Маловідомі місця Західної України

  1. Що подивитися:
  2. Снятин, Івано-Франківська область
  3. Що подивитися:
  4. Що подивитися:
  5. Що подивитися:
  6. Бучач, Тернопільська область
  7. Що подивитися:
  8. Печора, Вінницька область
  9. Що подивитися:
  10. Нирків, Тернопільська область
  11. Струсів, Тернопільська область
  12. Що подивитися:
  13. Що подивитися:
  14. Замкова Троїцька церква
  15. Костел Іоанна Хрестителя
  16. оборонна вежа
  17. Летичів, Хмельницька область
  18. Рай, Тернопільська область
  19. Підкамінь, Львівська область

Невелике місто в Львівській області, з особливою архітектурою, який почав свою історію в далекому 1368 році.

Що подивитися:

  • Замок (1594; перебудований в резиденцію короля Яна Собеського), костел Святого Лаврентія (1606), домініканський монастир, оборонна синагога.
  • Василіанський монастир з храмом Пресвятого Серця Христового, дерев'яний храм Пресвятої Трійці з унікальним іконостасом XVII століття.
  • Старовинний парк, вздовж якого знаходиться кілька цікавих особняків різного часу побудови.
  • Церква Святого Лазаря.
  • Церква Петра і Павла.

З 1994 року центральна частина міста, основу якого становить ансамбль Вічевому майдані, має статус історико-архітектурного заповідника.

Снятин, Івано-Франківська область

Невелике місто в Львівській області, з особливою архітектурою, який почав свою історію в далекому 1368 році

Снятин вперше згадується в Іпатіївському літописі під тисячу сто п'ятьдесят вісім роком. Назва міста походить від імені його власника - воєводи Костянтина (Коснятина) Сірославовича, знатного боярина при дворі галицького князя Ярослава Осмомисла.

Що подивитися:

  • Снятинська Ратуша найвища в Україні (висота вежі - 50 метрів). Її будівництво почалося в 1861 році і тривало майже 40 років
  • Церкви XVIII століття і 1838
  • Костел з дзвіницею
  • Вірменська церква Успіння Пресвятої Богородиці XVIII ст.
  • Русовскій літературно-меморіальний музей Василя Стефаника (відкритий 1941 року)
  • Пам'ятник Василю Стефанику (письменник більшу частину життя прожив в с. Русів Снятинського району)

Чортків, Тернопільська область

Перша письмова згадка - 1427 році як с. Чартковіце Теребовлянського повіту, власність Я. Прадонтіча, сина Прадонти Копіценського (Копичинського).

Що подивитися:

  • Чортківський замок
  • Дерев'яні церкви XVII і XVIII століть.
  • Історичний музей
  • Католицький костел св. Станіслава 1731 року побудови (домініканці)
  • Чортківська ратуша з годинниковою вежею
  • Покровська церква 1905 р
  • Синагога 1905 р

Гусятин, Тернопільська область

  • 1431 рік- дата заснування.
  • У XIX столітті - місто на території Австро-Венгрііна кордоні з Росією.
  • У 1880 році населення - 5500 жителів, з них 70% - євреї, по 15% - поляки і українці.

фото restplace.com.ua

Що подивитися:

  • Гусятинський замок
  • Синагога (був краєзнавчий музей).
  • Костел бернардинів.
  • Церква Св. Онуфрія.

Заболотів, Івано-Франківська область

Починаючи з 1790 року Заболотів був єврейським містечком. Єврейське населення зменшилося після погрому в1903 році. За час Другої світової війни єврейське населення повністю знищено.

Промисловість представлена ​​тютюново-ферментаційним і хлібним заводами, а також філією Коломийської фабрики художніх виробів.

Перша згадка про Заболотові знайдено в Коломийській земельній книзі 1455 року. У цьому акті шляхтич Павло Преславській подарував Софії місто Заболотів.

У цьому акті шляхтич Павло Преславській подарував Софії місто Заболотів

Бучач, Тернопільська область

Назва міста походить від старослов'янського слова «буча» - в значенні «весняні води, обрив і глибина», що досить точно відображає навколишній ландшафт.

Що подивитися:

Ратуша (1750 г.), пл. Волі. Побудована за проектом Бернарда Меретина у стилі українського бароко з елементаміВозрожденія. Нижня частина являє собою двоповерхову будівлю квадратної форми з масивним фігурнимфронтоном і балюстрадою нагорі. На будівлі посередині зведена двоярусна вежа з куполом у стилі бароко. Загальна висота споруди - 35 м. Будівля ратуші прикрашена скульптурами роботи Пінзеля. Більшість скульптур до нашого часу не збереглося.

Замок (XIV ст.), Вул. Замкова.

Про час початку будівництва замку (XIV ст.) Свідчать знахідки фрагментів залишків готичного порталу (колон, капітелей), виявлені під кріпосними стінами. Збережені стіни ібашні відносяться до XVI в. Замок в плані має овальну форму. Стіни товщиною 3,5-4 м, триярусні з бійницями. На території фортеці був палац в стилі Відродження з фонтаном посеред двору. Для проїзду до палацу існували в'їзні ворота і підйомний міст, перекинутий через рів. Найбільш потужна напівкругла стіна з двома вежами виходить в бік міста на вул. Замкову. Замок був побудований феодалами Бучацького. На початку XVII ст. містом і замком заволоділи Потоцькі, які розширили південну частину фортеці, побудувавши два напівкруглих бастіону. У цей період замок переживає серію штурмів, руйнувань і подальших відновлень. В кінці XVIII ст., Після входження міста до складу Австро-Угорщини, починається період занепаду замку. У XIX ст. розібрана частина оборонних стін, камені з яких розпродані в якості будівельного матеріалу.

Золота липа.

Під цим деревом 18 октября1672 був підписаний мирний договір між Османською імперією та Річчю Посполитою, відомий також як Бучацький мир. Знаходиться на південному масиві міста при дорозі в село Соколов.

Монастир отців-василіан (1753-1770 рр.), Вул. Міцкевича, 19.

У 1712 р Стефан Потоцький отримав дозвіл від львівського архієпископа запросити з Литви в Бучач отців василіан для заснування теологічної школи греко-католицького духовенства. 12 травня 1751 році син Стефана Потоцького, Микола, урочисто заклав перший камінь майбутнього комплексу на схилі Федір-гори.

Церква св. Миколая (1610 г.), вул. Св. Миколая, 8. Побудована на гроші подружжя Потоцьких: Стефана і Марії (двоюрідною сестрою митрополита Петра Могили). Архітектурною особливістю є триконховий будувати храм. Подібні споруди мали також і оборонне значення, про що свідчить наявність високих вікон-бійниць на другому поверсі. У церкві зберігся різьблений іконостас барокової форми, виготовлений в 60-х рр. XVII століття на кошти бучацьких міщан. Церква зведена на скелі над Стрипою, живописно вписавшись в образ міста.

Церква св. Покрови (1755-1764 рр.), Вул. Галицька, 23.

Побудована в стилі пізнього бароко архітектором Бернардом Меретином за участю скульптора Пінзеля замість старої дерев'яної, яка перебувала нижче неї.

Костел Успіння Богородиці (1763 г.), вул. Просвіта, 2.

28 липня (свято Успіння Богородиці) 1397 (за іншими припущеннями 1379, 1387) року Міхал Абданк з Бучача заснував в місті римсько-католицьку парафію з костелом. Протягом майже 400 років костел занепав. У 1761-1763 рр. на кошти, пожертвувані Миколою Василем Потоцьким, біля підніжжя Замкової гори був побудований новий костел, який існує і в наші дні.

Печора, Вінницька область

Печора (Бузькі пороги) - кліматичний курорт України в Вінницькій області.

Розташоване на березі р. Південний Буг, в мальовничій місцевості.

На території курорту - великий парк з широколистяних порід (граб, липа, каштан).

Що подивитися:

  • дерев'яна Церква Різдва Богородиці (1764), і [кам'яна] дзвіниця (1865)
  • Мавзолей Потоцьких - Свейковських (1904) стилізований під романську архітектуру. Архітектор В. В. Городецький
    (В кінці XVIII століття спадкоємці останнього подільського воєводи Л.-М. Свейковського спорудили палац, навколо якого розбивається англійська (пейзажний) парк, згодом переступив мальовничу, з кам'яним хаосом долину річки, - практично не збереглися)
  • капітальні господарські будівлі (1912-1915), архітектор Я. Гойра
  • Печерські пороги на річці Південний Буг.
  • Парк графа Потоцького з штучними порогами і гротами
  • Млин Потоцьких на Південному Бузі (на кордоні з селом Сокілець)

Борщів, Тернопільська область

фото instagram.com/chaban.denis

1456 рік- перша згадка про Борщеві, як власності шляхтичів Дудинський. У 1939 годупрісвоен статус міста.

Нирків, Тернопільська область

фото instagram.com/bogunok

Маленьке і дуже мальовниче село в Тернопільській області 1714 року заснування.

Поруч з селом знаходяться руїни стародавнього міста-фортеці Червоноград . Вперше Червоноград згадується в хроніках як Castrum rubrum (Червоний замок) в IX столітті.

Струсів, Тернопільська область

Маленьке і дуже красиве село в Тернопільській області.

Маленьке і дуже красиве село в Тернопільській області

фото agroportal.ua

Що подивитися:

  • Колишній палац графа Голуховського в стилі ампір (XVIII ст.)
  • Печерна церква з вівтарем, витесаним в камені, і з комори, в стінах якої були викованих келії для монахів; поверх тієї церкви в XVIII в. поставили нову монастирську церкву св. Миколи, в 1880-х перетворену в латинський костел св. Станіслава.

Старокостянтинів, Хмельницька область

Заснований в 1525 як село Колищенці (Коліщенец), вперше згадане в указі польського короля кременецькому старості від 5 березня 1505 року.

5 січня 1561 року нащадки Лабунського продали Колищенці князю Костянтину Острозькому. Через три місяці Острозький отримав від короля Речі Посполитої привілеї на право заснування міста, ярмарки та магдебурзького права для цього міста.

Спочатку називався містом Константинов, після заснування міста Новокостянтинові (зараз село Летичівського району Хмельницької області) в 1632 році був перейменований в Старокостянтинів.

Що подивитися:

Замок князів Острозьких

Замок був заснований Костянтином Острозьким для захисту краю від набігів татар. Розташований на мисі, утвореному злиттям річок Случ та Ікопоть. У складі комплексу: палац з оборонною баштою на південному заході і замковою церквою на сході, дзвіниця, в'їзні ворота на північ від палацу з частково збереженими стінами, що йдуть до оборонної вежі та від неї на південний схід, уздовж річки Случ.

Замкова Троїцька церква

Перший камінь у фундамент майбутньої церкви був закладений князем Острозьким в 1561 році. Будівництво зайняло 10 років. Оскільки церква перебувала в закритій зоні в замку, вона явно була сімейною. Як і багато споруди того часу, крім свого релігійного призначення будівля церкви носило ще й оборонний характер.

Костел Іоанна Хрестителя

Костел Іоанна Хрестителя, споруджений в 1754 році, являє собою характерний приклад позднебарочного архітектури.

оборонна вежа

Руїни комплексу споруди Оборонної башти XVI-XVII століть.

  • Ротонда-альтанка з погруддям князя К. Острозького (1995);
  • Андріївська церква XIX ст .;
  • Церква Різдва Пресвятої Богородиці 1807 р

Летичів, Хмельницька область

Заснований в 1362 році, вперше згадується в 1411 році.

За однією з легенд, під час візиту Катерини Великої, щоб імператриці не було нудно від одноманітного степового пейзажу, її піддані, в прямому сенсі, бігли попереду карети і висаджували липи вздовж дороги. Якщо потрапити на цю алею під час цвітіння, відчуття від аромату, яким наповнений все навколо, просто приголомшливі.

Ще одна родзинка замку - це пам'ятник похованого тут Устимові Кармалюка. Народний месник, захисник стражденних, український Робін Гуд - як тільки не називали Кармалюка. За більш ніж 20 років своєї діяльності на його стороні воювало понад 20 тис. Бійців за справедливість. За вбивство Устима Микола I особисто нагородив шляхтича Рудковського діамантовим перснем.

Рай, Тернопільська область

фото PizzaTravel

Рай - це невелике селище поруч з містом Бережани.

В середині 17 ст. тут існував мисливський палац. А в 1709 році, під час Північної війни зі шведами, він був зруйнований. У 1760 р, за наказом А. Потоцького, будується палац в стилі класицизму і на площі в двадцять гектарів закладається парк.

Підкамінь, Львівська область

Понад п'ять з половиною століть налічує його писемна історія. Згідно з письмовими джерелами, саме 1441 вважається першою згадкою про «місті під Каменем».

За це поважний вік не одна подія відбулася на цій благодатній місцевості, зробивши Підкамінь однією з найбільших перлин краю.

А відомий він, перш за все, своїми історичними пам'ятниками, на першому місці серед яких знаходітьсямонастір «Походження Дерева Хреста Господнього» студитського уставу.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация