Маннік з гарбузом на кефірі

  1. Як спекти:

У Вас теж є гарбуз, і Ви думаєте, що б приготувати з неї? Є ідея! А ідею цю недавно подала мені читачка Валерія - маннік з гарбузом! Дякую Вам за ідею - вийшло дуже смачно! 🙂

Точно адже, я вже стільки манника пекла - і з яблуками , і з грушами , з абрикосами і вишнею ; майже з усіма сезонними фруктами, навіть лимонний , апельсиновий і мандариновий , - значить, потрібно спробувати і гарбузовий маннік! І гарбуз дуже вдало вписалася в базовий рецепт на кефірі - пиріг вийшов вкуснющій! Але виявилося, що є деякі нюанси!

Спочатку, надихнувшись чудовим смаком і приголомшливим успіхом кексів з гарбузовим пюре , Я вирішила додати в маннік теж пюре з гарбуза. Не робіть так! Тому що, якщо кекси з додаванням овочевого пюре в тісто виходять пишними, то манні кекси з невеликим (грам 100-120) кількістю пюре і шматочками яблук вийшли не розсипчастими, як зазвичай манника, а як би непропеченого, сируватими всередині! Потім, охолонувши, він стали цілком смачними, просто дуже вологими, але все ж я вирішила спробувати другий варіант і додати в тісто гарбуз кубиками, як в шарлотку. І - ура! - другий маннік з шматочками гарбуза вдався чудовим: пишний, розсипається при відламуванням шматочка, солодкий, ароматний, ніжний - в загальному, такий, як годиться справжньому манника!

  • 200-300 г гарбуза;
  • 1 стакан кефіру;
  • 1 стакан манки;
  • 1 склянка борошна;
  • 1 склянка цукру;
  • 100 г вершкового масла;
  • 1 чайна ложка соди (без верху) або півтори ложки розпушувача;
  • ¼ чайної ложки кориці;
  • ¼ чайної ложки меленого імбиру;
  • На кінчику ножа ванілін або пакетик ванільного цукру;
  • ¼ чайної ложки куркуми;
  • Шепотка солі;
  • 100 г родзинок.

Як спекти:

Як завжди для приготування манника, заливаємо манну крупу кефіром (у мене було ще пару ложок абрикосового йогурту, він відмінно вписався в компанію, оскільки теж кисломолочний і помаранчевий!), Перемішуємо і залишаємо на півгодини.

Тим часом можна очистити гарбуз і нарізати її невеликими кубиками. Я різала не надто крупно, щоб щільна гарбуз пропеклась - приблизно 0,7 см стороною, в результаті гарбузове шматочки не те що стали м'якими, а практично «розтанули» в готовому пирозі.

У манку додаємо ложечку соди і добре розмішуємо. Вступаючи в реакцію з кисломолочним продуктом, сода дає пирогу пишність. Всипаємо в тісто цукор, вливаємо розтоплене тепле вершкове масло і перемішуємо.

Всипаємо в тісто цукор, вливаємо розтоплене тепле вершкове масло і перемішуємо

Тепер додамо борошно і спеції, знову перемішати.

Тепер додамо борошно і спеції, знову перемішати

Нарешті, всипаємо шматочки гарбуза і жменю крупного, солодкого, м'якого родзинок (його бажано заздалегідь промити і просушити. Можна запарити гарячою водою, щоб пом'якшав, а можна і так насипати).

Можна запарити гарячою водою, щоб пом'якшав, а можна і так насипати)

Перемішуємо тісто, щоб родзинки і гарбуз рівномірно розподілилися, і викладаємо у форму. Якщо вона силіконова - можна викласти просто так, а якщо металева - то змащуємо її вершковим маслом і обсипаємо манкою.

Якщо вона силіконова - можна викласти просто так, а якщо металева - то змащуємо її вершковим маслом і обсипаємо манкою

Випікаємо гарбузовий маннічек при 170-180С близько 1 години, можливо, він буде готовий швидше - хвилин через 45-50, це залежить від Вашої духовки. А дізнатися про готовність допоможе дерев'яна паличка: якщо вона суха при пробі тесту - пиріг пропікся. Ну а якщо і його верх став рум'яним - точно пора виймати!

Перевертаємо форму з пирогом на блюдо і накриваємо рушником. Даємо постояти хвилин п'ять - маннік виявиться на блюді!

Нехай трішки охолоне - і можна нарізати на порції, або навіть ламати руками, такий він крихкий і ніжний в теплому вигляді.

Навіть не скажу відразу, що ж смачніше - цей маннік, або шикарні гарбузове тістечка ! Пригощайтеся з чаєм, какао або кефірчіком!

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1

(28 голосів, в середньому: 3.2 out of 5)

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация