Максим Решетніков. біографія

Ім'я: Решетніков Максим Геннадійович Дата народження: 11 липня 1979 Місце народження: Перм Посада: губернатор Пермського краю

Дитинство і освіта

Максим Решетніков народився в Пермі влітку 1979 року. Інформації про його батьків у відкритих джерелах немає.

Про своє дитинство політик розповів якось в інтерв'ю, що він ріс «серед реальних пацанів», хоча сам при цьому скоріше був «ботаном». Але таким, з яким краще не зв'язуватися.

І вундеркіндом, можна додати. Після закінчення середньої школи Решетніков надійшов в Пермський державний університет, де навчався відразу на двох факультетах. Перший - економічний - він закінчив екстерном, вмістивши стандартну п'ятирічку в три роки. Решетніков придбав спеціальність «математичні методи і дослідження операцій в економіці». Через два роки він освоїв спеціальність «лінгвіст, перекладач» в тому ж вузі.

Решетніков - кандидат економічних наук. Дисертацію він захистив з надзвичайною швидкістю, вже в 2003 році. На прикладі Пермської області Решетніков розглянув принципи і моделі управління економікою регіону на основі фінансових потоків.

Чи не скиснути

Якимось чином Максим Володимирович примудрявся не тільки вчитися відразу на двох факультетах і писати дисертацію, а й працювати. Ще в 1998 році 19-річний студент влаштувався на роботу в ЗАТ «Прогноз». Фірма займалася розробкою програмного забезпечення для бізнес-аналітики і, як пишуть деякі ЗМІ, технологічні рішення для держструктур.

Багато однокурсники Решетнікова пішли працювати в банки «і там скиснули», як висловився Максим Володимирович. Він сам киснути не хотів і вважав за краще держслужбу.

Кар'єра в регіональній адміністрації

У 20 з невеликим, у 2000 році, Решетникова покликали до відділу планування бюджетних доходів і витрат адміністрації Пермської області. Через два роки він очолив відділ, потім став керівником відділу регіональних фінансів та інвестицій, став заступником начальника Головного управління економіки регіональної адміністрації.

Змінив ще кілька посад - голова комітету з розвитку системи державного управління, потім перший заступник голови департаменту планування Пермської області. Ту ж посаду займав і після злиття області з Комі-Перм'яцький автономним округом.

У 2006 році Решетніков став першим заступником голови адміністрації губернатора Пермського краю.

Москва як школа

А ще через рік, як тодішній губернатор краю Олег Чиркунов, спрацював регіональний соціальний ліфт, і перспективного чиновника зманили в Москву. Як зізнавався Чиркунов, відпускати його було шкода.

Зате Решетніков отримав воістину безцінний управлінський досвід. За роки роботи в Москві він встиг попрацювати поруч з Володимиром Путіним і Дмитром Медведєвим.

«Я знаю зсередини, як працюють міністерства. Я, напевно, практично з усіма заступниками голови уряду в Білому домі маю досвід взаємодії, причому найчастіше багаторічний. Це розуміння того, як вибудовується і реалізується державна політика », - розповідав потім Максим Володимирович.

столичні рівні

Кар'єру в Москві Решетніков почав з посади заступника директора Департаменту міжбюджетних відносин Міністерства регіонального розвитку. У період з червня 2008 року по квітень 2009-го він очолював міністерський Департамент моніторингу та оцінки ефективності діяльності органів державної влади суб'єктів Російської Федерації.

У лютому його включили в першу сотню резерву управлінських кадрів, що знаходяться під патронатом президента. Їм тоді був Дмитро Медведєв, який нарікав, що «немає лавки запасних», і щоб знайти кадри для заміщення вищих посадових осіб в регіонах. Так що перспективний уродженець Пермі не міг залишитися без уваги.

Решетнікову тоді виповнилося 30. У квітні він не побоявся повернутися до Пермі до Чиркунову, вважаючи за краще малу батьківщину столиці батьківщини великий. Але не надовго. У жовтні того ж року Решетнікова забрали назад в Москву.

Голова уряду Володимир Путін розпорядився призначити Максима Володимировича директором департаменту державного управління, регіонального розвитку і місцевого самоврядування Апарату уряду РФ. Його тоді очолював Сергій Собянін.

У команді Собяніна

Як пишуть ЗМІ, ініціатором запрошення Решетникова в апарат федерального уряду стала Анастасія Ракова, одна з найближчих до Собяніну фігур. Тоді вона очолювала його секретаріат.

Решетникова Ракова знала ще по спільній роботі в міністерстві регіонального розвитку. І йдучи слідом за Собянін в мерію Москви, знову покликала Максима Володимировича в команду.

Спочатку він отримав посаду першого заступника керівника апарату мера і уряду Москви Спочатку він отримав посаду першого заступника керівника апарату мера і уряду Москви. А в квітні 2012 року зайняв крісло міністра міського уряду Москви, керівника Департаменту економічної політики та розвитку міста.

Як пізніше відзначали колеги, успішні реформи пройшли практично у всіх сферах, які курирував Решетніков - економіка, фінанси, тарифи, міграція, податки. При цьому в період кризи Решетніков відмовився від скорочення витрат на московський соціальний пакет для пенсіонерів та інших пільговиків.

Сам Собянін охарактеризував підлеглого як ефективного управлінця.

без сантиментів

У 2009 році, працюючи в Пермському краї, Решетніков організував відставку глави Чайковського району Юрія Вострикова. Цього бажав губернатор.

Звільнення глав району з ініціативи регіональних влад політологи сприйняли без схвалення. Сам Решетніков пояснював, що контроль за муніципалітетами необхідно посилювати, а право ініціювати звільнення мерів у глав регіонів не є втручанням в діяльність муніципалітетів. І контроль за ним треба посилювати.

Лобісти: за і проти

Решетніков сприяв відходу з уряду Москви Андрія Шаронова, колишнього помічника Германа Грефа. Як розповідали в мерії, той пропонував розробляти правила регулювання бізнесу разом з підприємцями. Ракова і Решетніков вважали, що лобісти будуть тільки заважати роботі регуляторів.

Тим часом, за інформацією ЗМІ, компанія «Прогноз», в якій починав свою трудову діяльність Максим Решетніков, з приходом його на роботу в мерію стала одним з ключових підрядників по створенню інформаційних систем і електронних сервісів, в тому числі проектів «Наше місто» і Електронний щоденник Тим часом, за інформацією ЗМІ, компанія «Прогноз», в якій починав свою трудову діяльність Максим Решетніков, з приходом його на роботу в мерію стала одним з ключових підрядників по створенню інформаційних систем і електронних сервісів, в тому числі проектів «Наше місто» і "Електронний щоденник".

Ніч довгих ковшів

У числі іншого Решетніков відповідав за реформу вуличної торгівлі. Якщо раніше місто здавав землю під установку кіосків, то тепер уряд Москви встановлює власні кіоски і здає їх в оренду через аукціон.

При ньому в Москві провели масовий знос торгових павільйонів, які були визнані самовільними будовами. 8-9 лютого 2016 року було зруйновано майже сто об'єктів, які простояли десять-п'ятнадцять років і стали звичною частиною міського пейзажу (це назвали «вночі довгих ковшів»). Надалі знесення також часто проводився одночасно в декількох частинах міста.

Як пояснив кореспонденту «Коммерсанта» Максим Решетніков, об'єкти були побудовані без необхідних дозволів, а потім «нібито легалізовані», і всі здогадуються, яким саме способом. А активи і спосіб їх придбання мають бути «належними».

«У бізнес я ні ногою», - кількома роками раніше сказав той же Решетніков кореспонденту Forbes. Ну ще б пак - він же на власному досвіді знає, як до підприємців ставляться чиновники.

І знову до Пермі

6 лютого 2017 року президент Росії Володимир Путін зустрівся з Максимом Решетниковим в своїй резиденції в Ново-Огарьово. Він запропонував чиновнику знову змінити Москву на Перм. І той погодився.

Призначення Решетнікова т.в.о. губернатора Пермського краю стало для місцевих експертів справжнім сюрпризом. Його імені не було серед можливих кандидатур, які приходили на розум після відставки колишнього голови Пермського краю, Віктора Басаргіна.

Політологи відзначали, що так склалося, що частина уральських регіонів, в тому числі Пермський край, увійшли в сферу відповідальності Собяніна. Так що один висуванець нинішнього мера Москви просто змінив іншого. Загалом, нічого цікавого і ніяких сенсацій, хоч і сюрприз вийшов. Особисте життя

Про особисте Решетніков говорити не любить, так що відомо про його приватного життя небагато. Дружину Решетнікова звуть Ганна. У пари двоє дівчаток шкільного віку і маленький син. Як зазначив Максим Володимирович в одному з інтерв'ю, саме сім'я платить за все переїзди і переміщення. Особливо зараз, коли дочкам доводиться міняти школи. У вільний час Решетніков захоплюється тенісом, любить дивитися кіно і гуляти в парках. Правда, як розповів він журналістам, дочки гуляти з ним не люблять, тому що тата весь час фотографують.

доходи

У 2016 році Решетніков заробив понад 5,6 мільйона рублів, його дружина принесла в сімейну скарбничку 478,5 тисячі рублів. Швидше за все, це декретні, синові Решетнікова немає і трьох років. У власності Решетнікова - дві третини квартири площею понад 250 «квадратів», у дружини - два машиномісця. Автомобіль один, «Kia Cerato». І це пройде Губернаторські вибори в Пермі пройшли 10 вересня. Решетніков набрав понад 82 відсотків голосів.

Kremlin.ru

У національному рейтингу губернаторів за підсумками 2017 року він обійняв цілком гідне місце -18-е. Однак, як зазначив політолог Олег Подвінцев, ставлення до Решетнікову «залишається несформованим». Молодий технократ залишається темною конячкою, до кінця незрозумілою ні народу, ні політичній еліті. Зате не скандальний.

Чутки про те, що в Пермському краї політик затримається ненадовго, ходили з моменту його призначення. Ось і на форумі в Сочі губернатор Пермського краю робив настільки серйозні заяви, що політологи знову заговорили про можливе швидке від'їзді. Адже зазвичай губернатори поводяться тихо на таких зборах, а не роблять підготовлені і серйозні заяви по федеральній порядку.

Поки ж Решетніков залишається одним з наймолодших глав регіонів в Росії. Але на питання про це журналістам відповідає коротко.

"Це мине".

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация