Маленький антиросійський демарш

Поки Росія воює з Грузією, Україна вирішила допомогти своїм друзям.

Напередодні приїзду до Києва президента Грузії Михайла Саакашвілі на саміт ГУАМ в Києві з'явилися біл-борди на підтримку грузинського вина.

Зокрема, уздовж автотраси "Бориспіль-Київ", по якій їхав грузинський президент, розміщені біл-борди з келихом вина і написами: "Спробуй вино свободи", "В ньому більше свободи, ніж дозволено".

А на обох варіантах щитів внизу в рамці написано: "Грузинське вино заборонено в Росії".

Такі ж біл-борди та лайт-бокси встановлені на всіх центральних вулицях Києва.

.

Фото Анни Андрієвської

Як відомо, Росія в кінці березня влаштувала скандал через нібито масової поставки підроблених грузинських вин і заборонила їх імпорт.

Минулого тижня в Росії пляшки з грузинським вином тиснули тракторами в Підмосков'ї, а відому мінеральну воду "Боржомі" зливали в каналізації. Більш того, на 5 каналі вийшов сюжет "без коментарів", як в Москві затримали людей, які пили грузинську "мінералку".

Грузинська влада підозрює, що вино в Росію заборонили ввозити не через його якості, але через давнього політичного спору між країнами.

Але дивні витівки Москви не залишилися лише надбанням російсько-грузинських відносин.

Минулого тижня телекомпанії і рекламні агентства Азербайджану, України та Грузії вирішили за пільговими цінами надати рекламні площі грузинським виноробам.

За інформацією телекомпанії "Руставі-2", яка і була ініціатором заходу, до акції, яка триватиме до кінця року, приєднаються рекламні агентства країн Балтії та Казахстану.

Цими вихідними реальні зразки міні-антиросійського "заколоту" з'явилися на вулицях Києва.

Михайлу Саакашвілі явно сподобався український демарш, який додав оптимізму в його висловлюваннях щодо долі ГУАМ, яка буде обговорюватися на саміті в Києві.

"Цей саміт є проявом того, що ми разом ... Окремо ми слабкі, а разом ми зможемо всі труднощі подолати", - сказав президент Грузії по прибуттю до Києва.

Такий собі виклик "ми разом, нас багато - и нас не подолати" для Росії.

Не забув презіджент Грузії і про вино. Саакашвілі вважає, що заборона Росії на ввезення грузинського вина сприяв його просуванню на світові ринки.

"Спасибі організаторам бойкоту. Раптом вся Англія, Америка, Європа відкрила для себе грузинські вина", - підкреслив він під час відвідування фестивалю грузинських вин в Києві, повідомляє "Інтерфакс-Україна" .

У той же час Саакашвілі висловив думку про те, що грузинське вино також має широко увійти і на український ринок. Разом з тим він додав, що до сих пір (до оголошення бойкоту грузинським винам з боку Росії) "було дуже прикро, що грузинське вино продавалося у великих кількостях в Росії і в малих кількостях в Україні".

За його словами, "українці набагато тонше розуміють, чим багато інших народів - і смак вина, і якість, і все хороше вони вміють цінувати дуже здорово".

Глава грузинської держави також зазначив, що зараз Грузія виходить на світовий ринок з продажу вина.

Говорячи про претензії росіян до якості грузинського вина, Саакашвілі зазначив, що "претензії були зайвими". "Якраз претензії до нас були зайві. Нехай би вони (Росія) подбали краще про свої фальсифікації", - сказав він.

За його словами, що поставляється з Грузії вино дуже високої якості. "Все, що йде з Грузії зараз - я можу гарантувати, що даний, гарне, і якість надійно захищене", - підкреслив він.

Коментуючи хід переговорів щодо відновлення поставок вина і мінеральної води "Боржомі" на територію Росії, Саакашвілі зазначив, що дана ситуація тимчасова і російський народ "засмутиться через дурниць свого уряду". Він висловив надію на те, що дана грузинська продукція повернеться на столи росіян.

Крім того, президент Грузії підкреслив, що "в даній ситуації вина дуже мало, а політики дуже багато".

Разом з тим він зазначив, що в грузинському вині "багато свободи". "Ми не будемо скорочувати свободу, будемо розширювати рамки дозволеного", - додав він.

"Свободу не спинити", - сказав би Майдан. А щодо Росії, то іноді здається, що питання політичної доцільності скоро доведе цю країну до того, що її жителі їстимуть чисте вугілля, який будуть запивати знежиреної нафтою.

© 2000-2018 "Українська правда"
Передрук матеріалів только за наявністю гіперпосілання на www.pravda.com.ua

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация