Малосольні огірки: рецепти швидкого приготування в домашніх умовах

  1. Склад малосольних огірків
  2. приготування
  3. способи засолювання
  4. Використання в кулінарії
  5. Користь і шкода малосольних огірків

Малосольні огірки - соління, улюблене багатьма. Готують такі огірочки не тільки влітку, а й заготовляють ласощі на зиму. У більшості сімей це блюдо - класика, без якої не обходиться вечерю або застілля. Про народної любові до малосольні огіркам знають багато, в тому числі виробники сухариків і чіпсів, адже продукти з відповідним присмаком вже з'явилися на прилавках багатьох торгових мереж.

Малосольні огірки готували в усі часи. Ці соління прекрасно вписуються в літнє меню і допомагають урізноманітнити його прісність свіжим смаком. На відміну від солоних або квашених огірків, малосольні огірочки завжди виходять щільними і хрусткими. Малосольні огірки вважаються придатними для консервації, хоча процес їх приготування трохи відрізняється від звичного соління або маринування.

З засолкою під силу впоратися господаркам без досвіду в кулінарній справі, а приготувати ласощі можна навіть в умовах міської квартири. Всі рецепти таких заготовок прості у виконанні і мають мінімальний набір інгредієнтів, який кожна господиня підлаштовує під свої бажання. Готове ласощі виглядає приблизно так, як на фото.

Малосольні огірки випускають і в промислових масштабах. У засолення йдуть різні за якістю продукти. ГОСТом допускається використання огірків будь-якого ступеня зрілості і якості, тому в товарі часто можна виявити дуже великі, а також биті і ламані екземпляри.

Малосольні огірки можна придбати в гастрономі на вагу або упакованими в різну тару. Найчастіше це пластикові контейнери або вакуумна упаковка, в якій пройдуть найчастіше знаходиться без розсолу. Безумовно, такі продукти ваблять до себе і викликають непереборне бажання купити їх, але іноді вартість цього товару буває досить високою, в порівнянні з ціною свіжих огірків і всіх супутніх компонентів.

Про те, як правильно вибрати і засолити огірки, що додати в розсіл і в якій кількості, а також про те, як зберегти огірки саме малосольними, постараємося розповісти в цій оглядовій статті.

Склад малосольних огірків

Склад малосольних огірків мало чим відрізняється від свіжого або солоного продукту. Соління містять в собі всі мікроелементи і вітаміни, які були в огірках на момент їх приготування.

Основними речовинами, що знаходяться в складі продукту, є:

  • вітаміни групи В, а також вітамін С;
  • мінерали в доступній біологічній формі:
  • натрій;
  • калій;
  • фосфор;
  • сірка;
  • йод;
  • кремній.

Клітковина в складі огірків допомагає очистити організм від токсинів, а велике число ферментів, що утворюються при природному скисанні, дозволяє наповнити кишечник корисною флорою. Це дає можливість засвоюватися більшій кількості корисних компонентів.

Як негативну сторону (або особливість) хотілося б відзначити той факт, що в малосольних огірках також залишаються і всі нітрати, що були накопичені в період зростання. Саме тому не варто готувати соління з тепличних або перших ґрунтових плодів.

Малосольні огірки є низькокалорійним стравою. Співвідношення індексу БЖУ дозволяє навіть назвати цей продукт дієтичним. Повна відсутність жирів, а також переважна над вуглеводами кількість білків дозволяє застосовувати ніжне соління в багатьох дієтах як допоміжний продукту. Шматочок малосольного ласощів не додасть калорій їжі (адже в ста грамах налічується не більше шістнадцяти Ккал), але чи зможе активізувати безліч процесів в організмі і прискорити метаболізм.

Малосольні огірки можна давати навіть маленьким дітям, але тільки ті з них, як і правильному приготуванні яких впевнені на сто відсотків.

Малосольні огірки можна давати навіть маленьким дітям, але тільки ті з них, як і правильному приготуванні яких впевнені на сто відсотків

приготування

Приготування малосольних огірків - захоплююче і дуже просте заняття. До того ж активний час, що витрачається господинями, становить не більше півгодини. Все тому, що не буде потрібно стерилізувати посуд, закочувати банки і проводити замочування основного продукту.

Засолити огірки можна:

  • в емальованій каструлі або відрі;
  • в керамічному діжці або дерев'яної діжці;
  • в Маринатор;
  • скляної пляшки або банку;
  • в целофановому пакеті;
  • в пластиковому контейнері або балоні.

Для приготування смачної закуски використовують всілякі прянощі, причому їх навіть продають наборами у вигляді упакованих приправ. Зручність, звичайно, ніхто не відміняв, але досвідчені кулінари в основному кладуть натуральні:

  • корінь хрону і його листя;
  • свіжий і сушений кріп (насіння, парасольки або зелень);
  • дубові гілки і листя;
  • кінзу (зелень) і коріандр (зерна);
  • лавровий лист;
  • чорний перець горошком;
  • запашний перець;
  • листя і гілки чорної смородини;
  • листя вишні;
  • базилік;
  • часник;
  • порошок і зерна гірчиці;
  • гострий перець.

У деяких рецептах кулінари пропонують додавати в розсіл оцет або шматочки чорного (білого) хліба.

Перший з перерахованих інгредієнтів є консервантом, який не дозволяє розвинутися процесу натурального бродіння. Такі огірки будуть всього лише подобою малосольного продукту, хоча готові до подачі на стіл будуть вже через 2 години.

Такі огірки будуть всього лише подобою малосольного продукту, хоча готові до подачі на стіл будуть вже через 2 години

Якщо ж ви бажаєте отримати класичні малосольні огірочки, але при цьому прискорити процес приготування безпечними для здоров'я способами, то додайте в ємність з розсолом і огірками окраєць будь-якого хліба. Ви помітите, що такі огірки закисають вже на другу добу і стають малосольними на треті з покладених п'яти по основному рецепту. За цей час огірки трохи змінять свій колір, але при цьому зможуть зберегти бажану щільність і залишаться хрусткими. Такі огірочки припадуть до душі всім любителям ніжних закусок, а за смаком нагадають бочкові. Судячи з відгуків, цей метод є найкращим з усіх на сьогоднішній день.

А ось класичний, можна сказати, старовинний рецепт приготування смачного ласощі не припускав використання для заквашування будь-яких сторонніх культур дріжджів. Тільки так вдавалося досягти якісного Просолов і якоїсь різкості в смаку готового продукту.

Справжні малосольні огірки повинні скиснути зсередини до певної стадії, коли огірок уже не має смаку свіжого, але ще не став солоним. Час готування ласощів залежить від багатьох чинників: способу заливки, пропорцій солі, наявності або відсутності прянощів, цукру та інших, а також від температури навколишнього середовища. У спеку огірки скисають дуже швидко, тому в деяких рецептах найпростішого рівня рекомендують сповільнювати процес бродіння природними способами. Помічником у цій справі стає підвал або холодильник. Причому перший варіант кращий другого.

Про правильність або порушення приготування малосольних огірків господаркам розкажуть такі ознаки, як:

  • щільність піни;
  • ступінь помутніння рідини (що особливо добре видно в прозорих ємностях);
  • утворення щільної плівки на поверхні посудини з огірками;
  • поява характерного запаху;
  • утворення слизу на поверхні огірків, а також загустіння розсолу;
  • зміна кольору самих огірків з зеленого на світло-жовтий, або навіть гірчичний, відтінок.

Під час початку бродіння на поверхні води може утворитися піна, а сам розсіл трохи помутніти. Це є нормальним явищем, і тому не варто панікувати. Але ось дуже щільна плівка білого кольору на поверхні розсолу може говорити про те, що огірки вже переступили грань між малосольними і кислими. На пробу такий огірок може виявитися пересоленим і стати вже досить кислим. Врятувати такий продукт вже не можна. Єдине, що залишається зробити - це дозволити Вкусняшки дійти до кондиції солоних огірків. Одержаний продукт в стадії готовності потрібно буде перекласти в чисту стерильну банку і залити прокип'яченим розсолом. Зберігатися ласощі буде як під капроновою, так і під звичайної металевою кришкою.

Якщо ж ви зуміли «спіймати» малосольні огірки і хочете зберегти їх смак на зиму, то зробіть наступне: викладіть огірки в стерильні банки потрібного розміру, а потім додайте в них таблетки аспірину, що продаються в аптеці під назвою «ацетилсаліцилова кислота». Як свідчить практика, для запобігання скисання продукту на літрову банку буде досить однієї таблетки. Після цього огірки залийте теплою кип'яченою підсоленою водою. Сіль додавайте з розрахунку: одна столова ложка солі на два літри води. Заготовки закрутіть кришками і винесіть на зберігання в льох. Їсти приготовані таким чином малосольні огірки можна протягом дев'яти місяців після консервації.

Якщо ж на поверхні огірків з'явилася цвіль (щільна плівка з зеленим відтінком), то це говорить про порушення технології приготування, а найчастіше - про недостатню кількість солі. Якщо самі огірки придбали неприємний запах або стали м'якими, то викиньте їх без жалю, адже вони непридатні в їжу. Якщо ж огірки не пахнуть вогкістю, то спробуйте їх реанімувати. Для цього вчините так.

  • Вийміть огірки з води, промийте їх під краном, а після цього викиньте все плоди, що викликають сумніви.
  • Ретельно промийте посуд, в яку будете перекладати продукт, а потім помістіть в неї огірки. Укладайте щільно, а кожен шар пересипайте сухою гірчицею. Не шкодуйте порошку, адже він є природним антисептиком. З прянощів можете додати тільки лавровий лист.
  • Залийте соління водою з сіллю і обов'язково поставте гніт.
  • Винесіть засолювання в прохолодне місце.

Якщо вже говорити про запах при солінні огірків, то будьте готові до того, що він обов'язково буде. Для кого-то аромат, який супроводжує квашення, здасться цілком прийнятним і допустимим, ну а деяким людям він буде занадто різким. Прибрати запах навряд чи вийде до самого закінчення скисання огірків, тому підготуйте відповідне місце на балконі, у ванній кімнаті або підвалі і винесіть туди посудину з огірками.

Поява на поверхні огірків слизу, а також загустіння самого розсолу може говорити про такий факт, як недостатня кількість солі. Майже у всіх рецептах малосольних огірків рекомендують на 1 літр води брати не менше однієї столової ложки кухонної солі. Ще однією причиною появи слизу на огірках може стати велика кількість нітратів в них. Тому, якщо розсіл досить солоний, то корінь проблеми, однозначно, криється у шкідливих для здоров'я людини речовин. З таким ласощами варто розпрощатися без жалю.

З таким ласощами варто розпрощатися без жалю

способи засолювання

Серед способів засолювання кулінари виділяють два найпоширеніші варіанти. У першому випадку використовується виключно холодна вода, а в другому - розсіл обов'язково повинен бути гарячим. У літературі їх так і називають: холодний і гарячий метод.

Здавалося б, що все тут зрозуміло. Але не все так просто, адже холодне і гаряче засолювання кардинально різняться між собою. Про це читайте нижче.

  1. Вимиті і перебрані огірки, а також прянощі укладають в ємність в довільному порядку, а потім на них зверху насипають потрібну кількість солі. Деякі господині поверх огірків насипають ще суху гірчицю, щоб зменшити ймовірність заплесневенія соління. Огірки заливають крижаний, краще очищеної або якісної джерельної, водою, а поверх ставлять гніт, в ролі якого виступає камінь або баклажка з водою. При засолюванні в банках з вузькою шийкою, там, де вантаж поставити просто неможливо, укладання огірків ведуть дуже щільно. Обов'язковою умовою для приготування малосольних огірків таким способом є можливість помістити ємність із заготівлею в холодне приміщення. Будьте готові, що почали бродити огірки мають специфічний запах, а на поверхні розсолу обов'язково з'явиться велика кількість піни, яка легко може «вийти» з банки і залити все навколо. Повністю готові такі огірки можуть бути вже через три дні, а ось першу пробу можна зняти вже на наступний день.
  2. Другий варіант приготування малосольних огірків відрізняється від вищеописаного способу тим, що сіль та інші сипучі інгредієнти розчиняють виключно в киплячій воді. Заливку кип'ятять 5 хвилин і остуджують її, а тільки після цього заливають огірки. Ласощі за такою технологією готується довше, але огірки виходять менш солоними і мають більш ніжну шкірку. У деяких рецептах господині пропонують варити заливку не тільки з сіллю, але і додавати в неї певну кількість цукрового піску або меду, який рекомендують додавати в злегка остиглий маринад. Огірки з додаванням цукру виходять солодкими і за смаком більше нагадують маринований продукт. Пропорції цукру в подібних рецептах варіюються, але в основному пропонують брати його за вагою в два рази менше, ніж солі. Час приготування продукту становить чотири дні.

Одними з найбільш незвичайних інгредієнтів при приготуванні огірків холодним методом вважаються мінеральна газована вода, морська сіль, а також горілка. Ласощі, звичайно, виходить на любителя, тому що має присмак тих компонентів, з якими готувалося, а іноді навіть гірчить. Всупереч розхожій думці про корисність таких продуктів, дієтологи не рекомендують готувати малосольні огірки з цими інгредієнтами.

Використання ж горілки в рецептурі не несе будь-якого сенсу, адже, щоб досягти потрібної концентрації розчину, на 3-літровий бутель її потрібно додати не менше трьохсот грамів. Ось тільки чи є сенс в такому продукті?

При засолюванні ж огірків гарячим способом також варто виділити кілька принципів приготування.

  1. Укладені в ємності огірки і прянощі засипають сіллю, а потім заливають окропом. Огірки, приготовлені саме таким способом, до вживання в їжу будуть готові вже на наступну добу, але ось їх смак обов'язково нагадає мариновані, тому що шкірка розм'якшиться. Для тих, хто любить огірки-одноденки, саме цей рецепт швидкого приготування варто взяти за основу.
  2. Другим варіантом засолювання огірків гарячим способом вважають заливку підготовлених продуктів і прянощів гарячим розсолом, в якому розчиняють сіль і цукор. Смак таких огірків нагадує консервовані. Скисають такі огірки довго, а ось зберігаються вони, навпаки, дуже короткий час. Використовуючи цю методику, можна також приготувати малосольні помідори і кабачки.

Засолка гарячими способами краща для огірків великого розміру, тому що дозволяє їм повністю просолитися. Холодним же методом дуже добре готувати молоді огірочки маленького розміру цілком, а також великі екземпляри плодів, нарізані шматочками або кружальцями.

Серед рецептів приготування малосольних огірків зайняті господині виділяють ще один, найбільш швидкий варіант, суть якого зводиться до декількох простих дій. Як самий простий і зрозумілий цей спосіб засолювання на швидку руку вибирають найчастіше. Для тих, кому цей рецепт знайомий, ми розпишемо його покроково. А на додаток до всього сказаного докладемо коротеньке відео.

  1. Миті огірки розрізають уздовж плодів на часточки або ж поперек на кільця різної товщини. Форма нарізки - умова не принципове і повністю залежить від бажання кулінара, а деякі господині навіть знімають шкірку з плодів, особливо якщо вони використовуються перезрілими.
  2. Підготовлений продукт поміщають в поліетиленовий пакет і прямо там щедро пересипають крупною сіллю і мелконарубленную свіжою зеленню. При бажанні можна додати дрібно нарізану або пропущений через прес часник і гострий перець, а також приготувати закуску і зовсім без зелені, замінивши прянощі ламаним лавровим листом і подрібненим запашним перцем.
  3. Утримуючи пакет у горлечка, кілька разів струсніть огірки в ньому, а потім покладіть мішок на стіл і видаліть з нього зайве повітря. Щільно загорніть заготовку, а потім відправте огірки на просол в холодильник. Час приготування малосольной закуски становить від одного до чотирьох годин.
  4. Готові огірки залишають в ароматної зелені або промивають в проточній воді, а потім подають до столу з цибулею і ароматним соняшниковою або кукурудзяною олією.

Готові огірки залишають в ароматної зелені або промивають в проточній воді, а потім подають до столу з цибулею і ароматним соняшниковою або кукурудзяною олією

Єдиними недоліками такого способу приготування є можливий пересіл готового продукту в силу відсутності норм і пропорцій компонентів, а також маленький вихід готової страви. Хоча останнім повністю нівелюється швидким часом приготування.

Щоб підсумувати вищесказане і при цьому повністю зламати ваше уявлення про малосольних огірочки, приготованих своїми руками, пропонуємо вам вивчити суперрецепт. Він настільки цікавий, а блюдо, приготоване з нього, настільки незвичайне, що ці ласощі захочеться приготувати негайно. Звичайно, це вдасться тільки в тому випадку, якщо під рукою є кавун. Якщо ж пору року не дозволяє цього, то запишіть рецепт «на потім» в свою особисту кулінарну зошит з «золотими» рецептами і обов'язково приготуйте при першій нагоді!

Отже, почнемо з інгредієнтів, Яким немає чіткіх пропорцій. Все, кроме СОЛІ, будемо брати «на око». Нам знадобляться м'якоть кавуна, дрібні огірочки, бажано зняті з куща в день засолювання, звичайна кухонна сіль і прянощі за бажанням.

  1. З непроцідженим м'якоті кавуна і солі зробіть імпровізовану заливку, яку ми надалі будемо називати маринадом. Готували не раз це дивовижне у всіх відносинах ласощі, і ми в тому числі, досвідченим шляхом з'ясували, що на літрову банку м'якоті потрібно покласти одну столову ложку (без гірки) солі. Цим маринадом потрібно залити огірки, укладені в будь-яку зручну для господині за розміром і обсягом ємність. З прянощів можете використовувати часник, гострий перець і кріп, які найкраще помістити на дно посудини.
  2. Другим, і останнім кроком перед дегустацією ласощі буде приміщення накритою кришкою каструльки з огірками в холодне приміщення.

Якщо не будете надто часто підходити до холодильника і пробувати ступінь готовності огірків на смак, то вже після закінчення однієї доби ви зможете здивувати своїх домочадців шедевром! До речі, розсіл не виливайте, адже він чудово втамовує спрагу.

Використання в кулінарії

Малосольні огірки використовуються в кулінарії для приготування різноманітних страв. Одним з найпростіших варіантів подачі до столу цих ласощів вважається приготування салату. Такі страви, як і самі малосольні огірки, перед подачею найчастіше змащують запашним соняшниковою олією або всілякими заправками з рослинним маслом, а також доповнюють майонезом або сметаною.

З малосольними огірочками можна приготувати:

  • вінегрет;
  • солянку;
  • піцу;
  • азу;
  • суп-розсольник з перловою крупою;
  • салат по-корейськи з морквою і соєвим соусом, який можна закатати в банки;
  • тушковану яловичину або курку;
  • соус тартар.

Малосольні огірочки можна додати в олів'є або будь-який інший м'ясний салат.

Особливо добре поєднуються малосольні огірки з:

  • вареними курячими або перепелиними яйцями;
  • ковбасою;
  • відвареним м'ясом;
  • кислими яблуками;
  • квасолею;
  • буряком;
  • морквою;
  • картоплею.

Використання в раціоні солоних огірків дозволяє не тільки поліпшити смак прісних ласощів, а й прискорити метаболізм за рахунок кращого засвоєння продуктів і їх швидкого перетравлення.

Користь і шкода малосольних огірків

Про користь і шкоду малосольних огірків, про те, кому можна їсти їх і кому краще утриматися від вживання ласощів, а також про інші обмеження розповімо в цьому розділі статті.

Як відомо з досліджень дієтологів, соління не тільки дозволяють наситити організм корисними речовинами в зимовий період, а й виконують безліч інших функцій. Саме тому з давніх часів і до цього дня популярністю користуються і продукція на полицях магазинів, і кулінарні рецепти, що дозволяють приготувати смачні ласощі запас.

Шкода малосольних огірків - поняття умовне. Продукт не може завдати особливої ​​шкоди здоров'ю, хіба що тільки в тому випадку, якщо він приготовлений в антисанітарних умовах з порушеннями технології. Такий продукт може викликати розлад шлунка і стати причиною отруєння, яке проявиться загальною інтоксикацією і нездужанням.

У виняткових випадках малосольні огірки можуть стати причиною зараження людини вірусом ботулізму, тому уникайте покупки подібних ласощів на продуктових ринках, а тим більше в місцях, не призначених для торгівлі, або у осіб, які не мають права на продаж. Якщо ж ви стали жертвою, у вас болить живіт, а тим більше, якщо піднялася на тлі цього температура тіла, то не займайтеся самолікуванням і негайно звертайтеся за медичною допомогою!

Щоб уникнути подібних проявів, готуйте засолювання самостійно, дотримуючись всіх правил і санітарних умов.

Обмежити, а краще повністю виключити з раціону споживання малосольних огірків потрібно людям:

  • страждаючими відкладенням солей в суглобах;
  • схильним до накопичення рідини в організмі через незадовільну роботу сечостатевої системи;
  • хворим на подагру;
  • страждають захворюваннями підшлункової залози, в тому числі панкреатитом;
  • перенесли інсульти;
  • страждаючими виразкою будь-якого відділу шлунково-кишкового тракту та іншими розладами, в тому числі гастритами з різною кислотністю;
  • хворим на гіпертонію.

Переїдання малосольних огірків може викликати не тільки болю в животі, печію і неприємну відрижку жовчю, але і спровокувати сильну нудоту зі блювотою і навіть диспепсію. Остання дуже негативно позначається на водно-сольовий баланс людського організму, що може викликати загострення давно забутих захворювань і посилити прояви існуючих хронічних недуг.

В обмежених кількостях малосольні огірки - на відміну від солоних, а тим більше консервованих огірків - можна їсти навіть тим людям, хто хворий на цукровий діабет (особливо другого типу) і молодим мамам, які годують дітей грудьми. Обмежень немає тому, що огірки швидкого приготування готуються без використання консервантів і не встигають накопичити в собі сіль.

Вагітним жінкам продукт не тільки допомагає впоратися з деякими проявами токсикозу, але і дозволяє наситити організм калієм. Цей мінеральний елемент здатний запобігати судоми і знижувати тонус матки. Особливо корисними будуть огірочки, приготовані в домашніх умовах з добірного матеріалу з душею і любов'ю!

Сподіваємося, що ця стаття про малосольних огірках була вам корисна. Чекаємо ваші питання і відгуки.

Чекаємо ваші питання і відгуки

Ось тільки чи є сенс в такому продукті?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация