Максим Глущенко: Безвіз неможливо скасувати. Де Європа поставить кому? - блог - новини України

Інформація про те, що ЄС має намір ввести систему дозволів при в'їзді на свою територію для громадян з країн з безвізовим режимом, не на жарт стривожило наших співгромадян

Інформація про те, що ЄС має намір ввести систему дозволів при в'їзді на свою територію для громадян з країн з безвізовим режимом, не на жарт стривожило наших співгромадян. У багатьох коментарях відчувалося "ну ось, тільки безвіз отримали і вже забирають". Але виявилося, що не все так погано.

Якщо ви вирішите відвідати країну, яка входить в Шенгенську зону, то вам буде потрібно пройти "авторизацію" - заздалегідь заповнити анкету на офіційному сайті і заплатити внесок в розмірі 7 євро. Потім в термін до 96 годин дані будуть перевірятися через бази правоохоронних органів, після чого ви отримаєте відповідь. Якщо ця відповідь - дозвіл, то воно буде видаватися на трирічний термін або до закінчення терміну дії біометричного паспорта. При цьому остаточне слово буде все-таки за прикордонником, який буде перевіряти ваші документи при перетині кордону. Але все це поки теорія. Введення системи ETIAS (European travel information and authorisation system) заплановано на 2020 рік, та й то не в повному обсязі. Спочатку її випробують на мандрівників, що прибувають в Шенген літаком або по морю, а "сухопутних" туристів вона торкнеться ще пізніше - з 2023 року.

По суті, це нововведення має одну мету - відсікти "небажаний елемент" ще на початковому етапі. В принципі, та ж сама мета була причиною введення біометричних паспортів. Раніше наші найбільш "обдаровані" співгромадяни, депортовані з європейських країн, міняли на батьківщині прізвище, після чого отримували новий закордонний паспорт і знову їхали в Європу. Біометричний документ зробив такі хитрощі практично марними: ти можеш міняти прізвище і паспорт, але не відбиток пальця.

Втім, попередня реєстрація - це лише один із способів країн Шенгену мінімізувати ризики потрапляння в туди людей з кримінальними нахилами.

Наприклад, місяць тому новина, що стосується безвізового режиму Німеччини та Грузії, пройшла в наших ЗМІ практично непомітно. Це зрозуміло, адже саме про Україну там не було і слова. Але сама інформація досить цікава, в тому числі і для нас. Німці "раптом" в досить жорсткій формі стали ставити питання про безвізе з Грузією, який та отримала всього рік тому.

До міністра внутрішніх справ Німеччини з проханням скасувати безвізовий режим з Грузією звернувся уряд землі Північний Рейн-Вестфалія. Причиною послужило різке збільшення громадян цієї країни, які прибувають з проханням про політичний притулок, а також "підвищена кримінальна активність" цих самих "біженців".

Статистика Федерального відомства з питань міграції та біженців говорить про те, що в 2008 році притулок в ФРН просили 298 грузин, а в січні-лютому нинішнього року вже 1359 чоловік! Як ви розумієте, такий феноменальний ріст навряд чи викликаний якимись політичними переслідуваннями цих людей на батьківщині. Напевно, мова про "економічної міграції". А безвіз просто зробив процедуру приїзду в Німеччину і звернення до її владі досить простий: купив квиток - приїхав - подав заяву.

Потім звернення можуть розглядатися місяцями, а потім, як правило, йде відмова ... і довгі процедури оскарження. Так що подавачі "прохань" можуть перебувати в країні кілька років на цілком законних підставах. При цьому, поліція говорить, що до 60 відсотків громадян Грузії, які потрапили під кримінальне переслідування, як раз очікували рішення держорганів про надання притулку.

У ЄС існує механізм припинення безвізового режиму. І основною причиною можуть бути як раз "міграційні загрози". Тому невдоволення німців може мати цілком відчутний результат. Втім, до крайніх заходів, скоріше за все не дійде, але ускладнити процедуру поїздок до Європи громадянам Грузії німці цілком можуть. Відсутність візи як такої не позбавляє від питань прикордонників: куди прямуєте, з якою метою, ваш зворотний квиток, підтвердіть матеріальний стан і т.д. Уже зараз "туристів", які не можуть підтвердити мету поїздки, розгортають назад вже в аеропорту, а Федеральне відомство міграції та біженців стало обробляти надійшли заяви громадян Грузії в прискореному порядку.

І ось тепер в ЄС вирішили зробити ще одну загальну "превентивну" меру-систему ETIAS, яка торкнеться і українців.

Звичайно, скасовувати з нами безвіз ніхто не пропонує. Поки, принаймні. Але "стара Європа", все з більшою ретельністю починає відноситься до приїжджають не тільки з Грузії, але і з інших країн-новачків.

При цьому потрібно визнати очевидне: в більшій мірі ставлення до нас буде залежати від нас самих, точніше від поведінки і законослухняності наших співгромадян, що виїжджають за кордон.

Тисни! підписуйся ! Читай тільки краще!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация