Максим Дунаєвський

  1. згадуючи дитинство
  2. Кінокомпозитор Максим Дунаєвський
  3. Робота дружбі не перешкода
  4. Вітер змін
  5. Максим Дунаєвський в полоні жіночих чар
  6. Новий час

Можна з упевненістю сказати, що, всупереч розхожій прислів'ї, природі ніколи було відпочивати на дитину генія, коли на світ з'явився Максим Дунаєвський Можна з упевненістю сказати, що, всупереч розхожій прислів'ї, природі ніколи було відпочивати на дитину генія, коли на світ з'явився Максим Дунаєвський. Йому довелося поєднати в собі весь творчий потенціал обох батьків - людей видатних і неординарних. Він з цим благополучно впорався, ставши найвідомішим композитором. Багато пісень Максима Дунаєвського ( «Подзвони мені, подзвони!», «Вітер змін», «Все пройде», «Ворожка») із задоволенням наспівують люди різного віку на різних континентах, адже вони дивно мелодійні і приголомшливо позитивні. Саме з цієї причини в його творчість важко не закохатися.

згадуючи дитинство

Максим Ісаакович за своє життя написав сотні пісень, був композитором в декількох десятках улюблених усіма фільмів, автором мюзиклів, його ім'я гриміло на весь Радянський Союз і зараз музика Дунаєвського затребувана - з ним працювали і продовжують співпрацювати відомі виконавці країн СНД.

Ще гриміла канонада Другої світової війни, тяготи і позбавлення доводилося терпіти мільйонам людей у ​​всій Європі. Ось в такий нелегкий час 15 січня Ще гриміла канонада Другої світової війни, тяготи і позбавлення доводилося терпіти мільйонам людей у ​​всій Європі 1945 року в родині композитора Ісаака Дунаєвського і його цивільної дружини - балерини Зої Пашкової - народився син Максим.

Знаменитий батько був поглинений роботою і не міг дати синові стільки уваги, скільки б того хотів. Але Максим з самого дитинства був захоплений мистецтвом і долучений до світової скарбниці музики: все найновіше, популярне і цікаве з'являлося в їхньому будинку раніше, ніж у інших. На жаль, в 1955 році, коли Максиму виповнилося всього 10 років, від серцевого спазму помер батько. Матері довелося залишити службу в театрі і цілком зайнятися вихованням сина. Вона ніколи не примушувала його чимось займатися, не обмежувала свободу і не прив'язувала до себе всіма силами. Пізніше він зізнався, що саме така модель виховання виявилася в його конкретному випадку найбільш дієвою. Хлопчик із задоволенням навчався в музичній школі, виявляв неабиякі здібності, був всебічно розвинений і освічений.

До речі, після смерті батька Максиму довелося довго оббивати пороги владних інстанцій, щоб його визнали сином Ісаака Дунаєвського. Оскільки шлюб батьків не був зареєстрований і з першої своєю дружиною Ісаак Осипович ні розлучений, то Максим вважався незаконнонародженим дитиною. Щоб домогтися законного статусу, потрібно спеціальну постанову Радміну СРСР.

Кінокомпозитор Максим Дунаєвський

Успіхи в музичній школі допомогли йому прокласти шлях в училище при Московській консерваторії імені П. І. Чайковського . Успіхи в музичній школі допомогли йому прокласти шлях в училище при Московській консерваторії імені   П Там він став студентом теоретико-композиторського факультету і всі роки навчання писав виключно класичні твори. Про естраді або музиці для кіно Максим Дунаєвський і не думав. Більш того, все це він вважав справою несерйозним, а сам жанр і зовсім нікому не потрібним. Йому пощастило навчатися у великих майстрів свого часу - Альфреда Шнітке, Тихона Хреннікова, Андрія Ешпая і Дмитра Кабалевського. При таких педагогів та при його генетичних задатках хіба може не розвинутися справжній талант.

Тільки мрії про класичну музику нещадно розбила одна доленосна зустріч. Відбулася вона в студентському театрі при МДУ. Там-то його керівники Ілля Рутберг і Марк Розовський і долучили Дунаєвського до музики для театру. Симфонічні та вокальні твори стали не єдиною його пристрастю. В середині 1960-х років у Максима Дунаєвського прокинувся творчий інтерес до музики для театру і кіно.

Дороговказ повела його в правильному напрямку, адже саме твори до кінострічок зробили Максима Дунаєвського відомим і улюбленим мільйонами кіноглядачів. Дороговказ повела його в правильному напрямку, адже саме твори до кінострічок зробили Максима Дунаєвського відомим і улюбленим мільйонами кіноглядачів А з розвитком кіноіндустрії, відкривалися нові горизонти і перед композитором. Фільми, які стали легендарними, принесли йому небувалий успіх - «Д'Артаньян і три мушкетери», «Карнавал», «Мері Поппінс, до побачення!», «У пошуках капітана Гранта» і десятки інших. Він заслужив визнання своїм надзвичайним талантом і працьовитістю, а не знаменитим прізвищем або чиїмось заступництвом. Такому запаморочливому злету могли позаздрити навіть самі маститі композитори СРСР. До слова, конкуренція в їх середовищі в той час був не на жарт, а кіностудії працювали тільки з кращими з кращих, адже музика так само важлива в фільмі, як і гра акторів.

Робота дружбі не перешкода

з Михайлом Боярським

Його робота у фільмі про пригоди трьох мушкетерів стала щасливою випадковістю. Виявляється ще за кілька років до його появи Максим Дунаєвський у співпраці з Марком Розовським і поетом Юрієм Ряшенцева створили мюзикл про друзів-мушкетерів, який з успіхом йшов на сцені Театру юного глядача. Популярна постановка надихнула режисера Юнгвальда-Хількевича створити повноцінний багатосерійний фільм. Було б нерозумно відмовлятися від наявного матеріалу, який звучав у мюзиклі, тому робота закипіла.


Тоді ж в житті Максима Ісааковича з'явилися «улюблені виконавці» - Михайло Боярський , Микола Караченцов , Павло Сміян, Жанна Різдвяна , Які стали популярними в тому числі і завдяки пісням композитора. З Миколою Караченцовим їх пов'язує не тільки творчість, а й міцна сорокарічна дружба, а також спільна любов до тенісу. У 1994 році вони навіть записали авторський диск «Моя маленька леді» (він був випущений два роки по тому, в 1996). У той же час Максим Ісаакович продовжував писати музику для телеспектаклів і мюзиклів «У пошуках капітана Гранта», «Тили-тили-тісто ...», «Дванадцять стільців» і інших.

Вітер змін

Розпад Радянського Союзу подвиг композитора спробувати щастя в Голлівуді. Він дев'ять років працював там над створенням музики до кінофільмів, але пізніше зізнався, Розпад Радянського Союзу подвиг композитора спробувати щастя в Голлівуді що нічого знаменного не створив, бо повноправно влитися в індустрію «Фабрики мрій» йому не вдалося. З цією проблемою зіткнулися багато радянських зірки естради і кінематографа, які зважилися виїхати до Сполучених Штатів Америки. Вони там просто не змогли знайти гідного застосування своєму таланту.

Композитор в Голлівуді повинен пройти від самих низів, щоб до середнього віку хоч чогось досягти. А у віці Максима Ісааковича починати з нуля було просто неможливо, тому він повернувся в Росію і швидко знову потрапив в топ-лист найуспішніших авторів музики.

Молоде покоління полюбило творчість композитора за його музику до фільмів «Кордон. Тайговий роман »,« Утьосов . Пісня довжиною в життя »,« Повернення мушкетерів ». Він анітрохи не шкодує про роки, проведені за океаном, навпаки, радий можливості навчитися новому, пізнати тонкощі світової кіноіндустрії, поспостерігати за роботою іноземних колег. Можна сказати, що США дали поштовх новому розвитку Дунаєвського.

Максим Дунаєвський в полоні жіночих чар

Паралельно з нотатками про творчі успіхи Максима Дунаєвський можна настільки ж часто прочитати повідомлення про його бурхливого особистого життя. Хоча ні донжуаном, ні ловеласом вони себе не вважає. У нього було сім дружин, і ростуть троє дітей від різних шлюбів.

У нього було сім дружин, і ростуть троє дітей від різних шлюбів

з Наталією Андрейченко і сином Дмитром

Однією з його обраниць була виконавиця ролі Мері Поппінс - Наталія Андрейченко. Недоброзичливці подейкували, що роман з композитором допоміг Наталі отримати головну роль. Насправді ж вона вже була затверджена, а робота над доброю і повчальною кінокартиною «Мері Поппінс» їх зблизила. До фільму про чарівну няні Дунаєвський написав музику, але він стверджує, якого не просував дружину на цю роль - все вийшло само собою, без його участі ...

З нинішньою дружиною Мариною він живе майже 15 років і зізнається, що вона вже точно остання. Марина знала, що бути дружиною видатного композитора буде нелегко, адже іноді Максим Ісаакович по кілька днів не виходить зі студії, поки йде інтенсивна робота над черговим шлягером. Втім, він говорить, що творчий процес не повинен ставати для нього рутиною, яка затягує якимись зобов'язаннями і перетворюючись в ремесло. Це для сімейно пари сущі дрібниці, тому що їх об'єднує справжнє почуття, діти і мрії про майбутнє. Дунаєвський не любить жити одним днем і завжди будує плани на завтра.

Новий час

Максим Ісаакович зараз все більше займається мюзиклами, ніж композиціями для естрадних виконавців. Останньою з його театральних музичних постановок стала немеркнуча історія про любов і відданість «Червоні вітрила», в якій 27 вокальних номерів. Тільки уявіть, весь матеріал композитор написав всього за три дні! А мюзикл «Любов і шпигунство» він створював спеціально для Лариси Доліної, тому що саме її вважає найкращою вокалісткою країни. У цій постановці він приміряв на себе не тільки роль композитора, але ще і художнього керівника. Ось такий він різносторонній і багатогранний.

Ось такий він різносторонній і багатогранний

з дружиною Мариною і дочкою Поліною

При цьому Максим Дунаєвський творить від серця, що не намагаючись підігнати свої твори під сучасний формат, і вважає це запорукою своєї популярності. За радянських часів його дорікали за те, що в пік популярності диско, він писав композиції романтичного ухилу і навіть виконавці не вірили в успіх. Але чуття його ніколи не підводило, і пісні ставали шлягерами. Тому він не зраджує своєму принципу - не потрібно сліпо слідувати моді, публіку необхідно вести за собою.

Творець музики, що стала частиною культурної спадщини країни, якої вже немає, володіє дивовижною здатністю не губитися в різних життєвих ситуаціях, виживати за будь-яких катаклізмів, при цьому насолоджуватися життям і продовжувати складати музику на всі часи.

ФАКТИ

Старший син Максима Дунаєвського Дмитро живе в Швейцарії, де працює фінансистом, середня дочка Аліна пішла по стопах батька, і займається музикою у Франції зі своєю групою Markize, а школярка Поліна вже захоплена театром.

***

Ісаак Дунаєвський був родом з Полтавської області. І Максима Дунаєвського з Ісаак Дунаєвський був родом з Полтавської області Україна пов'язують не тільки коріння і давня дружба з композитором Юрієм Рибчинським. Ще в 1977 році він організував музичний колектив «Фестиваль», до складу якого запросив полтавську групу «Краяни». Вони займалися озвучуванням пісень до кіно і мультфільмів. А дебютної записом стали композиції до «Трьох мушкетерів».

***

Благодійний фонд, який очолює Максим Дунаєвський, займається підтримкою молодих обдарувань, організовує їм стажування та культурні проекти. За цю діяльність і досягнення в напрямку мистецтва для дітей його і нагородили орденом Буратіно, як активного вихователя в них доброти, честі і почуття прекрасного.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация