Маловідомі російські богатирі

  1. Святогор
  2. Микула Селянинович
  3. Вольга Святославич
  4. Сухман Одіхмантьевіч
  5. Дунай Іванович

Якщо попросити будь-якого російського людини в нашій країні назвати імена російських богатирів, то напевно назвуть Іллю Муромця, Добриню Микитовича та Альошу Поповича. А ось далі - заминка. Завдяки масовій культурі, тільки ці троє стали широко відомі. А між тим, богатирів на Русі було набагато більше, ось тільки знають про них далеко не все. Ми спробуємо виправити ситуацію і розповімо Вам в нашій статті про «невідомих» російських богатирів.

Святогор

Святогор

Один з найдавніших героїв російського билинного епосу. Святогор - богатир-велетень настільки великий і сильний, що навіть Мати - Сиру Земля не могла його витримати. Однак і сам Святогор, згідно епосу, не міг перемогти «тяги земної», укладеної в сумі: намагаючись підняти суму, він йшов ногами в землю.

Микула Селянинович

Микула Селянинович

Легендарний орач-богатир, з яким не можна битися, тому що «весь рід Мікулов любить Мати - Сиру Земля». Згідно з однією з билин, саме Микула Селянинович звернувся до велетня Святогора підняти впала на землю сумку. Святогор цього зробити не зміг. Тоді Микула Селянинович підняв сумку однією рукою і сказав, що в ній знаходиться «вся тягар земна». Фольклор говорить, що було у Микули Селяниновича дві дочки: Василиса і Настасья. І стали вони дружинами Ставра і Добрині Микитовича відповідно.

Вольга Святославич

Вольга Святославич

Вольга відноситься до числа одних із найдавніших богатирів в російських билинах. Його відмінними рисами були здатність до оборотничеству і вміння розуміти мову птахів і звірів. За легендами, Вольга - син змія і княжни Марфи Всеславьевни, яка зачала його чудесним чином, випадково наступивши на змію. Коли він побачив світло, здригалася земля та жахливий страх скував всіх, хто живе істот. Цікавий епізод зустрічі Вольги і Микули Селяниновича описують билини. Під час збору податей з міст Гурчевца і Ореховца зустрів Вольга орача Микулу Селяниновича. Побачивши в Микуле могутнього богатиря, покликав Вольга його з собою в дружину для збору податей. Від'їхавши, Микула згадав, що забув соху в землі. Два рази посилав Вольга дружинників ту соху витягнути, на третій раз сам з дружиною всієї не подолали. Микула ж однією рукою висмикнув ту соху.

Сухман Одіхмантьевіч

Сухман Одіхмантьевіч

Герой київського билинного циклу. Згідно з легендою, Сухман їде здобувати князю Володимиру лебідь білу. Під час поїздки він бачить, що Непра-річка бореться з силою татарською, яка мостить на ній мости калинові, щоб йти до Києва. Сухман б'є силу татарську, але під час битви отримує поранення, які закриває листочками. Сухман повертається до Києва без лебеді. Князь Володимир не вірить йому і велить за вихвалки заточити в льох, а Добриню Микитовича посилає дізнатися, чи правду сказав Сухман, і коли виявляється, що правду, Володимир хоче нагородити Сухман; але він знімає з ран листочки і спливає кров'ю. З його крові потекла річка Сухман.

Дунай Іванович

Дунай Іванович

Один з найпопулярніших богатирських образів в російських билинах. На відміну від трьох головних героїв епосу (Іллі Муромця, Добрині Микитовича і Альоші Поповича), Дунай Іванович - персонаж трагічний. Згідно з легендою, під час весілля Дунай і Настасья Королевічна, яка теж була Богатирка, починають хвалитися, Дунай - хоробрістю, а Настасья - влучністю. Вони влаштовують поєдинок і Настасья тричі прострілює срібне кільце, що лежить на голові над Дунаєм. Не в силах визнати перевагу дружини, Дунай наказує їй повторити небезпечне випробування в зворотному варіанті: кільце тепер на голові у Настасії, а стріляє Дунай. Стріла Дунаю потрапляє в Настасію. Вона вмирає, а Дунай дізнається, «розпластався їй черево», що вона була вагітна чудесним немовлям: «по колінця ніжки в сріблі, по локоточкі рученьки в золоті, на голівоньці по косиця зірки часті». Дунай впадає на свою шаблю і вмирає поряд з дружиною, з його крові бере свій початок Дунай-ріка.

ЧИТАТИ ДАЛІ: 1 2

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация