Манна небесна



Цей крилатий вислів має давньоєврейське походження й взято з Біблії. «Манна небесна» в перекладі означає «дар». Наша манна каша отримала назву на честь саме цієї самої «манни небесної».

Серед біблійних розповідей є чудовий сюжет, в якому описується, як єврейський народ на чолі з пророком Мойсеєм біжить з єгипетського рабства в пустелю. Голод, нужда і інші незліченні страждання переслідують їх. Вони ревно моляться своєму Господу, просячи у нього полегшення. І тоді Бог, у відповідь на молитви, посилає їм з небес справжнє диво - готову їжу, яку потрібно тільки зібрати (Манна небесна).

В Біблії навіть є опис цього «небесного» хліба: він падав з небес, як роса, складався з білих крупинок, схожих за розміром на насіння коріандру. А смаком нагадував коржі з медом. Цілих сорок років народ євреїв харчувався цієї їжею під час своїх мандрів в пустелі!

Найцікавіше тут те, що існування «манни» підтверджено науковими дослідженнями. Існує особливий вид лишайника, який називається «леканора». Він росте в пустелях Північної Африки і Південно-Західної Азії. Коли леканора дозріває, її листочки розтріскуються і згортаються в маленькі кульки діаметром до 4 см. Вони дуже легкі і, підхоплені пустельними вітрами, розносяться на далекі відстані. Цей лишайник їстівний, і навіть в наш час кочівники збирають і готують з нього хліб.

У нашій мові «манна небесна» означає чудесний порятунок, несподівану допомогу, отриману в потрібний час і в надлишку е.

Але є також зовсім інше за змістом вираз «харчуватися манною небесною», що означає «не проявляти належної турботи про власні потреби і прожиток» або «голодувати, недоїдати». Ось такі дві абсолютно протилежні за змістом фрази, які ми часто використовуємо в нашій мові.



Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация