Максим Мирович: Життя в сьогоденні СРСР: фоторепортаж - блог - останні новини України - фото

Чи не перестаю дивуватися фанатам СРСР - розповідаючи про чудову і прекрасне життя в цій країні, вони ілюструють свої статті постановочними картинками з радянської наочної агітації, причому найчастіше це навіть не фото, а художні малюнки з агіт-плакатів - ось щасливі радянські громадяни приходять в ломиться від наїдків магазин, ось їм безкоштовно пропонують на вибір відразу десять автомобілів, а ось їх вмовляють безкоштовно заселитися в десятикімнатна квартиру з видом на Кремль. Прямо не життя, а малина - тільки рот встигай відкривати і ловити падаючі з неба цукерки.

Однак реальне життя в СРСР була далека від цих фантазій - і щоб її побачити, потрібно дивитися не на малюнки, а на фото тієї епохи. Сьогодні я покажу вам фотознімки професійних радянських фотографів, які у вільний від роботи час займалися побутовим фото - і були змушені свого часу знищити частину своїх фотоархівів за звинувачення в "очорненні соціалістичної дійсності".

Фотографів звуть Володимир Соколан, Володимир Воробйов та Олександр Трофимов - вони створили творчу групу "трива", працювали фотографами при Кузнецькому металургійному комбінаті, плюс знімали все те, що відбувається навколо; головний принцип роботи фотографів був таким - повна відмова від ретуші і постановочних кадрів.

Отже, в сьогоднішньому пості - заборонені в СРСР документальні фото, на яких показано життя в сьогоденні СРСР.

02. Одна з найбільш відомих фотографій "трива", зроблена в Новокузнецьку в 1982 році, називається "приймальники склотари". Дивлячись на це фото, чомусь згадую сумний афоризм - "в СРСР все було відмінно, шкода лише що пляшки брали тільки без етикеток".

Дивлячись на це фото, чомусь згадую сумний афоризм - в СРСР все було відмінно, шкода лише що пляшки брали тільки без етикеток

03. А цей знімок називається "Новосел Ордженікідзевський району", зроблений в 1984-му році. Як бачите, реальність дещо відрізняється від постановочних плакатів, де щаслива сім'я в сонячний день в'їжджає в новісінький під'їзд з ідеальним газоном навколо.

Як бачите, реальність дещо відрізняється від постановочних плакатів, де щаслива сім'я в сонячний день в'їжджає в новісінький під'їзд з ідеальним газоном навколо

04. Бригада ізолювальницею на пообідній відпочинок, 1978 рік. Відмінне фото, яке має протверезити всіх фанатів СРСР, які мріють туди повернутися і "є краще в світі морозиво і крабові палички". Життя в СРСР - це зовсім не морозиво і цукерки, а каждодненвний важка праця, про безпеку якого ніхто особливо не думав. Зверніть увагу на постаті робітниць - вони такі повні зовсім не від того, що багато їдять, а від постійної роботи з шкідливими речовинами.

Зверніть увагу на постаті робітниць - вони такі повні зовсім не від того, що багато їдять, а від постійної роботи з шкідливими речовинами

05. "Вихід зміни з шахти Распадська". Не знаю, що бачите на цьому фото ви - я бачу лише виснажених і стомлених людей, зовсім не схожих на вічно веселих і чистеньких робітників з радянських агітаційних фільмів. Ну що, вже хочете "назад в СРСР", полізе в шахту?

Ну що, вже хочете назад в СРСР, полізе в шахту

06. А цей знімок фотографи назвали "Перекур на газовому балоні" (насправді на кисневому, але не суть). Як то кажуть - без коментарів.

Як то кажуть - без коментарів

07. Так, тепер давайте подивимося на транспорт, знімок називається "Центральний ринок на вулиці Курако" і зроблений в 1983-му році. Зверніть увагу на брудний і весь якийсь пом'ятий автобус ...

Зверніть увагу на брудний і весь якийсь пом'ятий автобус

08. А ось поламаний особистий автомобіль, знімок 1981 року. Нормальних автосервісів в ті роки не існувало, і фактично кожен автомобіліст повинен був бути одночасно і автомеханіком, і автослюсарем, іелектротехніком; в одному безсмертному тексті про те, як "повернутися назад в СРСР", серед іншого пропонувалося купити який-небудь старий автомобіль і постійно його лагодити.

Нормальних автосервісів в ті роки не існувало, і фактично кожен автомобіліст повинен був бути одночасно і автомеханіком, і автослюсарем, іелектротехніком;  в одному безсмертному тексті про те, як повернутися назад в СРСР, серед іншого пропонувалося купити який-небудь старий автомобіль і постійно його лагодити

09. "Старша сестра. Новокузнецький аеропорт" - фотознімок 1979 року. Дівчинці доводиться сидіти на вулиці з речами і молодшим братом.

Дівчинці доводиться сидіти на вулиці з речами і молодшим братом

10. Кілька фотознімків реальної радянської торгівлі. На заголовному фото в пості працівники магазину розрубують, судячи з усього, якісь коров'ячі туші (прямо на землі), а ось цей кадр називається "продаж баранячих кісток". Ви зараз купили б таке? А в СРСР, як бачите, навіть за такою поганню, що продається в антисанітарних умовах, вишикувалася черга ...

А в СРСР, як бачите, навіть за такою поганню, що продається в антисанітарних умовах, вишикувалася черга

11. Дуже страшне фото 1984 года, називається "Суповий набір" - бабуся змушена рубати якусь тельбухи на суп - на якийсь колоді у дворі, застеленій газетою "Правда".

Дуже страшне фото 1984 года, називається Суповий набір - бабуся змушена рубати якусь тельбухи на суп - на якийсь колоді у дворі, застеленій газетою Правда

12. А це - вулична торгівля якимись дефіцитними динями.

А це - вулична торгівля якимись дефіцитними динями

13. Люди в черзі. Без коментарів.

Без коментарів

14. Є у "трива" і приголомшливі кадри, присвячені "щасливому радянському дитинству" . Ось цей кадр, зроблений в 1985 році, називається "Батьківський день в піонертаборі" - людей тримають за закритими воротами. Ну що, вже хочеться туди повернутися? На мій погляд, фото сильно нагадує атмосферу якоїсь тюряги.

На мій погляд, фото сильно нагадує атмосферу якоїсь тюряги

15. Ще табір, фото називається "Покарання". У радянських таборах, дитячих садах і т.д. було поширене покарання, коли дитину за якийсь незначний проступок змушували голяка довго стояти на одному місці - або в кутку, або за дверима, або навпаки в центрі кімнати. Віддали б свою дитину в такий табір, де якась жирна Миклуха так над ним би знущалася?

Віддали б свою дитину в такий табір, де якась жирна Миклуха так над ним би знущалася

16. Шкільна "практика", що більше нагадує тужливий побут якогось будбату - школярі в легкому одязі вичерпують совковими лопатами гігантську калюжу. Упевнений, у всіх мокрі ноги і третина завтра захворіє з температурою - винних у цьому, зрозуміло, "не буде".

Упевнений, у всіх мокрі ноги і третина завтра захворіє з температурою - винних у цьому, зрозуміло, не буде

17. А ось це фото може бути страшніше всіх попередніх, разом узятих. Знімок зроблений в 1983 році і називається "Кафедра дитячої ортопедії. Очікування прийому у лікаря". Питання про те, чому в "великій країні", що робить ракети, а також в області балету і т.д. дитячі лікарні виглядають ОСЬ ТАК, я залишу для вас.

дитячі лікарні виглядають ОСЬ ТАК, я залишу для вас

18. Сюрреалістичне фото дворової естради. "Рішення XXVI з'їзду КПРС виконаємо", "Програму світу підтримуємо і схвалюємо".

Рішення XXVI з'їзду КПРС виконаємо, Програму світу підтримуємо і схвалюємо

19. Зараз покажу ще кілька фотознімків дозвілля трудящих, але спершу ось це - якийсь дідусь копається в горі викинутої підгнилого капусти - капусту вивалили під вікна якогось (швидше за все) гуртожитку. На задньому плані - гігантська фреска з Леніним.

На задньому плані - гігантська фреска з Леніним

20. "Масляна на площі Леніна" - знімок зроблений в Новокузнецьку в 1983 році. Черга "стражденних" вишикувалася за дешевим кріплених вином, яке, судячи з усього, прямо тут і буде розпито - про це говорять одноразові стаканчики, надіті на пляшки одним з покупців.

Черга стражденних вишикувалася за дешевим кріплених вином, яке, судячи з усього, прямо тут і буде розпито - про це говорять одноразові стаканчики, надіті на пляшки одним з покупців

21. А ось це - вже процес споживання "міцного". На задньому плані знімка, найімовірніше, якийсь місцевий Будинок культури.

На задньому плані знімка, найімовірніше, якийсь місцевий Будинок культури

22. Страшні наслідки цих "алкогольних розпродажів" і в цілому толератность відношення до алкашам в СРСР - на доріжці в парку валяється зовсім молодий хлопець, на лавочці залишився стояти стограмовий стаканчик і хліб, щоб "занюхувати". На задньому плані як ні в чому не бувало грають діти ...

На задньому плані як ні в чому не бувало грають діти

23. Ще один товариш, що зайшов "почитати" в букіністичний магазин.

Ще один товариш, що зайшов почитати в букіністичний магазин

24. І ось ще. На цьому знімку страшно все - молодий чоловік, допівшійся до нестями і валяється на асфальті, байдужа натовп навколо, чи не звертає на нього ніякої уваги і пара, що сидить прямо біля ніг байдужого тіла і поїдає "найсмачніше в світі морозиво".

На цьому знімку страшно все - молодий чоловік, допівшійся до нестями і валяється на асфальті, байдужа натовп навколо, чи не звертає на нього ніякої уваги і пара, що сидить прямо біля ніг байдужого тіла і поїдає найсмачніше в світі морозиво

25. Потім цим людям ще розкажуть про те, як "Захід за планом Даллеса споює СРСР" і про те, що у нас, на відміну від капіталістичних держав, "вся влада належить народу".

Потім цим людям ще розкажуть про те, як Захід за планом Даллеса споює СРСР і про те, що у нас, на відміну від капіталістичних держав, вся влада належить народу

В одному з інтерв'ю фотограф Володимир Соколан, відповідаючи на питання, чи хотів би він повернутися назад в СРСР, відповів - "Ні, не хочу. Я в ньому вже був. Навіщо двічі наступати на одні й ті ж граблі? Може, комусь і недостатньо одного разу, а мені вистачило цілком. Якщо ці знімки не переконують людей, що повертатися туди більше не треба - то заради бога, нехай наступають на ці граблі. Коли-небудь вони все ж навчаться ".

А ви хотіли б повернутися в такий СРСР ?

Що б ви там робили?

Ти ще не підписаний на наш Telegram ? Швидко тисни!

Ну що, вже хочете "назад в СРСР", полізе в шахту?
Ви зараз купили б таке?
Ну що, вже хочеться туди повернутися?
Віддали б свою дитину в такий табір, де якась жирна Миклуха так над ним би знущалася?
Навіщо двічі наступати на одні й ті ж граблі?
Що б ви там робили?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация