гранат, рідше оранжевий, фіолетовий, зелений, фіолетовий, чорний.

Яким би не був відтінок граната, цей камінь майже завжди можна дізнатися - настільки він особливий. Зерна граната володіють складними, фантастично красивими відтінками. Чарівні відтінки граната визначаються складом цього мінералу. Свій вишуканий червоний відтінок камінь отримав за рахунок високого вмісту заліза.

Гранат - камінь зрілих і досвідчених

Гранат вважається каменем закоханих. Щоб висловити своє визнання і любов, можна дарувати будь-які прикраси з гранатом - сережки, кільця, браслети, намиста і т.д.
Гранат - один з тих рідкісних каменів, які можна і потрібно дарувати. За старих часів вважалося, що магічні властивості граната багаторазово посилюються, коли він передається у спадок або дарується дуже близькою людиною. А ось вкрадені гранати, згідно з давнім легендам, приносять нещастя.

Гранатові персні символізують дружбу, любов і вдячність. Занадто юним красуням рекомендується бути обережніше з цим каменем - гранат може викликати сильну пристрасть і сильні любовні почуття. Можна сказати, що це камінь зрілих і досвідчених жінок. Гранат найбільше підходить пристрасним, амбітним леді, сильних духом і характером. Мінерал піднімає настрій, веселить серце, дарує бадьорість і оптимізм. У давнину вважався цілителем серця і головного мозку.

Цей красивий мінерал має безліч різновидів, які відомі світу під своїми окремими назвами. Гранати яскраво-червоного відтінку згідно сучасної класифікації називають піроп.


До поширених дорогоцінним різновидів гранатів відносяться:

  1. альмандин (пурпурний, фіолетовий),
  2. демантоид (зелений, золотисто-зелений),
  3. гроссуляр (жовтувато-зеленуватий),
  4. уваровит (смарагдово-зелений),
  5. спессартин (помаранчевий),
  6. андрадит (чорний, зелений, буро-червоний).

Цікаво розглядати гранат під різним освітленням, - забарвлення каменю змінюється як у «хамелеона». Найсоковитіші і яскраві фарби відкриваються погляду при сонячному світлі. При штучному освітленні той же камінь буде світитися вже іншим відтінком. Не менш цікавим, але вже іншим! Зелений гранат (демантоид), наприклад, ввечері при світлі ламп можна сплутати з жовтим гранатом (гроссуляра).


У Росії гранат довгий час називали «Веніса». Російський учений Володимир Даль у своєму «тлумачному словнику живої великоросійської мови» так описав гранат: «Веніса - викопне з числа чесних каменів, напівпрозоре, самого темного червоного кольору». Гранат яскраво-червоного кольору в старовину на Русі називали «карбункул», що означає «вугіллячко», а також «червчатий яхонт» ( «червоний яхонт»). Зелені різновиди граната в народі часто називали «оливинами».

Про гранаті люди дізналися більше 3000 років тому. В Античності і Середньовіччя гранат використовували досить часто, при цьому гранатами часто називали й інші камені схожого червоного відтінку до тих пір, поки вони не отримали свої власні назви. У старовинних джерелах збереглося безліч легенд і описів граната. Червоний гранат (піроп) описаний в Біблії як «живий вогонь, що висвітлює шлях Ною в темряві Всесвітнього потопу».

На Стародавньому Сході і пізніше - в Середньовіччі, камінь гранат був символом сталості, відданості і вірності. Вироби з таким каменем дарували один одному в знак поваги і дуже високого розташування. Вважалося, що власник каменя знаходить владу над людьми.


Стародавні монголи вважали священним червоний гранат піроп. У монгольському епосі гранат описаний як «краплі крові дракона». А в деяких священних книгах древніх монголів гранат фігурує як «застигає вогонь вулканів, що світиться в темряві». Вважалося, що володар цього мінералу здобуває владу над людьми і матеріальне благополуччя.

Давньосхідні чарівники вважали основним магічною властивістю граната - розпалювати пристрасть і любов. Згідно східним повір'ям, коли людиною опановувала пристрасть, роблячи його одержимим любов'ю, гранати на його руках спалахували пристрасним вогнем, знаходили неймовірний блиск і немов «наливалися кров'ю.

Згідно східним повір'ям, коли людиною опановувала пристрасть, роблячи його одержимим любов'ю, гранати на його руках спалахували пристрасним вогнем, знаходили неймовірний блиск і немов «наливалися кров'ю

У Стародавній Персії гранат шанувався як «королівський камінь». На поверхні найбільших зразків мінералу вирізалися зображення могутніх перських правителів, а також зображення богів. Такі твори мистецтва отримали назву «геми». Ці роботи приголомшливої ​​краси сьогодні можна побачити в кращих музеях світу - живі свідчення високої майстерності стародавніх художників-граверів.

Грузинська легенда про гранату

Одну з версій походження граната на Землі розповідає красива грузинська легенда. Грузинський цар шукав нареченого своєї єдиної коханої дочки. Щоб випробувати претендента, він придумав своєрідне випробування. Майбутній наречений повинен був відшукати три дозрілих плода гранатового дерева. Але це був не простий гранат. Плоди росли на єдиному гранатовому дереві в чудовому саду, розташованому в далекій млявої пустелі. Дерево то було чарівне. А прекрасний сад охороняли злі духи, повз яких неможливо було пройти непоміченим.

Один юнак виявився настільки сміливим, спритним і мужнім, що пройшов всі випробування і здобув чарівні плоди граната. Повернувшись додому, він застав царя вмираючим. У країні вибухнула негода і голод. Наречений зрозумів, що чарівні плоди можуть якось допомогти, і по черзі розкрив кожен гранат. Коли він надломив перший чарівний плід - грузинський цар схопився на ноги і повністю одужав. Коли юнак розкрив другий плід, в країні розцвіли сади, і дозрів величезний урожай, який врятував народ від голоду. А коли він відкрив третій гранат, - з нього посипалися дорогоцінні камінці, точь-в-точь схожі на зернятка стиглого фрукта граната. Камені розлетілися по всьому світу, і з тих самих пір до кожного, хто знайшов цей камінь, приходить любов і благополуччя.

Камені розлетілися по всьому світу, і з тих самих пір до кожного, хто знайшов цей камінь, приходить любов і благополуччя

В Європі гранат отримав широку популярність в 17-19 століттях. В ту епоху смаки й уподобання європейських модниць втілювали в розкішних ювелірних прикрасах прославлені чеські ювеліри. І оскільки в Богемії (Чехія) тоді відкрили великі родовища граната, цей чудовий дорогоцінний камінь відразу ж зійшов на п'єдестал високої європейської моди. Чеські піропи (червоні гранати) дивовижної чистоти і краси прославилися на весь світ! Після цього гранат полюбили в усіх кінцях світу. Гранат донині є обов'язковою прикрасою чеського національного костюма.

Гранат донині є обов'язковою прикрасою чеського національного костюма

Величезна популярність гранатів наступила в епоху романтизму. У 18-му столітті народилася знаменита «гранатова ювелірна техніка» ограновування дорогоцінних каменів у вигляді зерен. Композиції з гранатами часто створювалися з різних відтінків і різновидів граната - з альмандинів, демантоидов, уваровіти і т.д. Разом гранатові розсипи різних тонів виглядають просто божественно! Нерідко такі вироби прикрашалися перлами всіляких відтінків. Гранат настільки припав до смаку європейцям, що в моді дуже швидко з'явилися комплекти з гранатових сережок, перснів, кольє, брошок.

Знамениті гранатові шедеври

Ульріка фон Леветцов - муза прославленого Гете носила розкішні прикраси з богемських гранатів. Один комплект, що складається майже з п'ятисот соковитих червоних каменів, можна і сьогодні побачити Тршебеніцком музеї в Богемії.

Серед великих гранатів широко відомий гранат Артура Черча, який зберігається сьогодні в Британському музеї (6,21 метричних карат). Іншим розкішним зразком великого граната можна помилуватися в лондонському Геологічному музеї (12 метричних каратів).

Іншим розкішним зразком великого граната можна помилуватися в лондонському Геологічному музеї (12 метричних каратів)

Гранат вважається символом мудрого, чистого і доброго серця. Цей камінь любить людей шляхетних, вимогливих до себе, і недолюблює корисливих і властолюбних. Слабовольним людям мінерал не зашкодить, але і не зробить ніякої підтримки. Його вібрації не торкнуться енергетику таких людей. Відтінок граната більше інших каменів схожий на кров. А за старих часів, як відомо, дружбу і любов нерідко скріплювали кров'ю в прямому сенсі цього слова, - робили невеликі надрізи на долонях і міцно стискали руки, символічно «поєднуючи» кров один одного. Цей ритуал надавав почуттям і відносинам найвищий статус - священний. Саме тому «кривавий» відтінок граната визначав ставлення до мінералу як до священного каменя.

Саме тому «кривавий» відтінок граната визначав ставлення до мінералу як до священного каменя

Носити ювелірні вироби з гранатом необхідно дуже обережно - мінерал народжує сильні, пристрасні бажання, що може привести до втрати самоконтролю. При цьому гранат дарує своєму власникові силу і владу, сприяє множенню матеріальних цінностей. Активний мінерал живить потужною енергією, робить помітний тонізуючу дію. Тому носити гранат дуже корисно, але дотримуючись міру і прислухаючись до своїх відчуттів.

Якщо Ви любите подорожувати, - гранат стане кращим талісманом для Вас в поїздці. За старих часів вважалося, що камінь здатний захистити подорожнього від всіх нещасть і неприємностей в дорозі! Також за своєю енергетикою мінерал підходить реформаторам, людям духовно цілеспрямованим, чистим душею і думками.

Талісман з граната допомагає сімейному житті, сприяє налагодженню відносин з рідними і близькими, в тому числі з дітьми.

Одне з сильних властивостей граната - очищення житлових приміщень від негативної енергетики. Причому, вібрації каменю витісняють негативні енергії не тільки з території житла, але і з голови його мешканців, виганяючи погані і чорні думки.


Зелені гранати - одні з найкращих талісманів для представників бізнесу, священнослужителів і педагогів. Камінь налаштовує свого власника на високі матерії, відкриває очам і серцю божественну красу земного світу. Енергетика мінералу найкраще працює з чистою і світлою аурою людей чесних і безкорисливих. Людям з нечистою совістю зелений гранат нема уподобання.

Місце народження
Найбільші родовища граната знаходяться в Чехії. Тут багато століть добувають найякісніший гранат в світі. Також гранат видобувають в Україні, на Мадагаскарі, в Бразилії, Азербайджані, Австрії, США, Шрі-Ланці, Аргентині, Норвегії, Фінляндії, Канаді, ПАР.

У Росії територія видобутку гранатів - Урал, Чукотка, Карелія, Якутія. Зелені різновиди граната (уваровит, демантоид) добувають на Уралі, тому їх іноді так і називають - «уральський гранат». Свого часу в уральських скарбницях видобувалося величезна кількість гранатів зеленого відтінку.

Інше застосування граната

Завдяки своїй високій міцності, різні різновиди граната широко використовуються в промисловості в якості абразивного матеріалу. Як правило, це дрібні камені, а ось великі і високоякісні гранати йдуть в ювелірну обробку. Гранат використовується і в якості напівпровідникового матеріалу.


Гранат дуже люблять колекціонери. Кристали мають різноманітні привабливі кольори і форми. Розглядати гранатові самородки -невиразімое задоволення. У колекційному плані особливо цінні андрадіта, зелені демантоїди, медово-жовті топазоліти, смарагдово-зелені уваровіти.


магічні властивості
Червоний гранат - камінь любові, що збуджує сексуальність і любовні пристрасті. Ювелірні вироби з червоними гранатами веселять душу, дарують своїм власникам відвагу, волю і неймовірну витривалість, а також влада над людьми. Енергія граната наповнює оптимізмом і бадьорістю, проганяє погані думки.


Астрологи рекомендують одягати прикраси з гранатом Скорпіонам, Левам, Дівам і Ракам. Проявляти обережність відносно цього мінералу необхідно напористим Тельцям. У меншій мірі камінь допомагає Овнам, які далеко не завжди доводять розпочате до кінця, швидко «перегорить» і втрачаючи інтерес. Терезам і Водоліям найбільше підходять гранати зелених і золотистих відтінків.


Як зазначалося вище, вібрації і випромінювання граната викликають сильні пристрасті у своїх володарів. Тому мінерал підходить людям енергійним по життю, віддавши з головою будь-якої справи. Таких людей камінь всіляко підтримує, допомагає в справах, в любові, приносить матеріальне благополуччя, сприяє знаходженню найкращих рішень в складних життєвих ситуаціях. А ось безініціативні, пасивні і ліниві люди можуть відчути навіть легке роздратування від енергетики цього каменю. Занадто він енергійний і активний. Таким особам гранат носити можна, але не дуже часто.


Червоні гранати не лише додають пристрасті, але і допомагають знайти зрілий і мудрий погляд на речі і життєві обставини. Зелені гранати покращують інтуїцію своїх власників, сприяють розвитку екстрасенсорних здібностей, а також вчать раціонально витрачати свій час і кошти. Постійне носіння граната допомагає завжди бути в піднесеному настрої, в емоційної ейфорії. Якщо власниці граната потрібно спокій і відпочинок-краще на якийсь час зняти вироби з цього каменю.


У стародавніх манускриптах донині зберігаються записи про таємничу силу граната. Якими тільки епітетами ні винагороджений цей красивий камінь - «звеселяючий серце», «бадьорить», «життєрадісний» і т.д. Першими по достоїнству оцінили магічні властивості граната не жінки, а чоловіки, що носили його з собою як талісман, який захищав від нападів і ран. Про магічні властивості граната ходили справжні легенди. Перш за все, цей камінь цінувався за здатність дарувати своєму власникові владу над людьми. Саме тому аж до епохи раннього середньовіччя в Європі гранат носили переважно чоловіки, найчастіше - у вигляді розкішних перснів.


На красу каменю звернули увагу жінки, і незабаром красуні стали прикрашати себе чудовими ювелірними виробами з гранатами різних відтінків. Пізніше виявилися магічні властивості мінералу, що допомагають полегшити пологи. До середини середньовіччя в Європі і жінки, і чоловіки однаково високо цінували гранат. Дуже популярні були гранатові персні, які дарували один одному в знак дружби і любові. Вважалося, що гранат проганяє чорні думки, охороняє любов і здатний запобігти зраду.

Вироби з гранатом вважаються талісманами творчих людей - поети і художники, скульптори та дизайнери, стилісти і актори можуть носити цей камінь без обмежень. Вібрації мінералу подарують творче натхнення і енергетичний підйом, допоможуть бачити і творити.

Лікувальні властивості
З давніх-давен вважалося, що гранат прискорює загоєння самих різних пошкоджень в організмі людини - це і переломи, і рани, і травми. Наприклад, хрестоносці в походи брали з собою великі гранатові персні, які захищали їх від хвороб і поранень в бою. За старих часів гранат використовувався для зупинки кровотечі.


Сучасні літотерапевт використовують гранат при відновлювальних процедурах, що стосуються лікування системи травлення, органів дихання, а також відновлення імунітету.

Кожна різновид граната володіє своїми цілющими властивостями:

  1. Червоні гранати сприяють лікуванню захворювань серцево-судинної і ендокринної системи, роблять позитивний вплив на травлення.
  2. Прозорі гранати лікують слизову оболонку, нормалізують роботу підшлункової залози і кишечника.
  3. Зелені гранати роблять цілющий вплив на нервову систему, лікують лімфатичну систему, кровоносну систему.
  4. Жовті і коричневі гранати допомагають лікувати зовнішні захворювання: шкірні висипи та хвороби, алергію, опіки і т.д. А також надають позитивний вплив на роботу кишечника.

А також надають позитивний вплив на роботу кишечника

Гранат допомагає вилікуватися від захворювань серця, знижує ризик інсульту. Покращує мозковий кровообіг. Зміцнює імунітет, нормалізує тиск. Полегшує самопочуття при гострій депресії. Допомагає лікувати анорексію (втрату ваги).

У вигляді намиста гранат сприяє полегшенню головного болю. А якщо носити його в золотій оправі у вигляді кільця на середньому пальці правої руки, - позбавить від мігрені.

У давньосхідної практиці гранат використовувався як засіб для зняття жару, для лікування ангіни і запалень дихальних шляхів. При бронхітах, захворюваннях горла і запаленні легенів рекомендуються гранатові намиста, а також кулони або будь-які гранатові прикраси в срібній оправі.

При бронхітах, захворюваннях горла і запаленні легенів рекомендуються гранатові намиста, а також кулони або будь-які   гранатові прикраси   в срібній оправі

Таємниця граната «Мурашина кров».
Найрідкіснішій и самий червоний гранат в мире

У сполучення Штатах Америки є Одне місце, широко відоме під назв «Чотири Кута». Справа в тому, що на цьому відносно невеликому клаптику землі людина знаходиться одночасно в 4-х американських штатах: Нью-Мехіко, Юта, Аризона, Колорадо. Місце знаходиться на стику цих штатів, зовсім недалеко від «Долини монументів». Це велика частина плато Колорадо, місце надзвичайно красиве і добре відоме серед розбірливих мандрівників. Тут же знаходиться резервація індіанців племені навахо. Фактично напівпустеля з мальовничим скелястим ландшафтом.

Флора і фауна цієї місцевості, звичайно, специфічна. Але особливу популярність у туристів завоювали величезні мурашники висотою до 3-х метрів!

Причому тут камінь гранат?

Про все по порядку. Дощ в цих краях - велика рідкість. Але як тільки він проходить, на п'ятачок під назвою «4 кута» з'їжджається безліч допитливих людей, які збираються навколо мурашників і починають їх розглядати найуважнішим чином. Але об'єктом їхньої уваги, як може здатися на перший погляд, є зовсім не мурахи.

На розмитою дощем поверхні мурашника оголюються дрібні скловидні камінці червоного кольору - так звана «мурашина кров»! Від інтенсивності дощу залежить велика кількість «мурашиної крові», яку збирають тут після кожного дощу. Це рідкісна різновид граната - Anthill Garnet, або як його ще називають «гранат з мурашиної гори».

У класифікації мінералів камінь носить назву «хром-піроп».
Саме «мурашина кров» є найбільш рідкісним різновидом граната. Дуже гарний мінерал кривавого відтінку з розкішним склоподібним блиском.
Вважається найбільш корисним гранатом в світі, - колір цього різновиду найбільш насичений криваво-червоним відтінком.

«Мурашиний гранат» взагалі не містить в своєму забарвленню коричневий колір, тому виглядає просто вражаюче. У Сполучених Штатах такий мінерал називають ще «арізонським рубіном», такий цінний і гарний камінь!

Але ось що унікально: гранати в цих краях зовсім не зустрічаються, - їх знаходять виключно в мурашниках! Як тільки знайшли «мурашину кров», місцеві жителі дуже зраділи, припустивши, що можна вести промисловий видобуток такого розкішного граната. Але минав час, одна гірничодобувна компанія змінювала іншу, а родовищ граната знайти так і не вдалося! Геологи і промисловці витрачали гроші на пошуки гранатових покладів, прокладали глибокі шахти, в тому числі під мурашниками. Немає граната!

Неймовірно, но факт. Як і чому шматочки прекрасного каменя виявляються на мурашниках, вчені до цих пір не знайшли чіткої відповіді. Також достовірно не встановлено, чи приймають мурахи безпосередню участь в процесі підняття на поверхню мінералу, або ж вони побудували свої конструкції на вже утворених і вийшли на поверхню каменях. Цікаво, що камені є опорними точками розкішних мурашиних «палаців». Зустрічаються в мурашниках і інші мінерали, але в дуже незначних кількостях. Найбільше каменів саме цієї рідкісної породи.

Хром-піропи в незначній кількості зустрічаються в інших частинах планети. За хімічним складом вони абсолютно ідентичні. Обсяг змісту «крові» в забарвленні може дещо змінюватись, але чарівний червоний колір каменю точно такий же.

Anthill Garnet перекладається як «гранати з мурашника». Досвідчені геммологи і мінералоги світу прекрасно знають про цей камінь. Багато з них, буваючи поблизу від незвичайних місць, не можуть відмовити собі в задоволенні відвідати «4 кута», помилуватися цим дивом природи і захопити на пам'ять камінчик «мурашиної крові». Як правило, екземпляр такого виду граната є одним з кращих в професійних колекціях природних каменів.

Знають про «мурашиному гранаті» і ювеліри. Прикраси з нього особливо цінні. На ринку камінь є великою рідкістю. Його завжди охоче купують. Вартість Anthill Garnet періодично змінюється - і це не дивно, оскільки таємниця «мурашиної крові» до сих пір не розгадана, і обсяги видобутку мінералу в світовому масштабі мізерні.

Причому тут камінь гранат?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация