Маріїнський палац у Києві

Адреса палацу: вул

Адреса палацу: вул. Грушевського, 5 (в Маріїнському парку) Найближче метро: Арсенальна. Архітектурний стиль: бароко Архітектори: Растреллі, Бартоломео Франческо Рік побудови: 1744-1752 Сучасне використання: резиденція Президента України

Маріїнський палац - так його називають близько 250 років, а раніше це був Царський або Імператорський палац, оскільки побудували його для персон царського сімейства, які при візиті до Києва зупинялися саме в ньому. Маріїнський палац розташований в самому центрі нинішнього Києва і вважається пам'ятником архітектури.

Споруджений в стилі бароко в 1750-1755 роках за проектом архітектора В. Растреллі для імператриці Єлизавети

Споруджений в стилі бароко в 1750-1755 роках за проектом архітектора В. Растреллі для імператриці Єлизавети, яка побажала мати на сподобалася їй землі свій палац після приїзду в 1744 році. У будівництві палацу брали участь такі знамениті архітектори як І. Ф. Мічуріна, П.І.Неелов, пізніше до них приєднався І.Г.Грігоровіч-Барський та інші

Грігоровіч-Барський та інші

Побудований Маріїнський палац був майстерно прикрашений різноманітними прекрасними видами ліпнини, внутрішній декор палацу був наповнений різноманітною шикарними меблями, в інтер'єрі використовували багато дзеркал, що збільшувало кімнати палацу і надавало якусь помпезність залах. П-подібний за планом Маріїнський палац становить композицію з трьох корпусів: двоповерхового центрального та одноповерхових флігелів. Головний фасад зорієнтований на Маріїнську площу (колишня Радянська площа), а тильний на Маріїнський парк (який раніше називали Царський сад, Міський парк, Першотравневий парк).

Сьогодні Маріїнський палац є Президентської резиденцією глави держави України, де проходять зустрічі та прийоми високопоставлених персон, представників різних країн світу.

Фасади й інтер'єри палацу відзначаються багатством декору. Перший поверх і флігелі палацу були кам'яними, а другий поверх з дерева. Під час пожежі в 1819 році верхній поверх палацу згорів і був відновлений тільки в 1870 році за проектом К.Я.Маевского через приїзд до Києва імператора Олександра II і імператриці Марії (звідки і назва палацу).

Маевского через приїзд до Києва імператора Олександра II і імператриці Марії (звідки і назва палацу)

У Маріїнському палаці крім персон царського сімейства, в різні часи жили представники вищої адміністрації Києва, а саме генерал-губернатор Малоросії (так в ті часи називали Україну) російський полководець П.О.Румянцев-Задунайський (1776). У 1789-1790 в одному з флігелів палацу відбувалися постановки театральних вистав. У 1812 році під час Великої Вітчизняної війни в Маріїнському розмістили лазарет полонених французів і саксонців, більшість з них померли в період епідемії. Діяльність лазарету привела замок в жахливий стан, через цю обставину імператор Олександр I під час свого приїзду до Києва скористався гостинністю князя Оболенського. Тільки через рік будівлю привели в придатний стан для житла царських персон. З 1834 року і до кінця 60-х років Маріїнський палац орендувало акціонерне товариство штучних мінеральних вод. У головному корпусі був курзал, 10 ванн і кімнати для виготовлення та продажу вод, в флігелях кімнати для приїжджих.

У головному корпусі був курзал, 10 ванн і кімнати для виготовлення та продажу вод, в флігелях кімнати для приїжджих

У квітні-жовтні 1917 року в Маріїнському палаці працювали Київський комітет РСДРП (б), Київська рада робітничих депутатів, ревком, який готував Жовтневе збройне повстання 1917 року. У грудні 1917 тут стався обласний з'їзд РСДРП (б) Південно-Західного краю; розташовувалася редакція газети "Голос соціал-демократа"; в 1919 деякий час працював Раднарком України, 1920 - штаб військового округу. У 1923-1925 роках розміщувався Землевпорядний технікум, 1925 відкрито сільськогосподарський музей і Постійну Промислову виставку.

У 1923-1925 роках розміщувався Землевпорядний технікум, 1925 відкрито сільськогосподарський музей і Постійну Промислову виставку

Пошкоджений під час Великої Вітчизняної Війни Маріїнський палац було відбудовано в 1945-1949 роках архітектором П.Ф.Альошина на основі дивом збережених документів проекту Растреллі.

Альошина на основі дивом збережених документів проекту Растреллі

Сьогодні Маріїнський палац є Президентської резиденцією глави держави України, де проходять зустрічі та прийоми високопоставлених персон, представників різних країн світу, саміти, зустрічі різних делегацій, нагородження Президентом і інше.

Маріїнський палац на карті Києва


View Larger Map

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация