Мандат на Москву :: Політика :: Газета РБК

У яких округах на виборах Держдуми очікується конкуренція

При складанні списків кандидатів до Держдуми партії врахували опозиційний настрій частини москвичів. Як показало дослідження РБК, в багатьох округах столиці очікується конкуренція, місцями жорстка

На засіданні Центрвиборчкому Росії з виборів депутатів Держдуми РФ сьомого скликання. Москва 20 червня 2016 року (Фото: Сергій Фадеічев / ТАСС)

Головне місто країни, як показали вибори мера столиці 2013 року, електорально неоднорідний. В цілому по Москві друге місце зайняв опозиціонер Олексій Навальний з результатом 27,24%. Сергій Собянін, який ішов самовисуванцем, а не від «Єдиної Росії», взяв 51,37% голосів. Але в одному з округів Навальний Собяніна переміг, а в деяких районах результати кандидатів були близькі. Південний схід і спальні окраїнні райони традиційно віддають голоси провладним кандидатам . Але в центральних і північно-західних районах настрій більш протестний.

Відмінності в голосуванні, які виявилися на виборах мера, в ситуації з одномандатними округами можуть ще більше загостритися, каже політолог Аббас Галлямов. «Тоді було тільки два противника - Собянін і Навальний, а зараз гравців більше, в кожному окрузі вони свої. Крім того, москвичі ближче до серця сприймають саме федеральну повістку », - міркує експерт.

Особливу ситуацію в Москві використовували при складанні списків кандидатів по одномандатних округах і парламентська опозиція, і представники малих партій ліберальної спрямованості. В результаті більш ніж в половині округів, судячи зі складу претендентів на місця в парламенті, очікується більш-менш жорстка конкуренція.

Території гострої боротьби

У Тушинському одномандатному окрузі може відбутися одна з найжорсткіших кампаній в Москві на вересневих виборах Держдуми. Тут зустрінуться останній депутат минає скликання, який активно підтримав протести за чесні вибори 2011-2012 років Дмитро Гудков (балотується від «Яблука»), колишній головний санітарний лікар Росії Геннадій Онищенко ( «Єдина Росія»), колишній віце-спікер Держдуми Сергій Бабурін (КПРФ ) і глава муніципального округу Таганський в Москві Ілля Свиридов ( «Справедлива Росія»).

В цей округ входять райони північного заходу Москви. Як показали вибори мера столиці 2013 року, в переважній більшості цих район ів кандидат від влади Собянін набрав менше 50%.

як розповідали співрозмовники РБК, через підвищеної уваги ЗМІ до Тушинскому округу на ділянках там встановлять електронні урни і відеокамери.

У Люблінському одномандатному окрузі зіткнуться депутат Держдуми від Москви заступник голови КПРФ Валерій Рашкін, відомий як послідовний опонент столичної влади (виступає проти містобудівної та транспортної політики), і телеведучий «Першого каналу», праправнук Льва Толстого Петро Толстой, який балотується від «Єдиної Росії». У лютому цього року Толстого обрали у Вищу раду «Єдиної Росії». Він став одним з непартійних громадських діячів, на яких партія влади вирішила зробити ставку через не надто високою популярністю в Москві, розповідали співрозмовники РБК .

Гостра боротьба за перемогу в Кунцевському одномандатному окрузі може розгорнутися між двома впливовими представниками системних партій - депутатом Держдуми В'ячеславом Лисаковим з «Єдиної Росії» і заступник голови фракції ЛДПР в Держдумі, головою комітету з громадських організацій Ярославом Ниловим. Обидва депутати - борці за права автовласників, виступають проти транспортної політики столичної мерії.

У 2015 році Лисаков став співголовою московського штабу ОНФ. його призначенням передувало загострення відносин між фронтом і столичною мерією.

Кандидати від партії влади затверджені Кремлем, тому розбіжності Лисакова з Собяніним ролі грати не будуть, вважає Галлямов. «Це федеральні вибори, тому пріоритет тут належить Кремлю. І передвиборний штаб при мерії працюватиме на всіх затверджених кандидатів без відмінностей », - говорить експерт.

території конкуренції

У Бабушкінському окрузі конкуренцію безпартійному кандидату від єдиноросів, президенту Академії державної протипожежної служби МНС Івану Тетерін складе екс-голова партії «Яблуко» Сергій Мітрохін.

Генерал-полковник Тетерін - довірена особа Володимира Путіна. Останнім часом він став часто з'являтися на телеканалі «Москва 24», що належить московській мерії. Сюжети з його участю почали з'являтися з початку травня 2016 року (22 травня пройшли праймеріз «Єдиної Росії»). Тетерін переміг на праймеріз в своєму окрузі з результатом 45,5%.

Мітрохін очолює московське відділення «Яблука» і входить в Політкомітету партії. Він був депутатом Держдуми трьох скликань з 1993 по 2003 рік і депутатом Мосміськдуми з 2005 по 2009 рік. Тоді «Яблуку» і «Союзу правих сил» вдалося сформувати єдиний список на базі «Яблука», в результаті чого депутатами стали два «яблучника» і один член СПС.

Також в Бабушкінському окрузі має намір балотуватися від ПАРНАС соратник Олексія Навального, керівник московського відділення незареєстрованої Партії прогресу Микола Ляскін. Він став одним з фігурантів справи про гаманцях на «Яндексі» , Коли Слідчий комітет побачив шахрайство в перекладі грошей прихильників Навального на його виборчу кампанію.

У медведковскої окрузі від «Єдиної Росії» висувається чиновниця московської мерії Тетяна Барсукова. Заступник керівника столичного департаменту соцзахисту йшла на праймеріз як самовисуванець і виграла їх з результатом 62,57%. Барсукова фігурувала в історії, пов'язаної з трагедією в дитячому таборі в Карелії, де загинуло 14 дітей. Саме вона підписала від імені московського департаменту контракт з «Парк-готелем« Сямозеро ». На це звернув увагу член Громадської палати Георгій Федоров, який заявив, що саме порушення при закупівлі могли стати однією з причин трагедії.

З Борсукової боротиметься відомий правозахисник Андрій Бабушкін, член партії «Яблуко» з 1999 року. Бабушкін - муніципальний депутат у Відрадному з 2008 року (переобрався в 2012 році). Він очолює громадську організацію «Комітет за громадянські права» і входить в президентський Рада з прав людини. На виборах у Мосміськдуму в 2001 році Бабушкін на тій же території посів друге місце з результатом 26,87%.

У Новомосковському окрузі розгорнеться боротьба між сенатором від Підмосков'я Дмитром Сабліним і депутатом-есерів Олександром Тарнавським. Саблін займав крісло депутата Держдуми з 2003 по 2013 рік, після чого перейшов у верхню палату парламенту. Лідер руху «Антимайдан» і перший заступник голови громадської організації ветеранів «Бойове братство», Саблін з 2008 року входить в генрада «Єдиної Росії». На праймеріз у своєму окрузі він отримав 66,78% голосів.

Тарнавський входить в центральна рада «Справедливої ​​Росії» і значиться в кадровому резерві президента. Він був одним з авторів резонансного закону про небажаних організаціях.

Конкуренцію їм може скласти екс-мер Троїцька, магістр гри «Що? Де? Коли? »Віктор Сідней, що йде від Партії зростання. Він очолював підмосковне місто два терміни, а в 2011 році достроково склав повноваження мера в зв'язку з приєднанням Троїцька до Москви. Втім, Новомосковський округ вважається одним з найбільш лояльних партії влади. На виборах мера Москви в 2013 році Собянін отримав там в різних районах від 60 до 69%.

Конкурентною округом стане Преображенський округ Москви. У ньому боротися за мандат будуть єдинорос-мультимільйонер Антон Жарков і Анатолій Вассерман, який балотується від «Справедливої ​​Росії».

У 2011 році Жарков обрався до Держдуми від «Єдиної Росії». За 2015 рік він заробив 103 млн руб., Випливає з його декларації. На праймеріз він переміг з результатом 49,47%.

Публіцист і політконсультант Вассерман став відомий завдяки участі в телевізійних інтелектуальних іграх і ексцентричним висловлювань. Зокрема, в одному з інтерв'ю він називав себе сталіністом, міркував про успіхи керівництва СРСР при колективізації та індустріалізації, висловлював думку, що Україна увійде до складу Росії до 2020 року.

У яких округах на виборах Держдуми очікується конкуренція   При складанні списків кандидатів до Держдуми партії врахували опозиційний настрій частини москвичів

Округу з явними фаворитами

У Ленінградському одномандатному окрузі домінуючий кандидат - голова думського комітету з ЖКГ, член президії центральної ради партії «Справедлива Росія» Галина Хованська. «Єдина Росія» в цьому окрузі кандидата не виставила, щоб «звільнити» його для Хованський, розповідали співрозмовники РБК . Вона увійшла в список ключових представників партії , На яких поширилося міжпартійну угоду з «Єдиною Росією», КПРФ і ЛДПР.

Хованская вже перемагала в Ленінградському окрузі Москви. У 1997-2007 роках Хованская полягала в «Яблуко» і саме від нього обралася до Держдуми в 2003 році по Ленінградському округу, перемігши з результатом 30,2%. Хованская здобула популярність як фахівець в сфері ЖКГ і захисниця споживчих прав росіян. Останнім часом активно виступала проти нових підвищень тарифів на послуги ЖКГ і внесків за капремонт.

Від Партії зростання тут балотується Андрій Нечаєв. Він був міністром економіки в 1992-1993 роках, в 1999-2008 роках був одним з лідерів «Союзу правих сил», потім був членом «Правого дела», з 2013 року - лідер партії «Громадянська ініціатива».

Очевидний лідер в Центральному одномандатному окрузі - єдинорос, голова комітету Держдуми з фінансового ринку Микола Гончар. У 1991-1993 роках він був головою Московської, в Держдумі він старожил - вперше обрався в 1996 році.

Конкуренцію йому може скласти колишній професор МДІМВ Андрій Зубов, звільнений з інституту через публічних висловлювань про політик е Росії щодо України і Криму. Також в центрі столиці висувається член вищої ради ЛДПР, депутат Держдуми Михайло Дегтярьов, який балотувався в 2013 році в мери Москви. Тоді Дегтярьов набрав 2,86% голосів москвичів.

У Черемушкинському одномандатному окрузі «Єдина Росія» висунула дитячого хірурга, завкафедри дитячої хірургії Першого Московського медичного університету імені І.М. Сеченова Дмитра Морозова. На виборах мера Москви в 2013 році Гагарінський район, входить в цей округ, став єдиним в столиці, де перемогу здобув НЕ Собянін, а Навальний.

Морозов зайняв третє місце на праймеріз в Москві (20,3%). У підсумковій недільній програмі «Час» на «Первом канале» 3. липня Морозов був згаданий поряд з такими людьми , Як спікер Держдуми Сергій Наришкін, голова комітету з безпеки Ірина Ярова, депутат Йосип Кобзон. В газетах районів, що входять в Черемушкинський округ, стали з'являтися однотипні публікації про Морозова, його здобутки та плани брати участь у виборах.

Конкурувати в окрузі з Морозовим буде секретар московського міськкому КПРФ, депутат Держдуми Володимир Родін. Від ПАРНАС тут балотується муніципальний депутат району Зюзін Костянтин Янкаускас, один з відомих прихильників Навального.

Партія зростання висунула в Черемушкинському окрузі Сергія Станкевича - колишнього заступника голови Мосради, який керував демонтажем пам'ятника Феліксу Дзержинському на Луб'янській площі в Москві і виселенням апарату ЦК КПРС з будівлі на Старій площі.

Поза конкуренцією

У п'яти округах Москви кандидати від «Єдиної Росії» не зіткнуться з серйозними суперниками. Проти них не висунулися ні впливові політики з інших великих партій, ні відомі опозиціонери.

«Будь-яка нормальна політтехнолог спочатку дивиться електоральну історію. Тому природно, що опозиціонери розуміють, де сильніше адмінресурс - в основному на півдні Москви - і там не висуваються », - пояснює Галлямов.

Дійсно, без сильних конкурентів йдуть на вибори представники партії влади в південних Нагатінський, Чертанівський і Орехово-Борисовском округах.

У Чертанівський окрузі буде балотуватися чинний депутат Держдуми від «Єдиної Росії» Анатолій Виборний. На праймеріз «Єдиної Росії» він отримав 49,38%. У 2013 році на виборах мера за Собяніна в цьому окрузі проголосували більше 50%.

У Нагатінський окрузі буде балотуватися депутат Олена Паніна. Вона обиралася в Держдуму в другій, четвертий, п'ятий і шостий скликання. В Орехово-Борисовском окрузі від «Єдиної Росії» висувається член центрального штабу ОНФ Любов Духанина, що набрала на праймеріз 77,46% голосів.

Не очікується яскравих суперників і у віце-спікера Держдуми, заступник секретаря генради єдиноросів Сергія Железняка в Перовском окрузі, частого гостя в телепередачах і дебатах на федеральних каналах (на праймеріз отримав 73,94%), і в Ховріно у депутата Ірини Білих. Вона була секретарем Московського міського регіонального відділення «Єдиної Росії» з 2012 по 2013 р од.

Структура електорату в Москві за останні роки принципово не змінилася, відзначає політолог Ігор Бунін. Однак зараз співвідношення протестного і лояльного електорату принципово інше. Якщо на виборах мера було близько мільйона людей, які голосували проти влади, то зараз таких людей буде 400-600 тис., Впевнений він. «Протестна активність скоротилася, так як опозиційно налаштована частина москвичів відчуває сильний психологічний тиск», - пояснив він. Тому голосування за «Яблуко» і ПАРНАС буде набагато менше, ніж три роки тому на виборах мера, уклав експерт.

Конкуренцію їм може скласти екс-мер Троїцька, магістр гри «Що?
Де?
Коли?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация