Мала корона дому Романових: На перетині доль нащадків Пушкіна і монарших династій Росії і Англії. Обговорення на LiveInternet

  1. Дочки Софії та Михайла і королівська сім'я Британії
  2. доля корони
Цитата повідомлення babeta-liza Мала корона дому Романових: На перетині доль нащадків Пушкіна і монарших династій Росії і Англії

Навряд чи міг А.С. Пушкін, який написав якось у своєму вірші «Родовід»: «Водились Пушкін з царями ...», припустити, що його нащадки кровно об'єднаються не тільки з царської династією Романових, а й з королівським сімейством Віндзорів, і стануть одними з найвпливовіших людей в британському королівстві. І, тим не менш, це так ...

У шлюбі Наталії Гончарової з Олександром Сергійовичем Пушкіним, що тривав шість років, народилося четверо дітей - два сини і дві дочки. Простежимо коротко долю їх молодшої дочки, Наталії, адже, фактично, саме з неї все і почалося.

Юна красуня Наталя, «бісеня Таша», запалала почуттями до графу Миколі Орлову, який відповідав їй взаємністю. Однак, бажана весілля не відбулося. «Я не дозволю тобі взяти в дружини дочка якогось автора, убитого на дуелі! - кричав граф Орлов своєму синові. - Не бувати тому, щоб наш рід поріднився з якимись Пушкіна! ».
У розпачі Наталя прийняла пропозицію якогось Михайла Дубельта, що славився буяном і картярем, про що вельми скоро гірко пошкодувала, і буквально втекла від чоловіка спочатку в Угорщину до своєї родички, а потім до Німеччини.
Там нею серйозно захопився німецький принц Микола Вільгельм Нассауский, за якого вона і вийшла заміж, розлучившись з першим чоловіком. І хоча їх шлюб був морганатичним, принц настільки любив Наталію, що вважав за краще заради неї відректися від своїх прав на престол. Незважаючи на нерівний шлюб, Наталя все ж отримала титул графині Меренберг.

Повторний шлюб виявився для графині щасливим, вона подарувала принцу трьох дітей.
І волею долі двоє їхніх дітей, що доводилися Пушкіну онуками, в подальшому виявилися пов'язаними кровними узами з сімейством Романових - син Георг одружився на дочці Олександра II і княгині Катерини Довгорукої, княжні Ользі Юр'ївської, а старша дочка Софія вийшла заміж за Великого князя Михайла Романова, внука Миколи I від його сьомого сина, Михайла.
Шлюб Михайла Романова і внучки Пушкіна бурхливо обговорювалося в усій Європі. Сім'я князя категорично не дала згоди на цей нерівний шлюб. За свавільне рішення нареченого звільнили зі служби, вислали з Росії, і сім'я практично припинила з ним спілкування, але князь з дружиною не розлучився.

Наречений подарував своїй обраниці чудовий подарунок - чудову ажурну золоту корону, прикрашену безліччю діамантів, рубінів і алмазів. Разом з тим вона була дуже легкою і витонченою, важила всього 156 м

Виготовили корону в найвідомішому ювелірному будинку «К.Е. Болін ». Вона була не тільки дуже красива, але мала ще й унікальну конструкцію - легко розбиралася на кілька окремих, більш дрібних прикрас - кольє, три брошки і сережки.
Покинувши Росію, подружжя переїхало жити до Англії, де їх добре прийняла і підтримала сама королева Вікторія. Від неї Софія отримала титул графині де Торби.

В Англії у люблячого подружжя народилося троє дітей - дві дочки і син.

Дочки Софії та Михайла і королівська сім'я Британії

Шлюб Софії і Михайла заклав основу для освіти в Британії цілої гілки вельми успішних нащадків пушкінського роду, що поріднилися навіть з королівською родиною.

Наталія Миколаївна завжди мріяла про «блискучою партії» для своїх красунь-дочок, і вони повністю виправдали її надії, вийшовши заміж за англійських аристократів.
Старша дочка Софії, Анастасія (Зія), вдало вийшла заміж за cера Херольд Уернер, що славився найбагатшим холостяком в королівстві.
Наталія Миколаївна завжди мріяла про «блискучою партії» для своїх красунь-дочок, і вони повністю виправдали її надії, вийшовши заміж за англійських аристократів


Їх маєток Лутон Ху не поступалася за багатством навіть Віндзоровскому палацу, і в гості до них часто навідувалася сама Королева з принцом Філіпом.


Домоглася високого становища в суспільстві і внучка Зії, Наталя Філіпс, що вийшла в 1978 році заміж за герцога Вестмінстерського, мільярдера Джеральда Кавендіша Гросвенор. Народилася у них дочка хрестила сама принцеса Діана. Наталя ж, в свою чергу, стала хрещеною матір'ю старшого сина Діани, спадкоємця престолу принца Вільяма.
Друга дочка Софії і Михайла, Надія (Нада), теж вийшла заміж за англійського аристократа, принца Георга Баттенберга.


Його племінником був принц Філіп, майбутній чоловік королеви Єлизавети II. Юний Філіп часто приїжджав в гості до свого дядька, і графиня Нада проводила з ним чимало часу, активно беручи участь у її вихованні.

доля корони

Корона Софії Миколаївни, привезена в Англію в 1891 році, залишалася тут більше ста років. Її передавали у спадок в якості сімейної реліквії. І спадкоємці, незважаючи на що надходять їм привабливі пропозиції, навіть не думали її продавати. Але ось остання її власниця, маркіза Сара Мілфорд-Хевен, все ж вирішила розлучитися з короною, продавши її по частинах. Але прекрасно усвідомлюючи, яку історичну цінність вона собою являє, спадкоємиця вирішила перш порадитися зі своїм другом, російським бізнесменом Артемом Тарасовим. Тарасов, раніше вже не раз милувався цією прекрасною короною, спробував зробити все можливе, щоб запобігти її продаж вроздріб, по частинах. Внісши за неї чималий заставу, Тарасов умовив Сару трохи почекати і привіз корону в Росію. Було це в 2004 році.


Російські фахівці, провівши експертизу, оцінили вартість цієї унікальної реліквії в 5 млн доларів. І поки корона експонувалася в Державному центральному музеї сучасної історії Росії і в Державному Ермітажі, Тарасов намагався знайти кошти, необхідні для викупу корони і її повернення в Росію. Але гроші для цього не знайшлися ні в Держхрані, ні в Міністерстві фінансів.
Але, тим не менше, корону викупили. Зробив це латвійський банк, виконавши доручення одного зі своїх клієнтів, ім'я якого не розкривається. Відомо лише, що він є громадянином Росії, які постійно проживають в Латвії.
джерело: https://kulturologia.ru/blogs/080718/39620/

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация